odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Apr 2011, 12:26

Chcela by som sa opýtať od akého veku je vhodné dávať dojčenému dieťatku mliečne výrobky? Je to vobec vhodné, ak sa stále intenzívne, na požiadanie, dojčí? Myslím tým hlavne jogurty, miláčiky...Ďakujem.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Apr 2011, 18:23

Kinsi, toto je otázka skôr životnej filozofie stravovania sa Vašej rodiny. To, čo jedia ostatní, bude jesť aj Vaše dieťa. Ak do Vášho jedálnička patrí mlieko a mliečne výrobky a chceš, aby ich jedlo aj Vaše dieťa, postupne môžeš začať. Z hľadiska dojčenia - materské mlieko je vždy mlieko najlepšej kvality a zloženia a cieľom príkrmov je PRIdať k tejto mliečnej zložke postupne čoraz viac nemliečnych tuhých potravín.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod kinsi » 17 Apr 2011, 18:47

Klemka,ďakujem za odpoveď. My, rodičia, sme vegetariáni a striedmo jeme i mliečne výrobky. Ja som skor zvažovala, že by som s mliečnymi výrobkami ešte počkala na dobu, keď bude vačšia a nebude sa už kojiť. Mne sa totiž nezdá moc prínosom dopĺňať mm ďaľším mliekom. Lenže širšia rodina by veľmi rada videla malú "konečne jesť" a tak útočia na mňa práve požiadavkou dávať jej "miláčikov", lebo tým sa, aspoň podľa mojej starej mamy, odolať nedá.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod ayshka » 18 Apr 2011, 08:33

Kinsi, aj ja mam z toho podobny pocit, ked davam mojmu malemu jest jogurty a milacikov, navyse on ich ani velmi neoblubuje a zje len az ked je velmi hladny, takze mu davam radsej viac ovocia. A milaciky obsahuju aj dost cukru, takze podla mna ani velmi zdrave nie su :-) ja zvyknem davat milacik od tami, ten obsahuje zivu mikrofloru a je cisto smotanovy, tak sa moze aj pred 1 rokom.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod miriam » 18 Apr 2011, 21:51

Kinsi, to ze by Tvoji pribuzny chceli vidiet Tvoju dcerku jest milaciky, je ich zelanie. Keby sme sa mali orientovat podla neustalych rad okolia a nazorov mam, svokier, babiek a tiet, neviem neviem ci by sme mali prehlad o tom, ake su predstavy nas ako matiek ;) Ja som sa ohladom jogurtov rozhodla nasledovne- zaradila som po trosicke do desiaty uz ked mal drobec pred 7. mesiacom. Dovod- biely, cisty jogurt obsahuje uz natravene mliecne cukry aj bielkoviny, posobi dobre na travenie a nezatazuje ho a doplna probiotikami MM, ked sa uz papa viac prikrmov..Je jasne, ze raz sa nase deticky s tou kravskou bielkovinou stretnu a je urcite super, ked sa "rizikove" potraviny- mozne alergeny, zavadzaju este v case dojcenia. Verim, ze ked by aj k nejakej neziaducej reakcii doslo, pocas dojcenia, kym je babatko kryte a chranene , by tato bola rozhodne slabsia..Takze podla mojho nazoru, cisty biely plnotucny jogurt sem- tam troska kludne. S tymi milacikami a kadejakymi ochutenymi vyrobkami by som pockala. Mimochodom, pri poslednej poradni v 7 a pol mesiaci mi uz aj pediatricka odporucila, ze mozeme zacat pridavat biele jogurty.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod leelo » 19 Apr 2011, 10:54

kinsi, ja som toho nazoru ako miriam - zavadzat popri dojceni. preto som zacala myslim v 8.mesiaci. ale kvalitny plnotucny biely jogurt. milaciky a spol. vobec k jogurtu neprirovnavaj. tam je nejaky tvaroh, zelatina, cukor, nezname pofiderne latky a pod. ten podla mojho nazoru nie je vhodny ani pre dospeleho. resp. je to ako pochutka, dezert pre toho, komu chuti. nema ziadnu nutricnu hodnotu. je predsa tolko uzasnych pokrmov a chuti na svete, ktore maju prednost ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Apr 2011, 19:33

kinsi, ja som mliecne zacala zavadzat velmi neskoro, mozno v 16 mesiacoch. Niezeby som bola proti nim, ja sama pijem velmi vela mlieka a jem mliecne, ale mala mi to odmietala. Pediater ma ukludnil, ze to vobec nevadi, ze strukoviny, obilniny a zelenina dodavaju telu dostatok zivin, vobec nevadi, ked sa clovek s mliecnymi vyrobkami cely zivot nestretne. Aj teraz Miska jedava maximalne nejaku smotanovu zatrepku v polievke, a teda nezje jej vela. Nejake jogurty, to zatial vobec nechce, ked vidi jogurt, zacne nim krmit mna :D Nenutim ju. Hysteriu okolo milacikov a pribinacikov nechapem, ako ze preco to ludia do svojich deti tlacia. Mne to pride byt v podstate sladkost, prisladzane, dochutene, aby to dieta skorej zjedlo, ale naco? len preto, aby si rodicia mohli povedat, ze "papa mliecne vyrobky"? Hmmm. Ale suhlasim s leelo, ak to chces zaviest, zaved to po troche kym dojcis, dojcenie pomaha lahsie akceptovat nove potraviny.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2011, 08:51

Kinsi, samozrejme, že rodina vyvíja tlak, pretože to, ako by malo vyzerať normálne dojčenie staršieho bábätka a ako by malo popritom papať príkrmy bežní ľudia nevedia, okolo seba to nevidia, pretože v tomto čase sa už väčšina detí začína odstavovať (či už je to cielená aktivita matky, ktorá plánovane končí postupne dojčenie, alebo to matka robí nevedomky - používa cumlík, zavádza príkrmy vo veľkom množstve a na úkor dojčenia, jej dieťatko nevyužíva všetky funkcie dojčenia a tak oň postupne "samé" stráca záujem, či matka skoncuje s nočným dojčením, ktoré, ak ho dieťa vyžaduje, je dôležité pre dojčenie).
Je dôležité, čo si myslíte Vy, rodičia a sama píšeš, že sa Ti myšlienka zavádzania kravského mlieka, ak Tvoje dieťa môže piť materské, nepozdáva a je to podľa mňa logické, keďže cieľom zavádzania príkrmov nie je nahradiť materské mlieko iným (menej kvalitným) mliekom.
To, že Tvoje dieťa nezje popri prikrmovaní veľa jedla, je úplne normálne a žiadúce, ono sa učí jesť, cieľom nie je začať jesť kvantá jedla. Treba sledovať, či priberá podľa svojho percentilu a či dobre prospieva a ak áno, všetko je v poriadku, materské mlieko by malo aj po začatí zavádzania príkrmov naďalej tvoriť hlavnú zložku potravy. A keďže sa dieťa správa úplne normálne, ak papá len po troškách, nie je vhodné ho nalákať na príkrmy jedlom, ktoré je príliš sladké a o tom, či je zdravé sa dá tiež polemizovať. Možno mu to aj bude chutiť, ale pridávam sa k názorom ostatných dievčat, že miláčiky či iné takéto výrobky nemajú z nutričného hľadiska veľkú hodnotu a skutočne obsahujú príliš veľa cukru.
Miriam, materské mlieko obsahuje probiotiká (to, že je sterilné je jedným z často uvádzaných mýtov o dojčení), takže nie je nutné dopĺňať stravu dieťaťa jogurtami, aby dieťa malo aj probiotiká, ono ich má z materského mliečka.
Ak by som mala riešiť Tvoju počiatočnú otázku, dôležité je naozaj sa rozhodnúť, ako ďalej s mliekom pri Vašom dieťati. Ak máte mlieko a mliečne výrobky ako súčasť svojho jedálnička, môžeš na ne naučiť aj svoje dieťa, po troškách zavádzať, aby si na ne zvyklo a neodmietalo ich. Ak vôbec tieto potraviny nekonzumujete a nie ste takí vegetariáni, že miesto mäsa jete múčne jedlá a to je celé vegetariánstvo, pre vegetariánske stravovanie ste si naštudovali základné princípy ako pri takomto stravovaní dosiahnuť, aby ste mali nutrične pestrú a bohatú stravu, nie je problém takto stravovať aj Vaše dieťa.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod leelo » 20 Apr 2011, 09:15

Klemka, ja som prave jogurt a syr(po roku) zaviedla malemu z dovodu, aby som mala "poistku", keby sa mi nahodou odstavil. aby mal pokryte mliecne potreby, kedze kravske mlieko a uz vobec nie umele som neplanovala ponukat, ani po odstaveni v ktoromkolvek veku. s muzom mame kvalitne jogurty a syry celkom radi, takze by sa s nim tak ci onak stretol aj syn.
Teraz sa mi uz zda smiesne, ze som sa obavala odstavenia. ale clovek si je istejsi, az ked tym prejde. dnes uz viem, ze to je viac-menej v rukach matky a hlavne - u nas s prikrmami dojcenie este len ziskalo na intenzite. cim viac pil mliecka, tym viac mu chutilo jedlo. neviem, preco som vobec podvedome pocitala aj s predcasnym odstavenim. snad preto, ze v okoli nemam vela prikladov, kedy sa dojci dlhodobo. vsetky kamosky su od polroka akoby rady, ze sa dojcenia zbavia a nechavaju to "vysumiet". ja som, naopak, vdacna za kazdy dalsi den, kedy sa syn dojci (ma 18 mes., ja som tehotna, tak uvcidime dalej), lebo tym poziva hodnotnu stravu. o dalsich vyhodach ani nevravim ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2011, 09:20

Leelo, chápem ;)
Ja som o možnom predčasnom odstavení môjho dieťaťa ani nerozmýšľala, ale mala som potrebné informácie a kvalitné poradkyne v mojom okolí, s ktorými som mohla riešiť akýkoľvek problém, keby nastal a včas tomu predísť.
Môj súkromný názor je, že si nemyslím, že bez kravského mlieka sa nedá zabezpečiť optimálny prísun všetkého, čo človek z nutričného hľadiska potrebuje, takže ani preto som nemala nejakú potrebu toto preventívne riešiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod matea » 24 Máj 2011, 10:30

nam tiez lekarka odporucila uz jogurt, aj v textoch od annag som citala, ze cisty kvalitny nesladeny jogurt je vhodny.

ja mam opacny problem, malemu jogurt straaaasne chuti, a ja neviem ci mu ho mozem davat kazdu desiatu, nic mi tak rychlo nezje ako jogurt, on teraz papa 3x denne, ako prve ma taku skorsiu desiatu, podla vas ako casto mu mozemm davat ten jogurt ?

este jedna otazka, bol mi odporuceny biela holandia, ale nikde som ju zatial nenasla, tak na odporucanie detskej davame bielu activiu, pouzivate nieco ine pripadne? vopred dakujem :)
matea
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 22 Mar 2011, 20:24
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 17 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 24 Máj 2011, 12:08

mne leelo odporucila biely jogurt greckeho typu, je dostat v kauflande. Je husty, chutny..mne sa ale maly netrha po nom, mozno neskor. Ale skusam obcas;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod leelo » 24 Máj 2011, 12:22

matea, activia sa neodporuca, ma len myslim cca 3,5% tuku. tieto, co spomina akdarka maju 10%. ono, kedze dojcis, tak tvoje dieta plnotucne mlieko prijima, ziaden strach. my ked sme na sk, tak davame aj zvolensky biely.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod matea » 26 Máj 2011, 08:59

dakujem, skusim ten holandsky pripadne ten grecky, ste zlate !
akdarka prosim ta, ten grecky nevies nazov?
inac ja som sa pytala detskej naposledy na ten jogurt, ona spomenula len activiu ...
matea
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 22 Mar 2011, 20:24
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 17 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 26 Máj 2011, 11:46

My sme tiez davali od 8. mesiaca smotanovy zvolensky...hlavne aby nebol nizkotucny...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod janka » 06 Júl 2011, 01:20

Myslite, ze mozem Miske (ma skoro 20 mesiacov) dat normalne mlieko, aj ked stale nejedava ziadne jogurty, syry a podobne mliecne vyrobky? Rada by som ju naucila na mliecne, ale vsetky tie kyslomliecne, s ktorymi sa odporuca zacat, mi dost odmieta. Tak som myslela, ci jej neskusit varit normalnu krupicovu kasu z obycajneho mlieka - robievate to svojim detom? A sladite ju?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod ayshka » 06 Júl 2011, 12:18

janka, po roku sa uz moze do varenia, tak myslim, ze aj kasicku moze taku, ale najlepsie bude vyskusat po troske, ci nebude mat nejaku reakciu. Ja davam do varenia uz aj smotanu sladku aj kyslu, moj maly tiez neoblubuje jogurty, este take smotanovo-tvarohove sladke kremiky spapa, ale jogurt malokedy.
Ja osobne robim kasicku, nie z obycajneho mlieka, ale mam instantnu ryzovo-mliecnu kasu, z tej davam trosku do prevarenej teplej vody a potom davam hlavne istantne kase ryzovo-pohankovu kasu, alebo kukuricno-pohankovu alebo cistu pohankovu. Robim to tak, lebo je to pohodlnejsie, nemusim mat vzdy cerstve mlieko po ruke. Do roka som mu, ale davala kase s mm, co som cez den odstriekala. Ja dufam, ze jogurty mu casom pridu na chut :)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Júl 2011, 13:35

ja jem množstvo pribináčikov, lebo som pažravá. myslím si ale, že dieťa by to nemalo poznať, určite aspon do roka. osobne som za mliečne výrobky, ale vo forme živého bieleho jogurtu. chystám sa dať aj malému, ale až ked budeme zavádzať 4. jedlo, to je času a času... jedno jedlo už máme- mäsové, zeleninové, druhé bude ovocné, tretie obilná kaša z mm a až potom jogurt.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Júl 2011, 14:00

Moja dcera ma 11 mesiacov a jogurt tak skoro neplanujem zaviest. Uz papame 5 prikrmov denne a jogurt ani pecivo nam nechyba.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod ayshka » 06 Júl 2011, 14:55

no ja som to tak tiez robila, vsetko postupne, kazdy mesiac dalsi chod zaviedla, ale uz neviem ci by som to pri druhom dietati robila tak isto...teraz zistujem, ze vsetko co som zaviedla az po roku, tak ma problem to spapat a nechuti mu to...do toho cca 1 roka, mi vsetko pekne spapal, aj ked sa v zaciatkoch ksichtil pri tom vseliako, ale zvykol si a pekne papal. Po roku nastala zmena, zacal si presadzovat svoju volu, a sam rozhodoval, co bude jest a co nie a to, na co nebol zvyknuty, tak to uz nezjedol...a oklamat ho ako ked bol mensi sa uz nedalo...
Tak u nas napr. stale je problem aj s kasickami, lebo som neskor zaviedla, tusim ako posledny chod na vecer kasu...pri ovoci je tiez velmi opatrny a hocico nezje, mam pocit ze si zvykol len na zeleninku a tu papa najradsej :-) napr. aj taky banan, som mu davala az po roku, lebo zevraj tiez imuno-alergologovia neodporucaju malinkym detom a teraz banan zje, len ked je uz velmi hladny...lepok som zaviedla az tusim v 15 mesiaci, ale to preto tak neskoro, lebo manzel ma celiakiu, tak skor som ani nechcela a normalny chlieb teraz nechce, len take bezlepkove buchticky co sa naucil jest este pred 1 rokom...
...janka ty si pisala vyssie, ze tiez si neskoro zaviedla mliecne vyrobky, ja som tiez az po roku zacala s jogurtami, ale stale ich nechce...mne to pripada, ze si nezvykol na tu kyslomliecnu chut a preto odmieta stale...
Neviem, mozno u vas je to inak, ale ja si myslim, ze ak v rodine nieje alergia na bielkovinu kravskeho mlieka, alebo lepok, tak je zbytocne cakat do roka...dieta ma mat pestru stravu, nehovorim, ze vela chodov naraz zaviest, ale davat mu prilezitost ochutnavat rozne chute...jasne, ze alergeny co sa maju az po 1 roku zivota zaviest, tak nedavat skor...myslim, ze jogurt sa moze od 10 mesiaca...lepok od 7m, ak nie je v rodine celiakia
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Júl 2011, 16:55

Viete čo je zvláštne, ako skoro všetky viete pekne povedať, najprv prvý chod zeleninka, druhý ovocie, tretí..., piaty kaša. My jeme v podstate skoro od začiatku aj 5-6x denne , ale povedzme len lyžičku, prípadne 2-3 hryzy ovocia, ryža z mojho taniera. Moja ešte nikdy nezjedla naraz vačšie množstvo jedla iného ako mm, myslím, že maximum bolo tak za malý kávový hrnček čerešní...Inak sú to len také úždibky. Robíte to fakt všetci tak poctivo, že pekne o istom čase, nejaké jedlo (obed, večera...)? Mne to ale príde takto "nadivoko" prirodzenejšie. Malej núkam v podtate vždy , keď jem ja, ale moc nechce, len tak ochutnáva. Ale konkrétne mlieku a jogurtom sa nakoniec skor vyhýbame, zdá sa mi vhodnejšie dopĺňať mm inými živinami ako ďaľším mliekom, tak uvidíme neskor, či jej bude jogurt chutiť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod ayshka » 06 Júl 2011, 22:30

kinsi, aj mne sa to vidi prirodzenejsie ako robis ty, radsej aj viackrat pocas dna a po mensich porciach, alebo len take ochutnanie staci...a nie tak, ze presne na obed musi zjest 100-150 ml zeleninoveho prikrmu a potom uz cely den nic, lebo tak sa ma zacat len 1 chodom a zeleninou....
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod didulka » 07 Júl 2011, 09:32

kinsi ano, robim to poctivo. V presny cas vzdy dostava papat. Teraz uz davam 5 prikrmov a presne mi to vychadza. O 7, O 10, o 13, o 17, o 20. Ale ja som extrem, dokonca jej vsetko aj vazim. :-D Medzi chodmi dostava aj napriklad celu slivku alebo bio chrumky. Na strave v presnu hodinu nie je nic zle. Ked som mala cukrovku, tak som to riesila a zevraj je to uplne najlepsi system.
Teraz sme boli 2 tyzdne v Grecku a presny cas jedenia sme nie vzdy dodrzali, ale nemala s tym problem. No mne sa viac paci, ked je nejaky rezim v stravovani.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2011, 15:39

ja som tiež za režim, dobré stravovacie návyky treba podla mna zavádzať čím skor. mne sa páči, ked sa rodina pravidelne stretáva pri stole, nie ked každý jedáva hala-bala krížom krážom, ako my to teraz robíme s mužom :mrgreen: ale chystám sa popri malom upratať a ozdraviť aj naše stravovanie. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2011, 15:45

malý zatial papá o 10 a 17, cez obed sa presúvame z práce domov preto som nezaviedla prvý obed. ked budem dlhšie robiť a budem meť už 3 príkrmy, obed a desiatu dá ocko a môžu medzitým skočiť za mnou :dojcenie: je to v pohode. malý si už zvykol.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Ďalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron