Látkové plienky

BKM, látkovanie , jednorázové ...

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Apr 2011, 23:38

BG kapsova. Este existuje BG AIO (vsetko v jednom), ale ako spominala Zfidorka velmi dlho schnu a su nepraktickejsie. Flipky su vlastne s dvoch dielov - vrchne nohavicky a vkladacky. Spinava vkladacka sa vymeni za cistu a nohavicky ostavaju. Pri kapsovych sa da nova cela, i ked niekedy sa da vymenit len vnutro. Tie Flip su ekonomickejsie. Tie BG su super v tom, ze okrem originalnych vkladaviek sa dnu moze dat cokolvek. Najviac plienky dostanu zabrat pred prvym rokom v noci - vtedy som okrem dvoch originaliek pridala aj poskladanu stvorcovu klasicku plienku (original blizsie k telu, bavlnu dalej od tela) a vydrzala celu noc.
Moja osobna vybava pozostavala z dvoch BG AIO a 7 BGkapsovych. Az na par jednorazoviek, kym som si celkom zvykla, nic viac. Teraz ma dcerka 2 roky volaco a pouzivame ich asi od roka len v noci, snad uz coskor skoncime. Kedze mam 2 dalsie kocky, periem skoro kazdy den. Tym, ze schnu rychlo (obalovy diel aj do dvoch hodin) a dnu sa moze dat aj nieco ine, daju sa rychlo otacat. Su viacvelkostne = rastu s dietatom od 0 az do nocnicka.
Vacsina mamiciek, co pouziva ine plienky zvykne pouzivat viac druhov plienok, ale mne naozaj stacili len tieto (a tie AIO by som hlavne v prve mesiace vdacne vymenila za kapsove. Teraz na tu noc su v pohode.)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Apr 2011, 01:26

ahojte,tak som sa na zaciatok rozhodla vyskusat BG kapsovku,jednu na patentky,jednu na suchy zips,easyfit,wonderoo a jednu Little lamb a dokupim podla toho,co sa nam osvedci.
inak precitala som si dnes spatne diskusiu a uplne viac rozumiem,co ste mi pisali,som potrebovala cas si to usporiadat v hlave. dakujem vam za rady,teraz uz len cakat kym mi to na kanare doleti..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Apr 2011, 23:42

Tak ten clanocek o plienka pre kazdeho zaciatocnika je uz vlozeny, mozte najst na: http://www.latkoveplienky.sk/clanok-o-p ... dieta-2010. Je vsak uz vyse roka stary (vysiel sice 10/10, ale pisany bol 1/10) a tak inovacie v podobe latkovych systemov ako je napr. FLip chybaju.
Jeden tip - Prakticky kazdy druh plienok je mozne si pozriet na videu v youtube, staci napisat nazov plienky.
Otazocka do plena - mate skusenost so zapinanim suchy zips aj cvoky? Co uprednostnujete a preco? Osobne mam suchy zips a cvoky sa mi zdaju nepraktickejsie pri zapinani. Na druhej strane, vydrzia i hrave detske rucicky... To som osobne riesila niekedy tak, ze som zapinala dozadu, ale vacsinou to nebolo potrebne, lebo je na tom oblecenie. Krutenie suchych zipsov som vyriesila ponorenim do horucej vody, prip. prekrytim protikusom z obchodu ( vcase najvacsieho "zaberu" v noci pred prvym rokom, teraz to uz nie je potrebne). Kazdopadne mi to nejak nevadi. Momentalne som zistila, ze je dostat aj suchy zips na vymenu. Ja by som asi stale volila radsej suchy zips.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod labutka » 09 Máj 2011, 09:05

ahojte, chystame worshopy o plienkach v BA a okoli

11.5. o 16:00 v MC podunajske biskupice
14.5. od 14:00 do 18:00 je v MC presporkovo Den pre tehulky (www.presporkovo.sk)
25.5. O 9:30 v MC fifidlo v stupave
31.5. o 10:00 v RC klbko v karlovej vsi
2.6. o16:30 v MC budatko v petrzalke
8.6. o 10:00 v MC hojdana v ruzinove

Kompletny zoznam a instrukcie su na www.latkovky.sk/prezentacie
labutka
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 27 Apr 2011, 19:15
Bydlisko: Belasá Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Malý Slovanista
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 17 Máj 2011, 00:54

ahojte,
prezentacia latkovych plienok v Kosiciach:
v piatok, 20.5.2011 o 10.00 v MC slniecko na Charkovskej 1 (budova gymnazia, cvc technik), sidlisko Furca
info: http://www.ekoplienky.sk/prezentacie/
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Máj 2011, 11:44

pri prilezitosti tyzdna latkovych plienok maju na www.latkoveplienky.sk super akcie
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 17 Máj 2011, 15:25

JankaMich, super akcie maju. ten flip system veru nepoznam. aky je rozdiel medzi flipom a snap-in-one alebo vkladackami? ten, ze flipka je nepremokava?
mozno sa hlupo pytam. u mna je to s latkovkami tak, ze minuly rok pred letom som si vsetko nastudovala, vybrala plienky (AIO, vlniaky s pulkami, lebo mam vela stvorcov) a chcela som teda objednat. velmi ma prekvapila dodacia doba, ktora bola na mnou vybrate produkty minimalne 8 tyzdnov! v nemecku mi ponukli 6-8. tak som to nechala tak. ved o 2 mesiace uz bolo po lete. teraz, samozrejme, koketujem s latkovkami opat, pre babatko.
este prakticka otazka: mozem vsetky tieto plienocky susit v susicke? dakujem.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod taanak » 17 Máj 2011, 23:01

Flip je system, ktory sa sklada z vrchnych nohaviciek a dobre savych vkladacich plienok (bud polyesterove so stay-dry vrstvou alebo organic). Vkladacky sa do nohaviciek iba vlozia, pricom vpredu a vzadu ich zasuniete pod take chlopne alebo ako by som to nazvala. Je to v podstate velmi jednoduchy a financne priaznivy prebalovaci system. Pri vymienani plienok staci dat cistu vkladacku, nohavicky mozete pouzit viackrat (samozrejne, ako nieco neschytali ;) ).
Snap in one je nieco podobne, ale vkladacky sa k nohavickam pripevnuju patentkami.

leelo, ja mam obchodik www.latkoveplienky.sk - u mna urcite nie je dodacia doba na tovar v ponuke 8 tyzdnov ;)
taanak
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17 Máj 2011, 22:50

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Máj 2011, 00:25

Pokial sa vkladacky pripevnuju cvokmi, ma to na jednej strane vyhodu, ze lepsie drzia, ale na druhej tie bezcvokove su zrejme univerzalnejsie, mala by sa tam dat akakolvek vkladacka, aj z ineho systemu.
Kazdopadne tie flipy maju take uska, ktore tie vkladacky drzia (cca 5cm na kazdej strane), pricom ta original vkladacka je z jednej strany z materialu zo stay-dry vrstvy. Zvykne sa prat iba vkladacka. Kapsove plienky maju vlastne jednu velku kapsu, kde sa vkladacka vlozi, pricom stay-dry vrstva je jedna strana kapsy, druha strana je nepremokava (ale dychatelna) strana. Lepsie sa s nimi manipuluje, ale musia sa prat cele, preto su financne narocnejsie.
Taanak, ako je to s univerzalnostou snap-in-one? Daju sa tam dat aj ine vkladacky? A ako je to s tou susickou?
Osobne ku susicke - nie je to velmi ekologicke ani ekonomicke. Treba v prvom rade vybrat rychloschnuce plienky, potom netreba susicku velmi riesit. Do pol dna je to suche i normalne, pricom vrchna strana sa da pouzit skoro hned.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Máj 2011, 16:25

esterka hehe máš rovnaké úvahy ako ja. ja som chcela (aj chcem) látkovky lebo sú krásne, a nech je to jednoduché ako jednorázovky. my sme tiež na jednorázovkách, nie som dosť ekologická duša a navyše zvyknutá na to, že v práci (v ambulancii) dnes už sa musí používať čím ďalej tým viac jednorázových vecí, takže to neriešim. čo tam vyprodukujeme odpadu,to sa nedá s našimi plienočkami porovnať... alee látkovky idem objednať, tiež len pár kusov na skúšku.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 22 Máj 2011, 16:43

Caute, dnes je posledny den zliav vramci tyzdna plienok a ja sa chystam aspon nieco objednat. mam na to malo casu a pozeram na to 1 okom. takze misung v hlave. okrem BG a IB sa mi pozdavaju aj tie GroVia plienocky. mate niekto skusenost?

JankaMich, spominala si tvoj clanok z Dietata, ktory je teraz na latkoveplienky.sk. budem rada, ak si ochotna zavesit ho aj niekde sem. pre zaciatok napr. do temy, ktoru mozem zalozit. nieco ako Tipy pri vybere latkoviek... alebo podobne.
daj mi vediet, ak suhlasis. a vdaka za tvoje rady, pomohli mi zorientovat sa.
este otazka: ktore BG flip su lepsie - organic, ci stay-dry? dakujem.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Máj 2011, 23:44

My sme treti den na latkovkach a konecne sa v tom zacinam orientovat...ale budem musiet dokupit, mam 4 kapsove, 3 nohavickove na noc Tots Bots, 3 bavlnene stvorce a nestaci to...kedze kakame aj 8x za den...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 22 Máj 2011, 23:59

tamoulik, to krasne kakate :)
ja som prave dnes urobila dost velku objednavku na latkoveplienky.sk. nabuduce sa mozeme spojit a objednat si spolu, ja si to nechavam poslat k rodicom do ba ajtak. ak by si teda suhlasila...
nakoniec som po miernej dileme a nedoriesenych otazkach typu - co vlastne chcem? objednala BG sady flip organic a flip stay-dry (obe po 2 nohavicky + 6 plienok, obe patentkove) a 2 BG kapsovky, 1 na patentky, 1 na suchy zips. a tesim sa na pastelove farby :D dufam, ze som to skombinovala zmysluplne. AIO kupim nejake neskor, uvidim ako sa osvedcia tieto kapsace :mrgreen:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Máj 2011, 00:03

Leelo, ja to chodim kupovat priamo do latkovky.sk na LIscich NIvoch, vyhovuje mi, ze si to mozes osobne ochytat...inac z kapsoviek sa mi najviac paci asi Ecobu, je to novinka, kapsa s vymenitelnym savym jadrom
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Máj 2011, 00:41

Leelo, urobila si najlepsie- budes mat viacero druhov na odskusanie. Ani dietatku nemusi vsetko sadnut. Myslim ze je dobra aj kombinacia suchy zips/cvoky, kazde ma svoje vyhody. Rada clanok pripnem, este mam tusim nejaky v zasobe - celkovo o vyhodach plienok. Nevedela som to sem predtym nikde pripnut, tak som bola rada ze aspon tam to islo.
Tie organic by mali byt v bavlny, stay-dry polyester. Na bavlne pocikane ostava mokre, kako sa horsie odstranuje. Ale je to prirodny material, predovsetkym vhodne pre citlivych na neprirodne veci. Stay dry z polyesteru velmi rychlo odvedie tekutinu dovnutra a je to na dotyk suche. Kako sa z nej lahko osprchuje. Mam jedny BG AIO organic, ale nebola som s nimi spokojna pri babatku - sacia cast sa nedala upravovat, pre malinke babo to bolo trosku velke a straasne dlho schnu - teda rozhodne v porovnani s kapsovymi. Bolo teba menit skor ako pri stay-dry, lebo boli mokre aj pri malom ciku. Ked uz bola vacsia, tak po roku, tak uz boli lepsie, lebo uz cikala do nocnicka, ale pri tych castych prihodach boli ok.
Inak aj latkoveplienky.sk maju kamenny obchod, v Dubravke.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 23 Máj 2011, 00:46

ahojte,tak my uz len latkujeme. isla som na to velmi jednoducho,objednala som si 5 plienok na vyskusanie najprv
-wonderoo bolo bohuzial beznadejne male(nas drobec ma uz teraz 11 kil a vacsie brusko aj stehienka),tak som ju musela smutna vymenit
-dve kapsy BG no super plienky,vydrzali aj 5 hodin,ked mi zaspala,plienka samotna schce rychlo,vkladacky o nieco dlhsie
-little lamb kapsova plienka je lacnejsia ako ostatne kapsy ale tiez velmi dobra,ma bambusovu vkladacku
-no a flip organic aj stay dry

zvysok som si kupila osobne v obchode,prekvapil ma pristup predavacky,ktora mi vybavu zmenisla,ze naco tolko vela plienok :D dokupila som BG kapsy,mam ich 7,little lamb kasovych mam tri,rovnako aj tri flip(vkladaciek mam viac,aj organic aj stay dry. velmi som chcela easyfitku kvetinkovu,ale bola tiez mala :( tak som vzala minilala kapsovu,ale aj ta je mensia ako BG kapsa,neviem,ci to bola dobra volba a vyuzijeme ju. inak,Little lamb kapsa je este vacsia ako BG.

na noc mi odporucili babozlee a ja do toho davam aj prefold,teda dala som na prvu noc,ale stala sa taka vec,ze plienka bola len vlhka a po druhej noci v latkovke vobec nebola pocikana,10 hodin necikala,neviem,co si mam o tom mysliet,ci je to ok alebo nie.uvidime dalsie dni davam flip nohavicky na noc ale mam aj litlle lambovske.
okrem tohto mam zatial aj celuloz.separacky,ulahcuje mi to pracu s plienkami zatial. inak nie je to extra praca navyse naozaj,prat ma to bavi,lebo sledujem s napatim co uschne prve a ako dlho co schne :D a ja si ich vzdy poskladam,povkladackujem a potom uz len vymienam. moc som to nekombinovala,ze vela druhov plienok.pridavam aj foto nasej vybavicky:)

jaaj,a este k zapinaniu,bohuzial mam vacsinu bg kapsoviek na patentky,lebo na ne bola akcia dobra a mali ich vo farbach,co so chcela(mozno si poviete,ze nie tak sa maju vyberat plienky,ale co uz so mnou :D ),zapneme na predposledne. a flipky mam na suchy zips,litlle lamb su tiez na patentky,ale tie su vacsie,tak sa v pohdoe zapinaju.

tolko moje postrehy po dvoch tyzdnoch latkovania so 4 plienkami a dvoma dnami a nocami,co len latkujeme. mozno sa neskor zmenia :D
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Máj 2011, 12:50

JankaMich, dakujem :) pre mna je este stale ta terminologia na stranke dost nejednoznacna. napr. niekdy sa pouziva pojem mikroflis, potom semis, potom mikrovlakno. mna to zvadza mysliet si, ze je to ina plienka, pritom je to stale ta ista. ale to mam asi deformaciu z povolania...
tu organic flip sadu som vzala, lebo sa pise, ze je dobra na noc. ty tvrdis, ze zostava mokra. tak som z toho pomylena ;) podla mna je chyba to, ze som napr. tie flipky este nedrzala v rukach. kapsovu niekedy pred 2 rokmi. najlepsie si pamatam aio - vsitu a s vkladackami na patentky. to mi je jasne.
o tych clankoch sa dohodneme v sukr. poste. tesim sa, lebo az vdaka nim a tejto diskusii som si uvedomila take praktickejsie detaily.

Estterka, tak uspesne zacinate, skvele ;) ja som si tiez vyberala aj podla farby, nevidim na tom nic zle. plienky maju potesit zadocek, prirodu, penazenku, dusu aj oko :D BG sa mi pacili tie slabucke farby a itti bitti maju krasne tie tmavsie, syte. napr. sada flip so suchym zipsom bola vo farbach, co sa mi nepacili, tak som vzala patentkovu 8-)
toto vyzera byt super plienka:
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-de ... itti-tutto

kocky, stalo sa vam, ze vase deticky po sebe plienky dedili? alebo latkujete naraz 2 deti? ja asi zacnem teraz latkovat uz s malym, ved to nevydrzim do jesene cakat na babatko! :lol:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 23 Máj 2011, 18:29

leelo,no flip plienocku by som na noc neriskla,ono na noc su lepsie save plienky,teda ja mam bambusovu a do toho este davam vkladacku,podobnu ako ma flip a na to sa davaju vrchne nohavicky. flip s vkladackou treba aj pocas dna casto menit.aj s tou organic. ja mam tuto na noc
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle-stretch
to si predstav tak,ze cela plienka je sava. dnes v noci mala uz aj cikala(neviem preco tu predchadzajucu nie) a vkladacka aj tato plienka boli uplne nasiaknute. teda ja co viem,flip su na den a vacsinou na doma. na von tiez skor kapsove alebo AIO-tie priliz dlho ale schnu,tak ja som zvolila kapsove. inak na tu plienku,co som dala link,mozes ako vrchne nohavicky pouzit aj flip gatuse.
teda este takto,ta flip organic nema stay dry vrstvu,teda samozrejme,ze je dieta ked sa pocika v mokrom. ja na den davam zvlast separacky na organic,taku mensiu plienku a ta to ako tak udrzi v suchu. kapsovky maju tuto stay dry vrstvu a aj flip s vkladackou stay dry-to je vlastne umelinka. organic a bambus tuto moznost nemaju,hoci su super save.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Máj 2011, 18:50

estterka, aku vkladacku pouzivas este do tej nocnej? vlastne ked je bambusova, tak je sava, ale medzi nu davas este nieco, aby ta vlhkost zostavala v bambuske a nesla naspat na zadocek, ze?! potom tie organic maju zmysel, ale musia sa pouzivat este s niecim.
ano, poznam tie nohavickove plienky. neviem, preco som si myslela, ze ta organic je na noc. asi preto, ze je to tam napisane. ja potrebujem jednoduchy system, aj preto, aby muz prebaloval (iked uz si viem predstavit ako da stay dry vrstvu nie na zadocek :D ).
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 23 Máj 2011, 19:27

no ta nocna ma taku mini vkladacku,co sa pripina na patentky a ja do toho davam prefold,to je extra sava vkladacka
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/b ... amboo-hour
na toto davam tu separacku,co by mala udrzat ritku v suchu,kupila som little lamb separacky,je ich v baleni desat,su za dobru cenu a su v pohode,napr aj ked sa cez den pokaka,tak sa to da lepsie preprat v ruke ako ked pokaka priamo vkladacku,tieto mam
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/s ... ky-ll-10ks
a ja davam este aj celuloz.separacky,to su tie,ze ked sa pokaka,tak splachnes do zachoda a ak nie,daju sa oprat,chrania plienku,je to moja pohodlnost,ze ich mam,ale tiez to nie je nic drahe.
k tej organic davam tiez len tu separacku little lamb a obcas ani nedam,prebalim,ked je mokra hned. vsetko je jednoduchy system,ja napr.ked uschnu plienky,tak si ich povypchavam,do vsetkych kapsovych dam hned okrem vkladacky aj tu celuloz.separacku a do flipu pripravim vkladacky,ze hned na vkladacku polozim separacku a celuloz.separacku a prehnem napoly a tak odlozim,teda je to potom jednoduche a rychle prebalit. ono nie je tragedia,ked bude aj v mokrom bez tej separacky,kym to netecie po nozickach :D
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Máj 2011, 20:29

aha. no aj ja mam bamboo prefold, ale to saje, ale zostava mokre, nie? takze na to mozem dat stay dry vrstvu a som vybavena.
pri synovi je to lahke - viem, kedy bude kakat. len spi v noci tak 10h, cize potrebujem spolahlive riesenie na noc. babatko tiez postupne spoznam, ake ma rytmy a podla toho budem prisposobovat plienky. chcema le kupit co najmenej zbytocnosti.
to, co pises o separackach, zhruba ovladam. myslela som, ze flip organic sa moze pouzivat na noc, kedze to tam je pisane (na noc a na dlhe cesty), tak to bol dovod, preco som ho kupila...
kapsova plienka alebo SIO s boostrom mi na noc nestaci?
myslim, ze ak sa mi tato vybava osvedci, tak dokupim uz len "nahradne diely" a dalej budem dokupovat uz len SIO/AIO plienky. zdaju sa mi super a pri AIO mi dlhsie schnutie neva, nakupim viac ks.
co sa tyka, ze mala ti necikala v noci - mne sa tiez stalo, ze niekedy cikal menej, hoci sa dojcil aj viackrat za noc. prisudzovala som to tomu, ze sa potil. resp. rano to cikanim dobehol.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 23 Máj 2011, 21:08

len ked schne dva dni plienka,tak musis mat dost vela plienok,ja teraz rozmyslam,kedze som zaciatocnik,kedy pustit pracku,aby mi vystacili plienky,kym uschne zvysok :) neviem kolko cika v noci,ci to staci alebo nie,to ti musia povedat skusenejsie,ale ked u nas bola dnes mokra cela plienka bambusova aj s prefoldom,tak kapsovka by nemala sancu.preco nechces bambusovu plienku?
sio nemam,to mi pride ako flip,len sa ta vkladacka pripne patentkou. musis vyskusat.
s tym organicom,asi uz vies,ze po viacerych praniach je bambus viac savy,ale nic to nemeni na tom,ze nema stay dry vrstvu.na von by som si ho netrufla,predsa len,v kapse ta vkladacka aj lepsie sedi.
ja som sa len trosku prelakla,ze tie dve necikala v noci,lebo to bolo presne ako sme zacali davat latkovku,ale uz je to ok:)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Máj 2011, 21:52

estterka, diki moc. nemam rozhodne nic proti bambuske, aj min rok som tak planovala kupit - bambusku na noc plus PULky. tento rok som ratala s tym, ze noc mam poriesenu flipovymi plienkami.
ajtak nad bambusku este nieco davas, takze mozno sa to da zlozit aj z toho co mam - na noc k zadocku stay-dry plienku a pod nu organic. neviem, toto musim zistit.
to schnutie mi zase tak nevadi a SIO mi najviac pripadaju ako jednorazovky. ano, chcem kupit vela plienok, aby som nemusela rozmyslat nad pranim.

JankaMich, ty si davala/davas na noc kapsovku, prip. SIO? ako to riesis, prosim ta?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod estterka » 24 Máj 2011, 09:25

leelo,mne teraz napadlo,ze mi dokonca niekto vravel,ze flipka mi ani na rano nebude stacit,lebo vtedy po noci cikaju viac,ale staci. dnesna skusenost :) prefold bol uplne nasiaknuty,aj bambusova plienka bola,ale nepretekalo nic a ritka v suchu uplne :) lebo ked si to tak vezmes,tak organic vkladacka je akoby tvarovo prefold a to nestaci nam,kedze aj ta bambuska nasaje este. roste ten flip organic ani cez den nevydrzi dlho,moj pocit je,ze prefold nasaje tak inak,organic ked je mokry a je na tom separacka,aj tak je to mokre este. mozno po viacerych praniach to bude ine,ale u mna flip vkladacka nema na noc sancu :) no su to len moje skusenosti po par nociach latkovania :) ale som velmi milo prekvapena,ze sa neprecika a vydrzi to.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní

Re: Látkové plienky

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Máj 2011, 00:34

Kedze som kupovala pred dvoma rokmi, este plienkove systemy (flip a SIO) neboli, takze nakoniec som mala len BG kapsove a AIO organic. Tie organic som vsak mala len dve, lebo sa sa mi az tak nepacili ako kapsove. Nebolo napr. mozne doplnit na noc (aj by asi islo, ale nie tak dobre ako do kapsovych). Kazdopadne kapsove tu noc zvladli - len bolo potom potrebne pridat vkladacku. Ako spravne uvadzas, ku telu ide umelina, lebo rychlo nasiakne a dalej od tela organic (bavlna, bambus...), lebo zvladnu vacsi objem a pri stlaceni nepustia tekutinu von.
Ak bola stay-dry vrstva, ani som nepouzivala separacky, stacilo osprchovat.
Ako jednorazovky vyzera viac plienok - mozno i tie SIO, potom AIO a samozrejme kapsove. Ale v konecnom dosledku i Flip. Ide o to, ze drzis jeden kus v ruke, mozes si to dopredu nachystat (ako pisala Estterka) pre manzela :-) a zapinas iba raz. Kazdopadne hlavne kapsove a Flip mozes upravit roznymi vkladackami ako potrebujes.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na S plienkami a bez plienok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron