Gentianová violeť

O dojčení malých bábätiek

Gentianová violeť

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Mar 2011, 15:40

Vedeli ste, že táto "zázračná" fialová vodička môže byť nebezpečná? Ja ju používam, ak nás trápi mykóza, či už mňa, alebo drobca. Potom chodíme obidvaja fialoví :-) Zaujímalo ma, že z čoho to vlastne je, tak som si vygooglila, a našlo mi Wikipédiu. http://cs.wikipedia.org/wiki/Genci%C3%A ... iole%C5%A5 Tam sa okrem iného píše, že pri dlhodobom používaní môže spôsobiť rakovinu. Tak sa chcem opýtať, či je vhodné ju odporúčať mamičkám, keď majú podobný problém ako ja??? Aj moja sestra, ktorá je detská sestrička am už dávnejšie upozorňovala, že ju malému nemám dávať, že oni to už vylúčili v nemocnici, a deťom ju nedávajú. :geek:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Gentianová violeť

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Mar 2011, 17:41

Norika, obavy nie sú na základe dostupných dôkazov opodstatnené.
1. Myši v štúdii, na ktorú sa odkazuješ prijímali obrovské množstvá počas polovice alebo celého svojho života. Pri myšiach, ktoré prijímali takéto obrovské množstvá len polovicu života nebol zaznamenaný zvýšený výskyt rakoviny pečeňe, až pri myšiach, ktoré genciánku užívali celý život a znova podotýkam - v obrovských množstvách. Množstvo, ktoré si matka rozotiera na prsník pri liečbe kandidózy a počet použití je teda úplne zanedbateľný.
2. Kandidóza na prsníku by sa vždy mala riešiť spolu s človekom, ktorý rozumie dojčeniu. Svojvoľné nasadzovanie a vysadzovanie akéhokoľvek lieku nie je vhodné. Ak opakovane potrebuješ liečiť mykózu (predpokladám, že na prsníku či bradavkách), bolo by vhodné spolu s poradkyňou pri dojčení zistiť príčinu, ktorá kandidózu zhoršuje a liečiť aj tú. Liečiť samotný následok bez odstránenia toho, čo to spôsobilo, je zbytočné - uľaví sa len na chvíľu.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Gentianová violeť

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Mar 2011, 21:02

dakujem za odpoved, tak ste ma len upokojili :-)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron