bezplienkova metoda

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Aug 2011, 18:02

Lenkaa, my mame posledne noci uplne to iste, predtym mal bambusku pomaly precikanu, a posledne 4 noci mal 2x rano uplne suchu a 2 posledne naozaj iba trosicku cvrknute, a rano sa mi vzdy hned do serblika vycika...a tiez neviem, kolko v noci dojcim, ale urcite casto, kedze skoro nespim...podla mna to bude aj tym teplom, dost sa potia a zvysok im ide proste k duhu.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Aug 2011, 20:45

ja som tiež zostala laknutá, máme podstatne suchšie plienky...malý sa potí ako myš. myslím, že dojčím dosť, dokonca som začala ponúkať po príkrme ešte aj vodičku ale plienky sú lahké- v porovnaní s tým, čo sme mali. je to tým, že sa tak potí? alebo mal by piť o to viac? tiež som sa zľakla, či vobec dosť pije... čo sa týka kakania, asi v 3 mes. začal kakávať mimo plienku, vždy pri kúpaní v kýbliku. teraz cca od polroka čaká, kým dáme dole plienku a necháme vyvetrať zadoček, a vtedy sa rozhodne kakať. lenže kaká ako šteniatko.. na štyroch, alebo sa postaví a tlačí. na nočníku nechce byť, v sede nechce kakať :( takže máme mláčky a kôpky.. hlavne musím byť v strehu, lebo hovienka považuje za úžasné hračky :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Aug 2011, 21:32

baby, dobre, ze pisete, lebo ja som tiez posledne dni zostala bola v obavach zo suchych plienok, najma vcera a dnes to bola hroza, dnes takmer vobec necikala a pritom pila vydatne...poti sa strasne, takze asi to fakt bude tym
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 27 Aug 2011, 22:50

tamoulik: pripájam sa... do rána úplne suchá bamuska už 2x, ciká až ráno po prebudení do lavórika úplne žltý moč. Cez deň veľmi suché plienky. A ešte jednu dilemu riešim... malému som našla už viac krát také ružovo-oranžové na plienke. Krv to nie je. Kamoška mi hovorila, že jej malá to mala v nemocnici a dokina jej povedala, že sú to soli...??? Máte niekto s tým skúsenosť? :o
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod janka » 27 Aug 2011, 23:20

suche plienky v noci mozu byt naozaj kvoli horucavam. Tiez som si to vsimla este minule leto, ked boli take tepla, ze sucha plienka rano, a to pijavala v noci velmi casto. Horucavy skoncili a s nimi aj suche plienky.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Aug 2011, 10:27

To som teda rada :) obavala som sa, ze ma mensi prisun tekutin ;) dakujem
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Aug 2011, 13:27

gabika78 píše:tamoulik: pripájam sa... do rána úplne suchá bamuska už 2x, ciká až ráno po prebudení do lavórika úplne žltý moč. Cez deň veľmi suché plienky. A ešte jednu dilemu riešim... malému som našla už viac krát také ružovo-oranžové na plienke. Krv to nie je. Kamoška mi hovorila, že jej malá to mala v nemocnici a dokina jej povedala, že sú to soli...??? Máte niekto s tým skúsenosť? :o

áno soli, ale od pôrodnice sme to nemali :-|
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Sep 2011, 23:20

Mate niektora skusenost s cikanim v noci? My bezplienkujeme asi od 2 a pol mesiaca a viac menej sa nam dari, mala kaka do serblika a cez den ked sme doma tak aj cikanie zvladame. Par krat sa mi stalo, ze mi vecer zaspala s holou ritkou a uz som ju nechcela budit davanim plienky, tak som ju len nejak zakryla bavlnenou plienkou, ze nejak bude :-). Zistila som teda, ze ked kludne spinka, tak nikdy necika, ale tak 2-3 krat za noc sa zacne mrvit na cikanie - hlad to nie je, lebo si nanajvis len trosku cucne. Nebol by v tom ziaden problem, len uz sa mi par krat stalo, ze sa takto mrvila aj pol hodinu. Prsnik ju neukludni, mna to zobudi, ona rozhadzuje rukami a nohami, az sa bojim aby sa nezobudila a potom sa konecne vycika do plienky a spi dalej. Mam ju dat cikat aj v noci? Bojim sa, ze sa mi zobudi. Davali ste niektora v noci cikat?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 17 Sep 2011, 22:05

Tia, ja davam malu pisat aj v noci, mam odsledovane, ze ked chce pisat, tak sa mrvi, cicik ju neuspi a prehadzuje sa, vtedy ju dam nad misku, prsko do pusi aby sa nezobudila, septom hovorim "pisipisi" a cakam, kedy sa vypiska. trva to dlhsie ako cez den, kym spusti, asi tak 2-3 minuty, ale ked dopisa, polozim na postel a okamzite je tuha, po mrveni sa ani stopy...ja by som poradila sadnut si na kraj postele tak, ze nony budes mat na zemi, medzi kolena nadobku, zadocek babena dat nad nu a do pusiny prsko a vydavat cikacie zvuky...mala pisa raz okolo 12 a potom az nad ranom okolo 6... aj ked vcera opisala postel, lebo som jej nedala plienku s tym, ze ved naco, ked o polnoci piskala, no a ako naschval si zmyslela pisat bez signalu a mrvenia a uz sme boli jasni:-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 17 Sep 2011, 22:43

Jeej, fliacik0103, dakujem, ze si napisala, uz som si myslela, ze v noci nikto cikat nedava :-). Minulu noc som to skusala, dala som ju cikat okolo druhej. Vycikala sa po chvilke, ale ked som ju chcela zase polozit spinkat, tak sa mi zobudila a do tretej sme sa uspavali. Potom uz mi spinkala bez plienky, a jasne ze rano bola postel ocikana :-). No, skusim jej dat prsko ak bude chciet, mozno to bude lepsie. Najhorsie bude dat jej znova plienku.., uvidime, budeme skusat..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 18 Sep 2011, 08:08

Baby, uplne sa klaniam pred vami :) Mne by sa v noci teda nechcelo vstavat na cikanie.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 18 Sep 2011, 12:48

Lenkaa, tak ze by sa mi zrovna chcelo, to nemozem povedat, ale ked sa mala furt mrvi (aj pol hodinu), proste "komunikuje" aj v noci, tak si nepomozem :-). Tuto noc to bol uplny uspech, sice prsko pocas cikaia nechcela, ale sa nam podarilo 2 krat cikat a vobec sa nezobudila, aj plienku som jej dala :-). Finta je v tom, ze ju nesmiem nechat sa mrvit moc dlho - ponuknut prsko a ked nechce, tak dat cikat a spime dalej :-)

Fliacik, dakujem za povzbudenie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 18 Sep 2011, 22:34

Tia, supeeer, ked to budes takto praktizovat dalej, tak sa malinka pekne nastavi a zohrate sa, najdete si aj nocny system...nam uz to ide tak, ze aj plienku viem dat bez zobudenia (ak pre istotu davam), ale spominam si, ze na zaciatku sa mi tiez zobudila, ked som ju chcela dat vypisat a hodinku az dve sme sa hrali v obyvacke - ale inak, poviem ti, to nocne hranie bolo perfektne, taka dobra a kludna este nebola, uplna radost:)a potom si zvykla v noci a teraz, ked nechce pisat a drzim ju nad miskou, tak sa mi v spanku prehne do mostika, co je znak, ze nebude a spi v poho...takze len tak dalej a som zvedava na tvoje uspechy! teraz ju davam bez plienky, urobila som jej pelech - naspodu nepremokava podlozka (take tie klasicke jednorazovky z tesca zatial), na tom dva uteraky a flisova deka, tak skus take nieco vymysliet...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Sep 2011, 08:21

lenkaa píše:Baby, uplne sa klaniam pred vami :) Mne by sa v noci teda nechcelo vstavat na cikanie.


no mne sa tiez nechcelo, ale ked sa stale vrtela a hadzala, tak mi to nedalo a uz som si zvykla:-)aj ked minule som mala rano krizu a tak straaaaaaasne sa mi nechcelo vstat, ze sa mala tolko vrtela az sa dovrtela a popisala sa do plienky...ale kedze som uz spravne BKM (z)deformovana, tak mi jej hned prislo luto, ze chuda moje, co som to za matku, ze som ju nechala curat do plienky:-DDD
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 19 Sep 2011, 09:34

fliacik0103 píše:ale kedze som uz spravne BKM (z)deformovana, tak mi jej hned prislo luto, ze chuda moje, co som to za matku, ze som ju nechala curat do plienky:-DDD

Ta vasa "(z)deformovanost" je asi zaklad uspesnej BKM. Fandim vam ;) Ja som iba o BKM mala minimalne info. Ked som este nemala mimco, zdalo sa mi to divne. Pocas tehotenstva som zachytila nieco v telerane a nieco som precitala v casaku u gyn. Prislo mi to zaujimave, no neviem preco, stale mi to pripadalo zvlastne. Ked uz bolo mimco a presli tie najkrizovejsie dni s dojcenim, tak mi to nedalo a zacala som robit opakovane pokusy nad umyvadlom. Az ked som po par dnoch videla vysledky, prestala som byt skepticka. Ja sa tesim z kazdeho cikania mimo. Do plienky sme nekakali uz ani nepamatam. Plienok na pranie mam pomenej. Ja som stale v nemom uzase, ako sa to proste da robit. Som rada, ze moj drobec vie, ze existuje aj ina moznost vyprazdnit sa, ako len do plienky :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Sep 2011, 12:15

Lenkaa, ja som na tom bola uplne rovnako. Ked som prvy krat pocula o BKM som si myslela, ze to nie je normalne, a hlavne som si nedokazala predstavit ako to funguje v praxi. No, ale presne ako pises, ked som to skusala prvy krat, zostala som v nemom uzase. Postupne sme si tak zvykli, ze je to hracka :-). Hlavne ale je, ze moja mala je spokojnejsia, ako keby: "konecne ma mama pocuva, hura!!". A signalizuje stale vytrvalejsie a jasnejsie. Dokonca aj moja mama uz vie rozoznat signaly a je na to patricne hrda :-).

Tuto noc som asi nejak tvrdsie spala, alebo co, lebo som nestihala davat cikat, cikali sme 3 krat do plienky. O druhej sme sa zobudili na kakanie (do serblika), ked skoncila, tak som ju velmi rychlo zase uspala. Len mi je to cudne, lebo naposledy kakala v noci hadam ked bola novorodeniatko.., tak snad to bola vynimka. Bolo v noci strasne dusno, aj vela papala, tak mozno preto. Dam vediet ako pokracujeme, s tou podlozkou je to skvely napad, to vyskusame :-)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Sep 2011, 12:23

baby a v praxi nocne cikanie ako realizovat? - co obliect dietatu, ci rozsvietit lampicku atd..
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Sep 2011, 19:57

akdarka píše:baby a v praxi nocne cikanie ako realizovat? - co obliect dietatu, ci rozsvietit lampicku atd..


ja som teraz v tescu nasla presne co som potrebovala na noc (chcela som aj usit), je to vlastne nocna kosela s dlhym rukavom, ma to az po kotnicky, takze v noci len vyhrniem, vypisa sa a ked ju polozim spat na postel, tak zhrniem dole. na zimu jej budem davat aj tie baby legs, ja to volam stucne:-)alebo nejake podkolienky nad kolena. nohavice nie su moc prakticke na obliekanie, ale su tzv rychloprdky, tie su v rozkroku roztvorene, tak chcem usit aj to (chcem usit znamena dat usit mame:-)))) a uvidime. lampu nerozsvecujem, mam nachystanu misku,napasujem zadocek a ide to:-)je to vsetko len otazka pardnoveho cviku a zohrania sa...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Sep 2011, 20:41

lenkaa, ja som o bkm tiez citala ako tehu a hned som to aj zavrhla, ze aka blbost, co to vymyslaju, ved mame pampersy:-)pozerala som aj latkovky v tehu(tie tiez pouzivame teraz) a to mi zase prislo, ze "bleeeee, kto bude prat to okakane, fuuuj" :-) sa vzdy na sebe smejem, ako som rozmyslala vtedy:-) no a ked sa mala narodila, tak instinkty krasne zvitazili nad spolocensky zauzivanym systemom a veselo bkm - kujeme, latkujeme, nosime, spime spolu a najma :dojcenie: :dojcenie: :dojcenie: :goodjob:

inak musim pochvalit priatela, lebo ten prisiel domov s tym este davno pred tym ako som sa k bkm dostala, ze jeho veduca davala pred 20timi rokmi svoje deti od 4roch mesiacov uz len na nocnik a chudak, som ho samozrejme hned vysmiala, ze co za kravinu mi to ide rozpravat:-DDD
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 27 Sep 2011, 20:41

baby, ako sa vam dari?ja by som potrebovala trochu povzbudit, po dvoch tyzdnoch dokonaleho denneho i nocneho bezplienkovania, kedy sme mali len dve nehody mimo a som sa tesila, ze waaaau, aki sme super, prisiel tyzden a pol, kedy zasnem - co plienka, to mokro. dam vypiskat,nechce, polozim ju na zem a hned cika - koberec to schytal poriadne, kym som si naozaj uvedomila pri mojej tvrdohlavosti, ze teraz to nepojde a treba plienky:-( celkovo je Bia taka viac umrnkana, min tyzd v stredu mala pobede teplotku, ja to tipujem na zubky a plus zacina pomaly lozit a skusa sadat, tak som si vedoma, ze bkm v takychto situaciach nemusi fungovat, ale az tak dlho?mne to vymienanie plienok zaberie viac casu ako nocnikovanie, lebo sa lomcuje, pretaca, neoblezi, no hroza:-) mate s tym niekto realne skusenosti?ze to prejde?pomooooooc, sa mi zda akoby sme zacinali odznova...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Sep 2011, 21:34

Fliacik0103, tak s tymto moc nepomozem, v tej faze sme este neni, ale co som citala malo by to byt normalne okolo pol roka, ked zacinaju deticky objavovat svet vdaka vlastnemu pohybu a "nemaju cas" na nocnikovanie :-). Urcite to zase prejde a budete veselo bezplienkovo komunikovat.

My mame za sebou par zaujimavych noci, par krat sa mi malu podarilo kompletne prebrat, ocikana postel je uplnou samozrejmostou (lebo sak samozrejme triafame VZDY mimo jednorazovej podlozky na prebalovanie :D ), ale zase napriklad minulu noc uplna parada, 2 krat sme krasne cikali a spali dalej - funguje to s prskom v puse ako si pisala, fliacik... Tie neuspesne noci su len kvoli mojej lenivosti, lebo vzdy do poslednej chvile dufam, ze sa chce len dojcit a preto sa mrvi, no a ona sa potom uz premrvi az do cikania :?

Akdarka, ja tiez nerozsvecujem ked ju davam, mam vedla postele umelohmotnu nadobku nad ktorou ju podrzim tak ze mi je opreta ritkou o stehna a v puse ma prsko. Ocika ma pritom trochu, ale utrem a spime dalej :-). Oblecene ma bodicko s dlhym rukavom, ked bude chladnejsie budem davat baby legs. Plienku jej davam, iba nadranom uz vacsinou nie, lebo vtedy je taka polo zobudena, tak ju radsej necham bez, len aby spala dalej..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 28 Sep 2011, 17:33

Tia, to premrvenie do pocikania poznam aj ja, ked sa mi fakt straaaaaasne nechce:-) tiez som citala, ze su fazy u deticiek, kedy to jednoducho nejde, neberiem to tragicky a stale ju davam na nocnik ako doteraz, ale podpora padne skvele:-) ked sa ti dcerka preberie, dari sa ti ju potom uspat?alebo ste hore, kym sa opat neunavi? ;)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Sep 2011, 20:54

No, zvacsa nam to uspavanie trochu trva, mala v tej tme na mna vyvali tie svoje kukadla a potom nahodi usmev od ucha k uchu a to ma vzdy tak dojme, ze hned aj zabudnem, ze su tri hodiny rano, a ze do stvrtej urcite nezaspi. Vymojkame sa (treba vyuzit kazdu prilezitost :twisted: ) a potom sa hrame, zvacsa jej stacia moje prsty na okusovanie a ked ich zacne sat, tak skusim prsko a uspime sa..

Inak, ja som v poslednych dnoch tiez neni moc uspesna, vsetko mam ocikane a plienky menim ajajaj. Ale vcera konecne dosli latkove, tak uz testujeme, uvidime ako sa s tym popasujeme v noci..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 28 Sep 2011, 21:14

hehe, ten krasny nocny usmev poznam - mas pravdu, je neodolatelny, hned zabudnem,ze som straaasne nevyspata:-D cez den ma malinka plienku a skusas ju davat na nocnik, dava signal? ak sa ti chce, mozes napisat ako ste zacinali, v ktorom mesiaci(ak si to nahodou pisala vyssie, pardooon, som dost nepozorna:-)...ja ju mam len v teplackoch, v horucavach holu a na noc som lubila obycajnu stvorcovu plienku poskladat medzi nozky a prichytit bud bodynkom abo takou gumou obsitou latkou (http://www.mokoshop.sk/product_info.php ... 0m62cdv8k2), lepsie sa to vyzlieka a dava spat ako latkovky. ale teraz jej davam latkovky bez vkladacky cez den, nech je to take vzdusnejsie a po popisani menim...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Sep 2011, 21:47

Zacinali sme ked mala asi 2 mesiace, ale to len tak sem-tam, lebo to sme sa este trapili s prirastenym jazyckom, nadprodukciou a strajkovanim po cumliku :-). Intenzivnejsie sme zacali, ked mala asi 2 a pol mesiaca. Bezplienkovanie mi hrozne pomohlo v tom obdobi, lebo mala signalizuje vacsinou mrncanim/placom, takze som vlastne zistila, ze ked je nespokojna a nechce prsnik, tak treba dat cikat :-). Mam pocit, ze aj mala je spokojnesia, ze ju konecne pocuvam. Taktiez mi velmi pomohlo ked bola cez den s holou ritkou (boli strasne horucavy tak sa to hodilo), lebo som mohla lepsie odpozorovat signaly. Na cikanie je to take vysoke zamrncanie a na kakanie mame teraz take blabotanie akoby vyslovovala slovo "m". Inak, aj Tvoja mala tak casto cika? Ja niekedy davam aj 2 krat za hodinu, je to normalne..?
Doteraz sme pouzivali jednorazovky, lebo pri tych problemoch s dojcenim nebolo kedy objednat a teraz budeme skusat kombinovat s latkovkami. Cez den je viac s holou ritkou, len rano ked je chladnejsie jej dam plienocku, alebo ked ju dam sa hrat na brusku tak moc nesignalizuje (alebo sa tolko snazi plazit, ze jej pri tom cvrkne :-)). To s tou bavlnenou plienkou medzi nozicky som robila aj ja, ale uz sa tolko v noci mrvi a odkopava, ze furt postel mokra :-). Ake boli zaciatky u Vas..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron