Tempo zavadzania prikrmov

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Petraa » 25 Mar 2011, 21:00

Ahojte,

chcela by som vas poprosit o nazor na tempo zavadzania prikrmov u dojceneho babatka.
Konkretne: 1. som zaradila v 6. mesiaci a kedze sa malicky prakticky hned od prvych chvil rozpapal, zaradila som cca po dvoch tyzdnoch ovocny olovrant - ktory taktiez konzumujeme s chutou:-)
Dokedy pockat s tretim, resp. co si myslite o tomto vcasnom zaradeni druheho?
Dakujem.
Petra
Petraa
 

Re: Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Mar 2011, 21:58

ahoj, my sme sice len zacali s prikrmami, ale ja sa chystam riadit clankom annag http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/1 ... prikrmy-2/ ...ovocny zaradit az po mesiaci po prvom a treti az dva mesiace po druhom....kedze nas drobec nechce uz tyzden ani prvy, neviem ci stihneme do mesiaca sa vobec rozpapat,aby sme dali aj ovocny :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Petraa » 25 Mar 2011, 22:44

Ano, ano, aj ja citam tieto clanky ako bibliu :lol: - ale nevydrzala som, normalne mi chmatal lyzicku, ked som ja ochutnavala vyzivu...
A inak u nas velmi pomohlo, ze som si dala maleho na kolena - tam mu ovela viac chuti :?:
Petraa
 

Re: Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod Ludka » 25 Mar 2011, 22:52

Tak ja som nesledovala ziadne predpisy, kedy a ako. Myslim ze rodic, by mal jest tak zdravo, zeby nemal mat problem dat dietatu z vlastneho taniera.
Ked si spomeniem, ake ceremonie sme robili pri prvorodenej, tak sa mi az verit nechce....
Pri druhej sme hned aj zmixovali dve chute a cuduj sa svete chutilo jej :D
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 27 Mar 2011, 21:37

ja som dala zeleninu od 6 mesiaca, po tyzdni som pridala aj masko, a po cca 3 tyzdnoch uz papa aj ovocnu desiatu.Nejaky olovrant zatial neriesim, dnes som prvy krat nahradila maso vajecnym zltkom, na odporucanie lekarky ze sa moze 1x v tyzdni maso nahradit aj tym,ale zeby ju to nejak ocarilo sa neda povedat,cela som bola od toho ako to na mna plula :-D, pockam a o par dni jej ho mozno skusim ponuknut opat no silit to nebudem, ked jej chuti masko no nech si ho papa aj kazdy den.
Len ma zaujima u dojcenych deti, kedy lepok?8-9mesiac?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 01 Apr 2011, 21:06

ja som lepok dala prvy krat ked mala 7.5 mesiaca, trosku ovsenych vlociek... zo zaciatku som davala 1x tyzdenne...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod amosha » 03 Apr 2011, 19:05

u nas to bolo nasledovne: 1. prikrm v 6tom, 2. prikrm v priebehu 7. a 8.mesiaca. 3. prikrm koncom 8m. Momentalne ma dcerka takmer 11m a papa 4prikrmy. S lepkom som cakala takmer do 9m. Obiloviny som dovtedy riesila malym mnozstvom kukuricnej krupice.
Mavame aj obdobia, kedy dcerka papa menej, velmi to neriesim, skratka vyckam a ono to po par dnoch prejde a znova sa rozpapa.
Zaujimalo by ma, ako ine mamicky riesia tekutiny. Ja teraz asi treti den ponukam vodicku, mala si da par hltov a to je vsetko. Vela sa dojcime, takze to znova nijak extra neriesim, predpokladam, ze ako bude plynut cas, zacne si vodicku sama pytat.
amosha
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:37
Počet detí: 1
1. dieťa: Emília
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 21 dní

Re: Tempo zavadzania prikrmov

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Apr 2011, 23:39

amosha, tu je k teme tekutiny zaujimavy clanok:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/1 ... -batoliat/
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia

cron