Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informácií

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 09 Jan 2012, 15:33

Dnes na poradni sa ma pýtala lekárka, že či malá "už papá všetko?" :o .. ja že zatial, len jablko mala..no, ale to si len lízla, ked som ja jedla...a ona, že už musí papať všetko..akože zelenina, ovocie, maso, žltko...tak som sa cítila divne, pri tom chcem počkať normálne až po skončení 6. m...
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 09 Jan 2012, 15:59

Amarelka, o tych pediatroch sme sa tu uz popisali dost...proste jej nabuduce povedz, ze papa vsetko a budes mat pokoj a nechaj na malu, ako sa rozhodne ona a ako sa jej bude chciet papat...ak sa jej bude popri Vasom jedeni ziadat, tak jej daj do ruky, a uvidis, ci ju bude jedlo zaujimat alebo nie. Moj ma pomaly 11 mesiacov, doteraz bol cisto dojceny, vcera sme mali francuzske zemiaky, a zacal si pytat, a normalne zacal papat velke kusky zemiakov, dnes znova a spapal asi 20ks polovicnych zemiakov, nechapem, ale chutilo mu, tak papal. Netreba deti nutit jest len preto, lebo pediatri si urobia ciarku v karte, ze dieta vsetko papa.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 09 Jan 2012, 16:19

ved toto presne, že ked dieťa začne mať záujem..tak jablko už cmukala, to sa aj rukou naťahovala k nemu, ked som jedla, tak som jej dala, :D inak ma napadlo, že jej poviem, že ano papá 8-)
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Martina » 16 Jan 2012, 11:45

Ahojte dievčatá, ja síce ešte iba plne dojčím...dcérka má teraz 5 mesiacov a 1 týždeň, ale už pomaly zbieram informácie o čo najlepšom a najšetrnejšom zavádzaní príkrmov, aby to nebolo stresujúce ako pre mňa, tak pre Barborku. Vedeli by ste mi poradiť, kedy je naj začať s príkrmami, aké by to mali byť, niekde som sa na fóre dočítala, že je dobré, keď už aj teraz jej dám dačo do ručičky...napr jabĺčko, alebo mrkvičku, nech si to oblíže a oboznámi sa s chuťami. Keď som začínala s príkrmami pred 8 rokmi u staršej, ešte tých informácií nebolo veľa a robila som to podľa návodu "starých mám" a dospelo to do štádia veľmi častého nechutenstva. A tomu by som sa rada vyvarovala. Budem povďačná za všetky rady a postrehy.
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 21 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jan 2012, 12:37

Martinka, pozri si úplne prvý príspevok v tejto diskusii, nájdeš tam veľmi podrobný návod na to, ako na to.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Martina » 16 Jan 2012, 13:00

Ďakujem, článok som si prečítala, iba mm jednu otázočku, čo som sa naozaj nedočítala inde...príklad. Aj teraz sa naťahuje moja dcérka za rožtekom čo jem. Mám jej ho ponúknuť, alebo zrovna táto kategória...lepok...sem nepatrí? zrovna v tom lepku mám chaos. Všetky mamičky, čo sa pýtajú na zavedenie lepku majú už staršie dojčiatka...s týmto mám zrovna radšej počkať až neskôr, alebo jej ten rožok s kľudom môžem dať "olízať"? Ešte by som podotkla, niesme alergici na nič.
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 21 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jan 2012, 14:34

Martinka, lepok rovnako ako všetko ostatné môžeš v prípade, že dcérka má záujem o príkrmy ponúkať.
Podrobné stanovisko k zavádzaniu lepku nájdeš v tomto odkaze http://www.mamila.sk/post/tak-kedy-baba ... esiaci-78/, špeciálne v tom podrobnom článku v rámci toho odkazu. Podstatný nie je vek bábätka, ale skutočnosť, či je v čase zavádzania lepku dojčené a čím dlhšie potom ešte bude dojčené, tým nižšie riziko vzniku celiakie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Martina » 16 Jan 2012, 14:56

ďakujem, toto som potrebovala počuť. Ten článok som už čítala, ale ako som písala pred tým, nevedela som sa v tom zorientovať, či to pridávanie je až od nejakého mesiaca, alebo...ak prejaví záujem...môžem už jej dať napr kôrku z chleba, keď si ju vypýta. Totižto stále čítam ..aj to čo dávajú mamičky na modrom koníkovi odkazy...a informujem sa, ale každý článok je iný a sú v ňom veľmi protichodné informácie. Pre mňa je prvoradé dojčenie a k tomu pomaly a postupne zavádzať príkrmy tak, aby bolo všetko v poriadku.
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 21 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jan 2012, 15:12

Martinka, fórum, ktoré spomínaš funguje systémom "matka matke" - preto sa môže stať, že Ti tam niekto poradí niečo, čo je v skutočnosti len šírením mýtov alebo nepotvrdených informácií, o to viac, že je to portál nepodporujúci dojčenie. Informácie, ktoré nájdeš v článku, na ktorý som Ti dala odkaz, sú priamo z odborných dokumentov, najmä z dokumentu ESPGHANu a vzhľadom na to, že presne na tento istý dokument sa odkazovali viacerí slovenskí zdravotníci a odborníci s úplne odlišným posolstvom, som svoje závery, tak ako ich nájdeš v tom článku, konzultovala s členkou ESPGHANu prof. Haniou Szajewskou, ktorá mi potvrdila, že odporúčanie ESPGHANu som pochopila správne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Martina » 16 Jan 2012, 20:40

Suuuper, len pre porovnanie, posielam ti linky niektorých článkov na http://www.kojeni.net/prikrmy.php, http://www.nasarodina.sk/article.php?sid=859, a teraz, ak si neskúsená maminka, tak si vyber :-), to posielam iba ako príklad toho, ako sa chápe zavádzanie príkrmov a potom babo raď.
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 21 dní

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod fizila » 13 Feb 2012, 21:07

Ja som narazila na jeden skvelý obchodík s príkrmami, kde majú viac informácií ako inde, skoro u všetkých výživ a majú tam aj zaujímavé tipy, feedo sa vola
fizila
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 13 Feb 2012, 20:52

Re: Ako sa vyznať v zavádzaní príkrmov pri množstve informác

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Feb 2012, 09:08

Aj dnes som našla reklamu z tohto obchodu napr. na Facebooku, takéto reklamovanie výrobkov, ktorých reklama porušuje kódex Svetovej zdravotníckej organizácie o marketingu náhrad materského mlieka (umelého mlieka, príkrmov, kaší, čajov, sušienok - celý repertoár tohto spomínaného obchodu, podporuje to, v akej situácii je praktická podpora dojčenia na Slovensku. Nie je nič zlé na tom, ak si matka takýto výrobok kúpi. Reklama na takéto produkty je však v rozpore s dobrými mravmi a aj s legislatívou Slovenskej republiky.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron