učenie na šerblík

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 12 Máj 2013, 19:44

quaxi, ja mam ešte len jedno dieťa, takže ešte sem tam sa mi podari zapnúť žehličku :lol:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 15 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Kandy » 12 Máj 2013, 22:19

Však ja viem, že od neho ešte nemôžem očakávať úplné odplienkovanie. Len ma mrzí, že akonáhle ho to cikanie do záchoda prestalo baviť, tak sa nielenže prestal pýtať, ale ešte aj začal naschvál pred nami cikať na zem a smiať sa na tom. Asi robím niečo zle, alebo je to len súčasť štrajku, s ktorým momentálne bojujeme, neviem. Na chvíľu som sa vrátila k plienkam, len to sa mu po dvoch dňoch do krvi zaparil zadok. Tak som si povedala, že radšej budem viac prať, ako toto. No a dúfam, že ako bude starší a múdrejší, tak pochopí, prečo sa chodí na WC. ;)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Máj 2013, 14:46

no tak vidím, že nie sme sami a snáď z toho vyrstie.. len ma mrzí, že včera som na neho nahúkala, bol komplet počúraný chudák, a behal veselo ďalej po vonku...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Máj 2013, 18:52

Baby, tak my sme cez deň bez plienok úplne bez problémov, ako sa Hanka sama odplienkovala v 2 rokoch, tak to už je hotová vec. Čo ma trápi sú noci. Chvíľu sme sa odhodlávali, ako som aj pred časom písala, že či čakať, alebo ako... No proste sme sa vlastne dočkali, Hanka úplne prestala cikať v noci do plienky. Keď to už pár dní tak trvalo, tak sme nedali, ale pocikala sa. Začala som s ňou chodiť cikať, väčšinou stačilo raz za noc, občas sa napriek tomu pocikala. Keďže sme mali len jednu nepremokavú podložku, vždy bola po pocikaní jednu noc s plienkou, lebo vypraná podložka sa schla. A tak sme došli na to, že do plienky sa nikdy nepociká, bez ohľadu na to, koľkokrát sa dojčí a ako dlho vyspáva, proste plienka je vždy suchá. Naproti tomu bez plienky pri necikaní v noci sa pociká vždy, niekedy aj napriek tomu jednému cikaniu (už sa raz pocikala aj napriek 2 cikaniam :( ) V noci sa ešte nepýta, ja ju proste zoberiem, keď sa začne mrviť, lebo ona sa chce len nacucnúť a spať ďalej. Tak neviem, čo v tom môže byť, napadá mi jedine, či jej bez plienky nie je chladno, že preto ciká...no fakt neviem. Čo myslíte?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod janka » 20 Máj 2013, 22:11

luciole, podla mna je to normalne len nezrelost, este je malicka. Miske stale davam na noc plienku, niekedy je sucha, niekedy zacikana, akoby sa striedali take niekolkodnove obdobia, ked ju zacika a ked nie. Ja to neriesim, povedala som si, ze asi to nema vyznam, kym sa v noci dojci, bude aj cikat. Ja sama som bola v noci do troch rokov v plienkach, aj ked som vraj cez den bola od roka odplienkovana, no v noci nic, absolutne nic nefungovalo, a to bola v tej dobe strasna hanba, ked tak stare dieta sa v noci este pocikavalo.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod quaxi » 20 Máj 2013, 22:58

luciole, nepomohli by nohavicky (alebo tie oducacie)? ze by mala podobny pocit ako pri plienke a necikala by?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Máj 2013, 16:10

presne to isté aj u nás.. plienka suchá na 100% ale akonáhle na noc nedám plienku, je pocikaný na komplet. najprv som si myslela, že je to náhoda, alebo zákon schválnosti, ale nie.. je to pravidlo. cez denný spánok plienku nedávame ani sa nepociká.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod quaxi » 18 Jún 2013, 09:21

tak my neplanovane odplienkovavame :-) v piatok som chvilu nechala dceru s holym zadkom, kym som zbierala oblecenie zo susiaka, a ona odrazu zahlasila, ze chce cikat, odisla na serblik a pekne sa tam vycikala! tak som si povedala, ze to skusim. Prvy den mala dve nehody, v sobotu sme boli na kupalisku, tak tam neviem ci pustila do vody, ale mimo vody chodila pekne na serblik. V nedelu mala jednu nehodu a vcera ziadnu. Nedavam jej plienku ani na obednajsi spanok a zatial sa nepocikala. Akurat sa boji kakat do serblika, pocka si na nocnu plienku, ale to mi nevadi. Tuto noc dokonca zostala uplne sucha aj nocna plienka.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Jún 2013, 23:41

no vidíš ešte ti aj predbehne staršieho..
my sme bez plienky od vianoc, ale teda počúravame sa pomerne dosť.. mokré slipy beriem skoro ako samozrejmosť, tak som si na teba spomenula. sem-tam pustí aj plnú dávku, ale väčšinou sa pýta, potom ako si cvrkne, prípadne oznámi že "mako pocikal" :roll:
teraz býva väčšinou holý a veľa pije, takže sa znova začal pocikávať v spánku a čo sa kakania týka, tak holý pre neho znamená, že môžem kakať kedykoľvek kdekoľvek.. ako pes :twisted: suché veci má jedine v tom prípade, ak ho dávam sama čúrať podľa vlastného uváženia.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Jún 2013, 07:33

U nás sme bez denných plienok už v podstate rok, ale nočné dávam stále. Najskor bývali suché, až kým sa nenarodil malý a nezačala sa zase intenzívne dojčiť. Teraz býva suchá plienka po ráne výnimkou, takže to moc nádejne nevidím :D Vám sa deti normálne v noci pýtaju cikať? To sa u nás ešte nestalo.Nasilu nedávam.
Cez deň je ale takmer 100% bez nehod. Čo sa týka kakania, tak v tom je ozaj 100%, nepokakala sa ani vtedy keď mala hnačky.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2013, 07:43

ahojte my sme boli celé leto v pohode ale teraz v poslednom čase sme pocikaní skoro každú noc. plienku nedávame už dávno. v noci sa nepýta, pociká sa a potom sa zobudí. najprv som si myslela, že prechladol, ale trvá to už dosť dlho, pozorujem nejakú súvislosť, že keď dám na noc ponožky, nepociká sa, ale neviem, či sa mi to len zdá.. pred spaním sa vždy ideme vycikať, na večer už nepije, mm na zaspanie minimálne, už tam toho asi moc nie je. nastupujeme do škôlky, tak mám trošku obavy, aby sa tam nepocikával :-( neviete ako to chodí, či to učiteľky nejako aktívne sledujú? lebo on, pokiaľ ho nedám cikať ja, sa nevypýta včas. cez deň máme málo nehôd, cez denný spánok nebýva pocikaný. tie noci ma trápia, už som vytiahla aj nepremokavú plachtu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 25 Aug 2013, 23:29

Shira,

sme na tom rovnako, nas rozhasilo cestovanie. Koncom dovolenky sa zacala mala pocikavat a este to trvalo tyzden doma, na daky cas sa to upravilo, ale teraz sa mame v podstate castejsie mokru noc, ako suchu. Nepremokave plachty nestiham prat. :(
Zo skolky mam skusenosti len dobre. Obcas sa aj dcerka este v tom nizsom veku sice pocikala, ale tomu sa asi uplne vyhnut neda. Dieta som vzdy vyzdvihovala suche v nahradnych veciach, v sacku pocikance, dokonca aj preprane. Ak sa dakemu dietatku stalu 2x, tak tam maju i taky pool nahradnych erarnych veci, do ktorych v nudzi prezliekli deti.
Ale myslim, ze na to ucitelky skor dbaju, ved by si narobili zbytocne roboty s prezliekanim, ak by nedavali vcas cikat. Tak to vidim, ako ich napln prace, okrem ineho.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Aug 2013, 00:00

Ďakujem za odpoveď..v podstate to je pravda, ak dieťa mladšie ako 3 roky roky nedajú cikať z vlastnej iniciatívy, zrejme by potom museli častejšie prezliekať a mať prácu navyše. dokonca aj keby sa spoľahlivo pýtal malý sám, pochybujem, že by hneď bez obáv išiel pýtať sa celkom cudzej osoby. :(
V škôlke na pohovore bol totiž moj manžel a ked som sa ho začala pýtať na organizačné detaily, nevedel nič povedať :lol: že sa nepýtal.. vraj len kedy treba prísť a čo doniesť :lol:
ja musím pribaliť asi aj dvoje náhradné veci, pre istotu. fakt mám obavy, dúfam že nás nevykážu. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Okt 2013, 11:39

Zienky radte... dcera sa odplienkovala niekedy v juni, od zaciatku nemala plienky na denny spanok, po par tyzdnoch ani na nocny. Nehody mavala sem-tam cez den, ked bola velmi zaujata, unavena a pod., cez denny spanok mala tusim jednu za tie 4 mesiace a cez noc mozno 5x. A teraz ako sa ochladilo, zacala sa mi cez den zase pocikavat, aj 3-4x za den sa jej podari. V noci a cez denny spanok je pekne spolahliva, ale cez den to ide dolu vodou. Presne toto iste robil aj syn, akurat ze castejsie a pocikaval sa aj v spanku. Naozaj velmi nechcem dopadnut tak, ako pri nom (pocikava sa doteraz) a mam aj problem nosit so sebou 3-4 sady nahradneho oblecenia pre kazde dieta, uz sa mi to vobec nevprace do ruksaku, hanbim sa kamkolvek ist, lebo stale len riesim nejake pocikane dieta. Dcere som usila treningove nohavicky, ale nechcela som, aby boli take hrube ako plienka (nech nema pocit, ze ma plienku), takze nezadrzia celu nehodu a tak ci tak musim menit aj teplaky. Co myslite, ako postupovat? Je este nezrela na odplienkovanie a mame sa vratit ku plienkam? Alebo to tahat radsej dalej bez plienok? Ako reagovat v pripade nehody?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod reanda » 06 Okt 2013, 15:25

quaxi a ako sa mala odplienkovala? celkom sama, ci si ju aj nejak ucila?
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Okt 2013, 20:37

nema nejaku zivotnu zmenu? Nesedi casto na zemi? - Uz sa ochladilo. Neda sa zvysit aktivna ponuka na cikanie? Daj ju cikat vzdy do pol hodiny po piti?
2 a pol roka je vek, kedy sa bezne deti odchovane na plienkach zacinaju ucit na nocnik. Takze tvoja mala je napriek pocikavanie o kus popredu - uz vie potrebu kontrolovat, ale akurat teraz sa nieco stalo a troska sa zabrzdila. Dufam, ze sa bude darit.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Okt 2013, 23:26

reanda, odplienkovala sa v podstate sama - jedneho dna mi zahlasila, ze chce ist cikat na serblik, tak som jej prestala davat plienky a ona chodila pekne cikat, sma si povedala kedy treba, aj dost dlho vydrzala, ak sa hned nedalo (cez 30min).
JankaMich, cele leto sme boli u rodicov na dedine, vratili sme sa pred mesiacom, zhorsilo sa to teraz posledne asi 2 tyzdne, neviem ci to moze byt tym. Najprv som myslela, ci na nu nejde nejaka choroba, ale nevyzera, akurat ocko mala trochu zapalene (za 2 dni sa to vyliecilo). Doma mame teplo - ja tu chodim v kratasoch, tam kde sa hrava na zemi su koberce, vonku sa jej to nestava a ani sa teraz nezvykne tak sedavo hrat. Ked ju dam cikat ja, tak sa nevycika skoro nikdy, ani ked uz evidentne musi - napr. sa o minutu neskor vypyta sama a vycika.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod artemis » 07 Okt 2013, 16:35

Quaxi, či tam nie je i psychická príčina. Možno objavila, že jej zadržiavanie moču spôsobuje pasiu. Myslím v tom zmysle aj v možnej kombinácii, že skúša sama koľko a dokedy a či vydrží...a samozrejme takmer vždy to zle odhadne...V takýchto prípadoch sú podľa mojej mienky deti nepoučiteľné a bude to robiť dovtedy, kým jej to budeš tolerovať...preto by som sa v tomto veku a v tomto prípade vrátila ku plienkam a povedala moja zlatá, budeš pekne plienky nosiť dovtedy kým naozaj nebudeš chodiť na šerblík či na záchod V TOM MOMENTE keď to na Teba príde. Kým budeš zadržovať a špekulovať, sorry, nosíš plienky...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod janka » 07 Okt 2013, 20:06

quaxi, podla mna je este malicka. Moja starsia bude mat o mesiac styri roky a na noc stale davam plienku. A to som ju ucila na nocnik skoro, dokonca som s nou bezplienkovala, a aj tak sme takto dopadli. Nedavno som zachytila, ze nocne pomocovanie je dobre riesit po piatom roku. Takze tak som aj nachystana, este dam tomu rok, a potom to budem riesit u lekarov. Mmch, uz som to tu niekde spominala, ja sama som mala v noci do troch rokov plienku, v tej dobe to bola strasna hanba, a to som bola cez den uz od roka odplienkvana. A noc tiez riesili nasi u doktorov, aj nejake lieky mi vraj na to nasadzovali, ale nepomahalo. Az ked som mala tri roky, tak som sa sama od seba odplienkovala aj na noc. Naozaj to potrebude cas.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Okt 2013, 20:40

ja si tiež myslím, že som malého odplienkovala skôr,ako bol na to naozaj zrelý. podnetom bolo, že veľmi bojoval proti plienke, ale potom následne sa celé dni točili okolo "dávania cikať" a pocikania a prezliekania... až teraz, trištvrte roka od odplienkovania, u neho vidím skutočné pochopenie pýtania sa cikať z vlastnej vôle a vlastného rozumu. zároveň máme stále nočné nehody, ked nastúpil do škôlky sa pocikal každú noc, trvalo to skoro 3 týždne, ale v podstate sme nemali nikdy obdobie, že by som mohla povedať, že sa nepociká alebo že sa pýta na 100%. až teraz to začína byť spoľahlivé.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod quaxi » 07 Okt 2013, 20:42

artemis, je to dost mozne. Takto som postupovala pri synovi, robil presne to iste a ked ho to po 2 mesiacoch nepreslo, prave naopak sa to stale zhorsovalo, tak sme dali naspat plienky. Lenze... neoducil sa to do 5r. A ja som si potom stale vycitala, ci som ho nezmagorila tym, ze raz plienky mal, raz nemal...

janka, moj syn doteraz nemal snad ani 5 suchych noci za zivot, aj tych zopar bolo len vdaka tomu, ze sme ho my sami zobudili a dali vycikat. Inokedy ani to nepomoze. Bude mat za chvilu 5,5r, o mesiac by mu na to mali predpisat lieky, ale v jeho stave je mala pravdepodobnost, ze zaberu. Takze noci som vobec nemala v plane riesit, cakala som, ze to bude rovnake aj u nej. Dcera plienku nema len preto, ze si ju v tom case sama potajomky vyzliekala a my sme na to prisli az rano, ale postel bola sucha, tak sme to skusili. Len mi vrta v hlave, ci moze byt nezrela na odplienkovanie a zaroven zvladat spanky bez pocikania. Keby som mala pocit, ze je nezrela, tak bez vahania dam plienku naspat. Ved mne je to nakoniec pohodlnejsie, nez vecne zhanat wc, vsade vlacit nahradne oblecenie, takto v zime aj vonku sedi na hrubsej vrstve... Len sa bojim toho, aby jej to potom nezostalo tak, ako synovi, ze sa pocikava doteraz.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Okt 2013, 21:32

Tiez sa mi zda, ze to, ze mala vydrzi v noci bez plienky a predtym i cez den je prejavom toho, ze vie to vie po telesnej stranke bez problemov zvladnut. Syncek zrejme nie je zrely po telesnej stranke.
Takze mi za tym vychadza psychika - osobne by som to preto plienkami asi neriesila, bala by som sa, ze to moze mat opacny vplyv.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod mia » 31 Jan 2014, 00:13

dievcata, prosim o radu / skusenosti. dcera ma o tyzden 3 roky a stale mame plienku, aj cez den. z mojej strany bola snaha davat ju na nocnik od 1,5 roka, ale hned od zaciatku nocnik strasne "bojkotovala". vypinala sa do obluku, jacala, kopala, no proste des. tak som ju nenutila a pockala mesiac - dva a potom skusila znovu... popri tom chodila so mnou na zachod, tam som jej akoby len tak mimochodom vysvetlovala, "ako to funguje", teda ze maminka nema plienky, chodi na zachod atd. ona si obcas sadla na nocnik, ale len oblecena, akonahle som jej len vyzliekla teplacky, vreskot akoby sme jej neviem co robili...
takto to islo rok, minule leto (2,5r.) som si povedala, ze skusim dat plienku dole a uvidim, co sa stane. dufala som, ze sa jej to zapaci, no ale ani v tych najvacsich horucavach jej plienka nevadila. ked bola bez nej, videla som na nej, ze ani nevnima, ze cika. pocas cikania a aj po nom v pohode pokracovala v cinnosti, ktoru robila, vobec jej nevadilo, ze je mokra. akonahle zbadala nocnik - stale to iste.
pred vianocami som to skusila znovu, zobrat jej plienku, uz velmi rychlo pochopila, ze je mokra, no naucila sa zadrziavat - jednoducho drzi, kym vladze, no na nocnik / zachod si nesadne... a potom ked to uz nejde drzat, tak sa jednoducho pocika. v podstate teraz je uz obcas aj ochotna si sadnut na nocnik vyzlecena, ale nikdy do neho nic neurobi... presedi tam aj 10 minut, no akonahle vstane, pocika sa. jedine miesto, kde sa dokaze slobodne vycikat je vana (pred kupanim), tam cika "na povel" a plienka... teoriu ovlada skvele, ked k nam pride jej kamaratka v rovnakom veku, ktora uz chodi na zachod, a vypyta sa cikat, tak dcera jej sama (z vlastnej iniciativy) uteka ukazat, kde mame zachod a umyvadielko... nikdy som ju do nicoho nenutila, nekricala som na nu, ked sa pocikala, ani ked nechcela ist na nocnik... snazila som sa, aby som jej to neznechutila, ale teraz zacinam pochybovat vobec o vsetkom... fakt neviem, ako dalej, dcera vyzera, ze v najblizsej dobe sa plienok este zbavit nechysta a neviem, ci mam na nu pritlacit alebo cakat, ze sa "sama rozhodne"...
mate niekto podobnu skusenost...? kludne mi prosim aj napiste, co som urobila zle... :) velmi pekne dakujem
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 9 dní

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Jan 2014, 00:54

Myslim, ze je super, ze vie cikat na povel aspon v tej sprche. to je dobry zaciatok.
Ja som poslednu nejaky cas bezplienkovala a pamatam, ze prechod z ruk na nocnik isty cas trval. Preto by som odporucala skusit, ci by sa dokazala v tej sprche vycikat na rukach - normalne ju chyt popod nozky a cupni si s nou. Mozes to spojit i s o zvukom SSSSS. Ten isty zvuk pouzi i ked v tej sprche stoji. AK to zvladne na tych rukach v sprche, tak za nejaky cas to skus na rukach nad nocnikom vedla sprchy. Potom nad nocnikom alebo zachodom i niekde inde. Ak toto bude fungovat, tak to uz bude super, lebo bude vediet cikat na povel hocikde.
Az potom skus prejst na samotne sedenie na nocniku - zacni na rukach a potom ju na nocnik usad. A tak postupne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: učenie na šerblík

Neprečítaný príspevokod luciole » 31 Jan 2014, 13:28

Mia,stale spominas len nocnik,tak pre istotu sa spytam,ci si takto skusala trenovat aj zachod (s redukciou,aby sa citila bezpecne,ze nepadne dnu, aj pohodlne samozrejme). Lebo napr.nasa Hanka si na nocnik nebola ochotna sadnut,alebo ak aj,nikdy tam tiez nic neurobila. Aj redukciu ignorovala chvilu,ale potom sa sama rozhodla,ze si tam sadne a tak.sa odplienkovala,od toho prveho sadnutia viac inde necikala,este sme.davali.plienku na.noc,ale.bola az na par ojedinelyh pripadov vzdy sucha. U 3rocneho dietata by som nocnik uz vobec neriesila,ved to uz su velkaci,nocnik je pre babatka ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron