Ako regulovať príjem nezdravých jedál?

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Ako regulovať príjem nezdravých jedál?

Neprečítaný príspevokod Anna » 24 Mar 2012, 10:59

Mne už Norika nevadí, keď dieťa zje nejakú sviečkovú, ale vadí mi, keď niečo nechce a tetky davájú deťom alternatívy, nechceš obed, tak zjedz aspoň rožok a tak na plávaní počúvam, že kopec detí neje ovocie, zeleninu, atď., takže ten prístup, napr. mi kamarátka povedala, že svokru poučila, aby pred obedom malej nedávala napr. k jablku aj rožok/aj keď si pýtala/, lebo nebude jesť obed, tak teraz sa svokra pochválila, že keď idú do obchodu, tak do oddelenia pečiva a sladkostí ani nejdú, tak to má byť, decku nemôžeš niečo ukázať a potom mu to nedať alebo zobrať, prevencia je lepšia, preto aspoň také krôčiky v myslení potešia...môj malý, keď sa dostane k suchej saláme, tak hlce akokeby tri dni nejedol, ale doma má "diétu" a vlastne nič také v chladničke nemáme, takže ju môže otvárať donekonečna...mne už nevadí, keď deti jedia nezdravé, ale musia jesť všetko, nech sa to vykompenzuje, preto treba byť nekompromisný ku "alternatívnemu dokrmovaniu", môj manžel tiež vytiahne horalku, keď ma malý zuby umyté, tak mu musí dať, lebo toto je nanič ukázať a potom zatajiť...ja sladkosti takmer nejem, pri mne sa k tomu nedostane, ale u iných to vidí, takže už to neriešim, ale zje všetko, čo má, tak trošku keksu mu ocku môže dať, lebo ocko je obalený v sladkostiach a donekonečna sa schovávať nemôže.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Ako regulovať príjem nezdravých jedál?

Neprečítaný príspevokod artemis » 08 Máj 2012, 00:32

Ahojte, tak pokiaľ ide o to, že čo dávajú druhí ľudia môjmu dieťaťu jesť, tak to mám úplne vyriešené. Jednoducho oni vedia (priatelia, rodina, svokra, mama atď.) že nemôžu nič dať čo nemajú mnou odsúhlasené. A to nie, že by som si nejako vydupala, automaticky sa ma vopred vždy opýtajú, či môžu dať, ponúknuť to alebo ono, či to môže jesť. Či som ich tak nevedomky vycvičila, alebo oni vedia kde sú hranice slušnosti, neviem, nezamýšľala som sa, ale s tým problém nemám. Ale priznám sa desí ma predstava, že by som mala mať svokru, ktorá nebodaj poza chrbát dáva môjmu dieťaťu kadejaké salámy a pochybné jedlá, alebo má poznámky ako som tu čítala, myslím že takých ľudí treba rázne spacifikovať, aj za cenu že sa na čas urazia.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Ako regulovať príjem nezdravých jedál?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 11 Máj 2012, 16:04

U nás máme takú zásadu, že malá je vždy to čo my. V podstate sme jej nikdy nevarili nič zvlášť - všetci sa snažíme jesť zdravo a pestro. Medzi jedlami chrúmeme ošúpanú zeleninku (mrkvu, kaleráb...), ovocie. Malá to berie ako samozrejmnosť, chutí jej to, aj keď zje len pár kúskov, nie je veľký jedák. Ak už náhodou nás prichytí pri niečom nezdravom - napr. čokoláda, tyčinky, tak jej, ak má záujem , dám odhryznúť, ale jedenie čím skor ukončíme - už nie je- a hotovo. Ak jej niekto chce dať mimo domu napr.čokoládu, poviem, že to malej nedávame, poďakujem a malej poviem, že to nie je moc dobré a zdravé a hneď navrhnem nejakú chutnú alternatívu - napr.mrkvičku, ktorú potom s chuťou obe chrúmeme.
Ak sa nedá, tak nevadí, snažím sa s druhými pred ňou o tom nehádať, našťastie vačšina v mojom okolí akceptuje a nie je problém. Ani malej sladkosti nejako moc nechutia. Čo sa týka masa (sme vegetariáni), ak niekde je, na stole , na mise, a malá to zbadá a povedzme chcie vziať, poviem jej, že to je maso a že je to pre psíky - vlastne už sama mi to hlási, ukazuje na maso, klobásy a kričí havo, havo, potom kúsok vezme a beží tým kŕmiť našich psov (na oslavách ju zvlášť milujú - rabuje im obložené misy ). Rodičia, svokrovci to už vedia a moc maso pred ňu nedávajú, ak nechcú aby bolo celé "skŕmené" našou svorkou...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Predchádzajúci

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron