Baby - led weaning

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 01 Okt 2011, 16:42

Mate skusenosti niekto s takymto priebehom prikrmov? http://www.babyledweaning.com/
Mna by zaujimalo,ze ako tp je s masom neskor a hlavne s mnozstvom,ked uz dieta zacne jest rozne druhy a ako dlho to trva.
Je to vlastne ok prikrmovat tymto sposobom?
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Okt 2011, 21:35

Mamusia, súhlasím s týmto spôsobom prikrmovania, je to prirodzené. Dôležité je k tomu A alebo povedať aj B - malo by ísť o dieťa, ktoré nemá nejaké špeciálne výživové nároky - a tu napr. som už viackrát spomínala, že drvivej väčšiny našich detí sa týka vyčerpanie zásob železa, ktorý by za normálnych okolností mal nastať po prvom roku života, už okolo 6. mesiaca, pretože je u nás rutinnou, hoci škodlivou, praxou predčasné podväzovanie pupočníka. Takže takémuto dieťaťu by som možno aj klasicky lyžičkou skúšala dávať menšie množstvá príkrmov bohatých na železo. A vôbec najdôležitejšie pri takomto systéme prikrmovania je, že je zrejmé, že tuhá strava prvé mesiace prikrmovania nebude významnou zložkou potravy dieťaťa a preto je nutné dojčiť takisto prirodzene - čo opäť mnohé naše deti nezažívajú. Pri dostatočnom príjme materského mlieka však môžeme postupovať podľa odporúčaní WHO, prikrmovať počas obdobia od 6. mesiaca do cca. 2. rokov a v tomto období môže tvoriť a často aj tvorí podstatnú zložku potravy a tekutín materské mlieko. Zdravé dieťa postupne skúša jesť viac a viac. Chce sa totiž stať dospelým človekom, keď je na to pripravené, bude jesť, keď bude pripravené, prestane sa dojčiť. Len mu treba dať čas.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 06 Okt 2011, 13:50

Tak uz par dni skusame takto papkat a celkom sa jej to paci,teda urcite preferuje moje mliecko nez nejaku zleninu,no da sa :) Uz aj jablko skusala,ale to len preto,ze mi ho z ruky vytrhla ako moc chcela :-p
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 06 Okt 2011, 13:57

mamusia: pekné fotky... detičiek... nechce sa mi to prekladať.. prosím ťa priblíž mi o čo tam ide. :-)
Ďakujem
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 06 Okt 2011, 15:32

Gabika ide o to,ze dietatu nemixujes prikrmy,ale podavas cele kusy zeleniny a ovocia,aby sa krmilo samo.Ona najprv len ocucava,obcas si kusok ukusne a potom zacne zuvat s dasnami a normalne jest. My to tak robime uz par dni a krasne to funguje,malej sa paci a spapka tolko,kolko sama chce ;)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Okt 2011, 16:57

Zaujimave... Len by som musela vsetko prikryt igelitom. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 06 Okt 2011, 19:49

Didulka,

hej,tak to je jasne,ze to je vsade :-p
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 06 Okt 2011, 23:42

no neviem či by aj ten igelit stačil :mrgreen:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 10 Okt 2011, 20:02

Klemka a ako mam doplnat to zelezo?Spenatom napriklad normalne lyzickovat,ci jej mam kupit nejake kvapky v lekarni?
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 11 Okt 2011, 19:40

tiez som pri zavadzani prikrmov aktivne rozmyslala o tomto sposobe, ale nakoniec ma odradil moj velky strach, ze co ked sa zacne neakym "kusiskom" dusit a ja nebudem vediet co s nou:-(tak som zvolila alternativu, ze nemixujem, ale struhala som na velkom struhaku, takze to boli take kusky tenucke a teraz davam nakrajane/odlomene kusky a pekne si to rozzuzle...skusam jej davat aj do ruky kusky jedal, kedze prvotny strach z dusenia uz pominul a malej som konecne zacala verit, ale okrem kukuricnej chrumky ju nic extra nezaujima, zeby sa s tym trapila....a aj ked ju krmim, nejavi zaujem o to, ze si chce sama davat do pusinky, to je zriedkave, ze mi trha lyzicku...

mamusia, co ste takto papkali?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Okt 2011, 08:00

Mamusia, o železe som odpisovala Mirkaske do tejto témy viewtopic.php?f=10&t=344, pozri si prosím.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Okt 2011, 08:02

Neviem prečo mi to skopírovalo odkaz len polovičný, tu je celý viewtopic.php?f=10&t=344
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 12 Okt 2011, 16:51

Fliacik,ja sa nebojim moc toho dusenia - alebo nad tym nerozmyslam:-p
Zatial papkala mrkvu,zemiak,petrzlen,brokolicu(ta jej nechuti nejak)a cucala surove jablko,zelenina samozrejme uvarena.Zje mi 20g zatial iba,ale moc to neriesim,najma to,ze nesedi a zle sa jej papka po leziacky,bo ja ju davam na brusko a ona si to sama berie,ma to pred sebou a spini okolo :-D ale ked zacne sediet urcite bude lepsie ;)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Okt 2011, 18:35

fíha, to som ešte neskúšala nechať drobca na brušku, nech sa tak hrá s jedlom :) Vždy ju držím na kolenách. Ale u nás stále žiaden úspech, dnes si hryzkala kus uvarenej mrkvy, rozdrvila ju pekne, ale všetku hneď povypľúvala (roztlačenú na lyžičke detto)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 12 Okt 2011, 20:02

tema ma inspirovala, ci skor nakopla na vyskusanie kuskov jedla:-) dnes som malej supla do ruky jablcko, tak ho ohlodavala spodnymi zubkami, teraz vecer som ju mala v satke a robili sme salat, sa natahovala za niecim, ze aj ona chce a som jej dala pasik uhorky, tak bola spokojna a si z nej ulamovala - samozrejme vacsina koncila z ustociek na zemi:-) a potom zbadala pecivo a vecera bola vybavena:-) a popritom samozrejme cerpacia mlieckova stanica k dispozicii:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 14 Okt 2011, 11:08

Luciole ani nasa nicmoc,skusala som to vazit,tak zje 10g :-D raz zjedla 20g,ale uz jej davam vela kuskov roznej zeleniny,aby si sama brala,co jej chuti a co nie a ked je toho vela mam pocit,ze spapka viac ako kedd ma jeden kusok. Nechuti jej brokolica moc a najviac jej chuti petrzlen :-) Ja som zatial iba zeleninu davala a jablko,dnes ked som varila taky kompotik starsej,tak som tam predvarila kus aj jej a tak si hryzkala,kyslila sa dost,nieco aj spapkala malinko :-) Ja jej dam na tanier ako lezi na brusku sama si z neho vybera na hraciu deku,alebo na puzzlach lezi,to mi pride najbezpecnejsie,ze jej nemoze zabehnut,kedze este nesedi a pasivne ju sadat nedavame.
Fliacik tak super,ja som minule skusala z lyzicky,no to vobec nechce,len mi taha lyzicku a usta ani za nic neotvori :-D ale takto sama popapka aspon trosicku :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 23 Jan 2012, 15:06

Ahojte, tak aj my sme uz zacali, maly uz pekne sam sedi, za jedlom sa natahuje a ked jeme my, tak nas ocami hypnotizuje, tak sme si povedali, ze uz asi prisiel ten cas... sme uplne na zaciatku, vcera manzel jedol banan a dal polovicu do ruky malemu, samozrejme ho iba oblizaval a trosku sal... nemyslim, ze sa mu nieco dostalo do bruska... dnes pri obede som mu dala uvareny zemiacik, tak ho pekne rozotrel vsade naokolo,ale do ust s nim neisiel:))) take zvlastne to je, lebo vsetky hracky si dava do ust, jedlo zatial nie :D Ale nikam sa neponahlame ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 31 Jan 2012, 15:09

My sme mali necele 2 mesiace prestavku a snazila som sa jej lyzickovat,aj ked skoro nic nezjedla,no ododnes sa vraciame naplno k BLW...tiez sa nikde neponahlame ;-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 19 Feb 2012, 17:45

potrebujem povzbudit :) takze robime stale baby led weaning,ale do bruska sa este nic nedostalo... vsetko vypluva, napina ho, popripade si jedlo do pusy vobec neda... skusame rozmanite jedla,ale prevazne so vsetkym je to rovnake. je to normalne, ze este stale nema zaujem o jedlo? predpokladam, ze hej,ale nejake vase skusenosti by som privitala ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod luciole » 19 Feb 2012, 19:54

jjjulia, aj nasa Hanka zacala trochu jest az v nejakom 9tom mesiaci a este stale papa 2, len niekedy 3x za den a medzi tym jej davam hryzkat zeleninu. Akurat skusame davat ranajky (to je to tretie jedlo), uz aj trochu zje (ale len ovocie, raz za cas polku bieleho jogurtu), doteraz nejavila zaujem. Uz to ani nikomu nespominam, lebo "tabulkovo" rocne deti davno jedia 5, ci kolko jedal denne, to u nas nehrozi ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Feb 2012, 21:04

jjjulia, ano, je to uplne normalne, priprav sa na to, ze takto to moze vyzerat este par mesiacov. Ak ta to prilis unavuje/rozculuje/znervoznuje, kludne si daj tyzden pauzu, ze nedavaj prikrmy, a potom skus znova. Ja som mala doma myslim 9-mesacne plne dojcene dieta. Postupne sa mi podarilo dostat do Misky zopar lyziciek za den, no naozaj zacala jest, az ked mala rok a pol. Teraz niekedy zje take kvanta, ze s manzelom nechapeme, kde sa to do nej zmesti. Nastastie vzdy pekne priberala, takze som z jej nejedenia nemala nejak velke stresy. Zila z mm, co kvalitnejsie uz len mohla mat?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 20 Feb 2012, 00:09

Jjjulia, mne zacal Samko trosku papat v polke 11. mesiaca, ale neda sa hovorit a prevahe prikrmov nad mliekom, o to vlastne ani nejde. Pred tyzdnom prekonal zapal spojiviek a nadchou, a znova prestal papat, vyse tyzdna je iba na mliecku a ma rok, netreba stresovat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 20 Feb 2012, 14:43

jjjulia moja tiez nic moc nespapa,obcas ma svetle dni a to si da,ale tiez je to minimum,ze je viac dojcena,nez na prikrmoch,mne to nevadi,ked papa aj blw,tak ked nechce zahadzuje na zem,to viem,ze vobec nie je hladna,alebo nema na take chut,ked ma,tak pekne papa a zacne zahadzovat,ked uz ma dost.Mozno skus zmenit krajania,miesto krajania na pasiky,mozes krajat na kocky,ci kolieska,ci vacsie kusy,nech si sam hryzie....teba experimentovat,ze ako sa mu bude najlepsie papat ;-) a skus to vsetko uvarit,uparit do makka,aj ovocie,to ked si odhryzne,tak by ho nemalo natahovat potom,moja len ked da velky kus,tak ju natiahne,inak pohodka ;-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Feb 2012, 17:54

luciole,janka, tamoulik, mamusia vdaka za rady a podporu... presne som si myslela, ze to asi je normalne,ale co uz, teoria je super,ale v praxi sa to vsetko realizuje tazsie ;) nuz budeme dalej skusat. inak dnes kakal a boli tam vselijake kusky jedla, takze i ked som si myslela,ze nic nezjedol,predsa len asi nieco ano...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Baby - led weaning

Neprečítaný príspevokod mamusia » 07 Mar 2012, 21:26

Tak prisiel ten cas a my sa konecne rozpapavame :-)Vyhrava brokolica :-D
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Ďalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron