Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Apr 2011, 14:35

posledne dni sa velmi triafam malemu do chuti:-) take velke usta otvara.
nechcel kalerab a brokolicu tak som vymyslala "maskovanie":
robila som brokolicu - moc ju nechcel len tak parenu a popucenu - uvarila som ju s 2 kolieskami poru a kolieskom pastrnaku, mixla a podavala s ryzou.
mrkva+kalerab+par koliesok poru a pastrnaku - uvarit, mixnut a podavat s pohankovymi cestovinami (take super male muslicky) alebo ryzou+maso

s cim podavate cervenu sosovicu? uz mam kupenu bio a chcem urobit:-)

matea, este myslim klemka niekde pisala, ze dat dietatku do rucky uvarenu ruzicku brokolice - to sa mi celkom pozdava :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Apr 2011, 15:33

este ma zaujima - pre drobcov aky chlieb? biely? sa mi zda, ze celozrnne by este nemali - odkedy potom celozrnne? co natierate nan? leelo pisala, ze rozpucene avokado (mne maly nechcel avokado, skusim neskor), este co mate vyskusane?
napr.Lucina sa myslim moze, alebo sa mylim?

kukuricnu krupicu podavate ako prilohu alebo ako kasu?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod ayshka » 28 Apr 2011, 21:55

matea, u nas sa osvedcili tie kukuricne chrumky nesolene, dobre sa drzia v rucicke a nemoze sa s nimi dusit, lebo sa rychlo rozpustaju v ustach a dieta sa zabavi. Piskoty by som davala az od roka, lebo obsahuju vajcia a cukor a skor by sa dieta s nimi zacalo dusit, ked da celu piskotu do ust.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 2 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod ayshka » 29 Apr 2011, 09:03

akdarka z cervenej sosovice robim malemu polievku, dam najprv varit mrkvu, petrzlen, zemiak a bobkovy list potom pridam sosovicu a varim este 15-20 min, davam tam rozvarit aj paradajku, ale to tusim az od roka sa moze. Vznikne z toho taka husta oranzova polievka.

brokolicu len tak v pare uvarenu ma rad aj moj drobec, robim mu aj take male mrkvicky, tusim baby karotka sa to vola a predavaju ju mrazenu pre deti, tiez sa sam krmi, aj ked uvarim hrasok, tak si chodi sam brat a papa

chlieb sa ma davat najprv biely, lebo je lepsie stravitelny a potom az tmavy a celozrnny. S chlebom mam tiez dilemu, ci je lepsie baleny, tam mas sice napisane co obsahuje, ale ma dlhsiu trvanlivost a obsahuje aj nejake ecka, tak ja kupujem obycajny tmavy chlieb.
V casopise Vyziva deti pisu o cerealiach citujem: Vo vyzive malych deti nie je vhodny nadmerny prijem vlakniny. Do stravy sice mozno zaradovat aj celozrnne vyrobky (ovsenne vlocky, ryza natural a pod.), v jedalnicku by vsak mala byt prevaha svetlych druhov obilnin. S pribudajucim vekom sa postupne zvysuje zastupenie celozrnnych obilnin, ktore by uz mali v strave skolakov prevazovat.
-takze sa nemas kam ponahlat s celozrnnym pecivom :-)

Lucina je tusim taveny syr a tavene syry sa zevraj neodporucaju pre deti, lebo obsahuju fosforecnany, tak ja nedavam tavene syry vobec, skor davam tvrdy syr, kupujem taky prirodny polotvrdy plnotucny emental. typu nie moc slany. Chystam sa mu robit nejake natierky, ale doteraz odmietal aj maslo na chlebiku, ale uz sa naucil, tak dufam, ze bude aj natierky papat.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 2 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod matea » 29 Apr 2011, 14:53

dakujem ayshka, dakujem akdarka :D

tie kukuricne chrumky ktore myslis?
matea
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 22 Mar 2011, 20:24
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Apr 2011, 16:16

matea, tie chrumky - take cerviky zlte, maju v potravinach bezne...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Apr 2011, 00:32

ja som dnes dala prvykrat ryzu,naturalku,to bolo radosti :)

k tym kasiam,ja som si doniesla z domu instantne na zaciatok,bio,co obsahuju len obilniny(vzdy dva druhy) a rozne krupicky,asi do toho budem davat susene ovocie neskor.ale najprv vyskusam len tak. zatial len zeleninkujeme a chuti nam strasne:)

su tu maminy,co nedavaju detom maso?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Máj 2011, 15:25

Dnes som objavila prve jedlo, ktoré je ako-tak malá ochotná jesť lyžičkou, strašne sa teším. Zjedla asi 50ml. Zaliala som si totiž mrazenú kukuricu horúcou vodou, aby sa rozmrazila a potom som to jedla ( moja obľúbená pochúťka) a všimla som si, že malej celkom chutí, keď jej zrniečko vylúpnem do úst - tak aby nemala šupku.Tak som jej to pomixovala, precedila von zbytky šupiek, nariedila vodou a malá to potom normálne jedla, sama sa otáčala ku mne a otvárala zobáčik :)
Esterka, ja nedavam a nebudem davať maso a ozaj ďakujem za ten článok, zatiaľ som ho ale nemala moc čas naštudovať.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 15 Jún 2011, 09:39

dievcata, co davate drobcom ako veceru? moj zje jedine banan (z toho co som skusala) a to kazdy den nechcem davat to iste...kase obilninove nechce. poradite?

maso mi nechce zjest moj maly - ako ho "servirujete"? ja krajam na drobno ale on si normalne tymi malymi prstekmi vyberie maso z pusinky (ked prepasujem so zeleninou) a hodi o zem. aku nahradu davate vegetarianky? nech ma vsetky ziviny :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod ayshka » 15 Jún 2011, 20:07

akdarka, aj moj jeden cas odmietal obilninove kase, tak som mu miesto nich robila zeleninove kase, zaklad bol popuceny zemiak a pridavala som k nemu roznu zeleninku, napr. hraskova kasa, alebo mrkvova, karfiolova, spenatova, alebo ochutena len pazitkou ci koprom, do roka som tam pridavala aj MM co som cez den odstriekala a par kvapiek oleja alebo maslo, neviem ci uz davas. Po case som mu skusila dat zase obilninove kase aj s ovocim a uz mu chutili. :D
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 2 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod ayshka » 16 Jún 2011, 12:43

a s tym maskom, aj moj vypluval, ja stale robim tak, ze pokrajam a este aj vidickou rozotriem na tanieri a tak zamiesam do jedla a potom spapa a tie zeleninove kasicky su fajn, lebo deti vseobecne maju radi zemiakovu kasu a do nej mozes primiesat kusky zeleninky a po case mu skus zase ponuknut obilninovu a mozno mu zachuti a budete to mat pestrejsie.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 2 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Jún 2011, 12:52

dakujem ayshka,dnes skusime zemiakovu na vecer. Dam vediet ako chutila ;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Jún 2011, 21:26

ahojte, chcela by som vas poprosit o napady, ako mam malemu davat chlebik.....zatial papame ako vrabec, len take omrvinky....napr ryza, kusocky mäsa, a samozrejme chlebik.....vsetko len z ruky do ust, ziadna lyzicka.......samozrejme, maslo mu nan nechcem dat, ale co by bolo take, vhodne?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Jún 2011, 21:40

ja som skušala avokádo a celkom chutilo, teda na jej pomery, to znamená,že aspoň ochutnala...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 9 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod estterka » 17 Jún 2011, 00:33

baby a co davate na ranajky? ked nasa sa doobeda len koji--obed zelenina a olovrant ma obilninu(vzdy inu) s ovocim.

a odporucuma amarant,ja mam perlicky,mne to chuti ako burizony trochu,je to bezlepkova obilnina,mala uspech dnes s jablkom
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Jún 2011, 09:16

Netreba sa bat, dieta odkukava od nas a najvacsmi mu chuti prave to co jeme my. Ak aj zje vacsi kusik, velmi rychlo sa nauci, co s tym ma alebo nema urobit. Prekazky v zivote sa naucime zdolavat tak, ze ich preliezame a padom z nich sa ich postupne naucime preliezt celkom, nie ze ich odstranujeme z cesty. Film Mimino (je na prispevku Filmy), pekne ukazuje, ako to africke dieta skuma vsetko okolo neho - tusim to suhlasi s inou teoriou, ze dieta vo vyvine potrebuje zjest vela piesku, kamienkov a inych zvytocnosti :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 17 Jún 2011, 09:28

zemiakova kasa na veceru bola fajn. dakujem ayshka

Norika, ja davam obcas tenky film masla na ranajkovy chlieb. dnes mu dam salatovu uhorku do ruky, som zvedava ci bude chutit :-)

jankaMich, veru aj ja som pocula, ze dieta do roka ma zjest kilo "spiny" :))
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Jún 2011, 23:33

Inak, moj prispevok bol trosku omeskany - reagoval na zaver prvej strany :? . K tej hline a inym - nestresovala som sa experimentom s koralkami, kamienkami a pod. Dieta ozaj same pride na to, co je spravne. AK sa nanho zakazdym vrhneme s umyslom vytahovat kamienok ci koralku, bude to akurat povazovat za dobru hru a bude sa snazit viac ;)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod kubana » 24 Jún 2011, 12:06

co dat papat do rucicky 8 mesacnemu dietku? dala som mu jablcko, velmi ho to babi ozuzlavat ale potom si odkusne vacsi kusok a zacne sa dusit lebo niekedy mu to sklzne nizsie, niekedy to vypluje ale manzel mi za to "nadava" ze preco mu davam take velke kusy, ale ved nech sichrumka len ci mate nejake tipy co by bolo dobre ... chrumky uz pouzivame, davame zatial na ranajky nech nieco papa ked my ranajkujeme ale mozno by bolo aj nieco ine vhodne
kubana
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:42
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 1 deň

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 24 Jún 2011, 15:41

uvarena ruzicka karfiolu, brokolice? baby karotka - mrazenu zvyknem uvarit a berie si z tanierika :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod kubana » 24 Jún 2011, 20:04

a ta brokoli predsa len nebude sa s tym dusit ze by si velky kus odlomil ... no vyskusam
kubana
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:42
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 1 deň

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Jún 2011, 21:51

bože no my sme začali hlavne s tou špinou :mrgreen: .. moj mobil je jediné hryzátko, ktoré funguje spolahlivo, nechcela by som vidieť stery z toho, čo by vykultivovali :P no a ked som videla ako mu pes vylizuje tvár a malý uplne nadšený doširoka otvoril pusu, nech mu aj tú povylizuje..no zbohom :twisted: strašne chce papier, už pár krát uchmatol a rozžul ho, može mu to nejak uškodiť alebo mám kašlať na to? tlač a časopisy sú mimo dosahu, len kancelársky, biely.. my už tiež papáme, zeleninku celkom fajn, začali sme masko po 2 týždňoch čistej zeleniny a na počudovanie paráda, uvarila som kaleráb, trochu paštrnáku, kuštik kuracinky a telacinky a rozmixovala v tej vode čo sa to varilo, a velmi mu chutí. zje tak pol výživového pohárika. už som pridávala aj trošku masla. obilniny sme ešte nemali ani ovocie, len raz som dala slivkovú výživu lebo kakal len bobky a trápil sa s tým, pomohlo to našťastie. ovocie plánujem až neskôr, bojím sa tej sladkej chuti, aby mi neodmietal potom iné veci. avokádo je moje oblúbené, mňam, to by som určite chcela dávať, je velmi zdravé. tiež sú ale rozne názory odkedy ho dať... ja by som najradšej dala hneď.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Jún 2011, 00:08

VIdim Shira, ze maly mal prave 6 mesiacov a uz 2 tyzdne papa zeleninku - potrebovali ste zacat s prikrmami skor alebo uz maly chcel?
Mne sa velmi paci Newmanov pristup - on ma totiz naozaj prehlad z celeho sveta a vie ako to funguje prirodzene. Tam sa netrapia ako my - teraz zeleninka - pozor, len rozkuskovana, ovocie este nie, potom ano - ale len namixovana.... Idu tam na to ozaj len prirodzene. Dieta zacina jest vtedy, ked ho to zacne zaujimat. A zacne ho zaujimat prave jedlo u rodica na tanieri, idealne to, co moze zobrat do ruky. Prva zelenina, druhe ovocie - to su tiez len mytusy. Vsak nase mliecko ma aku chut - sladku! Prave ovocie je prirodzene jedlo co zje bez akychkolvek uprav. Skuste malej opicke ponuknut brokolicku alebo banan. Co si asi vyberie? A bude jej to niekto krajat? Ovocie je makke, da sa zjest bez varenia, bez straty zivin. Na surovu zeleninu zvacsa tie male deticky este nemaju zubky - teda pokial to nechceme prave vyuzit na prerezavanie zubkov (mrkvicka , kalerabik su v tomto skvele). Takze zeleninku musime varit a potom uz straca na chuti. My velki si ju aspon osolime, ale detom samozrejme radsej este nie. A potom sa divime, ze im to nechuti...
Tiez je dolezite mysliet na to, ze hovorime stale o PRIKRMOCH. T.j. nenahradzat davku MM, ale ju doplnit o nieco zaujimave. V praxi to znamena, ze nadojcime, zachvilu ponukneme prikrm a na zaver mozme este MM. Toto bohuzial lekari nespravne interpretuju tak, ze celu davku MM nahradime prikrmom. Vysledkom, ze prikrmy sa zavadzaju prilis rychlo na ukor MM, je napr. nastup menzesu. Pokial je to prirodzenejsi sposob, tak ten menzes moze pockat este aspon rok.
SAmozrejme, pokial MM nie - mamina je v praci alebo nedojci , tak tam sa snazime o rychlejsie zavedenie prikrmov tak, aby nebolo nutne pouzivat UM.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Jún 2011, 01:26

shira, jeej, si mi pripomenula, ako aj u nas byval papier najoblubenejsi prikrm. Nejak moc som to neriesila. A potom mala este dost rada nechtiky, tie oranzove kvety, na zahrade nam to rastie skoro ako burina. Ci ju ta farba vabila ci co, neviem, ale ked bola vonku, tak za chvilu jej od ust odpadavali oranzove lupienky. Z normalnej stravy zacala ovocim, zeleninu mi vytrvalo odmietala, tak som sa po nejakom case vydlabla na tie radym ze nezacat ovocim, lebo potom zeleninu nebude chciet. Chvilu jedavala ovocie, neskor si zvykla aj na zeleninu.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Jún 2011, 19:33

JankaMich- ja napriek tomu že malý len teraz má 6 mesiacov, som už skoro 2 mesiace v práci. Čakali sme,kým malý nebude javiť evidentný záujem o jedlo, čo začalo asi v 5 mesiacoch, v 5,5mesiaci sme začali skúšať príkrm, najprv v čase ked som bola doma, aby popri príkrme bolo dojčenie. teraz prikrmuje tatino predpoludním, hned ako dopapajú, malý zaspí v aute cestou za mnou do práce, po prebudení ho nadojčím tam, pomotajú sa okolo kým neskončím, odvtedy dojčím na požiadanie do druhého dňa do rána. zatiaľ pracujem len 4-5 hod denne, lenže mi to začína prerastať cez hlavu a nestíham :( o nejaký mesiac dva budem v práci viac... keby som mohla, nejdem do roboty do konca života a starám sa len o detičky :goodjob: ani žiadnej mamičke toto neodporúčam, ráno je to stres, pravidelne chodím neskoro pretože dojčím ráno vtedy, ked sa malý začne mrviť a nechávam ho na prsníku, kým sa sám nepustí...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 19 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron