Pripravenosť na príkrmy

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod kinsi » 11 Jún 2013, 11:12

Čarodejnica, a čo skúsiť nejaké lehátko pre babatko(ak máte)? Náš tiež ešte nesedí, dokonca sa v podstate ani neotáča na bruško a to má dnes presne 6m. Ak by si chcela, tu je link na dnešné jedenie uhorky v lehátku http://www.youtube.com/watch?v=kihCIJrH ... e=youtu.be .
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod snežienka » 22 Júl 2013, 17:09

Uz asi mesiac mame obdobie, ze jedlo neochutnava, je dobre na vyhadzanie z tanierika, rozmackanie, rozotretie po podlozke, po satockach, po mne, no zabava... do pusy dava iba nadrozmerne a nezname kusy (napr. velka kostka z avokada)... Z nasich tanierov co uchmatne, to rozmacka a rozotre po stole...

Motivovana kinsi-nym videjkom jej Matuska ako pekne papa uhorku som malej dala do rucky podobny kusok... ze snad sa chyti, hmm... poskrabkala ju, poobzerala, potlkla po podlozke a skoncilo tak, ze nou nakrmila daddyho...

Citala som, co post-la Klemka a zostala som v pohode, ze ved sa rozpapa, ked pride jej cas. No ale my sme sa zatial nikam neposunuli, skor naopak.

Kamaratka, clenka Le Leche League, bola dost prekvapena, ze mala je v jej veku (+9m) len na mlieku. Podla nej by mala jest 2-3x denne prikrm a nie byt v stadiu 6mesacneho babatka a hrania sa s jedlom. A mysli si, ze tym, ze dojcena casto, tak ani nie je hladna a jasne, ze jedlo nechce... Plus, ze MM jej uz neposkytuje stopove prvky...

Ach jo... verim, ze sa casom rozpapa, ci myslite, ze ju fakt musim AKTIVNE MOTIVOVAT (rozumej lyzickovat)?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Júl 2013, 20:56

Snezienka, nič proti La Leche League, ale to, že toto dieťa robí v 9. mesiaci je absolútne normálne. Obdobie prikrmovania trvá 1,5 roka (do cca. 2 rokov). Toto robí množstvo detí. Jedlo je hra. Ak priberá a prospieva, nie je čo riešiť. Ak nepriberá, treba riešiť - ale dojčenie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Júl 2013, 20:56

Dieťa nezje toľko jedla, koľko by sme si predstavovali, čo s tým
Prechod na pevnu stravu - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=869

Ročné dieťa spapá pár lyžičiek jedla
Ročné dieťa odmieta tuhú stravu - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=685
Strava a dojčenie 1. ročného dieťaťa - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=349
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod snežienka » 23 Júl 2013, 09:50

Super, my sa dojcime casto a rady :) Malinka pekne prospieva, pribera trosku pomalsim tempom, ale tipujem, ze cochvila bude na 3nasobku porodnej vahy (narodila sa mensia).
Dakujem Klemka! Je squele si precitat, ze je to OK. Cize mozem jej papanie 'normalneho jedla' nechat volne plynut, BLW a bavit sa. Tesim sa :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod Klemka » 23 Júl 2013, 12:05

Áno, ak priberá a prospieva, tak toto vôbec netreba riešiť - takto sa skrátka mnohé deti prikrmujú. Nezabúdaj, že vidieť 9-mesačné dobre dojčené dieťa v tejto spoločnosti ešte stále nie je normálne a bežné. Ľudia, ktorí Ti o tomto radia a rozprávajú, túto skúsenosť väčšinou nemajú. A to, že vidia deti, ktoré sa prakticky odstavujú alebo už dávno nie sú dojčené a nejakým spôsobom sa prikrmujú, im neposkytuje skúsenosť s dobre dojčeným dieťaťom, takže ak hovoria, ako má niečo vyzerať, ich normou je norma nedojčenia. A Ty dojčiť chceš. Normou preto má byť dojčenie. A dojčené deti sa v tomto veku takto prikrmujú a k tomu priberajú. A všetko funguje.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 23 Júl 2013, 15:09

Je to na figu, ja som inak dosť považovaná za fanatičku, nie za normu, pretože v našej spoločnosti pomaly ročné dieťa je už niekoľko mesiacov odstavené a je denné menu spolu s rodinou. Neviem, nerozumiem tomu, kde sa všetci ponáhľajú.... raz mi bolo povedané, že mi to takto vyhovuje, že je menej príkrmov a ja viac dojčený a že som si to tak ja sama naučila.... ale ja hovorím, že zo mňa moje deti urobili veľkú zástankyňu dojčenia, ...... inak pri dcére som dokonca pristúpila na injekcie B12, samozrejme nepomohlo, teraz som už múdrejšia aj vďaka osvete Mamily.... ja si to stále takto opakujem, ale stačí blbá poznámka okolia a hneď som frustrovaná.... inak ak mám podať hlásenie, tak stále rovnako, raz lepšie, raz horšie, ponúkam nenútim, snažím sa mu dávať čo najviac do rúčky .... u mňa je stále na figu to, že stále stabilne nesedí... hore som si až teraz všimla video kinsi, a áno, takto to robievame, keď je malý v autosedačke, ale on má taký blbý zvyk, všetko zahadzovať, vôbec nemá tendenciu si dávať veci do úst, nechápem... až na výnimky, keď nájde na zemi papierik, ten by stále žužlal... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 23 Júl 2013, 23:08

Snezienka,

na LLL nepozeraj ako na najlepsi poradny organ. Je to sice vynikajuce, ze pomahaju mamickam dojcit, ale myslim si, ze hlbka vzdelania v oblasti dojcenia nie je taka, ako napr. u poradkyn Mamily. Zial.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Júl 2013, 00:38

Carodejnica, ja viem, ze sa to mozno nezda, ale som si ista, ze vlastnym kazdodennym prikladom si uz urobila v okoli velmi vela. To neurobi ziadna kampan v dedine. Ti, ktori mali predtym poznamky, tak uz teraz alebo urcite za chvilu budu tvoje dojcenie davat za priklad. Kazdy zazrak trva len tri dni, a ked vidia, ze tvoje deti z nedostatku jedla neumreli, ale naopak prosperuju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod kinsi » 24 Júl 2013, 14:45

carodejnica píše:.... raz mi bolo povedané, že mi to takto vyhovuje, že je menej príkrmov a ja viac dojčený a že som si to tak ja sama naučila...:


Veď mne napríklad to takto ozaj aj lepsie vyhovuje :) Ale to podľa mňa nejde naučiť - mal nejedla skoro nič do cca 15mesiacov, potom ozaj len trošky do 20 a potom , ako som otehotnela,začala jesť ako diva. A maly, a to sa ku nemu chovam rovnako , ako kedysi k malej, ma o vsetko zaujem, ked sa ku nemu blížim prstom povedzme s kuskom cukety, tak na ten prst utoči ako hladny vlk :) šklbe mi z manduky jedlo, ako si ho vkladam do ust, už si vie vložiť sam do ust aj lyžičku, vždy mi ju chce vychňapnuť, ked ho mam na lone a jem...U neho je to uplne naopak, dojči sa zriedka a jedol by stale :) ale jasne, su to male množstva, nelyžičkujem ho kvantami mixovanej stravy, papa len z mojho taniera vtedy, keď ja. Ono je to asi u každeho dieťatka ine, samo by malo ono (nie matka, babička, susedka) mať možnosť určiť, kedy a kolko chce jesť. A prave vďaka dojčeniu sa matka nemusi stresovať, či jedlo malo, alebo veľa :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod snežienka » 17 Okt 2013, 23:07

Minuly tyzden sme oslavili 1. rocik :) a co sa stravy mojej malinkej tyka, tak papa: materske mlieko, materske mlieko a materske mlieko.
Na predposlednej poradni sme boli pochvalene, ako krasne pribrala (skoro 900g za 2 mesiace) a lekarka ani neverila, ze LEN Z MLIECKA. Vyjadrila sice obavy ohladom mineralov, ale inak to nechala na mna.
No a na poslednej poradni - vcera - sme mali prirastok iba cosi nad 100g, ale na druhej strane sa malinka rozhybala 4x4, vyliezla by vsade, tak asi viac E vyda zo seba. Myslite, ze je to ok? Ci mam kontaktovat poradkynu, nech sa nam pozrie na dojcenie?
Inak, posledne dni si vypyta, co jem ja. Dnes dokonca cenakovy pizza chlebik a zuzlala ho dlhooooo! Cesnak pozna doverne z mliecka :D
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Okt 2013, 11:00

Super :) . Ono, podla toho co pises, tak to nie je len MM - zuzlanie pizza chlebiku je tiez zavadzanie prikrmov. Mozno objemovo to vyznamne nie je, ale co sa tyka spoznavanie chuti a zvykanie si tela na nove latky a alergeny je to fajn.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod snežienka » 11 Mar 2014, 13:53

@Carodejnica: ako ste na tom s papanim? U nas tvori hlavny prijem zivin stale MM :dojcenie:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Apr 2014, 13:29

snežienka píše:@Carodejnica: ako ste na tom s papanim? U nas tvori hlavny prijem zivin stale MM :dojcenie:

Jejda, až teraz som si všimla, že mi píšeš. no je to už lepšie, stále nenapapá veľké množstvá, ale chutí mu a sám si pýta, keď vidí niekoho jesť, takže je to lepšie. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Pripravenosť na príkrmy

Neprečítaný príspevokod snežienka » 11 Apr 2014, 23:01

A pribera dobre? Moja za 2.5 mesiaca pribrala asi 90-100g. Mne sa zda byt vitalna a v pohode, len jej otec to riesi... :(
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Predchádzajúci

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron