Schudol po roku :(

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Okt 2011, 14:26

Zienky, ja neviem, ako s tymi prikrmami...ako som uz mnoho krat pisala, maly bol do roka viac menej vylucne dojceny,prikrm len sem tam,ak sme mu dali z nasho taniera. po roku zacal viac javit zaujem, ale momentale je to take, ze zje len to co mu chuti....a to najmä nezdrave potraviny....kedze okolie je nenapravitelne, uz ani neriesim to, ze sa v jeho strave objavia a cokoladky, cipsy, keksiky, ci tycinky....a aj to co muu chuti, nezje vela, lebo musi byt stale v pohybe :(

vcera sme sa po tyzdni vratili od svokrovcov, anasi mi vravia,ze maly schudol a aj ja to na nom vidim,vsetky faldy,co dakedy mal,zmizli....neviem,ci to je stravou, ci mojou nervozitou a zlym spankom, a hlavne,ci to moze tak schudnut za jeden tyzden,alebo na to treba dlhsiu dobu...

Deti sa do dvoch rokov učia jesť...
ale ja neviem,co to znamena...do roka sme sa dojcili, maly do 8. mesiaca uplne odmietal nieco insie...a teraz po roku neviem,ani neviem, co mu mam davat na ranajky, co na obed, co na veceru :( .... kde zhanat poraviny, pre mna je to spanielska dedina, najmä ak, som na to sama, a v mame ci sestrach nemozem hladat moc pomoc,lebo oni vychovavai deti insie.....poradte....alebo ma nejako povzbudte...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod didulka » 24 Okt 2011, 14:46

Zasadny problem u vas je, ze uz taky malicky pozna navykove chute. Teraz mu vyhovies stravou len tazko. Clovek napriklad vobec nepotrebuje solit. Ked das malemu chips, tak sa na tu slanu chut naucia jeho chutove pohariky a menej vyrazne pokrmy su uz pre neho "nechutne". Potraviny plne zvyraznovacov chuti a konzervantov su navykove. To ze schudol je este ten lepsi pripad. Moze sa ti stat, ze za par mesiacov zacne az moc priberat.
U nas su na ranajky kase bez mlieka, bez ovocia. Pseno, spalda, pohanka, ovos atd. O 2 hodinky ma ovocie. Na obed ma maso so zeleninou a prilohou alebo cestoviny s omackou zo zeleniny a masa. Neskor ma zase ovocny chod, pripadne jej dam kusok peciva a na veceru ma kasu. Dojci sa asi 15 krat denne. :-D Stravu pripravujem vzdy cerstvu. Obcas ma dni, ked nechce jest ale Sara je jedak.
Nikdy nebola take faldikove babo ako ostatne deti. Teraz ako sa rozchodila, tak nam tiez vo vahe stagnuje, ale vytiahla sa poriadne do vysky.
Nemaj stres, hladom ti nepomrie.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Anna » 24 Okt 2011, 18:19

No ja sa prikláňam k Didulke- k zdravej strave nevýraznej chuti...raňajky vločky/z rôznych obilnín/, biely jogurt, ovocie, pomleté semená, orechy a olivový olej-jeme dvaja z jednej misy, predpoklad správnych návykov je jesť rovnaké jedlo/ ísť príkladom/ a spolu/ stolovať/. Obed tiež cestoviny alebo ryža, zemiaky, mäso, často strukovimové polievky a prívarky...na desiatu dávam biely jogurt/ vždy zje len pár lyžíc až polovicu/ alebo ovocný sójový/ ja jem to isté/+ ovocie/ v zime aj sušené napr. marhule, slivky, hrozienka,atď./. olovrant len ovocie, ja som jedlo z olovrantu vymenila za desiatu, lebo ráno nikdy veľa nezje, takže kvôli tomu, aby pred spaním zjedol viac a obed až po spaní, keď je veľmi unavený už neje- neriešim, keď sa zobudí zje viac ako predtým nasilu, večera- buď z obeda alebo grahamvý rozok alebo celozrný chlieb alebo tzv. "polystyrén" s pomazánkami mojimi alebo kupovanými- ako fazuľová, cícerova, sójová, atď. a vždy čerstvá zelenina k večeri a obedu-náš malý zje všetko ovocie a zeleninu- v tom nepreberá....keď nechce nejaký chod, neriešim to...alternetívy nie sú....ostane hladný , ale nasledujúce jedlo zje alebo si pýta skôr, dojčí sa tiež 15x denne....kaše a výživy nikdy nechcel...ale tie nechutili ani mne, keďže sme ich museli s manželom pojesť, je toto, čo mi, takže zje aj surovú cibuľu a cesnak s chlebom...keď dostane nezdravé, nechám ho/najčastejšie na ihrisku/, ale vždy iba jedno, asertívne poprosím mamičku, otecka , aby ho "nekŕmili", aby zjedol napr. večeru, vždy to pochopia...príbuzných si musíš vychovať, u nás sa už " neodvážia" pomedzi jeho denné menu do neho niečo "pchať"...svokre a švagrinám som to vysvetlila tiež, nepovolím, manžel je na mojej strane....takže zje aj nezdravé, ale iba ochutná.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Anna » 24 Okt 2011, 18:23

Ešte som zabudla dodať, že tiež nemám "macka", ale o priberaní a nepriberaní viem naozaj veľa z vlastných skúseností/ chodíme ešte ako dispenzár do gastro amb./ale napr. tomu neriešim jeho prednostné chute, sledujem len ,či sa dojčí a pije, lebo niekedy naozaj príde deň, keď neezje takmer nič...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod luciole » 24 Okt 2011, 19:50

Anna, prosím ťa, dala by si trebárs do témy o varení (viewtopic.php?f=12&t=33&start=100) receptíky na tie strukovinové nátierky? Viackrát som si už všimla v tvojich príspevkoch, že veľa používate strukoviny, v našom jedálničku naopak dosť chýbajú, hoci ich mám veľmi rada, tak budem vďačná za dobré tipy čo s nimi ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Okt 2011, 02:19

fiha,baby,to vam ale pojedia deti..
nasa ak ma dobry den tak zje jedno jablko,jednu hrusku a jeden banan a plus obed.
chlieb zje,to jedine vzdy ked jej dam do ruky.
dnes napriklad ranajky hrusku,velmi enechcela,ale zjedla a potom vlastne len neskori obed(ryza,zelenina) a uz nechcela nic jest :/ kase nechce,velmi malokedy,tiez robim domace.
a nic nezdrave pomedzi neje,praveze ona nikdy nejdela keksik ani len.ani piskotu. max kusok chleba,to je pre nu "maskrta". a to keby vidite moje zasoby potravin pre nu..ono je to pekne,ze dieta ma jest s rodicmi,ale to by sme zbanktrotovali,u nas je zdrava bio strava strasne draha a teda ju doprajeme hlavne malej. skusila by som nejaku natierku,ale je to dost na nic,ked nemoze vajcia a mliecne tiez nedavam,kvoly absorbcii zeleza :/

norika,nemate tam nejaky bio obchod? a to vobec nemusel schudnut,ale narast,ja to vidim na nasej,ze sa strasne natahuje a preto sa zda,ze schudla,hoci neschudla ;)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Okt 2011, 08:58

estterka píše:fiha,baby,to vam ale pojedia deti..
nasa ak ma dobry den tak zje jedno jablko,jednu hrusku a jeden banan a plus obed.
chlieb zje,to jedine vzdy ked jej dam do ruky.
dnes napriklad ranajky hrusku,velmi enechcela,ale zjedla a potom vlastne len neskori obed(ryza,zelenina) a uz nechcela nic jest :/ kase nechce,velmi malokedy,tiez robim domace.
a nic nezdrave pomedzi neje,praveze ona nikdy nejdela keksik ani len.ani piskotu. max kusok chleba,to je pre nu "maskrta". a to keby vidite moje zasoby potravin pre nu..ono je to pekne,ze dieta ma jest s rodicmi,ale to by sme zbanktrotovali,u nas je zdrava bio strava strasne draha a teda ju doprajeme hlavne malej. skusila by som nejaku natierku,ale je to dost na nic,ked nemoze vajcia a mliecne tiez nedavam,kvoly absorbcii zeleza :/

norika,nemate tam nejaky bio obchod? a to vobec nemusel schudnut,ale narast,ja to vidim na nasej,ze sa strasne natahuje a preto sa zda,ze schudla,hoci neschudla ;)


neviem, na nohaviciach moc nevidno, zeby ho tak natiahlo....ale to stravovanie treba zmenit, a ten bio obchod mi je na prd, ked varia nasi a musime sa prisposobit
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Anna » 25 Okt 2011, 09:06

Luciole odpovedám ti v téme o varení.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod luludi » 25 Okt 2011, 09:15

suhlasim s dievcatami, aj nas bubo mal v roku 12,5OO g a v 15 mesiacoch uz "len" 12 kg. Odkedy takmer stale stoji a chodi popri nabytku (zatial sa sam neosmelil) aj faldiky mu zmizli a cely spevnel. Podla mna to k tomu patri, ved maju krasne spevne svaliky, aby zvladli tolko pohybu :D :goodjob:

k strave u nas na ranajky funguje: ovsenne vlocky s jablckom, zaliate mlieckom alebo vodou, ale na studeno, nie kasa

na desiatu je zeleninova polievocka - to sa vratime z prechadzky a tepla polievka taaak dobre padne
obed: masko, zemiaky/ryza/cestoviny, so zeleninou alebo strukovinami
olovrant: ovocie
vecera: biely smotanovy jogurt.

a samozrejme sa stale este vela dojci :dojcenie:

Bubo vobec nechce papat chlebik, ani kukuricne chrumky, to vsetko hodi na zem - ale lezu mu intenzivne stolicky a aj ocne zuby, takze kym sa neprerezu, neriesim, skusim potom. :lol:

Vobec neponukame sladkosti, slanosti, ziadne pasteky, tavene syry, parky, klobasy, udeniny a podobne a ani tak skoro nemienime. :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Anna » 25 Okt 2011, 10:10

Luciole odpovedám ti v téme o varení v tom uvedenom linku, len čo budem mať čas...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Okt 2011, 10:23

:goodjob: dakujem...inak, kočky, aký je rozdiel medzi varenými a surovými obilninami? Sú niektoré vhodnejšie pre deti, ľahšie stráviteľnejšie, alebo také niečo? Lebo u nás vôbec nie je tradícia kaší, jedine obyčajnú krupičnú máme s manželom radi ešte z detstva. Inak miešam domáce musli z rôznych vločiek, orieškov, semienok a sušeného ovocia, manžel si to zalieva mliekom, ja ovocnou šťavou (najčastejšie do rozmixovaného jablka), pridám ešte trochu čerstvého ovocia, trebárs banán, broskyňu (podľa sezóny) a ešte pre chuť trošku bieleho jogurtu. Odkedy bude môcť také jesť aj Hanka? Či deťom treba variť kaše?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod luludi » 25 Okt 2011, 10:41

na ranajky tiez jedavame musli, akurat malemu robim zatial "odlahcenu" verziu - teda bez semiacok a orechov, len ovocie, jemne ovsenne vlocky, ovocna stava, pripadne voda alebo mliecko, toto papa cca od roka a mesiaca- vtedy sme zaviedli ranajky, ako posledny chod :) klasicke kase nevarime, lebo bubo je to, co my z nasho taniera, skor robievam cestoviny so strukovinovou omackou, alebo paradajkovou, to lubi :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Okt 2011, 11:47

Norika, podstatné je, či Janko priberá alebo začína chudnúť. Ak nepriberá, treba zhodnotiť dojčenie, snažiť sa upraviť prípadný znížený príjem mlieka a do toho mu ponúkať príkrmy podľa jeho záujmu a vôle, v zásade tak, ako to robíš teraz (škoda, že sa nedá okolie usmerniť vo výbere potravín...).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Okt 2011, 12:07

Norika a čo sa u vás bežne varí? Čo vaši očakávajú, že bude malý jesť, alebo čo ti radia oni, aby si mu dávala? Skús napísať, možno sa z toho bude dať povyberať niečo rozumné ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Okt 2011, 12:11

u nas sa vari klasicky ako v beznej slovenskej domacnosti,kazdy den polievka, hlavny chod...rôzne jedla, vsetky druhy mäsa, ryza,zemiaky cestoviny.....len su korenene dostatocne,kedze sme uz tak zvyknuti...ale musim sa priznat,ze vobec nepoznam obilniny, ani ovsene vlocky u nasich akosi neletia :-D ...jedinu kasu,ktoru viem pripravit je krupicova....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Okt 2011, 12:32

nori,u nas vari muz. ja stale varim pre hanku zvlast,oddelene,to mozes ja ty.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Okt 2011, 12:34

klemka,chcela som sa ta opytat,co by si povdala na temu zdrave prikrmy pre deticky?keby zalozime? pretoze so psenom si nam dost pomohla a hannah chuti,co sa tesim a rada by som sa od teba inspirovala aj dalej .
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod estterka » 25 Okt 2011, 12:38

luludi,kludne davaj semiacka aj orechy,ja davam uz dlhsie,pred trokom som zacala,kvoly tej nasej kamoske anemii,je to strasne zdrave. orechy lieskove a mandle meliem a semiacka mam pomlete,taky mix-tekvicove,slnecnicove,lanove,sezam a goji je v tom. len,ze sa toho nemusis bat ;) vyskusam vlocky zas, rozmixovane ich enchcela,ale uz jedvala hocico kuska,tak skusim,mozno zachuti. a dala by si recept na tu strukovu a rajcinovu omacku k cestovinam prosim ta? ze ako robis? podla mna by sme fakt mohli zalozity temu prikrmi od roka a tam si davat recepty..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Okt 2011, 13:00

Estterka, toto fórum Annag založila pre Vás, s tým, že sa tu môžete baviť o všetkom, čo Vás zaujíma a ak sa to dotkne dojčenia a budete mať záujem o nejaké poznatky či rady od poradkýň, budú tu. Samozrejme, že zdravé príkrmy tu môžete otvoriť a keď budem mať čas, môžem niečo napísať do tej témy aj ja :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Okt 2011, 14:16

Norika, ja myslím, že základ je dobrý, keď sa u vás denne varí domáca strava, tak z toho sa určite vždy bude dať vybrať. Ak aj nemáš možnosť Janíčkovi variť úplne zvlášť, vyber vždy z toho, čo sa varí, odober, kým sa to silno dochutí a budeš mať (napríklad, z polievok pred zapražením, finálnym dochutením, mäsko s prílohou bez omáčky a pod.). S tým si myslím, že by ani rodičia nemali mať nejaký zásadný problém, je predsa všeobecne známy a prijímaný fakt, že sa deťom nemá soliť, koreniť, ani vám určite ako deťom nedávali samé nezdravé jedlá. Hlavne skús ísť na to nekonfliktne, len malou úpravou vo varení (napr. dosáľanie ku koncu, ak sa dá a predtým odoberieš) dosiahneš veľa. A že nejedávate ovsené vločky, no určite sú zdravé, ale všetci sme bez nich prežili ;) (aspoň ja nepoznám nikoho, kto by poznal "musli" už z detstva). Zatiaľ musíš vychádzať zo situácie, v ktorej ste a potom, keď už budeš mať vlastnú domácnosť, zaradíš aj iné potraviny.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod didulka » 25 Okt 2011, 14:54

My kupujeme kase znacky Nominal. Moja mama si ich kupila aj u nich v Jednote. Skus sa popozerat v obchodoch.

Vlasske orechy ste uz niektora skusala?
Mne nasa pediatricka odporucila skusat jogurty, podla nej nema alergiu na BKM. Ale ked som jej dala lyzicku jogurtu, tak mala zase alergicku reakciu. Zevraj potrebuje mliecne vyrobky, lebo vapnik z mojho mlieka jej uz nestaci. Ze je este vo vlasskych orechoch, ale ze to sa neda uplne nahradit. Tak neviem...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Okt 2011, 15:17

Didulka, existujú mnohí ľudia, ktorí nemôžu piť mlieko alebo konzumovať mliečne výrobky a napriek tomu sú zdraví. Vápnik nie je len v mlieku, správnou voľbou potravín sa dá zabezpečiť, aby ho človek mal vo svojej výžive dostatok aj bez mliečnej stravy. Vlašské orechy sú tiež dobrá voľba, mne ich napr. dieťa dobre jedlo pomixované s vločkami, ale neskôr aj samotné, ako pri všetkom oblom a hladkom treba dávať pozor, aby ich dieťa nevdýchlo, inak je možné ich podávať spolu s príkrmami hneď od po skončení výlučného dojčenia. Vápnik je aj v iných potravinách, v strukovinách, kapustovinách, deti napr. mávajú radi brokolicu a v tej je ho veľa, stačí len pohľadať v čom je a skúšať obohatiť jedálniček rodiny.
No a ak hovoríme o dojčenom dieťati, tak materské mlieko je vždy najkvalitnejšie mlieko, aké môže dieťa dostať, ak je dieťa dojčené na požiadanie bez obmedzení a k tomu sa postupne učí jesť a nakoniec normálne je a pritom sa dojčí až do prirodzeného odstavenia, počas celej tejto doby mu materské mlieko prispieva k dennej dávke vápnika. Samozrejme, že časom nenapĺňa celodennú potrebu vápnika, pretože dieťa postupne je viac tuhej stravy a v čase prirodzeného odstavenia pije menej a menej materského mlieka, ale do obdobia prirodzeného odstavovania dieťa pravdepodobne pije približne rovnaké množstvá materského mlieka, ako keď bolo novorodencom, kedy mu toto množstvo poskytovalo všetko, čo z hľadiska výživových nárokov potrebovalo...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod didulka » 25 Okt 2011, 15:29

Vsak toto si myslim aj ja. Som teraz mrkla na tabulky s potravinami obsahujucimi vapnik a si myslim, ze jej naozaj nemoze chybat aj napriek tomu, ze jej nedavam mliecne vyrobky.
Inak chcela by som mat na ceciku nejaku odmerku aby som vedela, kolko denne moja pricucka vypije. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Okt 2011, 16:47

Didulka, najlepšie to vystihuje táto odpoveď http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=143 Dojčené dieťa prijíma to najkvalitnejšie mlieko. Treba sa len snažiť, aby príjem mlieka bol "normálny", to znamená, neobmedzovať dojčenie opatreniami, ktoré sú v našej spoločnosti, kde dojčenie nie je normou, bežné a zvlášť pri starších deťoch, po napr. roku sa už o dojčení na požiadanie často hovoriť vôbec nedá. Mám pocit, že Vy ste to tiež nemali úplne "normálne", ak sa to tak dá povedať, ale potom si aj popisovala zlepšenie, myslím, že ak sa nedá hovoriť pri dieťati o dojčení na požiadanie napr. v noci alebo cez deň sa nedojčí v situáciách, kde sa bežne dojčené dieťa v tom veku dojčí - hoci to je tiež ťažko definovať - tak možno je dobré zvážiť skladbu tuhej stravy, aby sa zamerala naozaj na to, aby bola výživná a pestrá aj z hľadiska vápnika, ale netreba si z toho robiť niečo, na čo sa človek zamerá a bude sa tým týrať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2011, 17:55

luciole píše:A že nejedávate ovsené vločky, no určite sú zdravé, ale všetci sme bez nich prežili ;) (aspoň ja nepoznám nikoho, kto by poznal "musli" už z detstva.

sranda no ja ich dnes už skoro neznášam, ked si spomeniem na detstvo a nekonečné ovsené kaše alebo ovsené vločky den vopred namočené v mlieku s medom :lol: ale krupicovú kašu milujem stále :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Ďalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron