Látkové plienky

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 05 Aug 2011, 19:24

gabika, ideeeeeš :mrgreen: :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 05 Aug 2011, 22:27

luciole: no veď toto, že idem ale akurát tak môjmu mužovi na nervy :mrgreen:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 05 Aug 2011, 22:47

luciole: kamoška používa tie Baba+Boo pre dcérku má 5,5 kg zaokrúhlene... a hovorí, že jej sedia. :lol:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 06 Aug 2011, 10:49

mna na nich lakaju aj tie vkladacky, vyzeraju take kvalitne obsite ako BG a su ovela lacnejsie...mala uz viac cika, tak davam vv pod FLIPku a kupila som aj balik bambusovych tych "jedno-foldov", len to mi nekonecne dlho schne a to je leto. V zime neviem, co bude, mame vlhky byt. Ale tie mikrovlaknove FLIPky aj BG kapsovkove vkladacky mi schnu super ako stvorce, vecer operiem, rano su suche. Tak uz som rozmyslala davat 2 FLIPky (co sa aj odporuca), ale ved by som skrachovala na vkladackach...a tieto mikrovlaknove by vysli fajn.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 07 Aug 2011, 23:41

luciole: na tej stránke BumDeals som kúpila aj Little Lamb bambusové vkladačky... 10 ks za 11 EUR v SK e-shopoch stojí jedna 2 EUR. :-) a tie schnú super.. inak tá najväčšia veľkosť je fakt veľká..veď toto, že teraz ja používam štvorce.. ale potom som plánovala používať Flipky.. príp štvorce na rovno... za to, čo nakúpim flip... mám skoro aj plienku a 2 vkladačky.
No my a ešte ďalšie 3 kamošky ideme ešte objednávať... tak sa môžeme tak dohodnúť, že si jednu vyberieš..ja ti ju objednám a potom ti pošlem.. na test.. :-)) čo ty na to?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 09 Aug 2011, 13:56

gabika, to by bolo super! rada vyskusam, ked ste spokojne ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod simap » 10 Aug 2011, 11:21

[quote="gabika78"]luciole: na tej stránke BumDeals som kúpila aj Little Lamb bambusové vkladačky... 10 ks za 11 EUR v SK e-shopoch stojí jedna 2 EUR. :-) a tie schnú super.. inak tá najväčšia veľkosť je fakt veľká..veď toto, že teraz ja používam štvorce.. ale potom som plánovala používať Flipky.. príp štvorce na rovno... za to, čo nakúpim flip... mám skoro aj plienku a 2 vkladačky.
No my a ešte ďalšie 3 kamošky ideme ešte objednávať... tak sa môžeme tak dohodnúť, že si jednu vyberieš..ja ti ju objednám a potom ti pošlem.. na test.. :-)) čo ty na to?[/quote]

Tak neviem, či som ešte nepostrehla, ale sú už odskúšané plienočky?
simap
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:31

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Aug 2011, 11:38

zatial len trochu odskusane, ale Gabika sa uz nevie dockat dalsich, vsak? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 10 Aug 2011, 22:12

tie Baba+Boo ideme ešte objednávať... kvalitou aj spracovaním mi to veľmi pripomína plienku Bum Genius. Sú dobré, pekne sedia.. sajú a neprecikal ich ani raz. Precikal inú plienku.. ale to mu založil ocko.. a potom sme zistili, že pinďuríka mu zacvikol otočeného smerom hore. :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Aug 2011, 11:09

gabika, este take info, ze mam kamosku, co robi v UK a kazdy tyzden chodi tam-spat, na vikendy domov do BA. Tak neviem, kolko toho chcete objednavat, ak by toho nebola tona, ze by to v pohode vzala do lietadla, zvazte, ci by sa to viac neoplatilo s postovnym ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 21 Aug 2011, 16:07

jééééj luciole.. ďakujem vieš o čo by som ťa poprosila.. skús poprosiť kamošku keď pôjde najbližšie na nákupy do Tesca, že by mohla skúsiť pozrieť čo stoja Tots Bots Easy Fit. Viem, že v UK sa tieto plienky predávajú v Tescu. :-))) Ďakujem
si zlatá, že si sa ponúkla.

Inak hlásim, že Baba+Boo plienky sú perfektné... a jedna plienka z tých BumDeal sa pokazila heheh pul sa rozišiel.. odpojila sa tá pul sáčkovina od tej látky... do ktorej to bolo vtavené... neviem to inak opísať :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 21 Aug 2011, 18:33

OK, poviem jej...resp. zistim, ci tam vobec maju tesco, do kt, by chodila, ona je totiz v takom mini meste, to je v podstate take velke administrativne centrum v poli :mrgreen:

A tie vkladacky v baba&boo su velkostou rovnake alebo aspon skoro rovnake ako BG? Lebo stale nad tym rozmyslam, ze by sa nam uz fakt nejake este zisli, aby som davala pod FLIPku aj do kapsovky...si ma nalomila na tie plienky, ze vkladacky by som urcite asi zobrala a na skusku nejaku tu plienocku, dve tri ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Aug 2011, 22:54

no k jednej plienke sú dve rovnaké vkladačky (na patentku), čiže nie ako v BG jedna hrubšia a jedna tenšia. A objednali sme si s kamoškami ďalšie plienky... takže tento týždeň mi dorazí 10 nových plienok pre mňa.. tak mi potom napíš súkromnu. adresu a pošlem ti jednu plienku.. a poskúšaš a uvidíš. Keď sa ti nebude páčiť tak mi ju pošleš naspäť a keď sa ti bude páčiť tak keď si objednáš.. tak mi objednáš takú istú. A tá vkladačka je o trošku užšia ako BG. Jedine.. čo som sklamaná, že sú iba na patentky.. lebo ja mám radšej sucháč... hm. :-))) ozaj očkovali ste už???
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Aug 2011, 08:23

ja mám tiež rada sucháče, aj keď mám také aj také, ale už mi vraveli viaceré baby, že sucháče im decká rozopínajú, keď sú trochu väčšie, tak, že v dlhodobom výhľade sú lepšie patentky ;) aj ked neviem, kedy ich rozopínajú, možno jedine v lete, keď sú iba v plienke, alebo pri prebaľovaní sa zabávajú

my sme očkovali hexou iba, už máme 2, ešte nás čaká tretia. TBC zaočkované nemáme ani pneumokoky a nedáme ani mmr vakcínu. Po prvej dávke v poho, po druhej bola nepokojná, uplakaná, ľakavá, taká iná večer po a väčšinu nasledujúceho dňa, tak dúfam, že tú poslednú nejako zvládneme a už bude pokoj :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Aug 2011, 10:40

luciole, Tomasko rad predvedie rozopinanie suchacov - miesto prezentacie upresnime :-) ale iba ked je bez nohavic aby som mu zase nekrivdila...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Aug 2011, 14:50

inak, Gabika, som pozerala, ze niektore vzory z tych plienociek uz zmizli, neviem, ci nadobro, alebo zavisi, ake maju usite...zmizol aj moj favorit, biela s cervenymi srdieckami minky a aj taka s tusim modro-zeleno-zltymi kruzkami :( Manzelova zirafkova stale je, tak dufam, ze tu nestiahnu :)

Akdarka, tesim sa..ozaj, ta navsteva v Senci by vam vyhovovala aj cez vikend? Lebo rozmyslame, ze by sme predsa len vyuzili moznost aspon jedenkrat toto leto okupat sa v jazerach, ked bude cely tyzden horuco.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Aug 2011, 15:02

my mame cely vikend brutalne žúrky :-) oslavujeme oba dni maleho 1.rok...a ty sama s malou si mobilna? alebo len s manzelom?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Aug 2011, 15:21

jeeej, to bude super vikend a blahozelame k rociku! Ja som zial zatial iba s manzelom mobilna, kedze som sa stale nedokopala obnovit si svoje vodicske schopnosti :( Nevadi, raz sa podari ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 24 Aug 2011, 21:51

hotovo... v pondelok príde a aká sa nechaj prekvapiť. Nemás síce ani jednu z vašich favoritov.. novú.. ale spravila som kompromis. :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 24 Aug 2011, 21:53

xixi, tešíme! :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Aug 2011, 13:45

už prišla plienočka, ale akurát sme neboli doma, tak si musíme ísť po ňu na poštu, teda sa ešte nemôžeme vytešovať :( Sme boli s drobcom u mňa v práci, bola som si vybaviť rodičovskú dovo, ale to sme si zas užili, všade som vysvetľovala, že to, čo malej vykukuje spod body-čka nie je "niečo na pamperske", ale, že to je novodobá fešácka látkovka :D No a k tomu samozrejme, že "a ešte kojíte??? a nemá cumlík? chúďatko! teraz musí všetko žužlať, keď ani cumlíček nemá!" a pod (samé ženské s už dospelými deťmi)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod simap » 30 Aug 2011, 17:18

luciole píše:už prišla plienočka, ale akurát sme neboli doma, tak si musíme ísť po ňu na poštu, teda sa ešte nemôžeme vytešovať :( Sme boli s drobcom u mňa v práci, bola som si vybaviť rodičovskú dovo, ale to sme si zas užili, všade som vysvetľovala, že to, čo malej vykukuje spod body-čka nie je "niečo na pamperske", ale, že to je novodobá fešácka látkovka :D No a k tomu samozrejme, že "a ešte kojíte??? a nemá cumlík? chúďatko! teraz musí všetko žužlať, keď ani cumlíček nemá!" a pod (samé ženské s už dospelými deťmi)


No čo už bola taká doba v tom čase, ked oni mali malé deti.... Proste si z toho nič nerobiť....
simap
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:31

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 31 Aug 2011, 21:16

halo halo.... tak ako plienočka... môže byť... sa teším na tvoje prvé dojmy... rýchlo píš... :twisted:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod luciole » 01 Sep 2011, 09:05

Konečne ju máme! Neodolala som a ešte takú nevypratú som ju odskúšala, takže prikladám aj foto malej dalmatínskej modelky ;)

Prvé dojmy: je hrozne jemnučká, aj gaťky, aj vkladačky, také obláčikové. (len pre úplnosť, je to minky - Gabika, kráááásnu si nám poslala, ďakujeme!) Pevné patentky, jedine mi hneď napadlo, či sa časom nevytrhnú z tej látky, lebo naozaj je ten PUL taký tenučký, jemnučký, ale snáď nie. Neviem, nakoľko je pevný ten ne-minky materiál. V prvom momente ma prekvapilo, že vkladačky po zmenšení adekvátne k zmenšeniu gatiek siahajú len po to zmenšenie, nie sú v celej plienke od okraja po okraj ako v BG. No hneď som si to aj obľúbila, lebo to spôsobí, že nohavičky na brušku krásne priľnú a nemá tam takú odstávajúcu guču naskladaných plienok, ktorú vždy pri BG riešim. Trošku komplikovanejšie zapínanie, viac patentiek, ale to je vec zvyku, ja iné ako BG/BG Flip prakticky nepoužívam, tak už keď náhodou dám jednu Wonderoo, čo mám, zdá sa mi komplikovaná na zapínanie, lebo idú 2 patentky sa sebou, nie sú v rovine nad sebou, takže sa musím inak triafať :) Tu je ešte o jednu viac, ale asi aj vďaka tomu tak pekne obopnú bruško. Vkladačky mi prídu tiež také jemnučké, tenučké a som veľmi zvedavá, ako sa realita približuje údajom na obale, že jedna by mala vydržať 2-3 hoďky a dve až do 6 hodín. Takže plienka už je v práčke a hneď po vypratí budeme testovať savosť.

Podtrženo a sečteno: prvý dojem super, plienka krásne sadla (máme ju na najmenšej veľkosti, Hanka má cca 7kg), nádherne obopla bruško len gaťkami bez vrstvy plienok, čo som si okamžite zamilovala (teda aspoň pri dievčatkách nehrozí, že sa nechtiac nasmeruje fontánka smerom hore, to by potom mohol byť problém, že plienka nie je na brušku :mrgreen: ), je jemnulinká, tenučká, príjemná na dotyk. Vkladačky pôsobia kvalitne obšité.
Prílohy
P1050444.JPG
(83.51 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
P1050440.JPG
(115.63 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 01 Sep 2011, 10:24

ahojte.. som veľmi rada, že sa zatiaľ páči... a som zvedavá čo povieš po otestovaní. :-) Veľmi pekne Vám sedí a malá je v nej zlatučká. Tak dúfam, že Vám bude robiť aj dobrú robotu. Inak super si sa rozpísala. Super sa to číta. :goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron