Látkové plienky

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 26 Máj 2011, 22:47

Mozem aj ja? JankaMich ja som tiez nakupovala pred vysd 2 rokmi, a krpec mi isiel z porodnice v itti bitti d'lish, co je typicka SIO plienka. ;-)
Leelo na noc odporucam to co pisala aj esterka - tots bots stretch a na to pulky, a hned ako dietatko prestane v noci kakat, davala by som vlniaky. Stretchka je super sava, jednovelkostna, netvrdne a ma kvalitne suche zipsy.
Flip organic ani stay-dry si na noc predstavit neviem, myslim ze to nebude stihat. Keby som si mala robit vybavu znova, volim bavlnu na den na doma, a bambus na den mimo domu a na noc.
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:16

jeeeej ahoj labutka :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 26 Máj 2011, 23:32

Dakujem vsetkym za cenne rady :)
ja s tym nejako nestresujem, neponahlam, mam tu aj v susedstve hned niekolko shopov s plienkami, takze pre babatko riesit mam este cas. zo slovenska som objednala, lebo mali super ceny a teda idem to otestovat na synovi. chudak, pozna len hnusky, mea culpa.

labutka, syn v noci uz teda jasneze nekaka, ale do tych vlniakov sa mi velmi nechce. prenho uz nie. urcite chcem moje zamilovane IB sio a pokukujem aj po tej bitti tutto. ja som taka komercna latkarka.
tu bavlnu na den by si ale ajtak este doplnila nejakou vkladackou flis, konope alebo mikrovlakno, vsak?
este jedna vec na teba, bude v polvovici az koncom juna v ba nejaka prezentacia? mohla by si potom na mna, prosim ta, mysliet a avizovat to tu v teme, tak ako si urobila minule? dakujem ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 26 Máj 2011, 23:41

Leelo preco nie vlniaky? Vlniaky su to najlepsie po holej ritke, fakt. Ked necika velmi vela, skus vlniaky, nieje a nimi ziadna extra velka robota.
workshop este skusim dohodnut s weroni vo velkych ulanoch, alebo potom kazdy druhy utorok som v predajni ako poradkyna, tam tiez mozme pokecat. :-)

Bavlnu na den ja uz nedoplnam, ked viem ze je pocikany, hned prebalim. Inak dovypchavala by som bambusom, a ak chcea pocit sucha, potom flis, alebo ked ma babo citlivu pokozku pripadne nabeh na ekzem, potom separacky stay dry od little lamb, co davala link esterka.
konope ja uz nechcem, nejak extra to nesaje, a tvrdne. Ja som moje 2 konopne plienky predala a dalsie uz urcite nekupim.
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 26 Máj 2011, 23:44

A LEELO ked si komercna latkarka, tak tu mas tutto v limitovanej edicii www.latkovky.sk/produkt-detail/limitova ... itti-tutto
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 26 Máj 2011, 23:46

LEELO A este posledna vec, viac nez 2 itti bittky nekupuj, nevyuzijes. Ja som mala 3 vo velkosti M a tocila som 2, tu tretiu len uplne prilezitostne. ;-)
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 26 Máj 2011, 23:58

Ano, na vlniaky pocujem len chvalu, ale tipujem, ze maly by ich nechcel. ma uz svoje predstavy o outfite. ale mozem sa mylit ;)
ak sa na sk koncom juna dostanem, tak sa iste zastavim. uz budem mat nejake skusenosti, tak sa budem pytat snad aj k veci.
ta limitka je super, krasne retro :love:
IB planujem hlavne pre muza, aby zvladol dni s malym sam. takze tie 2 a viac su ok.
a srdecna vdaka.
btw, u nas je tuto kusok obchod s latkovkami, nosicmi, satkami a inymi pomockami pre deti. vedu ho 2 oteckovia a su uplne namakani v problematike. maju aj tzv. plienkovu sluzbu, t.j. raz tyzdenne pridu po spinave plienky a privezu ciste. naklady: 17e/tyzden. po roku 16.
nieco ako podnikatelsky napad pre vas :D ale to by chcelo plienkovu vybavu cca za 1.000e, aby sa dala tocit tyzdenne, hmm.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 27 Máj 2011, 17:49

ahojte,ja neviem zohnat prefold,vsade vypredany :( a mam dve plienky na noc,tie bamboozle a ja do toho davam este prefold a to nestiham tocit,stresujem sa kvoly tomu,lebo to pomaly schne,chcela som dokupit este aspon dve takto sady a prefold nikde :( co mozem namiesto toho pouzit??
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 27 Máj 2011, 18:35

estterka, nemas obyc. bambusove stvorce? alebo uplne obycajne stvorce? ked tu plienku dobre vypchas hocicim, tak sa nemoze zas tak vela stat. ja by som namiesto toho asi kupila bamboo hour.
inak ten tyzden latkovych plienok pekne vycerpal dodavatelov, aj moja zasielka kvoli tomu pride trosku neskor.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Máj 2011, 18:41

Estterka, ja davam na noc do bamboozle este bambusovu vkladacku extra a staci nam to...a neda sa prefold ani objednat cez Internet???
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Máj 2011, 22:38

tieto sô nádherné http://www.ekoplienky.sk/product/bumgen ... edicia-46/ :love: :love: pochopila som to správne, že sú to kapsovky, to znamená že tam môžem vložiť čokoľvek? niečo iné na noc a iné na deň podľa potreby? tá vrstva Stay dry to je vkladačka z polyesteru? alebo niekde sa spomína semiš či čo... a bambusové vkladačky sú lepšie na noc? baby nepoužívate nijaké krémy na zadoček, pri látkovkách?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Máj 2011, 22:50

alebo je lepšie kúpiť all in one? http://www.ekoplienky.sk/product/bum-ge ... nesize-47/
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 27 Máj 2011, 22:52

shira - pochopila si to spravne, su to kapsovky, sucastou su 2 vkladacky z mikrovlakna - vacsia a mensia... na zadocek dietatka ide stay dry vrstva - z polyesteru, povrchova uprava je suedecloth (alebo niekto to vola aj semis, tak sa to preklada do slovenciny)... na noc su lepsie bambusove vkladacky, lebo viac saju, napr. tieto su super http://www.ekoplienky.sk/product/babyid ... -2-ks-303/
ja kremujem prilezitostne, davam nivea sos krem...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 27 Máj 2011, 22:54

bg aio je z organickej bavlny, cize nie je stay dry,
bavlna saje menej ako bambus, takze napr. na noc ju bude potrebne dovypchat bambusom
a aio schnu dlhsie ako kapsy...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 27 Máj 2011, 23:11

shira, tu BG kapsu 4.0 mam objednanu, uz sa na nu tesim, tak potom napisem iste same chvaly :)
ja som kupila AIO od itti bitti (aj SIO) prave preto, ze maju tu vkladacky stay-dry. aspon som o tom presvedcena z popisu.

http://www.latkoveplienky.sk/produkt-de ... nap-in-one

zfidorka, prosim ta, ked sa pise semis, mysli sa tym to iste ako stay-dry vrstva alebo mikrovlakno, vsak? ta nejednotna terminologia ma vzdy pletie.

ja bezne nekremujem vobec, ale presne takto pred rokom na zac. leta chytil maly vysyp na zadocek, asi kvasinky a bojovali sme s tym dobre 2 mesiace. tento rok opat, tak aj to ma presvedcilo, ze nie je neskoro zacat s latkovymi, aj ked je uz velky.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 27 Máj 2011, 23:22

mikrovlaknove su vkladacky, napr. v bg kapse, stay dry vrstva je semis/suedecloth - to je nazov upravy latky...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Máj 2011, 21:30

leelo,vies co mna tak trochu stve? ze som cez tyzden plienok bola osobne v obchode,mala som napisany zoznam,ze aby som nekupila privela a nakoniec mi tam povedali,ze to je vela a to neptrebujem tolko atd,uplne ma presvedcili a vsetko co som nezobrala,idem teraz objednavat za drahsie,lebo to potrebujem a nestaci tolko plienok,co mam..potesi,co?
ked ja davam bambozlee,malu bambusovu vkladacku a prefold,sa bojim dat bez toho,lebo aj tak uz sa stalo,ze bamboozle bolo dost nasiaknute,sa bojim,ze pretecie :( a ked nemaju prefold nikde v e shopoch,rozmyslam nad nejakymi viacvrstvovymi plienkami,ale v tom sa nevyznam vobec zatial
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Máj 2011, 21:36

Estterka, ja som kupila cez ten tyzden prefold 2x Babyidea http://www.latkovky.sk/produkt-detail/b ... amboo-hour, raz som ich pouzila a oprala, ale vobec ich nepouzivam ani nepotrebujem...ja davam do Bamboozle na noc iba jednu bambusovu vkladacku a staci nam to. Ak chces, mozem ti tie dva prefoldy posunut, ak ti to pomoze...si z BA???
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Máj 2011, 22:27

nie som,ja zijem v spanielsku,takze mi to poslu z domu. tie iste prefoldy mam,tiez som kupila balenie dvoch,ale chcela by som mat nocnu "vybavu" aspon na 4 di,kedze tie bamboozle dlhsie schnu,ale teda mam skusit bez prefoldu vravis?len s tou jednou bambusovou vkladackou? risknem mokru postel dnes ? :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Máj 2011, 00:28

Co tak skusit pouzit nastrihany uterak?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Jún 2011, 00:30

uz dve noci som nedala ten prefold,len tu bambusovu plienku a jednu malu bambusovu vkladacku extra a nic nepretieklo :) uterak mi nenapadlo pouzit,ale dakujem za typ,do buducna :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Jún 2011, 14:01

Chcela by som sa opýtať, ako často denne je nutné prezliekať 11 mesačné bábo v látkových plienkach, aby bolo stále (takmer stále) v suchom? Ja som úplne na začiatku, keď bola malá malinká používala látkové plienky popolini, ale mala som pocit, že je furt mokrá a zďaleka nemá ten komfort ako v jednorázovkách. No možno to bola len zlá voľba plienok.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 01 Jún 2011, 23:34

Kinsi, ak chces mat v cistej plienke, treba prebalit po kazdom ciknuti, mozno aj kazdu hodinu.
ak chces urobit pocit sucha, staci dat do plienky stay-dry vrstvu, napriklad toto www.latkovky.sk/produkt-detail/flisove- ... ienky-10ks
popoliny su podlamna dost objemne plienky, vo veku tvojho dietatka my sme uz boli na uzsich strihoch www.latkovky.sk/obchod/kategoria-latkov ... ky-kapsove najuzsie itti bitti, alebo fajn su minilala, tots easyfit, wonderoo.
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 01 Jún 2011, 23:38

kinsi píše:
> Chcela by som sa opýtať, ako často denne je nutné prezliekať 11 mesačné
> bábo v látkových plienkach, aby bolo stále (takmer stále) v suchom? Ja som
> úplne na začiatku, keď bola malá malinká používala látkové plienky
> popolini, ale mala som pocit, že je furt mokrá a zďaleka nemá ten komfort
> ako v jednorázovkách. No možno to bola len zlá voľba plienok.

Kinsi, ak chces mat v cistej plienke, treba prebalit po kazdom ciknuti, mozno aj kazdu hodinu.
ak chces urobit pocit sucha, staci dat do plienky stay-dry vrstvu, napriklad toto www.latkovky.sk/produkt-detail/flisove- ... ienky-10ks
popoliny su podlamna dost objemne plienky, vo veku tvojho dietatka my sme uz boli na uzsich strihoch www.latkovky.sk/obchod/kategoria-latkov ... nap-in-one www.latkovky.sk/obchod/kategoria-latkov ... ky-kapsove najuzsie itti bitti, alebo fajn su minilala, tots easyfit, wonderoo.
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod simap » 02 Jún 2011, 10:12

leelo píše:
> shira, tu BG kapsu 4.0 mam objednanu, uz sa na nu tesim, tak potom napisem
> iste same chvaly :)
> ja som kupila AIO od itti bitti (aj SIO) prave preto, ze maju tu vkladacky
> stay-dry. aspon som o tom presvedcena z popisu.
>
> http://www.latkoveplienky.sk/produkt-de ... nap-in-one
>
> zfidorka, prosim ta, ked sa pise semis, mysli sa tym to iste ako stay-dry
> vrstva alebo mikrovlakno, vsak? ta nejednotna terminologia ma vzdy pletie.
>
> ja bezne nekremujem vobec, ale presne takto pred rokom na zac. leta chytil
> maly vysyp na zadocek, asi kvasinky a bojovali sme s tym dobre 2 mesiace.
> tento rok opat, tak aj to ma presvedcilo, ze nie je neskoro zacat s
> latkovymi, aj ked je uz velky.


Neboj sa, nie je neskoro, my sme tiež začali, ked mala dcérka 18 mesiacov. A veľmi banujem, že sme nezačali skôr.
simap
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:31

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron