učenie na šerblík

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Aug 2011, 22:48

No ja sa moc čím chváliť nemám. Nočník sme si celkom obľúbili (hlavne tú funkciu autíčka, ako píše Janka), ale sedieť na ňom celkom určite neplánujeme :(
Moc nefunguje ani to pridržanie nad umývadom - jednak je veľmi ´tažká a hlavne sa nonstop hýbe. A ak by som ju chcela rýchlo vyzliecť keď zbadám, že tlačí, tak okamžite prestane a znovu začne hneď ako ju konečne nechám zase v kľude (samozrejme myslím tým nanovo obečenú a s novou plienkou)....
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Sep 2011, 20:51

Halo maminy, ako pokracujete s detickami v uceni na nocnik? Ja rozmyslam či by som mohla kúpiť rovno redukciu na WC - nas maly uznáva len "dospelacke" veci ;-) máte skusenost niekto s preskocenim nocnikovej fázy? Dá sa to vôbec zrealizovať - stále utekat na WC?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 28 Sep 2011, 22:40

Ahoj akdarka, moja dcéra preskočila nočníkovú fázu.
Keďže som nemala chuť pajácovať s ňou nad nočníkom, tak som to nechala na ňu, kedy jej to samej dôjde. Začala som skúšať od roka a pol tak, že som jej jeden krát nedala plienku, ak som videla, že si cikla, ale vôbec si to nevšimla a nevadilo jej, že je mokrá atď... , tak som sa vrátila na čas k plienkam. Tak raz za mesiac som urobila takýto pokus. Zlom nastal teraz v auguste - mala dva roky a dva mesiace, keď si uvedomila, že ciká... To, ako funguje nočník, som jej názorne ukázala - vycikala som sa tam. :D Doslova zo dňa na deň sme skoncovali s plienkami, aj na noc. Proste všetko má svoj čas. Dávam jej plienku na noc len pre istotu, obvykle ju má suchú, a už sa mi stalo, že sa aj v noci zobudila a pýtala cikať.
Nočník ju bavil asi týždeň, kým "neobjavila" redukciu a koniec koncov aj pre mňa to je jednoduchšie spláchnuť ako umývať nočník. 8-)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Sep 2011, 22:46

Carodejnica, presne to umyvanie nocnika má desi :-) no vidím to na redukciu hehe.. maly mi furt "asistuje" na WC takze to je pre neho známe prostredie ;-) pockam, vyskusam. Vďaka za príspevok!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod janka » 28 Nov 2011, 00:44

chcem sa opytat tych, co pouzivaju redukciu an wc: to vykladate dieta na wc, alebo tam mate na zachode nejake schodiky, ze dieta moze vyliezt a zliezt same? Myslim, ze vela zalezi na tom, aby bolo dieta samostatne, aspon u nas to tak vyzera, ale zas sa bojim, ze sa mi odtial zosype, ked si bude sadat alebo zliezat.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Nov 2011, 00:00

ked bude mat stabilnu podlozku, nebude. U nas je najosvedcenejsou klasicky dreveny samrlik. Je stabilny, dieta dosiahne na zachod i na umyvadlo a dobre sa vyuzije i na sedenie pre dieta, ci pre maminu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 22 Jan 2012, 21:25

my sme už tiež chceli začať s učením, sem tam ju aj posadím a vyciká sa. má z toho veľkú radosť. no často ciká počas dojčenia. znamená to, že ešte nezadržuje moč a nie je pripravená na nočník?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Jan 2012, 11:29

mirkaska, kamaratka ma o 5 dni mladsieho od mojho, a uz sa tak super naucili,ze minule pocikal len jednu plienku cez den :-D a to su klasicki na pameprskach asi, ziadna BKM.....najprv ho tam dala len tak, vycikal, a postupne sa mu to zapacilo, ze sa aj naucil ukazat,ze chce cikat....

u nas nehroz,maly sa nocnika boji :-(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod vejula » 24 Jan 2012, 11:44

norika naš tiež nočnik ani nahodou. Ako sadne si nan ale jedne ked je oblečeny že sa akože hra že tlači, ale akonahle mu dam dole teplačky a plienočku na nočnik nesadne uplne sa napne a začne škrečať. Tak vôbec nechapem prečo ma k nočniku takyto odpor. Nikdy som ho nenutila tam kakať ani nič podobne. Neviem prečo ma takyto blok
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Jan 2012, 13:09

sranda, náš má nočník rád, máme nočník čo má hlavu ako kačka, pískací zobák a držátka ako odrážadlo, takže sa tam teší a ciká, ale kakať posediačky nechce. to vždy stojí a tak tlačí, čiže ak nechceme kakance po zemi, tak nechám plienku a čakám... ale nedávame ho často, len ked sa zobudí, aj to napr. ráno, kým sa k tomu dostaneme už je vycikaný do plienky- treba ho dať okamžite po zobudení a strážiť ho, je to tak 50:50. spolieham sa na leto, že to bude lepšie zvládnuteľné.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Jan 2012, 00:21

Ja som praktizovala ciastocnu BKM (s pliekami, ale kakala mimo) a pri prechode na nocnik ju bolo treba drzat. To znamena, ze hoci uz vedela sediet na nocniku, nechcela tam byt ani tam nic urobit, ale na rukach bez plienky v pohode. Toto prechodne trvalo asi 3 mesiace, potom si postupne na nocnik zvykla.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Jan 2012, 13:25

náš práveže odmietal kakať do plienky. čakal, kým mu ju dáme dole a potom sa chytil niečoho a tak postojačky kakal. to bolo práve podnetom, že kúpime nočník... no odvtedy kaká len do plienky, ako na potvoru. budem ho musieť naučiť kakať posediačky- len neviem, či sa nechá držať, už je to veľké šidlo. zas ked ho nechám voľne, stopercent sa vykaká lenže stačí chvíľa nepozornosti a už je celý od toho a má veľkú srandu :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Jan 2012, 15:14

nas ked mal cca 8m, tak sa aj vykakal aj vycikal...potom sme dlllho nocnik nepouzivali,takze aj zabudol nanho...minule rano,som videla ze chce kakat,tak som pon utekala..no kedze som uz vedela,ze sa ho boji,tak som ani necakala zmenu....maly mrncal, a chcel z neho odist...tak som ho dala dole...chvilu bol naholo a videla som,ze zas tlaci, tak sup na nocnik,lebo inak by to bolo na koberci....tak sa podarilo do nocnika....ale samozrejme ihned z neho dole :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Jan 2012, 19:47

ale to je super, že sa podarilo. nám sa podarilo len raz a to považujem za náhodu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 25 Jan 2012, 21:12

JankaMich píše:Ja som praktizovala ciastocnu BKM (s pliekami, ale kakala mimo) a pri prechode na nocnik ju bolo treba drzat. To znamena, ze hoci uz vedela sediet na nocniku, nechcela tam byt ani tam nic urobit, ale na rukach bez plienky v pohode. Toto prechodne trvalo asi 3 mesiace, potom si postupne na nocnik zvykla.


no, ja sa uz malu tiez snazim posadit ańa nocnik, ale ako bkm dietatu sa jej to vobec nepozdava a nie je nad vylucovanie v klbocku:-) ako si na to isla ty? si ju tam vzdy posadila pred kakanim nech sa zoznami s novym sposobom? potesim sa skusenostiam...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Jan 2012, 23:26

Klbocko praktizovali tesne nad nocnikom a ked zacala cikat, ci kakat, tak som ju tam skusila posadit, resp. sa ho velmi tesne dotykala. Presne ako pises - co ma robit v klbocku vedela, co ma robit na nocniku nie. Takze vysedavanie na nocniku som urcite aspon zo zaciatku nepraktizovala. Az neskor, ked si zacala spajat cikanie s nocnikom (lebo tam potrebu dorobila), tak som ju zacala skusat davat - ale len ked bola ochotna.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 12 Mar 2012, 16:01

Nasla som v knizke "Hry pre najmensich!...mozno niekomu pomoze :)
Prílohy
01.jpg
Novy priatel
(17.53 KiB) 589 krát
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Mar 2012, 18:49

lenkaa píše:Nasla som v knizke "Hry pre najmensich!...mozno niekomu pomoze :)

no len aby potom to dieta nekrmilo nielen kamarata ale aj seba :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 18 Mar 2012, 12:11

akosi tak browsujem a snivam o detskych slovenskych knizockach, tak tu hľa som narazila http://www.mrkvicka.sk/rozpravky/eshop/ ... -O-NOCNIKU
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Anna » 18 Mar 2012, 12:48

Podľa mňa také veci nefungujú- či o tom čítaš alebo nie, je dôležité, aby dieťa pochopilo, že má niekde sedieť, aby to z neho vyšlo, môj malý na nočníku sedieť nebude, ale na záchodiku áno, lebo vidí nás,prečo by on mal sedieť na nočníku-podľa neho, bohužiaľ sedí iba keď chce on, tak to zatiaľ neriešim. Kamarátka mi hovorila, že v súkr. škôle učiteľka číta synovi o nočníčku a kakať do nočníka sa naučil, keďd mal tri, myslím, že kniha nemohola, lebo aj podľa Freuda obdobie batoliat je vlastne obdobie fekálne, o uvedomení si normálneho vyprázdňovacieho reflexu...preto pomáha najviac ako u nás v detstve pocikané látkové plienky alebo kopec pančúch...a tak sme vo veku 1,5 všetci cikali na toaletách, žiaľ dnes je to pohodlnejšie , ale drahšie...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Mar 2012, 12:50

ked nas nechce ani na zachode sediet...nocnika sa boji, a aj dosky na zachod, nepomoze ze vidi mna :D ...vidim to s plienkami na dlho, ale vkladam malu nadej do leta, ze sa mozno podari,ak bude behat holy
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Mar 2012, 13:59

ja by som tiež rada vyhodila plienky už toto leto... lenže, ako som čítala, raz ked začneš učiť bez plienky, nemáš už dávať vobec plienku (okrem nočného spánku). tak uvažujem: čo potom? ked sledujem nášho malého, potrebu cikať si nejako dopredu neuvedomuje, proste na chvíľku zastane a po pár sekundách už ciká. ked ho nechám holého behať, pozorujem, že ciká veľmi často. možno po polhodinke, možno častejšie-neviem... neviem si predstaviť, ako to potom je bez plienok- neviem si prestaviť, že by som ho takto často dávala cikať napr. pri ceste autom, v lietadle(kam?? na ten strašný záchod, kde nejdem, kým mi nepraská mechúr??) pri pobyte vonku, na nákupoch... neviem, či by takéto skoré odúčanie nebolo pre nás viac na škodu. možno to vyznie blbo, ale ani ja, ani moj manžel nemáme čas ani chuť neustále dávať dieťa cikať. možnože v neskoršom veku, ked si to dieťa uvedomuje viac racionálne, vie odpovedať na otázky či mu treba cikať alebo nie, vydrží aj dlhšie intervaly bez cikania, možno by som to nechala radšej na neskôr. uvidíme, ako bude v lete, možno ma prekvapí. teraz ho dávame sedkať na nočník. odkedy behá, obsedí tam podstatne horšie, ale aspon sa mu nebráni. vyciká sa tam skor náhodne ako cielene, ale nevadí.. kakať tam nechce ani náhodou..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Ludka » 19 Mar 2012, 11:13

pre anglicky zrucne maminky, tu je clanok od dr.Searsa, co s detickami, ktore nechcu proste IST :)
nech sa paci:
http://askdrsears.com/topics/child-rear ... ho-wont-go
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Mar 2012, 21:31

Co sa tyka chlapcov, nasa znama mala na to zlepsovak - maly plechovy hrncek. Malemu sa zapacil ten zvuk pri cikani a uz bolo vyhrane. Mimochodom, toto vidim velku vyhodu pri cestovani u chlapcov, oproti dievcatam :D .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Mar 2012, 10:13

ved mame hraci nocnik, ale sediet na nom je utrpenie nie este tam aj daco pustit :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron