bezplienkova metoda

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 29 Sep 2011, 12:11

Ahoj,aj moja mala cika rano tak kazdu pol hodku az sa to redukuje k veceru na kazdu hodku,takze je to uplne normalne ;)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 29 Sep 2011, 17:51

tia, ja som zacala neskor, az niekedy od 4 mesiaca, predtym som mala biu casto bez plienky na podlozke a ked sa popisala, tak som len prezliekla. ako si spatne spominam, zdalo sa mi bkm neskutocne zlozite, ale ako som odpozerala kedy tak pravidelne pisa(po zobudeni), tak som ju skusila dat piskat a uz sme boli jasni a namotani:-)zaciatky boli take ako tieto posledne dni - vela mimo, malo do misky, ale o to vacsia radost, ze waaaau, cikli sme do misky:-)lenze tym ze som zacala neskoro, tak mala mi nesignalizuje a to som fakt uz plnokrat sledovala, co by mohlo byt signal a fungujeme skor na intuicii a casovani...uplne ma fascinuje, ze sa hra, mna napadne, ze chce pisat,dam ju a vypisa sa. alebo zuzle sustredene predmet, ja idem okolo nej napr ze idem umyt riad a len taka letma myslienka ma napadne, ze "daj ju curat" lenze si poviem, ze ved piskala pred 15minutami a nedam ju, no a ona sa vzapati vycura:-) obcas ostane z nicoho nic nervozna, tak to je signal, ale inak je to skor zriedka ze da najavo...niekedy pisa 2-3 za hod, inokedy raz. ja som si zase myslela, ze babetka pisaju stale(asi tak, ze kazdych 5-10min:-), preto musia mat plienky a ked som zistila, ze pisaju vlastne cca 2 x za hod, som bola prekvapena:-)

mamusia, aj vy bezplienkujete?ak sa ti chce, mozes napisat zaciatky a atd, vidim, ze mas dve deticky, ze ako sa to da zladit a odsledovat...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 29 Sep 2011, 20:10

Fliacik,

ano,mam dve dievcatka so starsou uz nepraktizujeme BKM,bo sme uz od 17 mesiacov na den,18 na von a 19 na noc bez plienok :P zacala som s nou v 3och mesiacich,ked som nahodou na MK narazila na temu ohladne BKM,bola som tym fascinovana a hned som zacala,fungovalo.Okolo 6 mesiacov kakala iba do nocnika a mali sme aj malo pocikanych plienok,postupne som z papieroviek presla iba na latkovky.V roku bola iba na gatkach cez den,no potom prisiel nejaky zlom,bojkot a uplne sa to pokazilo,dokonca zacala aj kakat do plienky :evil: no ona nemala ziadne zuby,iba kusok dolnych jeotiek vonku a vtedy jej zacali ist zuby kazdy tyzden jeden,tak som to pripisovala tomu.Ako prisla druha krpana na svet,tak velakrat nebol cas,alebo ona vzdy hlasila vtedy,ked som kojila a nemohla som ju dat na nocnik,az nastal zlom,dostala prvu zapareninu v zivote,lebo mala hnacku z tych zubov a ja som sa nahnevala a zacala riadne odpienkovavat :lol: no nie je az tak skoro ako niektore ine BKMkacky odplienkovana,no som rada,ze ich uz nema,je to veeeeeelmi velke odstranenie zataze.A s druhou prevadzame BKM uz od narodenia,zacinali sme v nemocnici tak,ze kakala rozbalena a ja som jej tlacila nozky k brusku a kakala do otvorenej plienky(nechcela som ju davat nad umyvadlo,predsa to nemusi byt kazdemu prijemne...)a do cinaku sme zacali odchytavat hned ako sme prisli domov.NO riesila som iba kakanie,to sme odchytili prave vsetko,mokre prdiky sa nepocitaju :P a asi mesiac uz riesim aj cikanie(predtym ked cikala po spanku,alebo pri kakani,alebo ked nekakala a len cikala,alebo na nepremokavej podlozke ked lezala a signalizovala,to nepocitam),teraz ju davam pri kazdom prebalovani,ked sa mi zda,ze signalizuje,po spanku,po vytiahnuti zo satky/Manducy. Mam pocit,ze s druhou nam to ide ovela lepsie,asi preto,ze to vobec neriesim a mam nejak lepsie materinske instinkty nato,kedze robime vela veci inak,nez pri prvej,kde sme chybili :(
Takze to je asi tak v skratke,uz sa blizi 6mesiacom,tak cakam bojkot :D
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 01 Okt 2011, 13:09

S tym instintkom je to u nas podobne, je to neuveritelne ako to funguje :-). Odkedy som matkou, tak uz svoje instinkty pocuvam na 100%.

Baby, ako bezplienkuju Vase polovicky? Ja totiz nie a nie muza nahovorit, aby sa nebal malu dat. Skusal to asi 2 krat ale drzal ju asi nejak nesikovne a sa mu rozplakala, tak sa teraz boji. A dneska sa mi zdalo nieco zvlastne. Muz bol doobeda doma a ja som potrebovala urobit poriadok v skrini, tak malu zobral do obyvacky a hrali sa spolu a ja som v spalni makala tak rychlo ako sa da, lebo vacsinou mam len par minut kym na mna muz vola, ze mala je nespokojna a ja jemu, ze nech ju da cikat a on mi ju donese, ze ju mam dat ja :-). Tentokrat ale sa hrali asi hodinu a mala ani nepipla. Ked som ju potom isla prebalit, tak bola samozrejme precikana. Myslite, ze mala to uz rozozna a muzovi proste nesignalizuje, ked vie, ze ju aj tak cikat neda..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Okt 2011, 20:07

mamusia, ved to je super, ze je od 19 mesiaca odplienkovana, dufam, ze aj nasa bude minimalne v tom veku! tie zubky su asi problemom pri bkm v hociktorom mesiaci:-( inak, daj potom vediet, ako sa mladsia slecinka cca v tom 6mesiaci sprava, ci pridete k strajku alebo vam to pojde pekne dalej. Moja sa uz posledne dva-tri dni "normalizuje", noci opat uplne bez pleny, cez den jedna-dve nehodky, takze fajn. vobec si tie dva tyzdne neviem vysvetlit, asi to bude vsetko spolu, bo dneska zacala uz opat o nieco viac lozit a nehadze sa hned ako zabka vpred:-)

tia, moj priatel ju skusil dat parkrat piskat, ale bez uspechu a tak ju davam automaticky ja a on mi ju tiez prinesie, ak ostane nervozna. ale napr mojim rodicom ci svagrinej sa vypiska bez problemov, dnes bola so svagrinou na poschodi, ja som dole nieco robila a samozrejme ma nieco tuklo, ze huuups rychlo piskat, tak som isla hore s misou a svagrina sa skeri, ze netreba, ze oni uz boli na velkom wcku:-)takze v tomto ti neviem poradit, nemam skusenosti. priatelovi sa tiez popisa,ked je s nou on a ja si rychlo upratujem(to mame asi rovnake bleskove tempo:-)))...no, ale bavila som sa s jednou kockou, co s malym bkmkuje, on jej signalizuje tak ze spuli pusinku a fuka, ale zevraj inym nesignalizuje, iba jej. tak nieco na tom bude, zaujimava otazka, hadam niekto este prida skusenosti.

mna by zaujimalo, ako budete riesit bkm v zime, najma teda, ked je dieta nosene. lebo teraz vpoho vytiahnem, rozbalim, vypisa sa a ideme dalej - lenze cez zimu?utekat domov, ked sa mala povedzme zobudi? vtedy je v satke nervozna a chce pisat, mota sa, nespokojne blaboce...mamusia, pri prvej si to ako riesila?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 20:26

:D tak uz vidim kam to s tymi chlapmi speje, mama je tu na to, aby davala jest, kakat a cikat a tatino na to aby bola sranda :D. Tak nech zije delba prace, aj ked musim toho svojho pochvalit, lebo ked malej treba, tak mi ju donesie a radsej sa so mnou vymeni aj pri vareni a trapi sa v kuchyni aby nic neprihorelo..

Akurat dneska na prechadzke som aj ja rozmyslala nad tym cikanim v zime :-), lebo ked jej treba tak to sa vzpiera a vystiera nozky a place, tak neviem ako to budeme zvladat, tak nejak dufam, ze uz nebude cikat tak casto, lebo inak si to neviem predstavit..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Okt 2011, 21:22

haha, to si vystihla, na blaznenie by tych chlapov bolo:-D mne sa ten moj velmi paci v tom, ze mala zamrnka (co trva asi tak 5 sekund) a ja uz len pocujem, ako jej hovori: "hladna si laska?pod, maminka da ciciku, noooo, veruu, neplackaj, maminka da papkat" a uz mi ju aj nesie a podava - hladna je...a mala samozrejme nic, ciciku ju nezaujima:-)

akurat som jej dnes skusala zimny overal, to nemam sancu ju davat piskat, zobliect a este, ked budu minusy... hm, asi to vidim na rychly sprint domov...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 21:49

Tia moj BKM vobec neriesi,iba ked vidi,ze sa puci a boli ju brusko,tak ju vysadi na cinak a samorejme,ked mu poviem,tak ju tam hned da,ze ja nieco robim a pocujem,ze je nervozna,alebo pred kupanim ju vyzlieka,tak mu poviem,ze nech ju da nad cinak...on ju velakrat dava,ale len ked mu poviem,sam od seba nie :p ale mne to nevadi,my dve si rozumieme a to je moja vychytavka k lepsiemu vztahu,nie jeho :D ;)
Co sa tyka zimy,tak so starsou to vychadzalo akurat tak,ze som zacala s BKM v aprili a v zime uz bola taka velka,ze tu hodku vydrzala v suchu dokym sme prsili domov a ked mala bojkoty,tak som to vobec neriesil,proste isla s plienkou von normalne.
A malinka ona vzdy caka,kym ju nedam von z Manducy/satky,takze s nou nie je problem,minule mi cakala 2 hodiny som skoro odpadla,ze je sucha,ako som prsila domov,ona ako sa zobudi,tak caka vzdy,kym ju zoberiem,necika hned. Cize budem chodit bud na spanok,a ako sa zobudi to domov,alebo mimo spanku a to ju dam doma vycikat,ak sa pocika,tak nech,ja nechcem riskovat zapal mocoveho mechura,ani starsiu nebudem davat cikat,ak jej bude treba,budeme utekat domov.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 13 Okt 2011, 19:14

Baby, za posledne 2 dni nic netriafame, skoro vsetko ide do plienky. Ako keby sa jej menil "kakaci rezim", nekaka rano po zobudeni, ale tak vseliak. Uz dost dlho mi kakala iba raz -dva krat denne a to bolo v pohode odsignalizovane, ale teraz, kakame aj 3-4 krat a nic nestiham, neviem ci sa meni signal a este som ho nedesifrovala alebo fakt sa nepyta..? Jedine ked ideme von sa prejst tak jak na just sa v satke zacne vykrucat a musime domov utekat :D

Akurat noci su uz lepsie, chytam skoro vsetky cikania a lepsie spime, aj ked cikame asi kazde 2 hodiny. Fliacik, to Vase 2 krat za noc znie super, snad sa tam tiez dopracujeme :-). Dneska v noci som jej ale obliekla to pyzamko z tesca a podarilo sa mi ju tak nesikovne drzat, ze si ocikala jednu cast, kam sa nozka dava, tak som ju z toho musela vyzliect a aby sa nezobudila, tak obliekanie neprichadzalo do uvahy, tak som vyzliekla triko aj ja a polozila si ju na seba aby jej nebola zima a tak sme spali do rana :-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 14 Okt 2011, 11:02

Tia,Ty davas aj v noci? Ja ledva v noci odlepim oci a kojim...... :-D ale dnes ju strasne bolelo brucho,bola hore kazdych 15 minut od 2-3am,tak som ju musela dat a potom som jej dala novu plienku a ona sa este zobudila o 4 a o 5 uz bola vyspata a cakala na nocnik o 5 a plienka bola sucha :-o no mne sa ju nechce v noci riesit,kym odopnem vak,pyzamko,plienka dole.....zda sa mi to moc zlozite vsetko a potom ju naspat zapinat a este aj kojit,to by som ani spat nemusela,kedze je hore kazdu hodku :-P
A nezacina Ti inak liezt,alebo nieco?Proste mate mozno bojkot :-P nasa uz ma 6,5 mesiaca a fakt ziadny bojkot zatial nebol,vobec to nechapem,kedze mladsia bojkotovala furt :-D ale este ne4nozkuje,tak mozno preto.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Okt 2011, 11:38

Musim davat aj v noci, inak by som sa vobec nevyspala :-). Mala totiz ked sa jej chce cikat, tak zacne mlatit okoli seba rukami aj nohami, do toho tak nespokojne vzdycha a prsko ju ukludni tak na 2 minuty a potom to pokracuje - mozem jej davat prsko aj 5 krat a furt rovnako, to uz ale presla asi pol hodina, ja som kompletne zobudena a ona ho potom uz ani nechce, len sa kruti jak paragraf a ja len trpnem kedy sa zobudi :-). Napokon sa teda (niekedy aj po 3/4 hodine) vycika do plienky a spi dalej. Toto mame kazde 2 hodiny pred polnocou a kazdu hodinu po polnoci. Takze som to vzdala a radsej ju hned jak zacne dam cikat, k tomu prsko do pusy, vycika sa, napapa, polozim a spime dalej. Zaberie to menej casu nez to mrvenie :-)..

Ak sa ale v noci potrebuje aj vykakat, tak to je hotovo, jak tuto noc, to sa preberie a musime sa uspavat znova a to trva tak hodinku a pol..

Este nestvornozkujeme, ani sa nepretacame, jedine co je nove je nozka v puse :D. No, uvidime, snad sa to nejak stabilizuje..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 14 Okt 2011, 19:30

Tak aj ja som sa odhodlala na tuto noc skusit davat cikat,nedala som spaci vak,len prikryla paplonom starsej dcerky a dala nocnu koselu,aby sa lahko vyhrnula a nemusela som saskovat s cvokmi,uvidim,ci bude chciet cikat :-P
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Okt 2011, 20:00

Tak drzim palce, aby nebolo ziadne kakanie dnes v noci, nech Vam to cikanie ide jak po masle :-). Inak v noci ju davam cikat nie chrbatikom opretam o mna, ale tak bokom, kvoli prsku keby sa nahodou zacala preberat. To mi super poradila Fliacik...sice mi tak ocika stehno, ale nevadi, utriem, hlavne aby sa neprebrala :-)

Drzte sa, dufam, ze sa lepsie vyspinkate ;-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 15 Okt 2011, 19:44

Tak som ju davala nad nocnik,iba plakala strasne tam zakazdym a nikdy sa nevycikala,bud uz bola mokra po zobudeni,alebo bola sucha a nic nechcela urobit a az ked si pukla a sa ukludnila na prse,az potom pustila.Skusim este dnes,no nevidim to moc ruzovo,asi v noci nebudem davat cikat.Kaka iba cez den.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Okt 2011, 20:29

Mamusia, to mi je luto, ze ste sa tak natrapili.., pises, ze uz bola mokra po zobudeni, cize sa Ti uplne prebrala a potom si ju davala? Ci sa zobudila nad nocnikom? Ak uz je mokra, tak je neskoro davat a ak sa jej nechce, tak sa nevycika - to sa stava aj mne :-). U nas je to tak, ze ju musim dat cim skor sa zacne mrvit, lebo cim dlhsie sa mrvi, tym je zobudenejsia a je vacsie riziko, ze ked ju dvihnem na cikanie, ze sa mi zobudi. Dolezite je aj to, aby mala prsko k dispozicii, cize ritka medzi stehnami a hlavicka na prsku a samozrejme nezna manipulacia :-). Drzim palce, aby bolo lepsie tuto noc..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 16 Okt 2011, 20:41

boli sme u nasich u par dni, tak vas nestiham sledovat:-) mamusia, gratulujem k nocnemu odhodlaniu:-)ako sa dari?

tia,noci sme zacinali aj my tak, ze cikala "kazdu chvilu", ale potom akoby sa naucila, ze to ide do nocnika a proste sa v noci cika iba minimalne - neviem to lepsie opisat. vsimla som si, ze v obdobi bojkotu, ked jej pre istotu davam na niekolko noci pllenku,tak zisti, ze "aha, mam plenu a cuuuuram kazdu chvilu", ale hned ako ju odplienkujem na noc, tak sa proste nevypisa. ako napr teraz u nasich, mala styri noci plienku a nedavala som piskat, a poslednu noc ju mala skoro precikanu a to sa nestalo uz poriadne dlho. takze preto si myslim, ze ona vnima plienkovanie a neplienkovanie...

tia, este ma napadlo, ze v tom obdobi ako mas ty malinku, tak aj mojej sa zacal menit kakaci rezim, tiez zacala kakavat tak vseliako a nie raz sme mali plne gate a potom sa to opat ustalilo:-)))

mamusia, spociatku som pri kazdom nocnom dojceni davala malu na nocnik, prsko v puse a tiez velakrat nechcela piskat, tak sa vypla do mostika - zaujimave, ze aj v spanku to registrovala, co od nej chcem:-) a ked som to prepiskla, ze som ju nad nocnikom drzala dlhsie, tak sa mi zobudila...teraz ju davam mozno tak kazde druhe dojcenie iba pre istotu, ale nocny rezim mala taky posledne dni, ze piskala az okolo 5 rano prvykrat, ale to bol teda riadny prud:-) uvidis ako vam to pojde/nepojde, ked vytrvas, tak sa urcite zosuladite. a ak nevytrvas, nic sa nedeje a aspon sa vyspis a ja ti budem zavidiet:-DDD

inak, dneska je mala dost umrncana, uplackana, az si nespoznavam dieta, tak to tipujem na neaky zub, hm dneska asi dvoje/troje mokre gate, ale boli sme u nasich, tak som to pripisovala mojej nepozornosti, no ved uvidime, dam vediet ako sme na tom...ked sme sa po dvojtyzdnovom bojkote vratili do "normalu", tak zase ideme asi do bojkotu:-(((

napiste ako sa vam dari, ked budete mat cas...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 16 Okt 2011, 20:58

hm, ledva som odoslala text, uz sa mi aj pocikala do plienky, toto vidim na zubky...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 17 Okt 2011, 12:41

Fliacik
Ja to az tak moc neriesim teraz :-D presnetak ako Ty som to riesila pri prvej a neslo nam to tak super,ako teraz,pocika sa/nepocika,to je jedno,hlavne ze ju avam,ked viem,ze bude cikat/kakat(to nam zatial ide tak ukazkovo,ze sama neverim :-D).
V noci som ju nedavala odvtedy vobec,ale esete mozno skusim,bo dnes rano mala taku mokru plienku(mala Anavy ),ze sa mi az verit nechcelo,no zas na noc by som jej musela furt davat take ine lepsie plienky a ja mam na noc take,ze co vydrzia celu,no neviem,este to musim nejak premysliet,my teraz bojujeme s bruskom,tak uvidim,toto moc nechcem silit zatial,urcite pride taky cas,ked bude chce cikat v noci,no spanok jej mi je prednejsi,nez sucha plienka zatial :-)
Inak aj Zarke idu zubky,ma total spuchnute dole a ziadny bojkot zatial :-P
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 17 Okt 2011, 22:51

chacha, to si perfektne vystihla, ze ako riesim cele BKM:-DDD klasicka prvorodicka, som sa teraz na sebe super pobavila:-)))) si inak obcas pripadam riadne sibnuta, ze niekedy kazdu minutu malu sledujem, ci chce, ci nechce pisat:-)

tie anavy plienky su ake?tie eko jednorazovky z dm?ak hej, hod referencie, uz pomaly miname zasoby(na von davam jednorazovku, akcia tesco este z maja:-), ale rada by som nieco viac eko a viem len o tych z dmky.
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 18 Okt 2011, 14:36

Nie,nie to su latkove,ja iba latkove pouzivam,to je ceska znacka a velmi dobre saje ;)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 18 Okt 2011, 15:39

ahaaaaaaa, tak nic, ale zase viem nieco nove:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 21 Okt 2011, 08:27

Tak som ju dnes v noci davala cikat nad cinak tak,ze som kojila popritom.Do pol noci bola sucha,tak som ju potom dala a vycikala vsetko a 2x po 4 rano a vydrzala celu noc sucha normalne,az dokym nevstala :-P
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod TIA » 21 Okt 2011, 19:56

Mamusia, super, jak Vam to ide. Som rada, ze uz je brusko lepsie, mala je urcite kludnejsia a aj bezplienkovanie pojde lepsie :-). Mne sa doteraz uplne sucha noc podarila tusim iba raz :D . Vacsinou nadranom mi dake to cikanie ujde, bud som moc ochrapana vtedy, alebo mala moc rychlo pusta, ze uz nevie udrzat kakanie. Teraz genciankujene, tak moc v noci neriesim, lebo by bolo vsetko fialove. Davala som ju predvcerom cikat asi okolo druhej, ake nechcela a cikala az o stvrtej, ale pruuudom ;-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod mamusia » 24 Okt 2011, 08:14

Ja zas teraz nedavam,mame tak strasne noci,ze som rada,ze zijem,davam len tak 1x ked si zmyslim,po pol noci,inak nie.....ale dufam,ze neskor budem este davat :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: bezplienkova metoda

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 25 Okt 2011, 22:26

tia, a ako zadocek?uz je lepsie?pomohla gencianka?

mamusia, co mate ake noci?opat brusko?

tiez pridam nove info- u nas uz niekolko noci vsetko vychytane, ale mne sa straaasne nechce davat dole nohy z postele a malu nad misku, vzdy sa strasne premaham, obcas mi pri tom odkvacne aj hlava...ale zatial statocne bojujem sama so sebou a vyhravam, ked vidim ako prcek "spolupracuje":-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron