Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod zigi » 06 Mar 2013, 04:14

Lulu vobec neviem. V kazdom pripade ta pasta je dost trpka, mne ju Hanka velmi nechce jest, musim riadne maskovat...ale ak to chces kvoli vapniku, tak mi lekarka povedala, ze najlepsie je davat pit roibos cajik.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 05 Nov 2014, 23:55

ahojte. môže 9-mes. bábo papať mäsko dusené na troške olivového oleja + s vodou? a kedy by som mohla dávať strukoviny? dočítala osm sa , že majú dosť železa, potrebujeme zvýšiť prísun, začíname mať málo FE. Kúpila som červenú šošovicu, čítala som, že je vhodná pre príkrmy, lebo nemá šupku. Ked dám z bežnej uvarenej fazule dole šupku, a zmiešam len to vnútro so zemiakom, mohlo by to byť? alebo je na strukoviny ešte skoro? dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Nov 2014, 19:30

Dusene maso moze dieta uz od 4-6mes. a olejom netreba setrit, v tomto veku je horsie ak je tukov prilis malo, nez keby ich bolo privela. Cervena sosovica je vhodna tiez hned od zaciatku prikrmov, je hned hotova, detickam sa lahko zje a nenaduva z nej. Fazula by tiez mohla byt (vratane supky), ale niektore deti z nej prilis naduva, az ich boli brusko, vyskusaj najprv na mensom mnozstve. Teraz je celkovo skor trend, ze pokial rodicia nemaju nejaku otrasnu nehodnotnu stravu, tak dieta moze jest cokolvek z ich jedla, netreba sa dopredu trapit ci nebude mat problemy - ak by malo, potravina sa nasledne vyluci z jedalnicka a inac sa moze ponechat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod snežienka » 06 Nov 2014, 22:07

Mirkaska, dalsiu liniu nazorov, co je vhodne papat v akom veku najdes napriklad na: http://vyzivujicitradice.cz/2013/06/21/ ... #&panel1-2

Vychadza z prac Dr. Weston-a Price-a :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 07 Nov 2014, 19:13

quaxi, áno, to som aj ja čítala, že priamo jesť z taniera rodičov, ale to je vždy solené. a do roka by sa soľ nemala vôbec, nie? dnes malý chcel haruľu. normálne si za tanierom takmer krk vykrútil... :-).
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod TIA » 07 Nov 2014, 21:42

Snezienka, dakujem za typ na vyborne stranky. Knizku od Dr. Price-a poznam uz nejaky cas a tento blog je pre mna velmi napomocny co do praktickej realizacie. Na tych strankach je tolko super informacii, ze to uz citam dva veceri v kuse :). Velmi ma taha zaviest co mozno najviac z GAPS stravovania, lebo uz tychto par mesiacov, co sa vedome snazim zaviest viac tukov do nasho jedalnicka (hlavne maslo, syry, avokado a kokosovy olej) vidim silny rozdiel v "spokojnosti" mojej dcery. Od narodenia bola vlastne stale "nespokojne" dieta, tato nespokojnost sa s nami tahala viac menej stale a teraz zrazu, akoby sa zo dna na den stratila. A to je teda pre mna velka vec. A ked si dam vo svetle tych informacii o GAPS do suvislosti zubozeny stav mojej crevnej mikroflory pred a pocas tehotenstva, mam pocit, ze mozem dakovat vsetkym anjelom, ze som vtedy nasla toto forum a laktacnym poradkyniam, ze mi pomohli dojcit a manofovi, ze sme neockovali, lebo to by bolo byvalo veru zle dopadlo. Kazdopadne, dakujem a vrelo odporucam vyssie uvedeny link od snezienky..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod quaxi » 08 Nov 2014, 10:01

Mirkaska, nie je dovod, preco by male mnozstvo soli malo detom ublizit. Odporucanie nesolit vobec vychadza z predpokladu, ze vacsina ludi soli privela a tak je ich strava nevhodna pre deti. Tito ludia vsak takmer nikdy nemaju pocit, ze by solili vela. Keby lekari tvrdili, ze detom mozes solit, ale malo, tak by im solili podla seba = vela. Keby povedali nejake mnozstvo v gramoch, tazko sa to odsleduje. Tak radsej povedia, ze nesolit vobec... Nakoniec napr. bezne kupovane pecivo je dost slane, ale deti ho mozu jest uz od zaciatku prikrmov. Pritom clovek, ktory malo soli, si na beznom rozku prilis nepochutna - je mu presoleny.
Na sol su teraz rozne nazory, napr. sa ukazala suvislost medzi znizenym prijmom soli a zvysenym vyskytom depresii, celkovo vlastne vobec nie je jasne, ci viac soli moze nejako skodit (samozrejme davky ktore ta neotravia), ci to skutocne suvisi s problemami s oblickami, tlakom... Kedysi sa solilo podstatne viac (sol bola pouzivana ako konzervant) a tie problemy, ktore sa soli teraz pripisuju, sa napriek tomu nevyskytovali. V tomto smere na kazdy nazor velmi lahko najdes protinazor, ktory zneje rovnako rozumne, dokazy nie su, tak tazko povedat, kde je pravda.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Nov 2014, 21:41

Zakazane potraviny mozno platia pre nedojcene deti. Tie vsetku potravu ziskavaju z normlaneho jedla. U prikrmov dojcenych deti je ina situacia. Je to vzdy len mala cast potravy co zjedia normalne. Takze kludne zjest cokolvek coho nie je prilis vela.

TIA - super citat, ze sa vam dari. Tie vase linky som necitala, ale pokial ma pamat neklame, minule som pocuvala rozhovor s MUDr. Elekovou a ona spominala GAPS dietu na liecbu autizmu sposobenu ockovanim. Spominala, ze ockovanie nejakym sposobom poskodi creva a tym padom prijimanie zivin a prave tieto spravne tuky ho napravaju.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod TIA » 09 Nov 2014, 21:47

JankaMich, ano, dieta GAPS sa pouziva pri liecbe autizmu a autorka knihy Dr. Natasha Campbell MacBride v knihe spomina aj studie Dr. Wakefielda a jeho zaverom ohladne suvislosti autizmu a traviacich tazkosti.

Ona ale nepripisuje vznik autizmu priamo ockovaniu samotnemu. Skor je ockovanie jednym z faktorov, ktore su akousi poslednou kvapkou pri detoch, ktore maju nezdravu crevnu mikrofloru. Crevnu mikrofloru dieta ziskava pri narodeni pri prechode porodnymi cestami od matky. Ak ma matka crevnu mikrofloru zdravu, ziskava ju aj dieta. Ak nie, dieta ma od narodenia vlastne slabsiu imunitu (kedze imunita sidli v crevach) a je nachylnejsie na rozne choroby, ak sa k tomu prida mnozstvo ockovania, ktore dieta prijme uz v prvych mesiacoch, nejake tie antibiotika, ktore sa predpisuju jak na beziacom pase, crevo je stale v horsom a horsom stave. Premnozuju sa mikroorganizmy, ktore produkuju toxiny a tie sa cez diery v sliznici creva dostavaju do krvi a ovplyvnuju cele fungovanie organizmu. Mozu ovplyvnit aj mozog a sposobit rozne poruchy ako autizmus, hyperaktivitu, schyzofreniu a ine. Takto to vidi autorka.

Kniha je naozaj zaujimava a je prelozena aj do slovenciny.
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Nov 2014, 22:51

Ono v tom Japonsku vedia, preco ockovat od dvoch rokov - ked je vybudovana vlastna imunita.
Ale ta dieta musi byt super, nielen deti maju posramotene creva - viem si to predstavit aj u ludi s rakovinou creva alebo u ludi po chemoterapii.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 10 Nov 2014, 00:41

ja som sa vždy bála tukov pri dcére, ked bola malá. vo všetkých receptoch vždy bolo varené mäso, varená zelenina. nikdy nie na tuku, ak tak na olivovom oleji. potom mi vyjedala samé maslo. aj to mi pripadalo zlé. hovorila som jej, že ju bude bolieť bruško. no akí sme hlúpi,... tiež je chudučká, stále málo priberala. z avokáda čo robíte? ako pripravujete? TIA - napíš, ak budeš mať čas, trochu ku kokosovemu oleju. ten je aj na vnútorné užívanie? porad nejakú značku, dakujem.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 10 Nov 2014, 00:43

tia - nemáš tú knihu v elektr. verzii? vdaka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Nov 2014, 10:26

Mimochodom, v MM je velmi vela tuku...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod quaxi » 10 Nov 2014, 21:07

Ludia sa tukov hrozne boja, vsade sa hovori ake su zle, pritom zlych je len zopar a ostatne nie su vobec zle, len ich ludia jedia dokopy s kadecim zlym... Zazila som aj, ze mamicka zhrozene sprdla druhu mamicku, ktora dala dietatu jest ciste vlasske orechy, ze to je predsa plne tuku, to by dietatu vobec nemala davat! A na to ku nej pribehlo jej vlastne dieta ze je hladne a dostalo do ruky horalku :mrgreen: Asi mala menej tuku :evil:
Mna ta GAPS dieta nenadchla, citala som knihu, ale pripadalo mi to cele nejake vykonstruovane. Kamoska to dlho dodrziavala s dietatom, ale ani nemali dobre vysledky, vlastne neviem ci mu to vobec v niecom pomohlo... Prinos asi mensi, nez kolko obmedzeni z toho vyplyvalo, aj sa na to potom vykaslali.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod TIA » 10 Nov 2014, 21:55

Mirkaska, avokado iba roztlacim, pridam par kvapiek citronu a posolim (niekedy este trochu olivoveho oleja, vacsinou nie), vznikne z toho pomazanka, do ktorej si namacame mrkvu a uhorku. Zvykla som to aj natierat na chleba, ale asi pred polrokom som ten chleba skusila odtial vytlacit tou mrkvou a zafungovalo. Mame radi. Inak, kludne si z toho mozes spravit natierku aku chces, pridat tam cesnak, cibulu, podla toho, co mate radi, lebo avokado je samo o sebe bez vyraznej chuti. Ale male deti ho zvyknu mat radi aj take bez nicoho, aj moja tak vzdy zo dva kusky poje, kym ho ocistim a roztlacim.
Taktiez ho pouzivame na sladko. Ked sa rozmixuje a prida sa kakaovy prasok, trochu vody a volajake osladzovadlo (co kto moze a preferuje) je z toho "cokoladovy" puding, pripadne krem do nepecenych tort (spodok su rozmixovane orechy a susene ovocie, pripadne kokos). Urcite je aj viac verzii, vraj aj zapekane dobre chuti, ale to som este neskusala.

Kokosovy olej je veru viac nez vhodny na vnutorne pouzitie :), ale teda kludne sa nim aj natierat moze, je to rovnako prospesne, asi :). Ja ho hlavne pouzivam na "cokoladovu" polevu na domace nanuky. Tuhne totiz krasne do chrumkava okamzite ako ho vylejes na vymrazeny nanuk. Chuti to bozsky. Tie nanuky robim rozmixovanim zmrazenych bananov v sekaci (nie mixer ale taka sirsia nadoba s nozmi). Ked sa tie mrazene banany mixuju par minut, tak sa z nich stane zmrzlina, konzistenciou su kremove a naberatelne ako zmrzlina. To je zakladna verzia, a podla toho, co tam pridas, tak moze byt kakaova (kakaovy prasok), jahodova (ked su jahody), broskynova, lesne ovocie.. . Ked to mixujes mrazene, musis tam dat vsetko to ovocie naraz a cakat az banany spravia kremovu hmotu. My potom cast zmrzliny zjeme z misticky (poliate chrunkavou kokosovou "cokoladou") a zvysok naplnim do nanukovych foriem a dam do mrazaku. Cokolada na poliatie vznikne zmiesanim kokosoveho oleja s kakaovym praskom (pripadne malinko niecoho sladkeho ako napriklad med). Ten kokosovy olej musi byt na to zmiesanie tekuty (na to staci nieco nad 25 stupnov). Samozrejme, hovorim cely cas o bio kokosovom oleji. Je urcite este vela dalsieho vyuzitia, je stabilny vo vysokych teplotach, takze aj do varenia sa da dat. Ja by som ho kludne jedla aj len tak lyzickou, a mala ho s oblubou ohryzkava z nanuku.

Co sa znaciek tyka, tak neporadim, nezijeme na Slovensku, tak neviem co je k zohnatiu. Pre mna je ten kokosovy olej dost draha zalezitost a vzdy som ho musela pbjednavat online, co sa este viac predrazilo, kebo tie bio su vzdy v sklenenych nadobach. Pred par mesiacmi ho zacali mat aj v DM-ke, je pod Alnaturou a cenou je velmi prijatelny (oproti bio shopom). Nemaju ho ale vzdy a neskutocne im trva kym doplnia zasoby.

Knihu v pdf verzii najdes na internete. Napriklad tu: http://www.uloz.to/xWUQXLRj/syndrom-tra ... ologie-pdf
Nie je to mnou postaveny link a bolo by urcite fajn podporit autorku zakupen knihy, ak sa Ti jej obsah bude zdat uzitocny. Kniha je ale vraj tazsie zohnatelna, takze tak.
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod TIA » 10 Nov 2014, 22:25

Janka, zaujimalo by ma, ci si sa vo svojej poradenskej praxi uz stretla s pripadom dojcenskeho strajku, ak nikdy neboli pouzite umele nahrady prsnika a nebolo dojcie podla hodin, a bolo slolocne spanie a tak dalej? Proste, ze bolo vsetko "spravne" a babatko napriek tomu strajkovalo? Je to trochu mimo temy, ale je to nieco co mi po precitani tej knihy vrta hlavou.

Ona tam totiz spomina nejake toxiny v MM, (co su podla mna blbosti) ako dovod pre strajk, ze sa dieta odmieta prisat, lebo matka ma zkrz zle travenie toxiny v krvi a tym padom aj v MM. A jak ma to babatko tu crevnu mikrofloru rovnaku ako matka, cize s nedostatkom prospesnych bakterii a s premnozenymi skodlivymi bakteriami, ze babatku nefunguje dobre travenie. Zaroven dodava, ze je potrebne dojcit aj napriek tomu, lebo matkine telo si na tu svoju mikrofloru uz zvyklo a "bojuje" s nou, aby bola ako tak pod kontrolou a vsetky tieto "informacie" dieta dostava cez MM a to je velmi podstatne, samozrejme.

Tak preto by ma zaujimalo, ci mas nejaku skusenost. Cize, informovana matka, porod prirodzene, bonding, dojcenie na poziadanie, spolocne spanie, nosenie a aj napriek tomu odmietanie prsnika, pripadne "koliky", ci reflux..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 12 Nov 2014, 00:50

tia, dakujem za info. chcem sa vás ešte opýtať, na akom tuku by teda mohlo byť dusené maso , zelenina pre 9 mes. bábo? ak teda nie na olivovom v zmysle tohto nového prístupu, maslo sa mi zdá, že dosť horí pri dlhšom pečení. môže byť kokosový olej?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Nov 2014, 10:20

ja som presla pri vareni na normalnu bravcovu mast. Viem, ze sa pouziva dokonca ako jediny tuk pri zapale pecene ako velmi dietny.

Tia - urcite existuje strajk aj ked nevieme z coho. Aj teraz sme mali jednu skusenu poradkynu, co mala 4.te dieta a strajkovalo jedna radost. Ale prist na presnu pricinu nie je jednoduche. Aj ked su dodrzane vsetky hlavne zasady, moze dietatu vadit pocikana plienka, zla poloha pri dojceni (tu niekedy staci vertikal a je po probleme), stres mamicky. MM mava roznu chut, kludne v lavom moze byt ina ako v pravom (to potvrdzuju deticky, co uz vedia rozpravat), a aj na to deticky samozrejme reaguju
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Nov 2014, 18:06

Dakujem, Janka, takze by to teda tiez mohla byt jedna z pricin. Ale najst ju, je urcite tazke a pri strajkovani babatka neni cas na nic, toboz ak su dalsie tri deti, o ktore sa treba starat.

Mirkaska, suhlasim s Jankou, bravcova mast (alebo aj kacacia, ci husacia z pecenia) by mali byt naj. Na kokosovom oleji moze byt tiez, ale pravdepodobne kokos zanecha vonu..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod snežienka » 14 Nov 2014, 01:00

Pripadne prepustene maslo Ghee, idealne v bio kvalite :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 15 Nov 2014, 22:50

Kokosovy tuk pri smazeni nezanechava ziadnu pachut ani vonu. Aj v byte to menej citit a staci toho strasne malicko na panvicu.
Kludne na nom urob to masko.

Robila som zatial na tom palacinky, karfiolove placky, chlebik vo vajicku, dokonca bedle. A v podstate vsetko na take kratke smazenie. Na dake vyprazanie, kde vyprazana vec ma byt ponorena v tuku som neskusala, jednak malokeedy take cosi robim, jednak by sa vela spotrebovalo (cena...).

Davala som do pecenia. mafiny a babovky, miesto inej tukovej zlozky (maslo, olej). Akoze chutne to je, po kokose to nechuti. Ale napadne bolo, ze mi nenarastli tak, ako normalne. Ale mozno to bolo aj tym bio bezfosfatovym praskom do peciva, cim som chcela ozdraviet sladkost. :-)


TIA, tie nanuky su uzasny recept. Dakujem.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Tipy na príkrmy od 9 mesiaca

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 16 Nov 2014, 22:36

na zajtra som tiež slúbila dcére, že vyskúšame nanuky. olej mam z DM, celkom dobre chutí aj sám. dakujem za info mamamina
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Predchádzajúci

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron