Raňajky

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Raňajky

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Júl 2012, 15:32

Prosím Vás žienky, čo raňajkujete? Dajte mi nejaké typy, ja mám pocit, že jeme to isté dookola....niečo chutné, zdravé...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Kandy » 11 Júl 2012, 15:44

Ja si dávam ovsené (alebo iné) vločky s hrozienkami už vyše roka takmer každé ráno. V tých mojich sa aj Maťko pobabre, ale teraz ich ani do úst nedá. Výnimočne (rozumej raz za mesiac) si dáme pečivo s hummusom, lekvárom alebo medom a maslom, prípadne syr a maslo. Mäsové výrobky by sa kvôli obsahu dusičnanov nemali deťom vôbec dávať, takže to u nás doma nenájdeš, aby to nás dospelých nelákalo. :) takže my fakt jeme dookola to isté. :mrgreen:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod tina » 11 Júl 2012, 16:42

my mame okrem syra velmi radi natierky-masla (ci ako to nazvat) zo semien a orechov, napr. klasicke arasidove maslo, alebo z lieskovych orieskov-same ci s kakaom na sposob nugety sa da aj kupit, ale kedze u nas ich malokedy maju a navyse su prilis sladke ci slane, a obsahuju kadeco, tak robim sama... maly ma najradsej arasidove maslo, aj z lieskovych a vlasskych orechov a potom makovu natierku, ale skusam sem tam aj zo sezamu, slnecnice a dinovych semienok. vyhodou je, ze oproti semienkam zapecenym v pecive sa takto za studena zachovaju oleje vo velmi cennej forme...a clovek si moze pridat co chce a kolko chce: cukru/medu/javor.sirupu...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod kinsi » 11 Júl 2012, 17:29

Tinka, receptík prosím :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Júl 2012, 18:42

noo natierky privitam...hocijake..skusla som aj humus, ale moc nezachutil :( moc tam bolo citit cicer
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Kandy » 11 Júl 2012, 19:42

Vidíš, to mi nenapadlo napísať nejaké nápady a nie len vlastné skúsenosti. Však nátierky také klasické - bryndzová je super, potom vajíčková, cesnakovo-syrová (nastrúhaš eidam, pridáš pretlačený cesnak a majonézou spojíš do jednej masy). Raz som robila na raňajky lievance s tofu nátierkou ( rozmixuješ 1 jablko s bielym tofu, hrsťou hrozienok, štipkou škorice a 1 vanilkovým cukrom), to mi strašne chutilo. Dobrá je ešte aj avokádová nátierka z avokáda, nátierkového mala a dokoreníš osolíš podľa chuti. :)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Anna » 11 Júl 2012, 20:01

Norika, ja teraz nemám čas už toľko variť, ale napr. na chlieb kešu maslo/z DM/, je drahé, ale ja tiež vôbec nekupujem salámy, sladkosti/ len tak trošku pre manžela/ , sladené vody, pivá a pod., takže kešu maslo s troškou medu alebo džemu, nátierky mi robí mamin brat dôchodca, tie sójové z črievka, normálne som mu vystrihla zloženie a on mi aj zasterilizuje sklíčka, potom krupicu, ale kukuričnú alebo špaldovú , do nej dáš hrozienka a napr. ďatle a potom mleté orechy alebo zmes nejakých semien, dospelým ochucujem škoricou a práškovou vanilkou, malý arómy nechce, ovsené vločky- ja pripravím zmes: pšenové, ovsenné, pohánkové, jačmenné, pšeničné... a zase hrozienka, jablko alebo banán, orechy pomleté a semená pomleté....k príprave raňajok používam sójové mlieko fort. B12,B1, CA,D vit., ale môžeš použiť aj mlieko alebo do vločiek biely jogurt, veľmi nepresládzam, lebo to Martinko nechce také jesť, nám všade dávam škoricu...ale popravde ovsenné vločky zje iba pri Bambuľke, ostané v pohode za stolom, podám na zapíjanie džúsy, Maťo vypije všetko aj cviklu, zeleninu zje všetku, takže v tom nemáme problémy...ale raňajkujeme v podstate tie isté jedlá dokola, niekedy uvarím aj nejaké špeciality z kuch. knihy, ale manžel kvôli hladu nemá pre také pochopenie...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod tina » 12 Júl 2012, 09:14

kinsi, zakladom je dobry kvalitny mixer, ale da sa aj na mlynceku pomliet, len to potom nieje take hladke a treba pridat viac niecho, co to zriedi. ja vychadzam z receptov na vereche, ale si ich prisposobujem, oriesky pred tym neprazim a najchutnejsie su z cerstvo vylupanych, tak ak mam cas a sa mi chce... :lol:
http://varecha.pravda.sk/recepty/domace ... ecept.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/sladka ... ecept.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/domaca ... ecept.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/makova ... ecept.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/sezamo ... ecept.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/tahini ... ecept.html

tu sa napr. daju kupit hotove, alebo pozriet zlozenie:
http://www.biocentral.sk/vyhladavanie-pasta
http://www.biocentral.sk/vyhladavanie-krem
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Júl 2012, 13:58

Anna píše:k príprave raňajok používam sójové mlieko fort. B12,B1, CA,D vit., ale môžeš použiť aj mlieko alebo do vločiek biely jogurt, veľmi nepresládzam, lebo to Martinko nechce také jesť, nám všade dávam škoricu.

aku znacku mlieka konkretne kupujes? kde a za kolko ak sa smiem spytat? :D

tina píše:kinsi, zakladom je dobry kvalitny mixer, ale da sa aj na mlynceku pomliet, len to potom nieje take hladke a treba pridat viac niecho, co to zriedi.


no to by sa mi zislo kupit nejaky, teraz zatial nemam kuchynu vlastnu,ale coskoro....


a este sa chcem opytat, v tom poslednom linku je tahini. Ja som si ju kupila pred velkou nocou, kvoli tomu ze som robila humus. Odvtedy lezi v spajzi na regali, schovana pred slnkom, len,....tie teploty...teraz, co boli tie horucavy sa nam vela veci pokazilo v spajzi, kedze tam bolo mozno aj 25 a viac stupnov. na tahini sa nepise, do kolkych je, myslite ze je este pouzitelna?? ako zistim,ci je pokazena?

a na co sa da vlastne pouzit este? ako nahrada coho? masla?? aj na pecenie?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod tina » 12 Júl 2012, 15:24

ja tahini pouzivam ako maslo, sa mi nechce vyrabat natierku ci kolace, ale recepty sa daju najst aj na tej vareche...na vychode je to velmi oblubene, ale u nas nie kazdemu to chuti, preto som to dala na posl.miesto...
tie orieskove pasty treba skladovat v chladnicke, ale neviem kolko najviac vydrzia, u nas sa to vacsinou zje aj rychlejsie, ako by som si priala, rekord bol asi 2 tyzdne tahiny pasta
vlastne semena a orechy obsahuju vela oleja, takze same (pripadne so solou,cukrom, dalsim pridanym olejom) by to malo vydrzat dost dlho, len tam potom netreba dat cerstve ovocie, alebo vodu a podobne...ale pri izbovej teplote Norika neviem, nemam skusenosti
este som zabudla dodat, ze ten treti recept - na domacu nugetu - to sa nemusi varit, staci zmixovat suroviny. miesto sliviek sa daju pouzit slivkove povidla - tak sa to da aj odlozit na inokedy. A makovu natierku robim casto aj bez jablka len s vodou...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Júl 2012, 18:50

Ja robím makovú s medom.Tina, super recepty, posuniem mame. Norika, kupujem Alprosoya z DM , cena 2,19 EUR, Alnatura asi 1,49 EUR, kupujem Alnaturu, tá je fortifikovaná vápnikom, Alprosoya kvôli sebe, nikdy som dajak neobľubovala mliečne výrobky a vit. B12 by mi mohol chýbať, ale raňajky vyrábam iba z toho, no potom celý deň dopĺňame bielkoviny a vápnik ináč, takže míňam asi šesť dcl denne, ja užívam B12 aj v tabletkách, manžel je aj kozlie výrobky, lebo máme zdroj a chceme dajak kamarátom pomôcť, takže aspoň on sa na to podujal, kvôli mne začali jogurty aj sterilizovať, ale ....no mlieko do varenia dávam častejšie ako kravské.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod tina » 12 Júl 2012, 20:37

makova je najlepsia s medom :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Júl 2012, 22:39

Anna píše:Ja robím makovú s medom.Tina, super recepty, posuniem mame. Norika, kupujem Alprosoya z DM , cena 2,19 EUR, Alnatura asi 1,49 EUR, kupujem Alnaturu, tá je fortifikovaná vápnikom, Alprosoya kvôli sebe, nikdy som dajak neobľubovala mliečne výrobky a vit. B12 by mi mohol chýbať, ale raňajky vyrábam iba z toho, no potom celý deň dopĺňame bielkoviny a vápnik ináč, takže míňam asi šesť dcl denne, ja užívam B12 aj v tabletkách, manžel je aj kozlie výrobky, lebo máme zdroj a chceme dajak kamarátom pomôcť, takže aspoň on sa na to podujal, kvôli mne začali jogurty aj sterilizovať, ale ....no mlieko do varenia dávam častejšie ako kravské.

ja sa kravskemu tiez chcem vvyhnut,ak by sa dalo....ved cerstve nepijeme, obcas si dame s muzom kakao...a vo varenej srtrave nepoznat tak rozdiel ci??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Raňajky

Neprečítaný príspevokod Anna » 13 Júl 2012, 07:52

Norika, veľa mlieka fakt nepoužívam, dnes som nemala sójové, tak som špaldovú kašu robila s KM, ale mňa natiahlo, malý zjedol, ale Maťo mlieko a syry tiež veľmi nechce....takže ja mlieko hocijaké cítim v každom jedle, ale napr. v palacinkách znesiem.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron