Maso po 1. roku

diskusia o tom, kedy , ako a čím začať prikrmovať a potrebe tekutín bábätiek

Maso po 1. roku

Neprečítaný príspevokod ayshka » 26 Apr 2011, 15:27

Ahojte, kolkokrat do tyzdna by malo mat dieta po 1 roku maso? Moj maly ho velmi neoblubuje, davam mu kuracie a morcacie, zje par lyziciek len ked ho zakamuflujem (uplne pomixujem) do nejakej kase. Ked je uvarene hoci aj na pare, tak je take suche a on ho vypluva, ked mu dam len ciste maso. Viem, ze maso treba koli zelezu, ale nemozem ho nahradit niecim inym, co ma vyssi obsah zeleza?
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 10 dní

Re: Maso po 1 roku

Neprečítaný príspevokod leelo » 26 Apr 2011, 15:55

ahoj ayshka.
ak nechce maso, nemusis zufat. dobrym zdrojom zelaza su aj ine potraviny. navyse dojcis, takze aj vdaka materskemu mlieku sa zelezo dobre vstrebe.
narychlo som nasla toto, celkom vystrizne:

Potraviny bohaté na železo

Strukoviny (sója, fazuľa, šošovica, cícer, lucerna)
Ovocie(marhule, broskyne, slivky, čerešne, jahody, banány, avokádo, hrozno, jablká, hrušky, sušené ovocie – sušené marhule, figy, ďatle)
Listová zelenina(špenát, šalát, brokolica, ďatelina, potočnica) má vysoký obsah železa a povzbudzujú regeneráciu hemoglobínu. Potraviny s nízkym obsahom železa majú nedostatočné zafarbenie
Zelenina (cvikla, paradajky, kapusta, zeler, petržlen, pór, mangold)
Celozrnná pšeničná múka a ovsené vločky
Kvasnice a pšeničné klíčky
Mak, sezam, kokos, ľan
Morské riasy
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Maso po 1. roku

Neprečítaný príspevokod ayshka » 28 Apr 2011, 21:48

leelo, diky, ja si tiez myslim, ze kazdy den nemusi mat maso a nevyzera zeby bol anemicky, snazim sa mu davat pestru stravu, on ma radsej zeleninku ako maso, to som aj rada, ze mu zelenina chuti. Ja tiez velmi niesom na maso, tak mozno bude po mne :-)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 10 dní


Späť na Zavádzanie príkrmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia