Dojcenie z jedneho prsnika

témy o dojčení starších detí

Dojcenie z jedneho prsnika

Neprečítaný príspevokod zfidorka » 11 Júl 2011, 22:34

Moja dcera ma 13 mesiacov a uz nejaku dobu odmieta pit z praveho prsnika. Tak jej ho davam v noci ked spi, mlieko sa mi v nom stale tvori, dokonca vyteka (tecie stale od zaciatku dojcenia). Neviem ci sa takymto pristupom tvorit v pravom prsniku neprestane. Je mozne dojcit len z 1 prsnika: Dojcim ju cca 6 x za 24 hodin.
zfidorka
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 22 Mar 2011, 13:15

Re: Dojcenie z jedneho prsnika

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Júl 2011, 07:46

Zfidorka, je to možné, dá sa dojčiť aj z jedného prsníka, v tom druhom sa tvorba mlieka jednoducho zastaví. Nie je to však úplne praktické a pohodlné, prsník navyše môže byť výrazne menší než ten, čo sa používa.
Odporúčala by som Ti, ak chceš zabojovať, udržiavať tvorbu mlieka v tom slabšom prsníku (ak v ňom tvorba mlieka nie je utlmená, dokonca mlieko vyteká, tak asi stačí len odsávať, pre mamičky, ktorým sa toto stane a dôvodom je, že v tom prsníku sa znižuje tvorba mlieka, odporúčame nasadiť domperidón, ktorý tvorbu mlieka v tom slabšom prsníku posilní). Okrem toho nasadiť všetky prostriedky, ktoré používame pre neprisávajúce sa bábätko, ktoré nájdeš napr. na stránkach Mamily - kontakt koža na kožu, ponúkať prsník v stave polospánku, v noci, koľko dieťa znesie nosiť, spať spolu, atď.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron