ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

témy o dojčení starších detí

Re: ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

Neprečítaný príspevokod zigi » 23 Feb 2012, 14:58

Lucious ja som tiez mala dost dlhe obdobie, ked som nikam nechodila, bola som doslova prikovana s malou k posteli a len dojcila a dojcila, potom sa to sice zmenilo, ale aj tak som sa bala vytiahnut paty z domu, lebo jednak sme nemohli s nou chodit autom a okrem toho stale kricala, nikdy a nic sa jej nepacilo, bola som zufala, unavena, citila som sa ako vo väzeni. Viem si naozaj predstavit ako sa citis... Mne pomohlo, ze som aj napriek tomu ako soms a toho bala a ake to bolo tazke, zacala chodit s malou von. Dali sme sa do satky a chodili sa prechadzat, najprv popred dom (pripadala som si ako uplny exot) a postupne sme sa odvazili na autobus a do obchodu a teraz je to uz super. Zaciatky boli tazke, po dvoch minutach plakala, ja som sa citila hlupo a utekali sme domov, ale postupne sa to zlepsovalo. Najviac nam vsak obom pomohlo, ze sme sa prihlasili na plavanie a zacali chodit do materskeho centra. Ona mala program, riadne sa vyjasila vo vode, alebo sa len v materskom centre kukala na ostatne deti ako sa hraju a ja som konecne bola medzi ludmi a nie zavreta medzi styrmi stenami. Urcite nebud cely cas zavreta doma, ved sa zblaznis!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 27 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Feb 2012, 21:06

lucious píše:prominte ze pisu s takovym zpozdenim,ale nejsem shopna se dostat k pocitaci
... jo smutne nalady se objevili pekne jak podle prirucky cca 14 dni po porod a to ten dopadl bez problemu, hold jsem si vzdycky myslela, ze jsem mela jakstaks stastne detstvi a najednou se ukazuje, ze asi ne e .. .. maminky v okoli by byly, ale oni ty maminky jsou rady, kdyz maj chvilku pro sebe a jinak se vse toci kolem deti (coz je super a clovek je u toho rad) ale na vypovidani to neni ... ono udelat nekomu vrbu neni uplna zabava a cas v dnesni dobe nema nikdo
- ale jde hlavne o to, ze je clovek unaveny a neda se od toho odpocinout - hledat smysluplnou zabavu by nebyl problem,to ja uz si nejakou vymyslim :)) jen nevim kdy
... nosime v satku, kojime (jeee jak ja dekuju annag za jeji clanky o kojeni - - - nez jsem ty clanky objevila tak to by bylo opravdu peklo a vsichni strasne dobre "vedeli" proc maly krici a on opravdu kricel a kricel - byly chvile,kdyz uz jsem ho nechala a bylo mi to uplne jedno ... babicka se tak pokousela ho uspavat v kocarku 40 minut za velkeho kriku o stejne intenzite... a dedecek mi ted rika, ze si muzu sama za to ze neusina sam)
... jenze taky porad taky spatne spime a furt se nam neco nelibi (nevim relfux? nebo neco jineho s travenim? nebo neco jineho?) - od 3,5 mesice do 9teho mam tak kontaktni materstvi, ze je to k neuvereni - dojit si na velkou bylo jeste pred tydnem spojeno s peknym revem, a do toho prisli nemoce - salmonela a snizena imunita a co 14 dni horecky- takze pekne na prsu cele noci (moje zada jsou jak jeden velky uzel)
... Janka tvuj pribeh cesty na Radosincov je super, ale ty doby kdy by mi zustal spat v satku uz jsou davno pryc - zlate casy :))), ted se budi, leze ven, je pak unaveny a krici :)), kdyz neni unaveny, tak chce vsechno vyzkouset a sahnout si. Jo ten napad ze se dite jen prizpusobi nasemu stylu zivota vypadal od zacatku moc lakave :) - to ze ted vse trva 5x dele a clovek to na tech zadech musi odnest, to bych zvladla - ale kdyz se mi u toho dite hned neco chytne, clovek stejne nic nestaci vyridit a pak musi 2 dny odpocivat a mrnousovi to uplne rozhodi jakoukoli pravidelnost - zatim jsem to radeji vzdala,ale porad zkousime :)))
... nevim jak popsat tech probehlych 10 mesicu, kdyz kolem vidim stastny mamky,tak jim to preju ale najednou nevim co jim mam rict
... a vztah s tatkou ... ten je uplne u kytek - vycitky, hazeni viny, hadky - nevim, uz si to ani nepamatuju ... nevim ...
... nevim zkousime, nevim ... jsme pomalu bez penez, bez iluzi, bez energie ... proste nevim


Lucious, v mnohom co pises som sa tak trosku tiez nasla a urcite nie som sama, je nas tu na fore dost a som si ista, ze aj tie na pohlad spokojne mamicky riesia nieco podobne, kazda mame nieco. Pre mna bolo najhorsie leto, ked mala mala iba par tyzdnov, dva-tri mesiace. Bola stale nespokojna, vracala v jednom kuse, strajkovala, cez den skoro vobec nespala, nosila som ju na rukach, bolo 40 stupnov, smrdela som, boleli ma nohy (zaujimave, ze chrbat ma nebolel vobec), zelala som si aby uz bola noc, lebo aspon vtedy spala, sice nacucnuta, ale aspon som mohla lezat. Mala som aj satku, ale bolo nam v nej teplo, nedalo sa to. Muz mi vsetko musel podavat, jedlo mi nosil do postele, vycikat som sa chodila iba rano a vecer, von sme skoro nechodili, no co to budem opisovat, ved to poznas. Velmi mi pomohla knizka Koncept kontinua, ak stihnes urcite si ju precitaj. Nejak som sa tak zdravo nastvala, ze sak ked to zvlada indianka v pralese, ktora k tomu este niekde obraba pole, alebo chodi po vodu, tak to proste musi ist aj nam. Zaciatky boli tazke, robit veci jednou rukou a ako pises, vsetko mi trvalo 5 krat tolko, ale aspon mi ubehol cas a mala bola nejaka spokojnejsia. Tiez to zacalo byt lepsie, ked sa zmiernilo pocasie a mohli sme zacat chodit na prechadzky, v satke, aspon mi spala, postupne zacala spavat aj doma, ale este stale denne spanky spi len na mne. Ked mala asi okolo 8 mesiacov, vecer sa zacala pytat polozit!!! Som skoro odpadla :) To bolo stale castejsie a castejsie a teraz je to uz bezna rutina, teda iba vecer, ale sak snad aj tie denne spanky raz tak budeme zvladat. Odkedy lozi je to uplna pohoda, mam cas aj varit (dvoma rukami), nohou jej pridrzam suflik v kuchyni, z ktoreho ona vybera sacky s cestovinami a muku a tak sa zahra aj pol hodinu a ja zatial veselo varim. Ide nam aj nosenie na chrbte, tak vesiame pradlo a niekedy aj varime, ked sa jej nechce lozit. Von chodime za kazdeho pocasia ale vacsinou nechodime len tak bezcielne, ale ideme peso do obchodu, ruksak na chrbat a ide sa, jej sa paci, ked je medzi ludmi, male deti ked vidi tak ani nedycha :), tak je v satke kludna, doma by som ju v satke neudrzala..

Chcem Ta povzbudit, to co prezivas je normalne a urcite to bude lepsie, si skvela, ze to nevzdavas, musi to byt strasne tazke bez podpory partnera, to si neviem ani predstavit. Co sa tyka tej butlavej vrby, tak ak inde nenajdes, napis to sem, ja tiez nemam ziadnu spriaznenu dusu, som tu za exota, za blbu, co svoje dieta taha v satke a "chodi s nim po vonku, ked fuka vietor, sak to dieta prechladne" :), mne tu dievcata velmi pomohli, tu Ta vzdy vypocujeme a povzbudime. Drz sa a napis..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

Neprečítaný príspevokod rabiva » 01 Mar 2012, 22:55

ahojte, tiez by som potrebovala malu radu, naskytla sa prilezitost vyjst si vecer s mm na hudobny vecer (krst albumu mojho oblubeneho spevaka) v case cca 18-21hod., no mam dilemu ci ist ci neist kvoli drobcovi, ci ho nechat na starosti starym rodicom...? prikrmy u nas stale nemaju velky uspech, vecer nepapa ziadne kasicky, prevazne stale len dojcime... niekolkokrat sme prekonali lakt.krizu+strajk preto by som sa velmi chcela vyhnut flaske s odsatym mlieckom, jedina moznost mi pride odsat mliecko a vyskolit babku o krmeni s lyzickou... myslite ze by to slo? alebo je este ina moznost?
Obrázok užívateľa
rabiva
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 12 Nov 2011, 20:19
Počet detí: 0
1. dieťa: dcérka
Rokov: 19 rokov, 27 dní
2. dieťa: synček
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 17 dní

Re: ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Mar 2012, 00:54

alebo skusit obycajnym poharikom. Dietatu na ine tekutiny ako MM netreba ako si spominala ziadne flase, ale ani specialne naustkove pohariky - uplne staci obycajny poharik, idealne plastovy, aby sa pripadnenerozbil. Ak aj za cely ten cas nic nevypije, nic takeho sa nestane. Otazka je, ci vydrzi s babkou. :) Ale tri hodiny by za normalnych okolnosti malo byt v pohode.

Najlepsie odporucanie je vsak vziat maleho so sebou na akciu, najlepsie v nosici. Cim skor si zvyknes mat maleho vsade so sebou (hoci by to malo byt aj o polnoci - samozrejme rozumna hladina zvuku, nefajciarske prostredie...), tym skor sa ti otvoria kridla a zburaju bariery vsemoznych obmedzeni, ktore vraj matky s detmi maju. My sme spolocnost, ktora si uz dost odvykla od pritomnosti deti v beznom kolobehu zivota. Pritom deti prisli na svet s ocakavanim, ze ich zapojime do vsetkoho nasho zivota a ze sa budu nam prisposobovat. Nie opacne, ako je to dnes bezne propagovane. Velmi dobra na tuto temu je knizka Koncept kontinua od Jean Liedloff.

Ak mas vsak akekolvek obavy, skus dat babke nosic. Odhadujem, ze ho bude potrebovat viac ako pitie :D .
Pekny zazitok zelam.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 6 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 27 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 04 Jan 2013, 00:10

dámy, dnes som si prečítala celú diskusiu a že ako sa na nej smejem :D :D
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Jan 2013, 01:10

staré strasti už sú vtipné, že? :D :D :D už akoby to ani pravda nebola..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 12 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ako nakŕmiť dojčené dieťa v neprítomnosti matky?

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 04 Jan 2013, 14:22

ale aj tie vedomosti sú už dnes samozrejme iné, ale človek sa nad tým zasmeje už dnes, že "ťapa hlúpa" :D :D
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 25 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia