latkove plienky a atopicky ekzem

BKM, látkovanie , jednorázové ...

latkove plienky a atopicky ekzem

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 23 Mar 2011, 09:15

Ahojte mamicky,
prosim Vas o pomoc...Dcerka ma uz skoro 10 mesiacov, latkove plienky sme pouzivali prveho pol roka. Tak od narodenia ma vsak dcerka atopicky ekzem, velmi cerveny zadocek (suvisla plocha presne v mieste plienky). Neviem zistit, ci je to plienkami alebo nie. Bola preliecena v nemocnici teraz je to trochu lepsie. Pouzivame jednorazovky, z coho som trosku smutna...Najdolezitejsie je vsak pre mna zdravie dcerky. Teraz sa jej to vsak zhorsilo aj v jednorazovkach. Mate skusenosti s latkovkami a ekzemom? Na pranie som pouzivala mydlove orechy, pocula som vsak taku teoriu ze ked su z Indie, mozu byt potencialny alergen (v Indii je ine prostredie ako tu, strom, na ktorom rastu, mohol absorbovat ciastocky miestnej klimy, ine alergeny,...). Takze teraz pouzivam mydlove vlocky. Situacia vsak nie je lepsia.
Dakujem.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: latkove plienky a atopicky ekzem

Neprečítaný príspevokod strapco13 » 29 Mar 2011, 21:13

Ahoj. Velmi zalezi od toho ci je niekto v rodine alergi, cize ci ma predispoziciu na atopicky exem. Ak je to ozaj alergickeho povodu, tak by mohli zabrat antihistaminika, celkove alebo lokalne. Ale moze to mat aj ako reakciu na krem. Aky pouzivas ten? Popripade nemas ty mykozu bradaviek? Lebo moze ju mat od teba a preslo to traviacim traktom a z toho moze mat kozne problemy..tu by mohli zabrat probiotika.
Obrázok užívateľa
strapco13
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21 Mar 2011, 23:45

Re: latkove plienky a atopicky ekzem

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 02 Apr 2011, 09:12

Ahoj, ano sme s manzelom obaja alergici takze predispozicia tam je. Krem pouzivam Jecorisovu pastu alebo sudocrem. Mykozu bradaviek myslim ze nemam ale Dcerka mykozu zial ma (Candidu albicans) snazim sa vyriesit aj tento problem iked neviem aka dieta moze byt u babatka...nedavam nic z bielej muky, ryze ani zemiakov, samozrejme nic sladene. No mam pochybnosti ci sa to da vyliecit ked stale dojcim...Probiotika som dlhodobo davala nepomahali. Vyskusala som uz vselico.Vsetko zabera len na chvilu.
Dakujem.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: latkove plienky a atopicky ekzem

Neprečítaný príspevokod miah » 12 Apr 2011, 01:31

tinka ak ma dcerka candidu bolo by fajn preliecit aj maminu - niekedy sa velmi neprejavuje, na bradavkach casto nevidno. Plienkovu dermatitidu ale urcite sposobuje. Niekedy prave zafunguje ked sa prelieci mamina na candidu - skus citrovital kapsule a probiotika lactocand.
miah
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Apr 2011, 01:02
Počet detí: 0

Re: latkove plienky a atopicky ekzem

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 12 Apr 2011, 10:20

Miah citam prave ze Citrovital nie je vhodny pocas dojcenia...Je este nieco ine ucinne na kvasinku nevies nahodou?

Dakujem.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: latkove plienky a atopicky ekzem

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Apr 2011, 00:39

Citrovital je prave jeden z prostriedkov, ktory sa pouziva na liecbu kandidy na prsnikoch. Urcite nie je kontraindikovany s dojcenim.
JankaMich
 

Re: latkove plienky a atopicky ekzem

Neprečítaný príspevokod Ludka » 13 Apr 2011, 11:19

Na vsetky vitaminove doplnky sa standartne pise, nevhodne s dojcenim. Podobne ako na repikovy caj, ci ine caje, ci doplnky, ale citrovital uplne spokojne na kandidu. ;)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...


Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron