Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 22 Jan 2012, 00:09

Dakujem za vygooglenie :)
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Jan 2012, 00:22

akdarka píše:Norika, pohankovu kasu som zvykla so susenym ovocím...istý čas mi to pekne jedol. Ovsaky nechcel ale toto zjedol. Ovocie, zeleninu jedine ovonat, ohmatkat a rozhodnúť sa či sa ti pozdáva :-) nech je aspon krajina pôvodu na potravinách čo sa u nás bezne pestuju Slovensko... Nech necestuje mrkva, petrzlen, jablka a pod. pol sveta ked sa u nás bežne pestuju. A na dedine nemajú susedia zásoby korenovej zeleniny, jablk?

a ako upravit to susene ovocie,sak to je tvrde,dnes sa mi tym dusil a viac uz do ust nedal...mozes napisat aj cely postup?? berte ma v tomto ako analfabeta prosim....vzhladom na to,ze som mlad,a doteraz som vyrastala len na maminej kuchyni,neviem o vareni vela, mozno o klasickom ano,ebo to nie je problem si najst na nete...ale ked vidim vsakovake nazvy zelenin,o ktorych som vzibvote nepocula, tak ma chyta strach, ze ako to vobec uvarit,ked ani neviem co to je :-D a takisto zo vsetkymostatnym...je to napr ako ked prvy krat kupujete latkove plienky....je ich na mraky a treaba vam cas,kym sa zorientujete :-D

a k tej zelenine, kedze aj nasi nakupuju len v hypermmarketoch,tak nemam odkial, a ani netusim....nasi skor nakupuju len zemiaky a mäso od znamych,ale taku beznu zeleninu nie....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Jan 2012, 00:24

a rozhodla som sa radsej varit malemu a samostatne, lebo javi velky zaujem o jedlo, a zriect sa toho,ze bude jest s nami, akoby mal jest s nami,ale nezdravo :( lebo je mi luto, tak pyta papat, a to by bolo krute mu nedat......ale nemoze furt to co ja......a chcem nech sa napapa, normalne mam strach,ze hladuje,ked by furt jedol,neviem,ci je syty....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Jan 2012, 09:53

Norika, ja susene ovocie nakrajam nadrobno (pouzivam bio marhule a slivky z DM, prip. z bioobchodu, ide o to, ze obycajne susene ovocie je chemicky upravovane, tak preto bio) a dam do kase, ktoru zalievam prevretou horucou vodou (napr. takuto: http://www.countrylife.cz/vtipna-kase-k ... untry-life), poriadne rozmiesam a kym sa vychladne na jedlu teplotu, tak aj to ovocie pekne zmakne. Alebo, ak budes varit ovsaky, alebo ine vlocky vo vode, tak tam ku koncu hodis ovocie a potom spolu rozmixujes. Prip. mozes namocit susene ovocie do vody a pouzit ho az ked zmakne.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 22 Jan 2012, 12:22

Ja mixujem este neuvarene vločky aj so sus. ovockom tiez z DM (kt. je uplne mnam oproti kadejakemu inému susenemu ovociu) Sem tam, tam dam semiacka, oriešky a tak. Ja totižto nerada umyvam hrbiec po kasi, natoz aby som s kasou babrala este aj mixer. Ked je to neuvarene tak je to iba taky nevinny prášok :) Inak ja som uplne zavisla na sus. mangu. Dokážem ho zbastit len tak aj viac balení. Och, len si na neho spomeniem a uz ma chytá triaska :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Jan 2012, 13:14

ja som myslela,ze to je jedno ake susene ovocie..ale uz som si precitala,ze to co mame,je chemicky upravovane :( a my tu nemame DM poblizku
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod estterka » 22 Jan 2012, 17:35

Norika píše:ja som myslela,ze to je jedno ake susene ovocie..ale uz som si precitala,ze to co mame,je chemicky upravovane :( a my tu nemame DM poblizku


norika,ked vy nemate DM poblizku,co mam povedat ja? niekolko tisic km a mam plnu kuchynu ich vyrobkov ;) tym chcem povedat,ze vsetko sa da 8-) spravte si mensi vylet a nakup si do zasoby,maju celkom dobre ceny podla mna 8-)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod luciole » 01 Feb 2012, 10:16

Idem si po radu ohladne oslavy prveho rocika, ktora sa nam blizi...robili ste detickam nejaku tortu, ktoru mozu papat (myslim nejaku zdravu, ked este nejedia cukor a vselico, co ide do kazdej torty :D )? Existuje taka? ;) Alebo ste spravili vynimku a dali kusok normalneho zakuska? Alebo ako ste to riesili?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 01 Feb 2012, 12:04

ja som chcela urobit tuto tortu http://www.pluska.sk/varime-pecieme/zdrava-torta.html, no nakoniec som ju nevyskusala. Obe babky boli akcnejsie nez ja. Tretia torta sa mi uz dala prehnana na 1. narodeniny. Ponuknute mu bolo aj z nezdravej, ale neprejavil zaujem :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Feb 2012, 12:44

ja to nepreháňam s nejakou extra prísne zdravou stravou- malý mi jedol už aj sladké, slané ... takže my sme mali klasickú nepečenú tortu z piškót, banánov a jogurtu. chutila aj malému aj veľkým ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 01 Feb 2012, 13:54

lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Feb 2012, 18:53

vyzerá fajne (my by sme nemohli ani orechy ani med- ale to sa dá nahradiť, aj ked už to práve asi nie je ono)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Feb 2012, 22:54

My sme mali tvarohovú ovocnú...šak kúsok sladkého môže každý, poznám aj deti, ktoré si sladké doma skrývajú, lebo doma nikdy nemali, resp. sa zakazovalo...ale napr. ma teraz navštívila kamarátka, ktorá žije v Bonne/gynekologička, takže som sa dozvedela zaujímavé veci/ a tiež do troch rokov sladké nedávala a oplatilo sa, lebo som videla, že dostala takú Kinder tyčinku od mamy, zjedla polovicu a zvyšok kázala mame zjesť, takže kamarátka mi povedala, že chuť sladkého nie je až taká prioritná...Čo sa týka sušeného ovocia ,mám tiež pocit, že z DM je najkvalitnejšie, kupovala som veľa aj z internetu, ale postupne menej, lebo mám pocit, že ovocie je také spálené a tvrdé/ to tie elektr. susičky/...pamätám sa ako sme my doma kedysi sušili jablká a huby v sietiach, to boli mäkké a sledké kúsky ovocia, preto z DM sú fakt najchutnejšie a ani cena nie je zlá....malému kupujem aj kešu orechy-sú mäkkšie ako vlašské a pekne ich pohryzie.
Norika v PP je DM v meste a ešte pri Kauflande, v KK neviem, ale minule som nad tým rozmýšľala...
Ktosi pýsal, že je závislý na mangu, ja zase mango vôbec nemusím, ale napr. také datle, figy by som jedla stále...ani avokádo mi nechutí, takže ani na chlebe ho nedokážem tolerovať a deti fakt jedia to, čo rodičia, dokonca mi kámoška povedala, že stravovacie návyky a vzťah k športu majú po otcovi, takže, čo jedia naši partneri?
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Feb 2012, 23:11

Kriste pane, ak má stravovacie návyky zdedit po otcovi tak katastrofa. Moja snaha bude marna :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod luciole » 01 Feb 2012, 23:35

nestrašte, to by aj moja snaha vyšla nazmar, milovala by rezne a všetko sladké si ešte výdatne posýpala cukrom! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod Anna » 01 Feb 2012, 23:48

No ja som vystrašená rovnako i keď sa muž snaží kvôli sebe, ale bezo mňa je v "svojich" koľajách, ja si občas predstavujem môjho manžela ako vo filme"S tebou mne baví svet"...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Feb 2012, 13:02

no moj muž by jedol rezne každý deň keby boli, a sladkosťami je zavalený.. čo teraz, neobesím sa..ja mám na stole v robote čokolády na kilá a nič mi to nehovorí.. vyprážaný rezeň sme mali tiež doma každú nedeľu a mne nechutí.. proste niekto je na sladké, niekto nie a toto možno vieme ovplyvniť teraz, kým sú naše deti úplne maličké, ale príde čas, ked neovplyvníme nič- ani tv, počítačové hry, sladkosti a iné omnoho horšie veci. nepredpokladám, že by žili v izolácii a detský kolektív a iné vzory majú tiež veľkú moc. čoskoro príde čas, budeme riešiť väčšie problémy, ako to, či dieťa dostalo na narodeniny zdravú alebo nezdravú tortu. nič netreba preháňať - snažíme sa byť čo najlepším vzorom, ale kdesi som čítala- dieťa musí vedieť, že aj negatívne veci patria v životu, a musí ich vedieť rozpoznať. týka sa to aj emócií (hádky), návykov (zlozvykov) aj stravy.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Feb 2012, 13:04

akdarka píše:Kriste pane, ak má stravovacie návyky zdedit po otcovi tak katastrofa. Moja snaha bude marna :-)

neboj, určite márna snaha nebude ;) možno si dá nezdravé, nesprávne jedlo, alebo mu aj dá prednosť, ale bude o tom vedieť, že zdravšie by bolo niečo iné ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod fizila » 13 Feb 2012, 21:04

holky našla som zaujímavú kuchárku klidne aj pre prvé príkrmy, pozrite http://www.feedo.cz/newsletter/files/SI ... 010_CZ.pdf
fizila
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 13 Feb 2012, 20:52

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 13 Feb 2012, 21:32

a co je na tych prikrmoch take super, ked sa mozem opýtať? mam pocit, ze na zlom fóre robíš reklamu!
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 19 Mar 2012, 12:00

Prosim o nejake typy na masove prikrmy pre mojho Ondreja, vek 7m9d.
Dakujem! alebo nejaky internet. zdroj Pekny den! Lenka
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod luciole » 19 Mar 2012, 13:20

mamickalenocka, ja davam Hanke vacsinou kuracie (nehormonove) a hovadzie (bio) masko, lebo k nemu je najjednoduchsi pristup. Kuracie chladene masko nakrajam na kusky a pobalim do malych sackov v mnozstve zodpovedajucom jednej porcii. Tak zamrazim a ked chcem dat malej na obed, len ho hodim uvarit, pridam zeleninu, aku mam a /alebo cervenu sosovicu, cestovinu, ryzu... a je z toho prikrm. Hovadzie najskor uvarim do makka s korenovou zeleninou, tiez naporciujem do sackov (vzdy zalejem trochou vyvaru) a zamrazim. Potom ho pouzivam ako kuracie, len uz nevarim, davam ku koncu, aby sa rozmrazilo a prehrialo. Prikladam obrazok hovadziny pripravenej na mrazenie (zbytok vyvaru tiez mrazim a pouzivam, ked varim zeleninku alebo strukoviny na ochutenie.
Prílohy
masko.JPG
(132.51 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 19 Mar 2012, 15:28

waw dik luciole, a kde kupim nehormonove a bio masko. maju ho v niektorej sieti hypermarketov? Som z PO. a to uz mozem nasemu davat aj soso, ryzu a ine obylniny???? mam pseno, pohanku, kus kus aj c. soso...
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod luciole » 19 Mar 2012, 19:42

nehormonove kura, vola sa Kralovske mavaju v metre, kauflande a terne. Myslim, ze niektore retazce maju aj bio, napr. Billa. Bio hovadzie som objednavala cez internet, no ako pozeram, ten konkretny obchod dorucuje iba na zapadnom Slovensku, tak skuk pozriet nieco pri vas ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Tipy na príkrmy pre dieťa do 1.roka

Neprečítaný príspevokod luciole » 19 Mar 2012, 19:44

jaj a obilniny bezlepkove v pohode, lepkove postupne - najskor trosku raz do tyzdna, postupne 2x a tak. Strukoviny tiez uz mozes skusit, dobra je cervena sosovica, ta nenaduva (aspon nas nie), zelene fazulky a pod.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron