Zaparený zadoček

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Apr 2011, 21:42

S týmto sme mali len málokedy problem, ked sme pouzivali jednorazovky, iba ked maly bral antibiotika. Teraz pouzivame na striedacku latkove a jednorazove, a maly ma uz asi dva tyzdne v kuse zapareny zadocek. Neviem z coho, ci mam latkove prebalovat castejsie, alebo to moze byt aj zubkami??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 30 Apr 2011, 10:48

mozete to mat viac pricin.. napr. praci prasok, zubky, ockovanie, mykoza, riedka stolica... alebo mu moze zle robit mokro... skus davat chvilu opat jednorazovky ze ci mi to zmizne... ak ano, tak to mohlo byt bud praskom alebo tym mokrom...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2011, 12:18

zienky, my to mame este furt, a ja uz neviem, ako mu pomoct.....raz lepsie, inokedy horise....
vyskusali sme rybaciu mast, pytyiol, modru indulonu, materske mlieko, cervenu indulonu, puder aviril, doktorka nam predpisala imazol, v lekarni mi dali nejaku zinkovu masticku......z toho vsetkeho sa mu az zacala supat pokozka do ziveho a z pudsra sa mu spravili biele pupenceky....tak som prestala hocico davat....
tyzden sme boli len na jednorazovkach, ze ci to nema kvoli prasku, ale nepomohlo..... priznam sa, prasok som este nezmenila :(
chystam sa s tym ist opäť ku doktorke......sestra poradila, ze mu mam davat vyzehlene stvorce, nech to ma sterilne
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Máj 2011, 12:45

teraz moze byt vela bez plienky. skus mu vetrat ritku ked je tak teplo (ci to len u nas na juhu je tak horuco?)...jasne, ze to nie je riesenie ale pomoze aspon v liecbe. a orechy na pranie nepouzivas?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2011, 13:00

no my sme na severe :D ved to chcem,ist vonku a s holym zadockom...len neviem,ci neprechladne......a zas v dome mame strasnu zimu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 25 Máj 2011, 13:14

Norika, Aj moj je od porodu stale zapareny, je strasny maco, aj som davala Imazol, Sudocrem, vetram, nepomahalo, pekne nam zabral Canesten, ked mal uz take supinate zahyby...
A snazim sa menit separacky, raz dam celulozovu s kremom, raz litlle lamb alebo inu bez kremu...a lepsi sa nam to...tiez som zvedava, ci to uplne prejde a snazim sa zohnat premna Citrovital tabletky, pre istotu, ci nema odo mna kvasinky, ale neviem to zatial zohnat. Inac zdravim na Oravu, moj manzel je z Chlebnic :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 25 Máj 2011, 14:03

Norika, mne vždy zabral Imazol (perfektne vysušuje a obsahuje klotrimazol-antimykotikum) a vetranie, neskúšala si dlhšie potierať? Držím palce, nech sa toho čo najskôr zbavíte!
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Ludka » 25 Máj 2011, 14:18

Norika a ty nemas, candidozu?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2011, 16:53

carodejnica, asi po 2 dnoch natierania imazolom sa muu to skaredo zacal supat, mal to este horsie

Ludka, bola som tehu, moze to aj s tym suvisiet??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2011, 16:53

prave mi doplo,mozem skusit genciankou natriet?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Ludka » 25 Máj 2011, 21:35

Norika, neviem ti povedat, ci by to mohlo mat suvis s otehotnenim. Je potrebne vela vetrat, umyvat len vodou, nepouzivat vlhcene utierky. Velmi mi to pripada, ako nejaka kandidoza na zadocku, ked nic nepomaha. Skusila by som to raz denne natriet genciankou, len tie miesta. Ci to nepomoze...

Si bola tehu? Som nevedela.... :cry:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Máj 2011, 21:52

aj ja som o tom vedela len 4 dni az som potratila.....
len mi to napadlo, lebo ma vtedy pichalo v prsnikoch a ja som myslela, ze to kvoli mykoze, ale bolo zrejme kvoli tehu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod kinsi » 31 Máj 2011, 14:25

My sme po narodení skúšali bavlnené plienky a malej sa tiež zaparila ritka. Potom sme prešli na jednorázovky (+sudocrem) a už nikdy sa nám to nezopakovalo. Nechcem si proti sebe poštvať polovicu fóra (látkovkárky), ale mne sa zdá, že ak sa zaparuje ritka, vhodnejšie sú jednorázovky. Ale samozrejme je to len moja osobná skúsenosť a určite je i plno detí s látkovými plienkami čo nikdy zaparené zadočky nemali.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod shira » 31 Máj 2011, 23:02

kinsi presne to ma odrádza. sme na jednorázovkách, a teda nie som velký poctivec v prebalovaní, denne minieme tak 5 plienočiek. ani raz sme nemali zaparenú riťku ani nijaké problémy, krém používame iba na noc alebo ked očakávame kakanie ( teraz sme už cez 2 t. bez kakania, ani nepamätám) tak uvažujem, či naozaj vyvaliť tolké peniaze za látkovky, aj ked sa mi velmi páčia... obyčajne som toho názoru, že netreba meniť to, čo vyhovuje. možno kúpim pár na skúšku a uvidíme, momentálne ale máme zásobu pampersiek na 2 mes- :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Máj 2011, 23:08

shira, my sme zacali s latkovymi ked mal pol roka :-D
a terat pouzivame na striedacku aj take aj take, ale i mne sa zda, ze to zacal mat vtedy, ked sme ich zacali pouzivat, myslim latkove...
i ked mne sa tiez velmi pacia, a nemienim s nimi prestat :-D

inak , zaparenina nam skoro zmizla, ale sme ochoreli,maly hnackoval, cize zas v starych kolajach, a ozaj pomoze hlavne vetrat vtretat vetrat...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 31 Máj 2011, 23:38

Ja som presla na latkovky pred tyzdnom, ked mal maly 3 mesiace, zapareny bol v kuse od porodu, ako som presla na latkovky, tak sa dost vyhadzal, ale do troch dni to preslo a teraz konecne ma krasnu hladku ritku...ale je pravda, ze ovela castejsie prebalujem a vela vetram, takze to nemusi byt iba latkovkami a navyse skusame BKM a celkom to ide...takze kaka iba do serblika.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Jún 2011, 07:29

no však to... dobre je ked dieťa nekaká do plienočky. normálne sa mi nechce začať s príkrmami, toto naše nekakanie to je paráda. (len ked raz za čas naloží, tiež paráda :twisted: :twisted: to okamžite prebalujem a kúpem) podla mna pri látkovkách velmi záleží v čom sa perú, ked sú problémy tak by som asi skúsila tie orechy, neviem. ako hovorím, my zatiaľ žiadne ťažkosti s pokožkou nemáme, nikdy ani fliačik ani vyrážka, jem krížom krážom aj jahody, citrusy všetko... normálne sa bojím urobiť nejakú výraznú zmenu v systéme ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Jún 2011, 07:31

OT: tamoulik a starší sa ti kedy odplienkoval?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 01 Jún 2011, 08:13

Shira, pri starsom som sa o nic take ako BKM, latkovky a nosenie nezaujimala, novinky skusam az pri druhom, takze prvy bol klasicky na jednorazovkach, cez den bez plienky od roku a pol, na obed sme prestali nosit plienky asi pred 2 mesiacmi a na noc ma stale, kedze v noci dost pije...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Jún 2011, 22:25

zienky, u nas je to nekonecny pribeh :( na zufanie....

poslednych 10 dni sme mali len pampers!! zahojilo sa mu to, a jedneho dna zase....cervene, az sa to zhorsovalo....zakazdym,ked rozbalime plienku, maly automaticky ruka dole, a skriabe si to ako o zivot, az do krvi.....

tak ja neviem, ci ho to svrbi,alebo len zo zlotvyku....

moze to byt nejaka mykoza??? ako to liecit?? mame ist ku koznej??? lebo ja neviem, ako zabranit, aby sa mu to znova neurobilo....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Jún 2011, 14:06

Ja len pridám našu skúsenosť, látkovať sme začali cca pred mesiacom, prvé 2 mesiace bola Hanka v jednorazovkách a nikdy nebol problém. Ale hneď po prvom dni v látkovkách zadoček červený, zaparený. Tak sme vetrali, mazali, používali jednorázovky. Zahojilo sa, opäť sme dali látkovky a situácia sa zopakovala. Na koníkovi mi baby radili, ale mohlo to byť fakt čokoľvek - neznášanlivosť prášku, vlhka, umelých materiálov, ... Tak sme išli vylučovacou metódou, najpravdepodobnejšie sa mi zdalo to vlhko, tak sme pekne odložili všetky bavlnené a bambusové, na kt. som sa pôvodne najviac tešila, že veď malá bude v prírodnom...a trafili sme sa. Odvtedy sme len na stay-dry a zadoček má čistý. No aj málinko krémujeme pri zadočku, kde to má najnáchylnejšie na zapareniny, hoci väčšinou sa udáva, že do látkoviek nekrémovať.

Ale Norika, u vás to vyzerá na vážnejší problém :( , asi by si mala zvážiť tú návštevu kožnej, snáď odhalí príčinu, preliečite a bude pohodka
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Júl 2011, 21:01

tak,pridam dalsiu skusenost.....prebalila som rano maleho, mal na sebe cca 12 hodin jednorazovku, mala najmenej 2 kila....a ritka krasna, fakt ziadna zaparenina....

a poobede sa maly pokakal, utekame s nim do sprchy hned (takto je to uz dva tyzdne, lebo strasne vela kaka, sa mu zmenila stolica, a to spapa len 5 omrviniek chleba)
osprchujeme ho cistou vodou, idem mu dat cistu plienku a ritka cervena...ja to proste nechapem....neviem,i bola cervena aj pred tymm,ako sa pokakal, ale cez den mal peknu...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 02 Júl 2011, 22:29

my používame tiež látkovky a z každej plienky sme si spravili stay-dry vrstvu pomocou separačných vložiek nastrihaných z IRMA deky z Ikei. Je to super... cez deň mu dávaj aj obyčajné komunistické štvorce na novosklad a do toho túto flísovú separačku... tak isto na noc.. keď dávam bambusku .. do toho automaticky separačka.. Zadoček je pekne v suchu, a deka v akcií stála 1 EURO. Zatiaľ sme nemali zadoček vyhádzaný. Keď ho má trochu červený natriem Nivea SOS krém a po chvíľke mu to zmizne a hlavne veľa vetráme. Nechávam ho veľa sa hrať odbaleného.. keď viem, že už je vycikaný.
Tú deku odporúčam... fakt super a hlavne lacné riešenie.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 02 Júl 2011, 22:38

ked toto uz nie je obycajna zaparenina....do pol roka sme pouzivali len jednorazove, a vzdy ked mal zapareninu, mu po jendom natreti rybacou mastou zmizla....ale toto sa vracia furt,......ale tie stay dry by som vyskusala....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Zaparený zadoček

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Aug 2011, 17:12

zaparenina definitivne po mesiacoch uspesne zahojena!!! bola to zrejme nejaka kandidoza,alebo mykoza,alebo podobne...lieim seba proti candide, tak som aj skusila malemu davat pravidelne gencianku raz denne, a ono to zmizlo, badat rozdiel.....ale dufamze, sa to nevrati,lebosom ju davala asi len tri dni..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Ďalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron