bezplienkova metoda

BKM, látkovanie , jednorázové ...

bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod dewyn » 26 Mar 2011, 12:54

Ahojte, je tu niekto kto skusa bezplienkovu metodu? Ak ano dajte typ ako ste zacali - oblecenie, nocnik, vonku, ...dakujem :)
dewyn
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:45
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 05 Apr 2011, 11:45

Pripajam sa, poradte prosime , ako zacat!!!! ;)
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod miah » 12 Apr 2011, 01:27

zacat so najskor :)
Najskor mozes skusit dat dietatko nad umyvadlo v klbku a s nejakym cikaco kakacim (pisi pisi, ssssss, kaka, aaa a pod.) zvukom ho motivovat k vylucovaniu napr po nadojceni, alebo pred odchodom von. Skus si vsimat, kedy tvoje dietatko kaka a vystihnut ked potrebuje - napr. u nas to bolo ze robil prestavku v dojceni, a dat ho vtedy. Dietatko velmi rychlo pochopi, ze ma davat jasnejsie signaly. Uzitocne je aj nechat ho naholo napr. v kresielku (moze mat tricko a navleky ) a sledovat co robi, ked pisa/kaka alebo sa chysta- to je dobra finta na odpozorovanie kedy potrebuje. Co je ale upla alfa a omega je blizkost- byt pritomna pri dietatku, naladena na jeho potreby - s cim suvisi dojcenie na poziadanie, spanie v spolocnej posteli a nosenie (v satke, vaku, len nie v klokanke :)) Take dietatko v satke sa zacne z nicoho nic vrtiet a plakat a je zjavne ze nieco chce, aj to nie je dojcenie, bude to vylucovanie :D
Super na zaciatok je precitat knihu Bez plenky od Ingrid Bauer. Snahu netreba prehanat, treba respektovat volu dietatka a akceptovat vsetky nehody ako normalnu sucast zivota s babom.
miah
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2011, 01:02
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Apr 2011, 23:42

Vhodnejšie sú k tomu látkové plienky než jednorazovky. Látkovky dáš hore-dole hocikedy, umeláčov ti príde ľúto dať dole a tiež je ich problém opätovne zapnúť. Osobne milujem kapsové plienky, sú všetko v jednom, rýchlo schnú a robí sa s nimi ako s jednorazovkami.
Keď píšem o plienkach a je to bezplienková metóda - v skutočnosti sa metóda volá Elimination communication - takže komunikácia o vylučovaní. Super je, keď mamina dokáže počúvať dieťa (viď Miah), ale aj dieťa zvládne počúvať matku. To bola skôr môj prípad- kakali a cikali sme vždy pri prebaľovaní, signály som nevedela odpozorovať, asi aj preto, že sme začali v 6tich mesiacoch. Ale super to stačilo na to, že kako už v plienke nebolo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Máj 2011, 23:47

A ako to robit, ked maly kaka uprostred kojenia a potom sa dokoji...porerusit, utekat k umyvadlu, umyt ho a potom spat na prsnik???
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Máj 2011, 00:22

tamoulik, ak u vas dojcenie funguje v pohode, tak by som to skusila ako popisujes: prerusit dojcenie (babo asi aj tak prestane sat a sustredi sa na tlacenie, pokial je to tlacenie take viditelne), vybavit kakanie, pokracovat v dojceni. Dieta sa tak vraj rychlo nauci s kakanim pockat az po dojceni, ked mu to rusenie bude vadit, natolko si tie zvierace ovlada. Ak mate s dojcenim nejake problemy, mozno by bolo lepsie kaslat na kakanie, dojcenie je dolezitejsie nez odchytavanie stolice. Alternativa je dojcit a zaroven pod dietatom drzat nocnik, ale neviem, ci to nebude prilis akrobacia.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Máj 2011, 00:44

Tu akrobaciu som videla v reali -teda nie nocnik, ale kyblik a fungovala. ALe neviem uz uplne presne, ci dojcenie nebolo na chvilu prerusene. Kazdopadne mamicka nikam neodbiehala.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Máj 2011, 22:03

ono s tym kyblikom ci nocnikom sa mi to zda veru lepsie nez stale vyzliekat dieta, obliekat dieta... Akurat ja som mala zimne babatko a v byte my mavame celkom chladno, takze som Misku mala radsej dobre oblecenu, aj ked bezplienkovka tym asi stracala trochu svoje caro. Vtedy som presne nevedela, co vlastne od toho cakat, len som skusala, ze co sa da.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:24

Zacali sme bezplienkovat, ked mal maly par dni, ale kombinovali sme to s cestovanim a jednorazovymi plienkami, co tomu moc nepomohlo. Odporucam obycajne latkove plienky (nie tie, co babatko drzia v suchu). Ked som mala maleho v satke, necikal, ked sa zacal mrvit, vybrala som ho von a potom sa pekne vycikal aj vykakal. Teraz ma 2 roky a je uplne bez plienok. Vrelo odporucam knihu Ingrid Bauer Bez plenky. Dolezite je si uvedomit, ze nie my ucime dieta cikat do nocnika, ale umoznujeme mu si ulavovat vtedy, ked ono chce. Je velmi dolezite sledovat signaly. Moze to byt zamrncanie, zamrvenie, stichnutie... a menia sa :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Máj 2011, 00:06

No nam sa zatial prilis nedari..za 3 dni sa nam podarilo 2x kakat na nocnik...nic moc statistika
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod labutka » 27 Máj 2011, 14:11

tamoulik píše:
> A ako to robit, ked maly kaka uprostred kojenia a potom sa
> dokoji...porerusit, utekat k umyvadlu, umyt ho a potom spat na prsnik???

Tami, presne takto kakal moj maly. Zacinali sme ked mal asi 3,5 mesiaca, behom tyzdna to cele pochopil . Kupila som cinsky nocnik, rano ked zacaltlacit som vyzliekla plienku, supla nad nocnik, vykakal sa a dojedol. Asi po tyzdni sa to upravilo - dojedol, supla som nad nocnik a vykakal sa.
cinske nocniky momentalne nezozenies, je tam problem s certifikatmi. ako alternativa sa da pouzit miska odtialto www.latkovky.sk/produkt-detail/tots-potty-3v1 nocnik mozes neskor pouzivat ako klasicky nocnik, ked syn vyrastie, mas redukciu na zachod a nocnik otocis hore dnom a mas stupienok k zachodu alebo umyvadlu.
pripadne mozes davat babo nad lavor alebo nieco, co sa ti dobre drzi medzi nohami.
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Máj 2011, 14:37

No Samko mal 3 mesiace, dnes skusame 4. den, dnes raz kakal a 2x cikal do serblika, davam ho normalne na velky serblik, ktory ma starsi syn, ale je to boj, lebo vzdy ked chcem dat Samka na nocnik, tak Tomasko zacne kricat, ze cikat alebo kakat chce on a ze to je jeho, tak je doma veselo...dnes sa Samko este do pienky nepokakal, uvidim a sama som zvedava ako to bude pokracovat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Máj 2011, 20:28

Tak dnes celkom uspech, od 11h az do vecera ziadna pocikana a okakana plienka, 5x cikal na serbik a raz kakal, normalne nechapem, skobx dom objavila Ameriku :P Som zvedava, ci to len nebola nahoda...A baby este poradte ako to robite ked ste vonku???A v noci dieta tiez vydava signaly ci nie? Dakujem
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod etnicka » 01 Jún 2011, 09:19

tamoulik tak to su uzasne uspechy :)
Ked sme vonku, normalne stiahneme gate a ideme ;) Hlavne v lete je to super, v zime trochu akcnejsie. Ked je este malinky, vyberies ho zo satky, podrzis v klbocku nad travickou alebo nad kanalom, potom ak treba utries vlhkou utierkou, das naspat do satky (tak som to robila ja).
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 01 Jún 2011, 09:56

Etnicka, uz sme to skusali aj vonku, zacal v satke mrncat a vrtiet sa, dala som dolu plienku a pekne sa vycikal na travicku...bola so mnou aj mamina a tehotna kamoska, nechapali, ze ci si robim srandu, ze 3-mesacne dieta sa pyta cikat :lol:
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod etnicka » 02 Jún 2011, 23:42

tamoulik parada, nech sa ucia aj kamosky aj babicky :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 25 Júl 2011, 19:22

Ahojte,keď si pozerala túto tému,myslela som,že je to až pri väčších ďeťoch - učiť na nočník.Dosť som ostala prekvapená,že bez plienok môže byť aj malé bábätko.Potom som zablúdila na českú stránku - BKM a bezplienkovaní a bolo mi to jasné :D .Lenže dcérka má už skoro rok a ja som mala už dávno pocit,že to máme skúsiť bez plienok,lenže neviem ako na to. :o .Mám ju posadiť na nočník?Podržať nad umývadlom? Ale vybadala som,že malá má príznaky,že bude cikať,čo je asi dobré,nie?A to sme vždy nechápali,čo to má za príznaky,že čo jej je.Tak ju idem skúsiť dávať na nočník.My vlastne robíme všetko spolu,aj na záchod ju brávam,aj sa kúpeme,tak dúfam,že to zvládneme.A ešte rada by som vedela,ako to robíte,bezplienkové mamy s bábätkami,ale aj batolaťami napr. v obchodoch,kde s nimi rýchlo bežíte,nie je to riziko,že dieťa vypadne z rúk?....Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Júl 2011, 21:14

zacni umyvadlom, ked vam to pojde, potom pomaly prejdi na nocnik (cca za mesiac, dva). Vzdy, ked nocnik nebude fungovat, dokoncite nad umyvadlom, resp. na rukach nad nocnikom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod Petra » 25 Júl 2011, 21:30

Ahojte, maly ma 10 mesiacov a striedavo davam cikat a kakat na nocnik. S cikanim nie je problem, ale pri kakani sa "to zasekne" a prestane tlacit, krici a pyta sa prec -ani na rukach nad umyvadlom. Tak sa zatne, ze ho potom zapecie. Najnovsie to zacal robit aj ked ma latkovu plienku. Ked prehodim jednorazovku, alebo rozbalim, tak si lahne na brusko a vsetko ok :-) Mate niekto na toto radu? dakujem
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 26 Júl 2011, 10:03

Ahoj JankaMich,nemali sme úspech ani nad umývadlom.Manžel sa len čudoval,akú mám zase novú "múdrosť"a priniesol mi nočník,aby sme to nerobili do umývadla.Tak dám nočník do umývadla,aby bol kompromis. :roll: A tie príznaky na cikanie síce má,ale nič neurobí mimo plienky,al.už je neskoro.Chce to asi len trpezlivosť,však?
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod janka » 30 Júl 2011, 22:49

andrea, bezplienkovka je prave o malickych detoch. Urcite zavisi od dietata, ze ako to funguje, ale moja skusenost je, ze fungovalo to (ako-tak) v prvych mesiacoch, potom okolo pol roka to proste prestalo fungovat, a teraz Misku normalne ucim na nocnik. Vyhoda bezplienkovky je, ze nocnik pozna a nema problem sa nan posadit, v pohode robi potrebu aj mimo plienku. Ale mala tiez obdobie, ked rozhodne cikala, kakala do plienky. No su vraj deti, u ktorych bezplienkovka pomerne plynule prejde do odplienkovania, velmi skoreho.

Ak nechce do nocnika ani do umyvadla, mozes este skusit do zachodu. Ak ta mala vidi (moja so mnou ide zakazdym aj na zachod), tak moze mat zaujem opakovat po tebe. Mozes si ju skusit posadit na mise pred seba (ty si sadnes tak dozadsie) a neskor jej aj kupit redukciu na wc. Miska prave objavila caro samostatneho sedenia na redukcii, bola som tyzden na navsteve a tam ju mali, tak vzdy, ked so mnou isla na zachod, tak sa tam tiez nadsene pytala. Tak som jej prave objednala jednu, nech na nej moze vyedavat aj doma. A ked nic nepojde, tak to pust z hlavy a skus znova o mesiac, mozno si to dovtedy rozmysli.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod etnicka » 04 Aug 2011, 21:15

Teray v lete je najlahsie dieta nechat behat s holym zadkom :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 10 Aug 2011, 20:12

Ahoj Janka,tak malá mi nechce ísť ani na nočník,ani nikde inde,ale je veľmi chápavá,už dlho som ju brávala na záchod a teraz stačí povedať,že idem cikať,al.kakať a dcérka robí csss a kch,aj na nočník robí csss.Tak aspoň v niečom sme pokročili,ale urobím podľa tvojej rady,skúsim to opäť neskôr :D ...ja som z piatich detí a moja najmladšia segra sa vraj naučila rovno na záchod - na redukciu.Ja som vraj už vedela ako ročná sa vypýtať,ale moja mama mala odvahu ma nechávať bez plienok a trpezlivo po mne umývala....ja na toto nemám odvahu... :D
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod janka » 12 Aug 2011, 23:36

andrea, tak to nechaj tak a skus zase o nejaky cas. Pripadne, ak mas chut, tak jej stale obcas ponukaj ist na nocnik, ale uplne nenasilne. Inak nechat bez plienok asi naozaj pomaha. Ja ked som na to nabrala prednedavnom odvahu, tak som najprv umyvala a utierala dlazku a tepovala koberce, ale pomerne rychlo zacala Miska chodit na nocnik. Najprv proste robila vsetko na zem, potom dosla do stadia, ze ked zacala cikat, rychle som ju upozornila, nech ide na nocnik, tak zadrzala a zvysok dala do nocnika. Je to asi o tom, ze ked nema plienky, tak vies okamzite reagovat, aj z vedlajsej izby pocujes crcanie na zem. Teraz spolahlivo sama ide na nocnik, ale musi mat holy zadok, akonahle ma nieco oblecene, tak sa s nocnikom neunuva. Takze doma ju mam s holym zadkom, a ked ideme napriklad na ihrisko, tak to ma normalne plienku. Minule leto som ju tiez mala naholo, hlavne ked boli horucavy, ale to som nebrala ako odplienkovavanie, jednoducho som utierala mlacky, prislo mi to byt menej roboty nez prebalovat a prat plienky.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Aug 2011, 09:47

Ahojte, chcela by som sa poradit. O BKM toho moc vela nemam nastudovane. Ked mal maly dva mesiace, tak sa mi len do usi dostala info, ze ak mi pri prebalovani casto cika tak je dobra BKM. Odvtedy som len tak zo zvedavosti pri kazdom prebalovani davala drobca nad umyvadlo a robila cikacie a kakacie zvuky.Od 4 mesiaca sme nekakali do plienky. Od kedy sedi, davam na nocnik. Davam ho tam vzdy po prebudeni a ked vidim naznak nespokojnosti. Nechavam ho casto holeho. Samozrejme mame aj pocikane plienky, pretoze nie vzdy si vsimnem signal alebo som proste leniva a nestihnem to. Tie precikane plienky vsak niesu plne ako volakedy, popripade ich nieje tak vela. Samozrejme kazdy den je iny :? Na noc davam bambusovu plienku a ta bola vzdy plna. Teraz vsak uz druhe rano nachadzam babmusku uplne suchu. Maly bude mat 7 mesiacov. Je to normalne? Spinka somnou takze prsnik ma v noci plne k dispozicii. Uprimne povedane neviem kolko krat v noci pije, pouziva samoobsluhu. Pije vobec? Zaraza ma ta radikalna zmena v noci. Prakticky z jednej noci na druhu. Ked to poviem okoliu pozeraju na mna ako na mimozemstana.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Ďalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron