odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod janka » 08 Júl 2011, 01:33

vdaka za odpovede, tak asi skusim varit nejake jedla z mlieka.

ayshka, ja som Miske tie sladke mliecne dezertne kremy nechcela davat, lebo ved naco, s tym som sa zmierila, ze velky jedak ona nie je, myslim, ze tie pribinacky a milacky a tak sa davaju, aby deti zacali pekne papat nieco mliecne, lebo tie su sladke. Mliecne som zavadzala naozaj neskoro, lebo Miska to odmietala, myslela som, ze najprv nech sa nauci jest take kyslomliecne vyrobky a az potom normalne kravske mlieko. No nic take stale nechce, jedine, co obcas zje, je kysla kapusta so smotanovou zatrepkou (to su chute, co? a na maliny sa tvari, vraj su jej kysle). Tak som rozmyslala, ze kaslem na jogurty, urobim gris alebo uvarim ovsaky a dam jej to, ze ci tym nic nepokazim.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod kinsi » 08 Júl 2011, 09:42

Shira, keď naše postoje o tom, čo sú správne stravovacie návyky sa dosť líšia. Podĺa mňa je skor ciel naučiť sa tak jesť, aby jedla často a neprežierala sa jednorázovo. Aj my tak jeme a myslím, že je to i zdravé. Mňa osobne by režim neskutočne obmedzoval, stále kdesi beháme, nebolo by to možné realizovať, ani keby sme chceli.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Júl 2011, 18:28

aj my stále beháme. ale čoraz viac sa zamýšľam, či je ten náš život len o behaní niekde.. či by nebolo dobré sa konečne zastaviť. ako dieťa som vedala, že ked ráno vstanem, budú na stole raňajky, nachystaná desiata, v škole obed, ked mama príde z roboty vždy presne o 15.45, donesie aj nákup a bude črstvý jogurt alebo nejaká mliečna mlska a večer si dáme všetci spolu večeru- ked som bola celkom malá, oco mi robil z chleba vojakov ked sme spolu večerali;) v nedelu sa varila nedelná polievka, zabil zajac :mrgreen: dodnes to vnímam ako šťastné spomienky- proste tú pravidelnosť a istotu v živote. dnešný uponáhľaný štýl sa mi nepáči, otcovia robia do noci, prípane cez víkendy, častá je práca na smeny a deti treba pomedzi to nejak upratať...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod kinsi » 10 Júl 2011, 23:16

Ono je to asi dosť i o povahe. Mne "kľud" takmer až vadí. A zdá sa, že malá je na tom obdobne. Ak by sme celý deň nikam nešli (plaváreň, návšteva, MC, prechádzka na nové miesto), tak by bola mrzutá. Mám pocit, že jej vyhovuje, keď striedame prostredia, režimy...(2t doma, týždeň u našich, pár dní na chate, potom 3t doma, potom pár dní u mojej babky). Vtedy je najlepšia. Ale možno je to i tom, že spokojnejšia som aj ja a tak to na seba prenášame.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Aug 2011, 14:21

Po tm, ako mi Miska velmi odmietala mliecne vyrobky, sa mi podarilo najst pre nu mliecne jedlo, co jej chuti, obycajne ovsaky uvarene v mlieku. Sama si ich zacala vzdy pytat, tak som jej ich par dni robila na ranajky. Po tych par dnoch som si vsimla, ze ma nejaky plny nos, taky nemavala. Teda pocula som reci o tom, ze mlieko zahlienuje, ale toto som fakt necakala. Skusila som potom mlieko vysadit (ovsaky varim vo vode s trochou soli, chutia aj tak) a pripchaty nos sa postupne odopchal. Myslite, ze to naozaj mohlo byt tym mliekom? Stretli ste sa s tym uz niekto?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod didulka » 14 Aug 2011, 15:23

Janka vela citam o zdravej vyzive a cele to vnimam tak, ze kravske mlieko je pre cloveka nevhodne. Ked tak mlieko zivocicha, ktory je aspon velkostne podobny cloveku a to je koza. Urcite zdravsie pre dieta je sojove mlieko.
Preco sa snazis, aby jedol mliecne vyrobky, vsak dojcis...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Aug 2011, 23:19

didulka, snazim sa zaviest mliecne popri dojceni, lebo tak sa odporuca, zavadzat popri dojceni. A tiez my sme zvyknuti na dost mliecnu stravu, tak sa u nas vari, takze tak bude jedavat aj Miska. No je fakt, ze tiez som zacala v poslednej dobe o tom mlieku uvazovat, ze to mozno nie je tak idealna potravina, ako nam bolo cele detstvo tlacene do hlavy. Kyslomliecnych vyrobkov a syrov sa ja nebudem schopna vzdat, ale mozno samotne mlieko by som mohla obmedzit. Uvidim, fakt ma to s tymi soplami zarazilo, vyskusam asi este raz, ze ci to naozaj sposobilo mlieko.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod didulka » 15 Aug 2011, 09:19

Janka ja som zavislacka na mlieku. Denne vypijem liter. Ale Sare ho davat nebudem. Tak ako sol a cukor.
Ale ja som na tu stravu az moc zatazena...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Aug 2011, 14:04

ja som v tehotenstve vypila litre mlieka, zjedla kvantá jogurtov a tvarohových dezertov, krupicovú kašu bežne večeriam. u mňA VEľKú čASť STRAVY TVORIA TAKéTO VECI, lebo mi veľmi chutia. MALéMU BUDEM DáVAť TIEž, aleskôr tie kyslomliečne a nesladené.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 18 Nov 2011, 16:27

trosku som sa v tejto teme stratila a nenasla odpoved,kedy zacat s mliecnymi vyrobkami,napr.eidam,jogurt,smotana...my sme jogurtomaniaci,kedy ho davat aj malej? Ma tera 6 a 1/2mes. a papa vsetko co uz v jej veku moze a jedine ked ja jem aktiviu s bananom,tak neskutocne sa jej ziada,len neviem ci uz moze,hm?
Kedy ste skusali davat ochutnavat?
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Nov 2011, 17:21

Bibiq, môžeš začať, ak chceš, aby dieťatko tieto jedlá jedlo ako súčasť svojej stravy. Dôležité, tak ako pri ostatných potravinách, je zavádzať tieto príkrmy tak, že dieťa sa samo nakŕmi a zje len toľko, koľko uzná za vhodné. V prípade, že dieťa my naládujeme jedlom, napr. popri hre, tak, že si to ani nevšimne, je možné, že zje veľa, čo v prípade napr. syra alebo iných mliečnych výrobkov s vysokým obsahom soli či bielkovín, nemusí byť úplne ideálne. Dieťa, ktoré sa kŕmi samo, však v tomto veku nezje viac ako pár lyžičiek, alebo len ožužle a nezje reálne nič a v takom prípade mu skutočne môžeme po 6. mesiaci ponúkať všetko, čo bežne jedávame my a o čo prejaví záujem.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Nov 2011, 11:43

Namiesto eidamu by som radsej ponukla mozarellu alebo cottage cheese. POdla mijich skusenosti maju asi najmenej soli z beznej ponuky syrov.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Nov 2011, 14:43

čo takto mäkký syr? bambino? rozmýšľala som dať trošku na cestoviny... ja už s tou soľou to tak striktne nedodržiavam, ako mu ťahá na 11.mesiac tak aj niekedy slané papá. ked robím jedlo zvlášť pre neho alebo polievku pre všetkých, tak nesolím,najprv mu odoberiem, ale ked dávam z nášho, tak mal aj trochu slané jedlo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod zigi » 21 Nov 2011, 15:04

no s tym syrokremom neviem. My sme syrokrem nosili na cvika z mikrobiologie, ked sme zarucene chceli nieco najst. Je pravda, ze to je vsade, ale v syrokreme a pastetach toho bolo najviac...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod luciole » 21 Nov 2011, 15:12

fiha, zigi a co sa da najst v takom syrokreme? to ma vazne zaujima :)

shira, myslim, ze v tych tavenych syroch su skor problem tie taviace soli, nie sol ako taka, hoci tej je tam tiez pozehnane. Moc sa v tom nevyznam, ale to je nejake chemicke svinstvo vraj veeelmi nezdrave. Ze deti (a idealne aj dospeli) by mali jest len tvrde alebo cerstve syry. No ja sama milujem obycajny biely rozok a nanho si vytlacat bambino :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod zigi » 21 Nov 2011, 15:19

fuha, to si uz presne nepamatam, ale islo o to najst kadejake kmene bakterii, co do tvarov a pocetnosti a tam sa toho dalo najst dost . A sranda je, ze aj napriek tomu, ako su pekne chemicky upravene...Ale nie som ziadna fanaticka, syrokrem jedavam, akurat pri dietati by som asi pockala.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod luciole » 21 Nov 2011, 15:38

Fakt neuveritelne, ze v tych prechemizovanych priemyselne vyrabanych potravinach este nieco zije. No bakterie su neznicitelne, akokolvek sa o to snazime, asi ako pisal manof v teme o ockovani, lepsie by bolo naucit sa s nimi zit, nez sa ich snzit zlikvidovat ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Nov 2011, 16:15

fíha to som nevedela :o ja syry nejem, len k vínu- také všelijaké tvrdé a plesňové. ale teraz nepijem víno tak nejem syry. ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod didulka » 21 Nov 2011, 16:44

V bio obchode ani v bio kvalite nekupite roztieratelne syry typu bambino. Predavacka v bio obchode mi povedala, ze je to strasny sajrajt v tych syroch a nemohlo by to byt bio.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Nov 2011, 22:34

kolegyna mala tetu v mliekarnach a ta povedala, ze kvalita na tavenych syroch isla oproti komancom rapidne dole. (a samorejme aj inde).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod artemis » 21 Nov 2011, 23:09

JankaMich píše:kolegyna mala tetu v mliekarnach a ta povedala, ze kvalita na tavenych syroch isla oproti komancom rapidne dole. (a samorejme aj inde).


No lebo za komunistov boli iné návyky spotrebiteľov, resp. tie návyky určovala doba nedostatková. Do obchodu sa chodilo každý deň najlepšie ráno a človek bol rád keď ten syr zohnal.

Keď si lepšie pozrieš akú majú dnes tavené syry - čoby "rýchloobrátkové" tovary - záručnú dobu, tak tá je aj niekoĺkomesačná (aj na bambine!). Za komunizmu tavené syry mali záručnú dobu tak maximálne 10 dní...nech ma opŕaví, ten kto sa pamätá, že dlhšie...

Ale dnes, keď zákazníci chcú mať plné chladničky a širokú škálu výberu, tá trvanlivosť je tam z logistických dôvodov žiaduca. Veď i aj tak koĺko sa vyhadzuje nepredaných tovarov po záruke. Bio produkty sú bohužiaľ, a nielen na Sk výsadou ekologického luxusu, t.j. nemôže si ich dovoliť každý.

Nemyslím si, že kvalita syrov išla oproti komunizmu dole, naopak - balenie (ve´d kedysi rozbaliť ten staniol na trojuholníkovom syre bolo nemožné), skladovanie je kvalitnejšie a čo si budeme hovoriť - i hygiena je lepšia (vďaka konkurenčný tlak), ale tie konzervanty a stabilizátory robia svoje samozrejme.

Existujú samozrejme v súčasnosti mliečne produkty jogurty či syry čo vlastne ani mlieko či smotanu nevideli, a je to gebuzina zo želatíny a zafarbenej bielej vody. Ale to sú lacné produkty pre bedárov, čo im iné neostáva.

Tá škála syrov čo je dnes sa s komunizmom nedá porovnať. Čo bolo? Iba Niva, Encián, hermelín, Lunex, bambino a eidam, oštiepok a tvaroh.

Mozarellu vyrábali ale to takú falošnú, cottage syr ani nechyroval, nieto ešte nejaké bylinky a podobne. Jogurt bol maximálne biely a dovidenia. Jediné za čím sa dá banovať sú miláčik vanilkový a čokoládový, termix sa dá i dnes kúpiť v rovnakej kvalite ako kedysi.

No a acidofilné mlieko, čo má teraz Rajo, tak to je jedna paráda, také dobré nebolo ani za komunizmu. Ale to deti nepijú.

Jaj a zabudla som mlieko, neviem ako inde ale v Bratislave za komunizmu bolo iba také hnusné sáčkové, povaĺovalo sa to v hrozných ušmudlaných bedničkách vždy po zemi v predajni, humus, trhalo sa to, prevárať to bolo treba, des.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Nov 2011, 11:14

prevárať mlieko je normálna vec, u mlieka chemicky neupravovaného. aj dnešné mlieko kúpené v automatoch sa má prevariť.. mlieko v krabiciach neskysne ale zhorkne, už to samo o sebo o niečom vypovedá. nízkotučné mlieka tiež vyzerajú ako zafarbená voda.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Nov 2011, 00:36

byvam na dedine, mlieko kupujem v automate na druzstve od miestnych krav. Je sice super, tucne, ziadne pasterizovane, ked skysne nam z neho tvaroh, ale tie kravy vobec nechodia na pasienok. Akurat rano prejdu z mastale do dojarne. A teliatka? Maju vysoky standard byvania podla EU smernic - plastove budy, vdaka ktorym za rapidne znizila umrtnost. Tie teliatka nikdy neolizli mamino vemienko. Okamzite po porode isli do svojej budky.
Nerobim si iluzie, ze inde je to lepsie, samozrejme BIO by malo byt lepsie. Tak si aspon vyberam mensie zlo.
A ze za sociku boli sacky usmudlane? Zvonka mozno, ale mlieko bolo rovnako biele ako dnes a hygienicke normy boli aspon tak prisne ako dnes, akurat vtedy kravy na tie pasienky chodili urcite viac. A ak v tom mlieku aj nieco bolo - nevadi, je velmi dolezite, aby sme prisli do styku s roznymi organizmami, potom sme odolnejsi. Ak vsetko likvidujeme, tak potom ide nasa imunita proti vlastnemu telu. Prevarenim ci pasterizaciou sa zlikviduju aj tak len zive organizmy - chemia, ktora je naozaj skodliva, ostava.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod hysterka » 05 Dec 2011, 13:22

ahojte, tiez zvazujem, ze od 8mes zacnem davat na desiatu malemu klasicky banovsky biely jogurt.
dufam, ze mu bude chutit
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: odkedy mliečne výrobky dojčenému dieťatku

Neprečítaný príspevokod zigi » 09 Dec 2011, 17:18

hysterka ja som akurat dnes dala trosku banoveckeho, bieleho, lebo Hanka ked ma vidi jest jogurt, tak mi ho vzdy trha z ruky, tak dnes som sa teda odvazila....veeeeeeelmi jej chutilo, dala som len trosku, ale ako papala, normalne robila mmmmmmm ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron