Schudol po roku :(

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod hysterka » 25 Okt 2011, 18:56

norika,
ako si nechapem, ze ked varia vasi, musis sa prisposobit.
To nemozes navarit malemu sama zvlast?
Ja som dcera varila zvlast do takmer do dvoch rokov - okolie neokolie.
Tiez byvame na dedine, ale smotanove jogurty tam snad maju, a zeleninu mate urcite svoju, a ovocie detto.
Neviem, ake extra potraviny, chces zhanat?

Dcere doteraz varim zeleninovu polievku - ja ju uz nemozem ani citit :D Ale ona ju momentalne miluje, tak ju ma kazdy den - kym ju zas neomrzi.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Okt 2011, 20:39

luciole, vraj kase treba detom davat, potrebuju tekutejsiu stravu ako dospeli, je to lahsie stravitelne. Preto kase, polievky, zeleninove omacky a tak. Varene kontra surove obilniny, neviem, podla mna hlavne, ze surove sa tazsie jedia - kukurica, ryza, psenica... ved si na tom clovek skor zuby vylame, nez sa poriadne naje :D

Tiez by som bola vdacna za nejake tipy, ako varit niektore obilniny na kasu, myslim chutnu kasu. Varievala som casto ryzu, rozmixovala s nejakou zeleninou, to bola akoze ryzova kasa, ale to som teraz uz nahradila rizotom, ma celkom uspech. Este polentu a ovsaky mi Miska zje, ale napriklad sa mi vobec nedari uvarit kuskus, pseno ci pohanku na nieco chutne.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 25 Okt 2011, 21:26

norika,tak to ti uprimne nezavidim,ale myslim,ze to musia rodicia pochopit,ze rocnemu drobcovi netreba davat korenene a presolene jedla...ako stravovali vas ked ste ako deti boli mali?
No ja fanusikom kase niesom aj ked su zdrave,od skolky ked som grcala z krupicnej,ble...takze moje deti nepoznaju kase,tak dam radsej ovocie a zeleninku
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Schudol po roku :(

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Okt 2011, 21:39

no ano, detom dávame to, k čomu máme kladný vzťah.. každé normálne dieťa je zemiakové pyré. tomáško ho mal raz a to s velkou nechuťou. ja zemiaky takmer nejem... a podobne banán, ten nejem tiež a malý sa mi hned z prvého banánu dovracal a dos.al, tak už banán nejeme... no ale kuraciu a zeleninovú polievku, tú istú, to možme jesť denne, tiež cestoviny, maso.
norika, ja zase závidím, že niekto tam u vás takto vyvára, u nás by taká osoba bodla. treba odobrať kým to nie je extra ochutené, upravit podla potrieb malého a dať mu. no a na pamlsky pozoor ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Predchádzajúci

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron