Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informácií

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Sep 2011, 20:24

Klemka, ved na základe tvojich príspevkov a Janky Mich (a skúseností mojej zázračnej svokry ;) ) som sa odhodlala ísť na príkrmy takto...len som nevedela, ako to terminologicky rozlíšiť :mrgreen:

annag, áno, všetko to vypľuje a ksichtí sa úžasne :D zato keby sa ten tanier dal napchať do úst, hneď by tam bol! :twisted:

jj, hrozno je trochu nebezpečné, ale malo veľký úspech, ja som to spravila tak, že som jej držala veľkú bobuľku pri pusinke, ona ju najskôr pukla, keď sa snažila hrýzť a potom z nej cuckala šťavu. Keď sa mi už zdalo, že mi to príliš vcuckáva, alebo, že sa z bobuľky môže časť oddeliť, dala som jej druhú. Odporúčam, zaujalo ju to na celkom dlho ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 14 Sep 2011, 10:17

Poslusne hlasim nase pokracovanie v zavadzani prikrmov. Snazim sa jest tak, ze mam maleho vzdy na sebe a ked prejavi zaujem, tak mu jedlo ponuknem.Ked mu ho ponuknem tak vacsinou do neho kusne a pusti na zem. Sem tam mu dam misku a necham sa ho hrat s jedlom. Vascinou ked sa hra s hrackami, tak ich dava do ust. Ked sa hra s jedlom, tak ho iba vsade rozmaze a hadze na zem. :? To aby sa trafil vlastnou rukou s jedlom do ust povazujem za zazrak :roll: Moje male uspechy: susena slivka, kt. mu davam do ruky (cucka ju maximalne minutu, potom mu pride asi nudna a zoberie a pusti ju na zem), kukuricne chrumky (je schopny zozuslat necele 2-3 za cely den) Najviac ma mrzi, ze lyzicku pred ustami zasadne odmieta. Rovnako jedlo na prste. Netlacim na neho. Prosim povedzte mi, ze to je ok, ze to chce cas a ze to je uplne normalne. :-| Potrebujem znova nieco take pocut.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Sep 2011, 23:25

Je to ok, chce to cas a je to uplne normalne. :D
Len skusaj dalej, raz sa hadam trafi i do pusiny ;)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Sep 2011, 23:34

my sme dnes slávili úspech s broskyňou, s mojou pomocou si pekne držala mesiačik a pomaly z neho odžužlávala a odstrúhavala tým svojím jedným zubom :D zjedla z neho asi polovicu a vôbec ju nenapínalo, hroznú radosť z toho mala, keby ste ju videli, ako sústredene hryzká :love: potom to výdatne zapila ;) :dojcenie:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 15 Sep 2011, 20:43

Klemka píše:Mirkaska, blahoželám k rôčiku! :goodjob:

Ešte dodatok - dcérka papá málo, ako priberá? Môžeš prípadne poslať všetky hmotnostné údaje, ktoré máš (týždeň alebo mesiac života a váha v gramoch) od narodenia a môžeme to dobre zhodnotiť. Ak by bolo priberanie slabšie, môže byť dôvodom, pre ktorý dcérka nechce veľa papať nedostatočný príjem MM a to by bolo dôležité aj z hľadiska železa. Na tom sa navyše dá krásne pracovať, bola by škoda to neriešiť, ak by teda toto bola príčina nepapania.

poslala som ti to mailom. dakujem
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Sep 2011, 12:24

Tamoulik, ako vám idú príkrmy? My sme dnes testovali brokolicu...ako hračka sa osvedčila, máme ju všade okrem lustrov :mrgreen: :mrgreen: Inak nula bodov. Vlastne, ak nejaký kúsok náhodne zostal v puse, spláchlo ho následným výdatným dojčením do žalúdka ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Sep 2011, 12:37

Lenkaa, vy ste ešte stále viac-menej iba na mliečku, alebo už ste pokročili? ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 27 Sep 2011, 14:38

Luciole, ziadna zmena, vcera sa mi donho podarilo dostat za necht lyzicky jablcka, tvaril sa potom urazene, nechcel na mna ani pozriet, nieto este usta otvorit, takze na mliecku pokracujeme. Moja mama je presvedcena, ze len ja nechcem, tak cez vikend chcela donho dostat spenat, polievku, smiala som sa, lebo ani neotvoril pusu, zato jej parkrat vytrhol alebo vyrazil plnu lyzicku a zaspinil nove potahy na sedacke v kuchyni...Muz mal skvely napad, dat si prikrm na bradavku, ze tak to spapa, prisal sa, nahnevane na mna pozrel a nechcel cicik viac vidiet. Takze s dobrymi napadmi prestavam, aby som sa mu este neznechutila aj ja a necham to pekne na Samka, ked bude pripraveny sam na ine papanie ako :dojcenie:
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Sep 2011, 15:00

my ked sme začali s príkrmami, malý sa sám dožadoval, otváral ústa ako vráta, ked nedostal tak vrešťal. podľa mňa ešte neprišiel váš čas.. príkrm sa nedá nanútiť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Sep 2011, 20:34

Vacsina dni je taka, ze stale ficime len a len na mliecku :) Stale sa cudujem, ze lyzicku si da moj drobec do ust, len ak je prazdna. Ak sa na nej nachadza co i len kusok papanice, tak zacne sermovat rukami a odtahuje sa. Cize...ziadna rapidna zmena. Takze v praxi to vyzera tak, ze hamam ja :lol:. Nezalezi, ci ide o ovocie, zeleninu alebo kasu. Pokus, ze som si prikrm dala na prsnik, mame tiez odskusany. Moj maly nebol urazeny ale prekvapeny a vytrvalo sa opakovane prisaval, kym chut prikrmu neprebila chut mliecka. Ja som z toho pokusu mala vycitky svedomia, tak som to uz viac neskusala. Predvcerom som zase urobila inu fintu na kt. nie som tiez moc pysna :-|. Ked sme isli papat, maleho som sa opytala: Kde je tik-tak? On zdvihol hlavu hore, popritom otvoril usta a sup ho tam lyzicku. Zjedol mi takto 3 krat po pol lyzicky zeleninovej polievky. 4-tu mi uz vyplul a urobil bleee. Uz mi na nic take nenaleti a mne je opat luto, ze som sa ho snazila oklamat. Mne sa tiez zda, ze nieje na prikrmy pripraveny. Logika mi tiez hovori, ze ked bude hladny, tak jest bude. Popravde ani si z toho uz velmi tazku hlavu nerobim. Len sem tam ma chyti asi slaba chvilka, napadne ma daky hlupy pokus a neda mi to pokoja. Neviem si pomoct :lol:. Som vdacna aspon za to, ze co mu dam do ruky, to ozuzle. Samozrejme mame dni, ked zozuzle viac a dni ked minimum i dokonca nic. Dnesok mozem povazovat ze uspesny den. Do ruky som mu dala uvareny karfiol. Ked mam odhadnut zozuzlane mnozstvo na lyzicky, tak zjedol cca. dve plne. Nas drobec obdivuje kazdu snurku alebo kable. Tak som mu este dala ako bonus na hranie dva cestovinove, bezvajecne, dlhe slize. Zjedol polku z jedneho :goodjob:. Nechapem, ze ma to nenapadlo skor. :) Ked informujem ostatne mamicky z mojho okolia o nasich uspechoch, tak su vacsinou v soku. Urobia taky zvlastny vyraz tvare, vypulia oci a otvoria usta :D . Je zabava sledovat to :). Niektore mamicky dokonca vyjadria polutovanie nad nasim trapenim.OOOOCH. Vascinou im s usmevom poviem, nech nedramatizuju a ze to je v pohode. Popripade sa odvolavam na mojho doktora kt. tiez v tom problem nevidi, kedze sa :dojcenie: na poziadanie. Potom aj uznaju, ze Tobiasko nevyzera na to, ze by mu nieco chybalo. ;)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Sep 2011, 12:27

Baby, tak som opäť povzbudená, že nielen naša Hanka nie je pripravená na príkrmy ;) Ja si tiež z toho zatiaľ ťažkú hlavu nerobím, ale už čakám, kedy do toho mama začne rýpať. Myslím, že zatiaľ to "láskavo toleruje" s tým, že ešte sme len relatívne na začiatku, ale dni bežia...Tak bude mať ďalšiu zámienku mi dokazovať, aká som nemožná matka, ale tuším si pomaly zvykám ;) Ja som žiadne finty neskúšala a ako vás tak čítam, ani nebudem. Tiež už som dostala dobré rady typu: rozmixovať úplne na tekutinu s poriadnou dávkou mm, aby to chutilo podobne, ale to sa mi nepozdáva. Veď cieľom príkrmov je naučiť dieťa jesť iné chute a iné konzistencie, než je mm, nie? Len mi je to občas divné, že všetky deti "normálnych" mám jedia poriadne dávky príkrmov od prvej lyžičky, tak si potom nie som istá, či niekde nerobím chybu... Hanka dostáva napríklad: surovú mrkvu ako "hryzátko", uparenú mrkvu/brokolicu/zemiačik tiež do ruky - ona si to ohmatá, ochutná, ožužle, rozmrví, rozmaže kade tade, keď ju to prestane baviť, skúsim jej to ešte roztlačiť a chvíľu sa hráme s lyžičkou, tanierikom a kašičkou, výsledok je zelenina všade okrem žalúdka, ale kopa radosti :) Tak neviem, možno tie kašičkovo-mliekovo-mixované príkrmy deti jedia, ale do tých sa mi, úprimne povedané, nejako nechce :D Aspoň moja zázračná svokra je stále na mojej strane a vyhlásila, že čo sa tým trápim, že veď mlieka mám dosť, tak nemám čo riešiť 8-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Sep 2011, 16:07

Ahojte...chcem sa vas opytat, ako by malo vyzerat stravovanie po 1. roku....

My sme viac menej doteraz boli plne dojceni :dojcenie: ... maly zacal javit zaujem o prikrmy, az ked mal asi 8 mesiacov.... ale ja som taka leniva mama, ze ja som mu nic extra nevarila...dostaval z nasho taniera po omrvinkach...vzdy ked sme my jedli,tak sme dali aj jemu po troske, ale nebolo toho vela, aby ho to zasytilo....u nas bolo a je c. 1 :dojcenie: :dojcenie: :dojcenie: ... obcas som mala take mensie vycitky,ale vravela som si, ze do roka ma byt predsa dojcenie aj tak hlavnym prisunom potravy...navyse, malemu boli robene krvne testy, ziadne ziviny mu nechybali...tak to ma este viac povzdbudilo, ze mliecko mu da vsetko co mu treba...

teraz mame rok, a uvedomujem si, zeby mala tuha strava mat uz väčšie zastupenie, ako doteraz....ale ako na to?? co vsetko uz moze papat?? alebo , co nemoze??

a dojima ma moja mama..aj ta sa zamerala na to, ze uz ma rok....a dnes mu kupila banany v cokolade nech mu dam...a vcera mi povedala, ze mu mam kupit Milku, ze aj oni nam davali .... :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 28 Sep 2011, 16:48

Milka je otrasna cokolada,blee :lol: Aj ja sa desim, co mu budu chciet nasi strkat do ruky po roku. Asi im poviem, ze na cukor a sol si mame davat stale pozor aj po roku a zase sa budem odvolavat na mojho "doktora z hor" :) Ked spomeniem jeho, tak to beru malilinko vaznejsie.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Sep 2011, 17:01

norika, po roku može stolovať s vami ;) všetko papať, dať prednosť duseným, vareným atď ;) menej soliť, sladké može, prečo nie, ale s mierou.. neviem, ja plánujem normálnu stravu. fuuu ale čokoládu by som nedalaaaaaaa
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Sep 2011, 17:11

Nas papa s nami pri stole a robím jemu prisposobene jedla...nejaké zapekane zeleninove jedla, cestoviny, masko. Dnes mu veľmi chutil granatiersky pochod či granadir - či ako sa to vola :-) moja babka urobila aj domáce cestovinky takze mnam. Môžeš robiť Nejaké strukovinove privarky...neboj, inšpirácia príde :-) jaj, môjmu malému kus-kus napr.veľmi chutil. Kupujem väčšinou bio cestoviny, zeleninu, ovocie bud domáce alebo bio.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Sep 2011, 19:57

Tak a je to tu, pred chvíľou som volala s mamou a už začala: "A už niečo papá? Mi tak napadlo, že keď ju ty stále dojčíš, ona nikdy nie je hladná a tak nebude jesť príkrm. Keby bola hladná, tak by to zjedla!" :roll:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Sep 2011, 20:22

No je to veru problém :-) uz by mohla pribinacika, termix, klobasku do ruky a nie furt cicik jej pchat do pusy :-) a ako mama prezivala, že Hanka držala rekord v nekakani? Museli ju mdloby obchadzat :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Sep 2011, 20:42

akdarka..no a nedeľnú polievku pomixovať do fľašky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Sep 2011, 20:59

Shira, skoro som si dieťa zobudila čo som sa rozosmiala (som v jednej izbe s ním lebo som u rodičov :-) ) tvoj postreh si žiada komentár: "si zabila" :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Sep 2011, 07:58

xixi, nekakanie ju síce dráždilo, ale na to nevedela nič nájsť. Nemohla povedať: "a nepapá málo? Dávaj jej častejšie", veď by jej bok vyvalilo :mrgreen: Zato teraz vidí príležitosť dokázať mi, že moje "nenormálne" sústavné dojčenie má patologické následky a určite sa jej len tak nepustí :( To si ešte užijeme :cry:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 02 Okt 2011, 11:36

Pred chvilkou sme zazili ( podla mna ) krasne papanie. Isli sme v manduke na dvor. Vonku je super. Zobrala som zosebou misku gastanov. Jem ich tak, ze ich nozikom rozpolim a vydlabujem ich lyzickou. Maly mi pekne otvaral usta. Zjedol asi 5 lyziciek! Len teraz netusim, ci to bolo sposobene tym, ze mu tie gastany tak chutili alebo tym, ze som mu davala susta na lyzicke pocas toho ako bol v manduke na cerstvom vzduchu. Skusim este raz a dam vediet :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod luciole » 09 Okt 2011, 11:05

Lenkaa, ako vám ide papanie na čerstvom vzduchu? ;)

My zatiaľ stále nič, resp. hrozno je jediné, čo Hanka rada cucká, včera sa normálne dožadovala ďalších a ďalších guličiek...ale myslím, že skôr ju na tom baví to ožužlávanie, pukanie guličiek a moja spolupráca, je to taká naša hra (pre mňa trocha adrenalínová :mrgreen: ) ;)

Ale otázka: varíte/paríte drobcom jedlo na dojčenskej alebo nejakej balenej vode? Ja sa priznám, že mne to príde dosť scestné, veď voda je u nás kvalitná, pitná, chlór sa z nej vyparí pri varení...považujem to za čistý marketing. Hanka zatiaľ zvláda aj neprevarenú vodu - jej najobľúbenejšou zábavou každý večer je chytať vodu zo sprchy a olizovať si ručičky, takže po kvapkách už zjedla kopu vody, hádam to nie je nebezpečné ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 09 Okt 2011, 12:42

:) Krmenie v manduke uz radsej nebudem odporucat. Na druhy den som, tak isla von s brokolicou a mrkvou. Ustocka sice otvaral ale po tretej lyzicke ho naplo a vsetko, co dal do seba sa razom ocitlo na mne. Manduka isla do pracky :-| . Inak ja sa celkom tesim z mnozstva, kt. maly papa. Teda je vidno zlepsenie. Na ranajky mu dam zuzlat korku, kusok z rozka, kukuricnu chrumku, alebo 2 lyzicky z mojej kasicky. Na obed sa snazim pripravit zeleninku, zemiaky alebo polievocku a chude masko. Casto nemam uspech, ale tento tyzden som vyskusala Bataty a osvedcili sa. Spapal mi 4-5 lyziciek :lol: Tak som nakupila troska viac, ked mu tak chutia ;) Na veceru mu davam ovocie a to vacsinou spapa tiez maximalne 2 lyzicky. Inak mu prestavam, davat velke kusy do ruky, pretoze uz akoby nechcel ochutnavat a rovno hadze vsetko na zem. Pri tejto cinnosti sa tvari tak vazne, akeby robil nieco dolezite.
luciole, Hanka rada ochutnava nove veci kt. moze chytit do ruky?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 09 Okt 2011, 16:04

No u nas zatial ziadny uspech v krmeni, uz sa nestresujem, jedine moja mama, pokial sa blizim k nemu s prazdnou lyzickou, tak ju pekne olize, ked v nej nieco zbada, otaca hlavu a zatvara hned usta. Ale vcera u nasich nasiel paradajku na stole , bio z nasej zahrady, a normalne aj zakusol, vycuckaval z nej stavu, ponatieral si nou celu tvar aj vsetko okolo, ale celkom mu chutila.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Okt 2011, 18:13

luciole naozaj nevidím dovod, načo používať dojčenskú vodu. my sme za 9 mes. minuli 1 fľašku, v najv.horučavách na cesty, keby som náhodou chcela dať napiť a nemala prevarenú vodu. aj tak nepil, radšej mm :dojcenie: varím vo vode z vodovodu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron