Kedy zaradiť kašu?

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod luludi » 22 Mar 2011, 12:43

Ahoj mamičky,

môj bubo má 8 mesiacov a 1 týždeň, cca 11 kg a 80 cm, rozmýšľam, či už zaradiť kašu alebo ešte počkať mesiac. Spáva dobre, mliečka mám dosť. Zatiaľ neštvornožkuje, takže sa mi zdá zbytočné sa ponáhľať, čo si myslíte? ;)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod annag » 22 Mar 2011, 15:44

ahoj luludi ,

kaša ako taká nie je v živote bábätka nutná. Potrebujú obilniny, to je fakt - ale môžu mať rôznu podobu , napr. doma pripravená obilnina uvarená na vode, do ktorej pridáš na spestrenie ovocie, zeleninu, či odsaté materské mliečko. Môže mať podobu chleba alebo cestovín či akejkoľvek prílohy v rámci hlavného jedla (napr. k mäsu) . To, kedy zavedieš ďalší príkrm je individuálne. V zásade, ak má bábo chuť, prečo by nemohlo papať aj viac a naopak, ak chuť nemá, nevadí, pokiaľ prijíma dosť mliečka dojčením. Do 9 mesiaca zvyčajne postupne papá asi 2-3 krát, od cca 9 do 12 mesiaca papá cca 3-4 krát denne , po roku už podobne ako dospelí a staršie deti cca 5 krát denne.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod luludi » 22 Mar 2011, 17:05

Z ostatnych dvoch prikrmov zje maly tak 10 - 12 lyziciek maximalne, takze sa neplasim :) Obilninu chcem pripravovat tak, ako popisujes, na kupovane prikrmy a instantne kase nepouzivame vobec. :) dakujem.
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod janka » 22 Mar 2011, 23:17

ahoj luludi,
moje 16-mesacne dievcatko tie kasicke vsade propagovane kase nepozna. Urcite je to pohodlne, rozmiesat nieco vo vode a mas nachystane, ale lepsi pocit mam z toho, ked jej na veceru napriklad uvarim trochu ryze (tej natural, je vyzivnejsia ako biela), ku koncu pridam na ochutenie nejaku zeleninu a po dovareni to pripadne rucnym mixerom rozmixujem - to hlavne kvoli tej zelenine, nech je nadrobno pekne rozmiesana do tej ryze. Pripadne ked uz zavedies lepok, tak cestoviny s akoukolvek zeleninovou alebo strukovinovou omackou, mala teda nie je ziadny velky jedak, ale z tych cestovin si da vzdy.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod luludi » 23 Mar 2011, 14:21

janka, dakujem za tip, tak nejako som si to predstavovala, uvarit domace jedlo, o ktorom viem, co obsahuje :) na zaciatok mam pripravene ryzove vlocky a pseno, neskor ryzu natural (tu s mm lubime), ovsenne vlocky a cestovinky ;)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 24 Mar 2011, 19:42

okrem obilnich ktore spominas, varim aj pohankovu kasu - z pohanky lamanky a z kukuricnej krupice (tiez su bezlepkove) ;) kupovane kase jej nerobim, varim cele obilniny, resp. krupicu a pridavam tam ovocie a zeleninu... takto to ma pestre, ked som pozerala kvoi prehladu tie kupovane, je to vacsinou len 1 druh obilniny - ryzova, pripadne nejaka ovocna prichut... ovocie davam aj susene, bio nesirene...
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod didulka » 25 Mar 2011, 11:19

Ako varite kase? My sme nakupili nemliecne bio kase, ktore zarabam vodou. Ale v bio predajni mi predavacka poradila, aby som si kase robila sama. Ale ako? Kupim napriklad pseno, uvarim a pomixujem?
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod didulka » 25 Mar 2011, 11:21

A este jedna otazka... Kolko kase by som jej mala davat? Teraz robim z 2dcl vody a vsetko mi zje. Neviem, ci to nie je vela. Ma 8 mesiacov.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Mar 2011, 13:31

didulka, presne ako pises, uvarit, ochutit a pomixovat. Pripadne neskor uz ani mixovat nemusis, ak ti spapa aj hrubsiu konzistenciu. Mnozsto... neviem, ale vraj deti sa nevedia prejedat (ak to nie je nejak schvalne dosladzovane), takze asi zje, kolko potrebuje. Ja som toto nikdy nemusela riesit, moja ked niekedy spapa 50ml, tak to sa uz riadne napraskala :P
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Kedy zaradiť kašu?

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Apr 2011, 22:34

ja som starsiemu kase ani nedavala, vobec mi ich nechcel, ci uz doma urobene alebo kupovane:-)teraz som sa zasa zaprisahala ze vyrobcov umelych nahrad MM podporovat nebudem:-D stale mi chodia domov vzorky mlieka a kas.Ak zacneme s kasami tak len doma varenymi, aspon viem co do toho dam, pohanka je velmi dobra na ich pripravu a ja som ju dokonca dochucovala jablckom, bananom popripade inym ovocim,alebo len tak cistu luludi na internete najdes navody ako na to, staci si to vyhladat vo vyhladavaci :-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia

cron