Pitie mlieka v noci

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod mikavo » 31 Aug 2011, 10:38

Ahojte baby, potrebovala by som poradit. Syn ma 10, 5 mesiaca a uz 2 mesiace sa dozaduje pitia UM v noci. Nebolo by na tom nic zle, ale je to 2 - 3 krat. Zacalo sa to jeho chorobou a nevieme sa toho zbavit. Neviem, ci je naozaj hladny, lebo vypije aj 150 ml mlieka. Predtym sa budil len raz, prip. prespal celu noc. Co mam robit?
mikavo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 31 Aug 2011, 10:33

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Aug 2011, 11:02

ahoj mikavo, nezmenilo sa nieco este okrem choroby v tom case - zubky, ockovanie...? a predtym ti prespal celu noc? a kombinujes dojcenie s UM alebo len UM davas? veceria syncek dobre? skus nejaku dobru "domacu" kasicku z pohankovych, ovsenych vlociek a mixni to so susenym ovocim...tych 150ml je asi aj dost vela nie? a spinka v postielke alebo s Tebou? mozno by mu "stacilo" citit tvoju blizkost - hovori sa okolo toho 9-10mesiaca o separacnej uzkosti a vyraznejsej tuzbe deticiek byt v intenzivnej blizkosti rodica
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod mikavo » 31 Aug 2011, 15:45

V podstate zubky ano, ale tie ho trapili uz od ukonc. 3 mes. az doteraz, takze myslim, ze tym to nebude. Predtym prespal celu noc, prip. sa budil len 1 krat. Davam len UM, dojcila som kratko. Aj mne sa zda, ze 150 ml je dost, tiez som myslela, ze to bude hladom. Ked sa to cele zacalo a maly mi vyzdravel, skusila som dat 1 noc caj namiesto UM, vtedy stiahol tolko caju ako UM a po polhodine nastal plac, tak som uz dala aj UM. Maly spava v postielke, skusim vecer tie vlocky.
mikavo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 31 Aug 2011, 10:33

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod mikavo » 31 Aug 2011, 16:18

Este som zabudla uviest, ze ked bola chora, spavala pri nas v posteli. Potom, ako uz vyzdravela, zacala som ju davat opat do postielky.
mikavo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 31 Aug 2011, 10:33

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Aug 2011, 16:53

mikavo, a skusis noc tak, ze bude spat pri tebe? alebo by ta to obtazovalo? pripadne odstran bocnicu a prisun k tvojej posteli - zostane zachovany priestor pre kazdeho a predsa je nablizku maminke :-) ale skus aj tie vyzivnejsie vecere mozno pomoze aj to. a daj vediet urcite ako sa dari!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod shira » 31 Aug 2011, 17:06

ja neviem, čo som sa v posledných dňoch bavila s mamičkami, či dojčené či nedojčené, približne v takom veku ako ja mám malého (8-10mes. ) sa im pokazilo spanie, aj u tých čo predtým spali dobre. ja som vstávala k malému predtým raz a teraz každé 2 hod ako k novorodencovi. neviem,či je to taká fáza, či čo... nie je to sranda chodiť v takom stave do roboty, ale neviem si pomocť. dnes v noci som kojila malého 5x. :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 14 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 6 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod mikavo » 31 Aug 2011, 18:28

Beriem ho na tuto noc k sebe, aj ked sa moc nevyspim, aspon zistim, ci nebol problem prave v tom. Na veceru pripravujem vlocky. Baby drzte prsty a diky moc.
mikavo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 31 Aug 2011, 10:33

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Aug 2011, 18:35

cakam zajtra na spravy :-) moji kamosi spavali s dcerkou do 3rokov a ona bola tiez na UM od narodenia. drzim palce :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod mikavo » 01 Sep 2011, 09:19

Ahoj, tak naša noc bola taká ako všetky predošlé. Spali sme všetci traja pokope, 1. budíček bol o polnoci, skúšala som ponúknuť najprv čaj, no po veľkom plači prišlo na rad UM. 2. budíček presne o 3 hodiny, taktiež prišiel na rad čaj, to sme zaspali a zobudili sa o 5.00, čaj nezabral, tak prišlo na rad UM. Večera bola podľa mňa dosť výdatná, jogurt + vločky a za tým ešte krupica z fľaše. Priznám sa, že som UM v noci nechcela dávať, ale manžel to nevydržal a šiel ho spraviť. Po vypití 150 ml ihneď zaspal.
mikavo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 31 Aug 2011, 10:33

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Sep 2011, 11:14

kazda zmena chce cas, skus par dni dohliadat na vyzivne a zdrave papanie pocas celeho dna a na veceru rob nejake domace kasicky + spinkajte spolu a uvidis co to spravi :-) drzim palce
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Sep 2011, 00:37

Mikavo, a ako si sa vyspala ty? Je jasne, ze ste sa zobudili spolocne, co je dost mozne, ze tomu tak bude este nejaky cas. Ale ako si vnimala spolocny spanok? Mozno ti pomoze, ak si pri takom spolocnom spanku predstavis, ze je malemu velmi prijemne, ze je s tebou (ak s manzelom vam je zrejme prijemnejsie, ked spite spolu ako kazdy sam :-)). Ak by si mala spankovy deficit, skus ho dohonit cez den, pri dennom spanku - opat najlepsie ked budete spat spolu.
Maly prisiel do fazy, ked zacina viac vnimat okolie a v noci si to jeho hlavicka jednoducho potrebuje spracovat. Cim viac podnetov, tym viac nocneho spracovavania. Neviem ako fungujete cez den, ale urcite by vam obom prospelo, aby ste boli co najviac v stalom fyzickom kontakte - teda aby si maleho co najviac nosila. Tie nove podnety tak spracovava z bezpecnejsieho prostredia a neunavuje ho to potom tak velmi. O noseni tu je viac tem, mozes si pozriet. Inak aj o spolocnom spanku su tu tiez nejake temy - ci sa babo dojci alebo nie, vyvinom prechadzaju deticky tak isto - aj to ze je maly na UM a napriek tomu sa budi, to len potvrdzuje.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 22 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod mikavo » 08 Sep 2011, 14:21

Ahojte, po dlhsej odmlke sa hlasim. Spanie sa zatila neupravilo, noci nic moc, dostavam kopance z kazdej strany, uz to citi aj moj chrbat. Neviem, ci mam pokracovat. Este som rozmyslala, ze prisunieme tu postielku k nasej posteli, len neviem, ci sa to tak rata a po dalsie, ci sa to bude dat, lebo mame taku netypicku postielku.
mikavo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 31 Aug 2011, 10:33

Re: Pitie mlieka v noci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Sep 2011, 22:25

Odporucala by som Ti precitat knizku Koncept Kontinua od Jean Liedloff (vid tema Knihy). V tej knihe je velmi pekne rozbrane vyznam spolocneho spanku a spolocnej blizkosti. Preto som sa pytala na pocity pri spolocnom spani.

Pamatam si, ze tam opisovali pripad 4 rocneho chlapca, ktory bol nepokojny a robil zle. Ked si ho dali k sebe do postele, tak asi po 4 mesiacoch sa ukludnil - i cez den bol dobry a aj v noci uz nekopal ako robil na zaciatku. Takze pred okopavanim tvojho chrbta odporucam vyckat este nejaky tyzden. Co sa tyka budenia, s tym asi vela nenarobis, len to asi so zvacsujucou sa vzdialenostou zhorsis pre seba. Cim blizsie totiz spite pri sebe, tym mate lepsie zosynchronizovany spanok. T.j. spolu prespite fazu hlbsieho spanku (kedy mozog oddychuje) a pocas plytsieho sa maly zvykne prebrat (spolu s tebou :-)).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 22 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron