Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod terezka » 08 Okt 2012, 13:11

Dobry den. ja viem, ze je to portal o kojeni a ja sama som tu nabrala vela dobrych informacii aj radila. Mam teraz taky iny problem co nesuvisi priamo z kojenim. mam dcerku, kt. ma 16 mesiacov: Posledne 2 tyzdne ju uz nekojim nakolko sa sama nejak odstavila (som tehotna v 5 mesiaci). Doteraz som ju kojila na poziadanie nemala ani flasu ani cumel spi s nami v posteli, ale sama sa tak rozhodla mala som uz min. mlieka vlastne len kolostrum. Nerobim z toho dragediu bolo to pekne odstavenie bez placu dobrovolne. Ale moj problem dcerka ma alergiu na BKM a vajcia nemoze nic mliecne. Na gastre nam aj dali taku umelo prirodnu nahradu mlieka, ale sme jej ju nedavali pokial som kojila ani ju nechcela ked sme parkrat skusili. Takze vapnik prijime len mase, v zelenine, pecive, .... Moja otazka ma niekto stym skusenost ci jej top staci?
terezka
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 17 Jún 2011, 13:18
Počet detí: 1

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Okt 2012, 19:37

Ako dr. Newman hovorí - žiadne dieťa po 4. ukončenom mesiaci nepotrebuje umelé mlieko. Či zaradiť do stravy kravské mlieko, je otázka na výživového odborníka. Je zrejmé, že sú ľudia, ktorí reálne kravské mlieko nemôžu konzumovať a dokážu získať všetky potrebné živiny z iných zdrojov. Je to teda skôr otázka toho, nakoľko pestrú a vyváženú stravu dokážeme takémuto dieťaťu zabezpečiť.
Po pôrode ďalšieho bábätka je možné, že sa dcérka znova začne prisávať a bude môcť znova piť materské mlieko, ktoré obsahuje látky, ktoré žiadne mlieko nahradiť nedokáže. Ak dieťa nemôže piť materské mlieko, adekvátna výživa sa dá dieťaťu dať aj, ak nemôže piť kravské mlieko.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Okt 2012, 23:38

Ja len na doplnenie Klemky - UM (t.j rad 1 a vyssie) po 6tom mesiaci nie je ziaden zazrak. DO 6 teho mesiaca (nulka) ma stiepenu bielkovinu, aby ho mohlo dieta spracovat. V minulosti sa UM vyrabalo iba pre taketo deti. Ked potom stupol tlak proti neetickosti marketingu takychto mliek, tak vyrobcovia sa jednoducho presunuli do vyssich kategorii. Dnes je normalne vidiet UM pre 6 rocne deti, tehotne a za chvilu bude i pre ostatnych :D .
UM s radom vyssim ako 0 je na tom teda prakticky rovnako ako bezne mlieko v obchode, nie su tam ziadne specialne kravy alebo nieco podobne, akurat je to susene a su tam pridane fortifikaty (vitaminy, mineraly a vsetko ostatne co je napisane v zlozeni). Ak nie je MM, tak od ukonceneho 4. mesiaca su najlepsimi fortifikatmi zive neupravovane potraviny, ktore maju skutocne vyzivove vlastnosti - jablko, zemiak, banan, ovos...Ostatne potraviny (napr. kravske mlieko)v 15.tom mesiaci sa riadia skor chutou dietatka a zvykmi v rodine. Takze ak vy pijete mlieko, chuti vam a nie su nan alergie, tak preco nie. Jedine, co sa tusim neodporuca je nizkotucne mlieko, nakolko dietatko potrebuje viav tuku ako my. ALe su samozrejme i ine zdroje.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod didulka » 09 Okt 2012, 09:30

Terezka zarad do jedalnicka napriklad orechy, sezam, mak. Vsetko spominane je bohate na vapnik, teda okrem roznych druhov zeleniny. No sezam vzdy najprv rozmixuj na prasok, inak ho vykaka vcelku.
Aj podla makrobiotiky dieta nepotrebuje mlieko od 6. mesiacov. Ideal je samozrejme dojcit aj potom. Mysli sa tym ziadne UM ani zvieracie mlieka. Vyskusaj obilninove mlieka.
Moja dcera ma tiez alergiu na mlieko.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod lulu » 09 Okt 2012, 10:06

didulka:
Prosím ťa, ako pripravuješ to obilné mliečko? Je na to tuším viacej spôsobov. Chutí to malinkej? Aké obilie na to používaš?
ďakujem
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod didulka » 09 Okt 2012, 12:57

lulu ja si obilne mlieka kupujem. Ale daju sa lahko aj vyrobit. Kedze stale zvysuju ich cenu, tak si ich zacnem vyrabat aj ja. Momentalne ich nemozem ani citit, takze konzumujem max tak ryzovu smotanu v jedle.
Asi najlepsie bude vyrabat ovsene mlieko.
Tu su dobre navody:
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/650 ... ozname.htm

Mne to mala moc nemusi. Asi tyzden mala taky, ze si dala pol deci, odvtedy nic. No napriklad palacinky robim z takeho mlieka.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod terezka » 09 Okt 2012, 15:04

Dakujem za odpoved. Kupujeme ryzove mlieko, ale to pouzivame len na pripravu ovsenej kase viac menej sme ho zacili preto kupovat lebo ma dost podobnu chut ako mlieko, ale co sa tyka obsahu vapnika tak neobsahuje vapnik. Este jeden dotaz ci kolostrum, kt. teraz mam ma pre take velke dieta nejaky vyznam (myslim, ze ci je to neja prospesne ked jej dam denne jednu lyzicu), a ze ci nevadi ked si ho rucne odstriekavam. Dakujem
terezka
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 17 Jún 2011, 13:18
Počet detí: 1

Re: Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka (BKM)

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Okt 2012, 15:38

Terezka, kolostrum je vždy kolostrum - tekuté zlato. Akékoľvek množstvo sa Ti podarí dať synčekovi, ak sa Ti chce odkvapkávať, má pre neho zmysel. Každá kvapka je plná látok, ktoré podporujú imunitu, obsahujú výživovo cenné látky. Ak sa pýtaš, či vadí odstrekovanie v zmysle rizika pre tehotenstvo - nevadí, pokiaľ máš normálne tehotenstvo je to ako keby si v tehotenstve dojčila, žiadne zvýšené riziko čohokoľvek.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron