učenie na šerblík

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 20 Mar 2012, 11:55

Norika, mozno ma iny vkus na hudbu :D Ja by som sa rozpravala s nocnikom ako s kamaratom a pekne nahlas. Popripade sa nech sa s nim len zatial hra. Nas T. ma rad misky a nocnik je predsa len o nieco vacsia miska :) Hlavne si z toho nerob tazku hlavu 8-) Ked pride jeho cas, tak pride jeho cas ;) Pride leto a tatinko ho nauci cikat vonku "po stojacky" :lol:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Mar 2012, 12:02

praveze ta hudba sa mu paci, ked som mu to pustila :-D

Ale mame velky pokrok, ani neviem ako, ale prestal sa bat. Proste som skusila ho tam posadit. Mimo nocnika sa naucil tlacit, aj ked prave nekakal, tak mal z toho srandu, ze tlaci :-D . tak teraz ked ho dam na wc alebo nocnik,hned zacne pucit jak o zivot, aj ked prave nepotrebuje kakat. Ale uz sa aj vycikal, len nie hned, ako ho tam posadim, ale az po chvili. Tak hadam, to nie je od zimy :-D .

A zapacilo sa mu to. Ked ide so mnou na wc, hned bere do ruky redukciu. Tak davam aj jeho :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Mar 2012, 12:38

a zrejme k tomu dopomohlo aj to, ze ho svokra naucila sadat na nizke stoliky/stolicky
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Júl 2012, 08:32

takze, v 22m definitivne odplienkovani....asi tretia-stvrta noc bez pocikania za nami, nasledoval to po tiez asi troch suchych dnoch, kedy sa naucil zadrziavat....som hrdaaa na svoje dieta :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod miriam » 31 Júl 2012, 09:10

to je skvele Norika !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 31 Júl 2012, 13:02

Blahoželám, my sme preklenuli dva roky, ale bez zmeny....pocikanie a pokakanie mu vôbec nevadí, ciká iba na vyzvanie, kaká kedy sa mu zachce a kde sa mu zachce...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod didulka » 31 Júl 2012, 13:44

lenkaa presne tu knizku mame a Sara ju ovlada naspamat. Celu teoriu ohladom pisania, kakania ma zmaknutu. Ale ani za toho svateho nechce na serblik. Mame ich niekolko, aj redukciu na wc sme skusali a nic. 2 dni sme ju nechali bez plienky a skoncilo to tak, ze sa cely den nevycikala a nevykakala. Potom mala tvrde brucho, triasli sa jej nohy, plakala od bolesti. Nakoniec sme sa vzdy vecer zlomili, dali jej tu plienocku a pustila to. Ked ju chceme nechat bez plienky, robi neskutocny cirkus, ona plienku chce a hotovo. Nechame to tak. Ona sa sama rozhodne, kedy uz plienku nebude chciet.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Aug 2012, 19:14

Didulka, asi tak ako píšeš...náš síce nič nezadržiava, ale o to je to horšie, mama nezvládala štyrikrát denne prať kaky až v teplákoch a zakaždým ho sprchovať....teraz sme zase v plienkach, lenže on ich nechce, kričí, že je už veľký....ale do nočníka alebo redukcia ani za svet, vôbec mu plné gate nevadia...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Aug 2012, 21:09

Teraz sa mi nesmejte...pred mesiacom sa mi maly sám od seba odplienkoval len pretrvaval problém s kakanim. Cikanie 100% úspešnosť ale kakal výhradne do gati alebo v týchto teplach na zem a vrestajuc "kakat!!!" behal po izbe kym to z neho nevypdlo. Nikdy som ho nekarhala iba som skonštatovala, že najbližšie moze skúsiť kakat do nocnika a odpratala som to bez slov. Niečo mi ale nesedelo na tom az som si spomenula na Freudove obdobia vo vyvine dieťaťa - konkrétne samozrejme "analne" :mrgreen: začala som jeho hovienka brat ako jeho veľdielo a darček pre nás. Tak som začala :"to je krásne hovienko" a ďalšie superlativy a aj som sa vnútorne tak nastavila, že to nie je hnus. A on od nasledujuceho dňa kaka uz výhradne do nocnika :o a je sranda, že naozaj ako darček venuje svoje hovienko aj mne a nezabúda v ďalšom kole ani na ocka, ktorý musi byt tiez veeelmi vdacny za tento krásny darček :mrgreen: :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Aug 2012, 21:22

akdarka píše:Teraz sa mi nesmejte...pred mesiacom sa mi maly sám od seba odplienkoval len pretrvaval problém s kakanim. Cikanie 100% úspešnosť ale kakal výhradne do gati alebo v týchto teplach na zem a vrestajuc "kakat!!!" behal po izbe kym to z neho nevypdlo. Nikdy som ho nekarhala iba som skonštatovala, že najbližšie moze skúsiť kakat do nocnika a odpratala som to bez slov. Niečo mi ale nesedelo na tom az som si spomenula na Freudove obdobia vo vyvine dieťaťa - konkrétne samozrejme "analne" :mrgreen: začala som jeho hovienka brat ako jeho veľdielo a darček pre nás. Tak som začala :"to je krásne hovienko" a ďalšie superlativy a aj som sa vnútorne tak nastavila, že to nie je hnus. A on od nasledujuceho dňa kaka uz výhradne do nocnika :o a je sranda, že naozaj ako darček venuje svoje hovienko aj mne a nezabúda v ďalšom kole ani na ocka, ktorý musi byt tiez veeelmi vdacny za tento krásny darček :mrgreen: :mrgreen:

ja nedakujem konkretne za hovienka, ale poviem, aky je sikovny, obcas sa aj sam pozrie za seba, co vytvoril :D a sam od seba sa pyta, ze chce vyliat nocnik :) asi druhy den
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Aug 2012, 21:31

ja chvalim teda hovienka haha...a to nadsenie v jeho ociach ked pozrie co vytvoril :-) sa smejem na nom v duchu...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Aug 2012, 22:17

tak u nás odplienkovanie nehrozí. šerblík odmieta. pokial je teplo a môže behať holý, tak ciká a kaká vonku a príde sa pochváliť, že urobil kôpku alebo mláčku. ale ked je chladnejšie a musí byť oblečený, plienku musí mať. ked bude mať dva roky, budú vianoce a cez zimu odplienkovávať nebudeme.. takže asi až o rok..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Aug 2012, 22:39

shira, u nas to prislo tak, ze v jednu sobotu plne plienkovany a druhy den v nedelu odplienkovany na cikanie...neviem cim som si to zasluzila :-D nemam na tom zasluhu priznavam...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 02 Aug 2012, 07:04

u nas to trvalo asi 4 m, od vtedy, co sa posadil na nocnik....dlho trvalo,kym sa naucil zadrziavat, uvedomit si, ze cikal, kaka vedel, ale napr aj vcera si 2x cvrkol a pottom utekal,ze chce cikat...ale noc opä sucha bez plienky :)

vcera som sla ja v noci o jednej na wc, maly samozrejme tiez hned hore, s placom za mnou, tak som ho posadila,vycural sa aj on a potom sme zaspali..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod tina » 02 Aug 2012, 09:13

tiez som uz myslela, ze odplienkovanie nam nehrozi, vypadalo ze s nim nepohne ani pozorovanie rocneho bratranceka, co uz celkom uspesne bezplienkuje, lebo aj tak kakal a cikal vsade dookola a nocnik zatato odmietal... teraz boli u nas znova a neviem vdaka comu, ale nastal zlom! zacal sa pozerat na pipik, ako vzdy som mu ponukla nocnik, a zrazu vidim, ze sa donho steluje, pokusa si sadnut, tak som mu pomohla, a normalne cvrkol trosku, ale nevedel obsediet, nakoniec sa vycural na zem, ale tesili sme sa aj z tych dvoch kvapiek a dnes sa zas zacal stelovat, a podarilo sa mu vykakat stipku aj do nocnika :lol: je tak neposedny! a navyse co si zaumieni, s tym nepohneme, ale zistila som, ze ak hned bez vsetkeho respektujeme jeho volu, uz pri prvom naznaku v tomto ani trochu nenaliehame, tak je ochotnejsi v buducnosti... a este si normalne zacal sam trhat z papiera ze si utrie ritku, no nie a nie trafit :) , tak usilovne sa pechoril...sme ho len ticho sledovali a smiali sa.
tak asi to chce len trpezlivost!
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 02 Aug 2012, 13:00

tina píše:tiez som uz myslela, ze odplienkovanie nam nehrozi, vypadalo ze s nim nepohne ani pozorovanie rocneho bratranceka, co uz celkom uspesne bezplienkuje, lebo aj tak kakal a cikal vsade dookola a nocnik zatato odmietal... teraz boli u nas znova a neviem vdaka comu, ale nastal zlom! zacal sa pozerat na pipik, ako vzdy som mu ponukla nocnik, a zrazu vidim, ze sa donho steluje, pokusa si sadnut, tak som mu pomohla, a normalne cvrkol trosku, ale nevedel obsediet, nakoniec sa vycural na zem, ale tesili sme sa aj z tych dvoch kvapiek a dnes sa zas zacal stelovat, a podarilo sa mu vykakat stipku aj do nocnika :lol: je tak neposedny! a navyse co si zaumieni, s tym nepohneme, ale zistila som, ze ak hned bez vsetkeho respektujeme jeho volu, uz pri prvom naznaku v tomto ani trochu nenaliehame, tak je ochotnejsi v buducnosti... a este si normalne zacal sam trhat z papiera ze si utrie ritku, no nie a nie trafit :) , tak usilovne sa pechoril...sme ho len ticho sledovali a smiali sa.
tak asi to chce len trpezlivost!

toaletny je aj u nas oblubeny...

u nas v zaciatkoch, ked sa bal sadnut na nocnik pomohlo,ked po vycikani hral (nocnik) ,,,tak sa mu to zapacilo....a tiez stale neobsedi...zo zachoda uteka, len co sa vycika, niekedy by zisiel aj skor.....a potom sa stalo ze potrebu dokoncil do gati....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 02 Aug 2012, 18:52

Náš malý normálne chce furt vidieť svoju kaku, lebo videl mňa , že kontrolujem a konštatujem, že semienka a hrozienka sú v kake, takže teraz kontroluje aj on, ale pýtať sa nebude....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 09 Aug 2012, 14:04

U nás bol podobný problém ako u Didulky, malá proste chcela plienku, ak behala holá, sama si ju podložila a vycikala sa na ňu :) Ale zotrvali sme v tom , že sme ju stále nechávali bez plienky, stále sme jej to prízvukovali, že ju nemá a cikať má do šerblíka. Jasné, že zo začiatku nula bodov, cikalo a kakalo sa do oblečenia, prípadne na zem, ale potom sme jej párkrát cikanie predviedli do šerblíka ja i tatino a vždy sme sa strašne tešili "produktu" až skúsila aj ona a teraz už i sama letí na šerblík, vyciká, či vykaká sa a hneď vyskočí, tlieska a kričí bravóóó, je to taká sranda. Samozrejme sú i nehody, ale už len občas, hlavne ak jej prestaneme pripomínať - ono sa jej stále treba pýtať, či jej netreba, lebo samú ju to len zriedka napadne...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Aug 2012, 14:50

kinsi píše:U nás bol podobný problém ako u Didulky, malá proste chcela plienku, ak behala holá, sama si ju podložila a vycikala sa na ňu :) Ale zotrvali sme v tom , že sme ju stále nechávali bez plienky, stále sme jej to prízvukovali, že ju nemá a cikať má do šerblíka. Jasné, že zo začiatku nula bodov, cikalo a kakalo sa do oblečenia, prípadne na zem, ale potom sme jej párkrát cikanie predviedli do šerblíka ja i tatino a vždy sme sa strašne tešili "produktu" až skúsila aj ona a teraz už i sama letí na šerblík, vyciká, či vykaká sa a hneď vyskočí, tlieska a kričí bravóóó, je to taká sranda. Samozrejme sú i nehody, ale už len občas, hlavne ak jej prestaneme pripomínať - ono sa jej stále treba pýtať, či jej netreba, lebo samú ju to len zriedka napadne...

aj u nas to tak bolo....stale som ho ja musela posadit a radsej som necakala, kedy sa on vypyta, lebo to by uz bol pocikany.....ale potom nastal zlom a naucil sa zadrziavat tak sme sa posunuli o krok vopred....o 4 dni na to, prestal curat v noci....sam od seba....ja som sa toho bala, ze ako to bude s tou nocou,kedy sa oduci...sam sa oducil :D je to take oslobudzujuce.....konecne ziadne plienky, uz mi to aj pride neprirodzene, ak by som mu mala nejaku dat :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Aug 2012, 15:14

no mne to príde celkom nepredstaviteľné, že bez plienky... síce teraz je bez, ale len preto, že je teplo a je holý. ale treba dávať pozor, naloží úplne hocikde a ako náhle sa obliekame, treba dať aj plienku. mna už to tiež nebaví, látkovky som odložila, nemám nejak čas ani na to,stále prať sušiť skladať.. mám fázu, že sa mi nechce. tak po dlhom čase padol balík jednorázoviek. malámu je zatiaľ celkom jedno, či je mokrý či suchý, či ciká a kaká do plienky alebo na zem. hlavne, aby to nebolo do nočníka :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 09 Aug 2012, 15:16

Shira, kukám, že tvoj je ešte o dosť menší ako naša, my sme prestali dávať plienku keď mala druhé narodeniny :) a aj tie tri mesiace je veľký rozdiel.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 09 Aug 2012, 19:04

Shira, u nás odplienkovanie tiež nehrozí, pritom už sa vie pýtať, normálne minulý týždeň ráno som bola smutná ako zase všetko skončilo v gatiach a on na to, že si neuvedomil, že kaká!, no povie ti hocičo, normálne ťa až zarazí, v ten istý deň požiadal dokonca môjho strýka, či s ním nepôjde kakať na záchodik, ale to bolo prvý a posledný raz-spontánne rozhodnutie, takže určite vie, že sa to dá zadržať a pustiť kontrolovane, no odvtedy zase všetko v gatiach, takže dávame jednorázovky, tiež sa mi nechce prať .
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Aug 2012, 21:18

Anna píše:Shira, u nás odplienkovanie tiež nehrozí, pritom už sa vie pýtať, normálne minulý týždeň ráno som bola smutná ako zase všetko skončilo v gatiach a on na to, že si neuvedomil, že kaká!, no povie ti hocičo, normálne ťa až zarazí, v ten istý deň požiadal dokonca môjho strýka, či s ním nepôjde kakať na záchodik, ale to bolo prvý a posledný raz-spontánne rozhodnutie, takže určite vie, že sa to dá zadržať a pustiť kontrolovane, no odvtedy zase všetko v gatiach, takže dávame jednorázovky, tiež sa mi nechce prať .

a neuvedomil by si sam,ze to je spinave, ze to je nieco "nepekne" ak by si mu to nechala v tych gatiach?? aby skusil niest nejako zodpovednost,ak si myslis, ze na to "kasle" a pri tom vie, o co ide,je rozumny...a neda sa kakanie vopred odhadnut? aspon 3 sekundy :D kym sa nepokaka, a utekat chytro na zachod
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 10 Aug 2012, 11:24

No bohužiaľ Martinkovi to nevadí, minule som ho nechala pol hodiny v kakách a on si posúval autá akokeby sa nič nestalo, keď je teplo je to O. K., lebo ho dávame cikať preventívne, niekedy aj sám popýta, že chce ocikať kvietok, ale väčšinou mu to nevadí.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Aug 2012, 13:42

Ale to ani Kristi, mám pocit, že nevadí, ak je pocikaná. Práve preto sa jej musíme stále, aj po 10 min. pýtať, či nechce ísť pišať. Lebo samu ju to nenapadne. Nehod je plno, ale mám pocit, že sa to mierne lepší, že je toho menej a menej do gatí a viac do šerblíka, či von do trávy (to má radšej ako do šerblíka, niekedy keď jej núkam šerblík, vychytí sa, že "do trávičky idem" a uteká dole schodami do záhrady a tam sa vyciká do trávy :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron