prikrmy a bolesti bruska,naduvanie,tvrda stolica

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

prikrmy a bolesti bruska,naduvanie,tvrda stolica

Neprečítaný príspevokod maculienka123 » 15 Apr 2011, 15:34

ahoj moj vyse 7 meacny syn uz papa prikrmy,moc sa netrha,zeby otvaral usta zakazdym,niekedy ano ale nevypluva,vzdy spapa,len mame ten problem,ze jeho zo vsetkeho bud boli brusko alebo zapeka.z mrkvy zapeka,z karfiolu,brokolice,karelabu naduva,to ma vzdy strasne bolesti az vrieska,tak mu davam len cukinu s masom,zemiak odmieta a z ryze ho tiez zapeka,uz mi ani tu cukinu nechce,neviem co mu mam davat.ovocne vyzivy to spapa,s tym nema problem.vypije tak 350ml tekutin okrem mlieka denne,stolicu ma kasovitu,ked papa len tu cukinu.z kase ho tiez boli brusko,on ma totiz alergiu na kravske mlieko,tak ma predpisane HA mliecko.dakujem za akukolvek radu
maculienka123
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15 Apr 2011, 15:29
Počet detí: 0

Re: prikrmy a bolesti bruska,naduvanie,tvrda stolica

Neprečítaný príspevokod annag » 15 Apr 2011, 21:34

maculienka

asi už vôbec nedojčíš, však? je to trošku ťažšia situácia, lebo nemáme v zálohe pomoc enzýmov , ktoré sú v MM a pomáhajú bábätku lepšie príkrm tráviť

- väčšinou potom takýmto deťom pomôžu probiotiká

- menšie dávky príkrmu na jeden krát - ak bábätko zje len trošku povedzme kalerábu,dokáže ho jeho organizmus lepšie stráviť, než keď ho má zjesť plnú misku - čiže k tomu, čo má rád, by som fakt len veľmi pozvoľna, pridávala čosi iné (trebárs by som primiešala len 1 čajovú lyžičku novej zeleniny )

- aké iné tekutiny mu dávaš? vodu, či aj šťavy, čaje? sú i sladené? zvýšila si ich prísun v poslednej dobe?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 9 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: prikrmy a bolesti bruska,naduvanie,tvrda stolica

Neprečítaný príspevokod maculienka123 » 16 Apr 2011, 07:27

ahoj

uz nedojcim,tekutin vypije fakt dost,niekedy aj dve flasky,to je 500ml a davam mu ovocnu stavu riedenu s vodou,bud slivkovu alebo jablkovu.probiotika som davala ale jeho este viac z toho naduvalo a bolelo brusko,tak ked som ich prestala davat sa mu aspon cez den ulavilo.uz vcera som pridala mrkvu do jedla a strasne mu chutilo a dnes vykakal taku tuhsiu stolicu,sice troska s placom ale nebolo to strasne.budem mu teda zavadzat pomaly ine potraviny,nech si zvyka.dakujem pekne.
maculienka123
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15 Apr 2011, 15:29
Počet detí: 0

Re: prikrmy a bolesti bruska,naduvanie,tvrda stolica

Neprečítaný príspevokod ayshka » 16 Apr 2011, 22:08

Ahoj,
pises, ze tvoj syncek ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a preto ma predpisane HA mlieko, nebola mu zistovana aj intolerancia na laktozu? ...lebo take traviace problemy ako popisujes, by mohli skor signalizovat, ze to HA mlieko mu nerobi dobre a kebyze sa potvrdila aj intolerancia, tak by pomohlo mu davat radsej mlieko s nizkym obsahom laktozy, alebo skusit ine mlieko.
Podobny pripad sme mali v nasej rodine, dievcatko bolo na mlieku HA, malo traviace potiaze a hnacky, ked zaviedli prikrmy, tak sa to este zhorsovalo, napriek tomu ale dievcatko normalne prospievalo. Potom presli na bezlaktozove mlieko a problemy s travenim presli.
Ja sa velmi do tych mliek nerozumiem, ale podla mna by si to mala riesit s doktorom, mozno na vine je prave to HA mlieko a preto ma aj problem s travenim prikrmov.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 10 dní


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia

cron