Stolicka na krmenie

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod TIA » 08 Okt 2011, 14:13

Zaujimalo by ma ci mate doma a pouzivate taku tu detsku stolicku na krmenie. U nas sa blizi obdobie prvych prikrmov, tak rozmyslam ako na to. Intuicia mi hovori, ze to netreba, neviem preco, tak som to citila aj pri kociku, nejak som proste mala pocit, ze kocik nemusim riesit a naozaj, sme satkari :-). A tieto plastove obludy su mi take nesympaticke, tak neviem..

My uz dobre 2 mesiace jedavame vsetci spolu pri stole. Ja mam stolicku otocenu bokom k stolu a tak aj sedim s nohami vylozenymi o druhu stolicku s pokrcenymi kolenami a mala mi tak vyzdvihnuto lezi opreta chrbtom o moje stehna a sleduje nas ked jeme.

Takze, je ta stolicka uzitocna? Chcu v tom deticky sediet? A co v case ked este sediet nevedia? Ako to potom riesite s papanim..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Okt 2011, 14:30

plastovú obludu by som nekúpila. máme takú drevenú stoličku, ktorá sa dá potom vybrať a je z toho stolička a stolík napr. na kreslenie. celkom mi to pomohlo, ako taký rituál, malý sa celkom tešil, vedel že už ide papať. stále v nej krmim, je to tak rýchlejšie, lebo Tomáško ináč uteká. v stoličke chvílku vydrží, pozerá rozprávku alebo na rybyčky v akváriu, alebo zavolám psa... no inak sa v tom vie otáčať, postaviť atď takže bacha... mne sa moc nepáči také jedenie-hranie, behanie s jedlom po byte atď...jedlo nie je na hranie. možno sranda ale každý nech si je zo svojho taniera a pri stole. my si s mužom tiež navzájom do jedla nelezieme rukami.. ked jeme my, pristavím stoličku k stolu a krmim seba aj malého alebo papá niečo už sám- chlieb, rožok, hocičo čo sa dá chytiť. v 6 mes. ti už bude sedieť s oporou, takže v pohode.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod didulka » 08 Okt 2011, 16:20

Mame tiez tu drevenu stolicku ako ma shira. Ked bola Sara mensia, tak sa v nej smykala dole a teraz z nej vyskakuje a absolutne v nej nechce byt. Kym si sama nesadla, krmila sa v lehatku.
Vzdy sme hovorili, ze ju nebudeme nahanat s jedlom, ale aj tak to robime, kedze nechce jest v pokoji a v stolicke uz absolutne nie. Pri jedeni chce stat.
U nas je stolicka zavadzajuca haraburda.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Okt 2011, 17:58

aj my mame tu drevenu stolicku, maleho krmime v nej,ale aj za behu, ako pride, väčšinou,ked ja jem a chcem sa vklude najest,tak ho tam dam, a krmim aj jeho, ak mu davam napriklad banan, tak ho tam ani nedavam,krmim ho za hry...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Okt 2011, 00:06

Ja som s tou stolickou vtedy zacala temu Uzitocne veci pre dieta. Bolo to http://www.stolicka.net/. Mozes skusit pozriet aj inych vyrobcov pod heslom nastavovacia stolicka, ale mozem povedat, ze tato ma velmi dobry pomer kvalita/cena. Ja som zacala s tou stolickou az ked isli deti do skoly, takze urcite ti vydrzi dlho.
Este sa nam osvedcilo, ked sme u nasich na navsteve, maly dreveny samrlik + velka stolicka - ta sluzi ako stolik. U nas doma to velmi nejde, lebo stolicky su tapacirovane, ale zasa mame inu vec - podsedak do auta. Teda uz s nim pomaly koncime, mala vyhlasila, ze je velka a tak papa z normalnej stolicky. Fakt je, ze ta nastavovacia stolicka by sa teraz mozno aj uzivila, ale 3 nastavovacie stolicky sa mi zdaju vela. Kym najmladsia pojde do skoly, tak najstarsia uz bude mat hadam normalnu stolicku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 09 Okt 2011, 00:08

A samozrejme, kym nesedi dieta same, resp. neobsedi same, najlepsie je mu na kolenach.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod katka » 09 Okt 2011, 11:27

My mame pre drobca doma na papanie toto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00069725/ ,
veeelmi odporucam, dokupili sme k tomu aj ten pultik, a vankusik na chrbatik- je to relativne lacne, ziadna velka farebna plastova raroha, skladne, lahke, prenosne, rozobratelne (na chatu, k babkam atd.), umyvatelne, stabilne...maly si ju hned oblubil a sam si ju prisuva k stolu ked nas vidi jest. Jedna nevyhoda je tu ta, ze pripasat sa da dieta iba okolo pasa, takze mali sikovni kaskaderi sa z toho pri troske cviku dostanu za chvilocku- treba mat dieta stale pod dozorom ! :lol:
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 15 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Okt 2011, 18:25

katka, túto mám rada, ked ju majú v reštaurácii. vdaka nášmu cestovaniu a stravovaniu vonku som vyskúšala už všelijaké druhy stoličiek ;) moj vylezie z akýchkolvek popruhov :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod lucinka » 09 Okt 2011, 20:17

ta ikeacka je ozaj super
lucinka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:13
Počet detí: 1
1. dieťa: Tominko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: :)))

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod janka » 09 Okt 2011, 21:11

my mame tiez tu najlacnejsiu ikeacku, co sem dala link katka, aj s pultikom, a som velmi spokojna - lahucka, stabilna, lahko umyvatelna. Popruhy su tam naozaj zbytocne, sluzia Miske akurat na hranie, ked sa pri jedeni nudi. Na stolicku si ale zvykala postupne, spociatku som ju viac krmila na kolenach, na zemi a tak, v stolicke jedavat nechcela. Zacalo sa jej tam viac pacit, az ked sa zacala krmit sama, co trva len par mesiacov, takze urcite sa netreba s kupou ponahlat.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod TIA » 09 Okt 2011, 22:15

Baby, moc dik za prispevky, ta ikeacka vyzera dobre...kedze mame este cas, tak uvidime ako nam to s tym prikrmovanim pojde...paci sa mi aj ta drevena, nastavitelna, rozhodne teda ziadna plastova obluda sa konat nebude :-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod luludi » 10 Okt 2011, 07:40

ahojte,

tiez mame stolicku z ikea - tu najlacnejsiu s pultikom, aj ked pultik nevyuzivame. Stolicka je super, stabilna, dobre sa udrziava, maly si v nej zvykol, mame ju len v kuchyni pri stole a pouzivame ju len na jedenie, takze aj bubo vie, ze akonahle ide do stolicky, ide sa papat a nestrajkuje :) :) :) Sme spokojni
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Okt 2011, 10:20

super, baby, aj my sme nad tou Ikeackou uvazovali, ze ked sa jedneho dna Hanka rozpapa, ci nam staci tu kupit, alebo treba nejaku sofistikovanejsiu a ked vidim, ze ste s nou tolke spokojne, tak si ju casom tiez zadovazime :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 11 Okt 2011, 18:42

Ikeácka je prefektná, spratná, praktická... Mám ju požičanú kvôli cestovaniu... Priznávam, ja plastovú "obludu" mám (z bazáru), ale bolo to preto, lebo Naďa motoricky zaostávala, ona sa neskoro posadila - až v 11 mesiacoch (vedela sedieť, ale fyzioterapeutka mi zakázala pasívne sedenie, kým sa neposadí z polohy na štyroch - inak cvičili sme aj Vojtovku), neskoro štvornožkovala (až v roku), chodiť bez opory začala 17 mesačná... na tej plastovej oblude mi vyhovovala polohovateľná ergonomická sedačka, takže Naďa tam nesedela, ale sklopila som to tak, aby akoby polosed-poloľah, no možno rovnakú službu by urobilo vajce - autosedačka, ale kamoška si plastovú obludu nevedela vynachváliť, tak som podľahla. :))
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Jan 2012, 10:36

po návrate z talianska sa mi otvorili nové obzory v spoločnom stravovaní, kedže sme sa prestravovali 10 dní v reštauráciách. v taliansku je dieťa - od kedy sedí, právoplatným členom pri stole. automaticky dostane stoličku a nastreté na stôl, pri objednávkach sa vždy opýtajú, čo si prajeme pre dieťa. vlastný príkrm zohrejú, dajú lyžičku aj misku. čo sa týka stoličiek, mali niečo takéto http://www.enikibeniki.sk/shop/index.ph ... -fast-2012 veľmi praktická, malá, vhodná na cesty. hlavné výhody-nohy visia voľne dole, dieťa sa nemá ako zaprieť a vyliezť, a stoluje rovno za stolom. drží to aj obrus, takže ho nestiahne- samozrejme- taniere a príbory sme ukladali mimo dosahu... zatial v telto nám vydržal najdlhšie a najspokojnejšie, a odskúšaných už máme naozaj xy.. takže sme takto spoločne papali a malý sa poriadne "rozožral"... akurát po jedle treba pozametať pod stolom :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod trillian19 » 26 Aug 2012, 22:43

Ahojte, nemate nahodou niekto skusenost s latkovym sedatkom, nasla som na nete nieco taketo: http://www.enikibeniki.sk/shop/index.ph ... t&Itemid=8 ?
trillian19
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Aug 2012, 23:10

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Aug 2012, 14:42

My sme vela cestovali a tak mali moznost odskusat si po restauraciach vsetko mozne. Tak sme kupili zavesnu a nosime si ju so sebou, aj tam je limit nejakych 10-15 min, kym sa nederie von. Kedze mu to nejde, huci. Na nase dieta sa neda vyuzit nic, co mu poskytuje pevnu podu pod nohami. Zo vsetkeho, kde sa moze zapriet, sa vyvlecie doslova za par sekund. Deti su vsak rozne, videla som aj take, co spravali kulturne v uplne nemoznych stolickach. Idealne je fakt mat moznost odskusat. Toto zavesne sedatko vyzera velmi prakticke na prenos a udrzbu, male skladne, len tie nohy na stolicke ma odradzaju, nas by tancoval odzemok.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod babiola » 17 Sep 2012, 17:56

baby poradte. pozdava sa mi ten cheepo ikea variant, vsetci ju chvalia a som za minimal rezim, no zase som v mudrom clanku citala, ze nema podopierku noh. pocitili ste to ako handicap?
babiola
 

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 17 Sep 2012, 21:19

ja by som povedala, ze je to vyhoda, lebo sa nema o co zapriet a vstavat :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Sep 2012, 21:49

Akurat pred tyzdnom som videla v KIK drevenu rastucu stolicku za cca 40e, komplet aj s podopierkami pre male dieta.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Sep 2012, 22:59

babiola píše:baby poradte. pozdava sa mi ten cheepo ikea variant, vsetci ju chvalia a som za minimal rezim, no zase som v mudrom clanku citala, ze nema podopierku noh. pocitili ste to ako handicap?

veľmi múdry to musel byť článok ;) podopierka nôh u nás má jediný účel- pomôcka na vyliezanie.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Sep 2012, 13:47

http://detske-stolicky.heureka.sk/cam-s ... -stolicka/

My máme túto, nemožem si vynachváliť. Nezaberie žiadne miesto navyše, dá sa nastavovať výška. Malá ju má veľmi rada.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Sep 2012, 23:07

AKo ekologicky praktik sa mi to zda prilis jednorazovkove a nebezpecne. Ucenie sa na mojich detoch ma naucili postupnej redukcii zbytocnosti. V pripade kuchynskej stolicky sa nakoniec ukazali ako najpraktickejsie vlastne kolena - tak ci tak sa male dietatko tak najlepsie nakrmi a aj mu tak najlepsie chuti. Neskor nam stacil (a stale staci) podsedak do auta. Uplne najnepraktickejsie sa mi zdala podlozka, na ktoru sa dava miska - vecne z nej vsetko spadlo a vecne bola spinava.

Drevenu nastavovaciu stolicku som odporucala preto, lebo splna aj vysoku stolicku na jedenie a da sa pouzit aj neskor pre skolaka. Ten cas leti velmi rychlo...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod tina » 19 Sep 2012, 11:46

my mame zavesnu prenosnu stolicku, o ktorej pisala shira vyssie, a nakoniec som velmi ocenila moct od dietata aj odbehnut a preniest ju lahko a rychlo na rozne vysky stolov v obyvacke ci zahrade, ...aj z eko-praktic. hladiska je to celkom ok - len kusok kovovej konstrukcie a latka, nemozem si vynachvalit.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Stolicka na krmenie

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 12 Nov 2014, 17:28

Na trhu je kopec stoličiek. My osobne sme využívali takúto http://www.babybabo.sk/babybabo/eshop/1 ... AGATKA-III Páčilo sa mi, že sa bola z toho vysoká stolička aby sedelo bábo pri nás alebo stolička a stolík. A hlavne, ja som zástanca drevenej stoličky, tie umelé sa mi zdajú príliš labilné.
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron