doma pripravene alebo kupene hotove?

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod estterka » 11 Apr 2011, 00:26

ahojte,
nemyslite si o mne,ze som leniva a nechce sa mi varit pre moju dceru. vzdy som tvrdila,ze budem vyvarat a ziadne poharikove hotove prikrmi sa u nas nenajdu,lenze teraz zacinam o tom uvazovat. zijem na ostrove a u nas sa nedopestuje takmer ziadne ovocie napriklad,da sa kupit dovozove v supermarkete,ktore je super krasne,ale chut ziadna a ktovie co vsetko to obsahuje-nebola by vhodnejsia nejaka ovocna bio vyziva? alebo som len naivna,ze to je poriadne kontrolovane? zeleninu som si nasla miesto,kde viem kupit bio,ale ovocie nemam sancu,mozno banany.ine nic.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod didulka » 11 Apr 2011, 18:03

Ja kupujem bio ovocie, zeleninu, maso. Vsetko dcere parim. Myslim, ze je to lepsie, lebo vies, co si tam vsetko das. V hotovych prikrmoch je kadeco. Staci si precitat zlozenie. Ale myslim, ze ked si najdes dobru bio znacku, tak tym nic nepokazis. Len budes musiet asi dlho hladat... :-)
Kontrolovane by to malo byt. Hlavne co sa tyka pesticidov, dusicnanov.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod leelo » 12 Apr 2011, 14:51

ja kupujem tiez bio, ale maly pozna aj kupovane, kedze relativne casto cestujeme. nemyslim si, ze to je tragedia, ale treba si uvedomit:
v kupovanych prikrmoch, hoci podliehaju kontrolam, nie su vymenovane vsetky zlozky na obale. nariadenia eu su relativne benevolentne, co sa tyka povinnosti vymenovat vsetko. tak to vyrobcovia jednoducho nevymenuju.
iste je vzdy lepsie varene od mamy, a nemusi byt ani 100% bio, ako kupovane. napr. aj kvoli tomu, ze tie chute su ine, realnejsie ako z poharika. slogan, ze radsej poharik ako dusicnanova mrkva zo supermarketu sa mi zda prilis reklamny.
estterka, ked vies zohnat zeleninu, tak snad sa niekde bude dat najst aj ovocie. skus sa spytat v obchode, ci by extra pre teba neobjednali.
inak banany zozaciatku uplne stacia ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod estterka » 12 Apr 2011, 15:22

leelo,problem je,ze ja zijem na kanarskych a ak sa vobec tu vypestuje ovocie,tak skor take pre nas nie bezne. zeleninu bio kupujem od par ludi na trhu a ti nemaju ovocie. no snazim sa,vypytujem sa a hladam,mozno sa podari nieco najst ;) ako to myslis,ze stacia banany zo zaciatku?

didulka,jedine bio co som nasla je hipp aj to takmer ziadny vyber.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Apr 2011, 16:17

Nie su tam ziadne bio obchody? Ja som videla Holle hotove prikrmy. Od nich kupujem aj kase.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 12 Apr 2011, 17:14

esterka, podla mna by si mala ponukat ovocie, ake mas. Mam znamu kanadanku, ktora zije v Kosiciach, a medzi prvymi prikrmami malej dala avokado, pretoze v Kanade ich ucia, davat detom to co sami jedia rodicia. Ci exoticke, ci ich domace. Stale mali nieco ine ako prikrm, bezne jej davala mango a malinka bola a je v poriadku...ak zijes tam, mala by si ponukat ovocie ktore jedia aj ostatne deti, ci nedostat nic?
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod leelo » 12 Apr 2011, 19:24

suhlasim s ludkou - ponukat ovocie vypestovane tam, aj ked nezvykle a malo druhov. ved organizmus dietata nepozna krajinu odkial pochadzaju jeho rodicia. ale pozna prostredie, v ktorom zije.
my sme malemu od zaciatku davali to, co mame radi a jeme my - cize avokado, kukskus, bataty, banany.
s bananmi som to myslela tak, ze ovocny prikrm nasleduje az po zelenine, mase. resp. ty si to tak urob. dovtedy nez zavedies vsetko toto a zacnes bananom, tak sa ti podari poriesit nejako tuto "ovocnu" situaciu.
navyse ak dojcis, tak dieta mas kryte materskym mliekom a to mu pomaha tolerovat aj inak problematickejsie potraviny, napr. exoticke ovocie, lepok...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod estterka » 14 Apr 2011, 01:08

no to by ma tiez zaujimalo,pretoze mala sa tu sice narodila,ale ani muz nie je odtialto. podla coho potom vznikaju predispozicie na alergie? ked tu davaju 4 mesacnym detom pomarancovu stavu a napriklad spenat az po roku,lebo sa neodporuca. tie odporucania su tak odlisne..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Apr 2011, 14:19

dispozicia na alergiu je ina vec, to je geneticky zakodovane. ale napr. vela ovocia sa na slovensku neje prave preto, ze je tam nedostupne. nie preto, ze by bolo nebezpecne. tak treba skusat a sledovat babo popri tom, samozrejme. ak mate s muzom na nieco konkretne alergiu, tak to by som zavadzala az daleko neskor, ak vobec.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod estterka » 18 Apr 2011, 01:41

leelo,nemame ziadne alergie,ani v rodine,sirsej,nepozname nikoho,kto by mal na nieco alergiu. tak skusim zacat s tym,co tu je a ak nebude ina moznost,dostane jablko so supermarketu..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 5 dní

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Júl 2011, 18:14

ja si zeleninku zháňam "z dvora", aj vajíčka a mäso. lenže s ovocím je to horšie, sezónne boli akurát jahody a čerešne, to som ešte nedávala. teraz sú marhule, toje príšerne kyslé, to on nechce, tak kupujem bio výživy, na tých pár lyžičiek čo zje sa mi nechce babrať s ovocím. dávam pozor čo tam je písané, ale v pohode, tie kupované papá a ja s radosťou dojem ;)čo sa týka živého ovocia, dala som akurát hrušky z trhu. teraz na dolenku chcem skúsiť aj niečo hotové, zeleninové a mäsové. uvidíme...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: doma pripravene alebo kupene hotove?

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Júl 2011, 22:23

no musím po dovolenke uznať, že kupované príkrmy mali rozhodne väčší úspech, ako moje varené :evil: asi fakt varím biedne :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia

cron