Biowashball

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Biowashball

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Máj 2011, 19:38

mate s nou niekto skusenost?? nie je to len biznisovy trik?

http://www.praciagula.sk/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Máj 2011, 21:36

Norika, ja by som to nekupovala. ale mozno niekto ma pozitivne skusenosti :)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod didulka » 08 Máj 2011, 19:07

Dcerka ma velmi citlivu pokozku, tak som zacala prat v pracich orechoch. Vyskusaj to. Predavaju aj male vrecuska na skusku.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod filomena » 09 Máj 2011, 21:33

ahoj, my sme ju dostali, a perie to podla mna rovnako ako cista voda ked zabudnem dat prasok :mrgreen: a orechy sme tiez mali a prali tak isto. Ak chces lacne a ekologicke pranie, skus mydlovy sliz, alebo prat len v perkarbonate sodnom. Veci ktore su len spotene sa daju oprat aj iba s par lyzickami sody (tej na pranie), ak netrvas na tom aby boli navonane ako po prani v prasku.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Máj 2011, 23:05

ked ja potrebujem prat pokakane plienky, a na to rteba nieco poriadne :-)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod matja » 18 Máj 2011, 13:16

Ahoj Norika, zistila si nejaké bližšie info? Alebo si si to kúpila? Ja si práve objednávam pracie gule, ale inej značky. Dúfam, že budem spokojná. Doteraz som prala plienky v orechoch. Mne sa na tých guliach páči to, že zabíjajú baktérie.
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod Norika » 18 Máj 2011, 14:20

nie nie, zatial nic, iba ze to sestra pouziva :-D chapes rodina, a ja hladam info na nete, ale este som nemala cas s nou o tom pokecat....ale zas ze ina z dediny nie je spokojna, ze jej to vobec nevyperie manzelove monterky.....a ja to predsa potrebujem na pokakane plienky..... jedna kamoska mi darovala zopar orechov, tak idem skusit tie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod matja » 18 Máj 2011, 19:02

Ja som prala v orechoch aj v slize, nevidela som v tom veľký rozdiel, podľa mňa OK, ale chcem skúsiť aj pracie gule. Podľa mňa monterky by nevypral ani komerčný prášok... Pokakanú plienku mi orechy nevyprali vždy dobre na prvý raz, ostal občas fľak, ale po niekoľko razoch bola zase čistá. Ja chcem pracie gule, ale inej značky, ktoré sa predávajú v UK už 10 rokov. Treba si dať pozor na to, akú značku si kúpiš, lebo niektoré nemajú takú silu...
matja
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 25 Mar 2011, 09:04
Počet detí: 2
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Rokov: 12 rokov, 4 mesiace, 27 dní

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod katkaml » 20 Jún 2011, 13:29

Ja gulicky pouzivam, sice inu znacku (Ecoballs od Ecozone), ale celkom som spokojna. Predtym som dlhe roky prala v mydlovom slize a vyperie to porovnatelne. Ziaden zazrak netreba od toho cakat, urcite nevyperie lepsie ako komercne prasky, ale pradlo spinave nemam. Pouzivam na vsetko pradlo, vratane plienok, tak isto ako som predtym pouzivala sliz. Komercny prasok doma nemame uz peknych par rokov, avivaz som nepouzivala nikdy. Mne tie umele vone strasne vadia, zvykla som si, ze oprate pradlo vodia len jemne cistotou a nie nejakou chemikaliou. Drobec kaka do nocnicka, ale ked sme mali este zakakane plienky, tak som ich vzdy trochu nacapkala zlcovym mydlom alebo mydlom na pranie a nevyplachane len vyzdimala a hodila k pocikanym plienkam. Tym to mydlo mohlo dlhsie posobit a potom sa v pracke skvrny vyprali. Ak nahodou nejake skvrny odolavali, tak zabralo namocit plienky na noc do roztoku perkarbonatu sodneho (da sa kupit pod znackou puer alebo aj cisty na vahu) a potom klasicky oprat. Najlepsie na flaky, ale zabera slniecko. Vyprane pradlo povesat na dvore, ci balkone a nech si prazi. Je to suche za chvilu a po flakoch ani pamiatka. Len pozor, nedavat na prudne slnko vlniaky a PUL, mohli by sa poskodit.
katkaml
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 20 Jún 2011, 12:49
Bydlisko: Senec
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 dní

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod katkaml » 20 Jún 2011, 13:42

Este som chcela dodat, ze na pranie pouzivam najdlhsi cyklus (cez 2 hod). Na pracke mam moznost pouzit viac vody, tak to davam pri kazdom prani. Bez vody sa skratka nic nemoze dobre oprat. Mozno tym zvysim spotrebu vody, ale tym, ze chemiu pouzivam minimalne, tak zivotne prostredie to nezatazi.
Na extra spinave pradlo este zabera nechat ho odmocit, uprostred prania prerusim cyklus na 2 hodiny alebo aj dlhsie a potom necham doprat. Posobi to podobne ako ked mate spinavy riad so zasusenymi kuskami jedla; ked ho date pod vodu a hned umyvate, tak to nejde dobre dole, treba drhnut, ale ked napustite do drezu vodu a riad nechate chvilu odmocit, ide to krasne dole.
Na to aby pracka dobre prala, tak je aj dolezite ju pravidelne cistit. Ja ju cca raz za mesiac alebo dva (mame tvrdu vodu a casto periem, inak by stacilo menej casto) pustim naprazdno bez pradla na najdlhsi cyklus a najvyssiu teplotu, pridam liter octu, potom vycistim filter.
katkaml
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 20 Jún 2011, 12:49
Bydlisko: Senec
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 dní

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod Lea » 27 Jún 2011, 22:58

Ja som tiež začala používať Ecoballs od Ecozone - môžeš ich kúpiť v bio predajni SUM na námestí v Dolnom Kubíne (menšie balenie na 100 praní za cca. 16 eur, väčšie na 1000 praní za 45 eur). Miesto aviváže používam prírodné silice - tiež sa dajú kúpiť tam. Problém mám jedine so škvrnami od jedla. Všetky body máme špinavé a zatiaľ my to ničím nejde dole. Akurát včera som kúpila nejaký prírodný odstraňovač škvŕn, tak som zvedavá.
Lea
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 02 Apr 2011, 20:47
Počet detí: 1
1. dieťa: Natálka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Katuška
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 4 dni

Re: Biowashball

Neprečítaný príspevokod zuzu » 26 Aug 2011, 23:08

My sme tiež kúpili praciu guľu "Washing Ball Lavlmatic", kvôli viacerým dôvodom: dcérke sa zrazu objavil ekzém, máme ČOV (čističku odpadových vôd), odkedy papáme všeličo, tak stúpla spotreba čistého prádla :) Ale až keď mi prišla, tak som zistila, že môžem prať iba na 50st., moja práčka je nastavená na 40, 60, 90...zatiaľ som prala len málo špinavé veci a vypralo to, uvidíme, ako si poradí s ponožkami od trávy alebo jablkom na tričku...
zuzu
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19 Aug 2011, 22:48
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Katarínka
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: Jakubko
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 23 dní


Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron