ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 09 Jún 2012, 05:56

katka píše:Aj v nasej rodine asi funguje nespecificka imunita na ovcie kiahne : moj otec, brat, ja, moja dcerka- sme neprekonali kiahne.. Ja som bola od jedneho roka v jasliach a kiahne som nedostala ani ked ich mala skoro cela skolka, dcerka presne to iste. Protilatky nemam, dala som si ich zistit pred tehotenstvom.


Ešte podotýkam, že takýto ľudia, ako si aj Ty, ZÁKONITE nezareagujú ani na očkovanie, pretože sa očkuje živým vírusom, akurát trošku vyšľachteným, čo ale znamená, že človek s dobrou nešpecifickou imunitou proti ovčím kiahňam zvládne tento oslabený vakcinačný vírus ešte oveľa ľahšie než bežný divoký vírus, takže ak nedôjde k tvorbe protilátok pri bežnej nákaze, tak po očkovaní už dupľom nie.

Inak povedané: akékoľvek očkovanie proti ovčím kiahňam je úplne zbytočné a je to len vyhadzovanie peňazí do vzduchu a podstupovanie úplne zbytočného, pritom nie práve zanedbateľného rizika. Keď sa pozriete na nežiaduce účinky vakcíny proti ovčím kiahňam, tak to je pekne dlhý zoznam:
infekcia horných dýchacích ciest, chrípka, gastroenteritída, otitída, zápal stredného ucha, faryngitída, ovčie kiahne, vírusový exantém, vírusová infekcia, infekcia, kandidóza, ochorenie podobné chrípke, lymfadenopatia, lymfadenitída, trombocytopénia, anorexia, podráždenosť, plač, insomnia, poruchy spánku, bolesť hlavy, ospalosť, apatia, nervozita, nepokoj, hypersomnia, poruchy snov, emocionálne zmeny, abnormalita chôdze, febrilné kŕče, tremor, zápal spojovky, akútny zápal spojovky, slzenie, opuch viečka, bolesť ucha , extravazácia, kašeľ, nazálna kongescia, kongescia dýchacích ciest, výtok z nosa, sinusitída, kýchanie, kongescia pľúc, krvácanie z nosa, rinitída, sipot, bronchitída, infekcia dýchacích ciest, pneumónia, hnačka, vracanie, bolesť brucha, nauzea, nadúvanie, hematochézia, vred v ústach, vyrážka podobná osýpkam/ružienke, vyrážka podobná ovčím kiahňam, kontaktná dermatitída, vyrážka s geometrickým vzorom, erytém, červené potničky, pruritus, urtikária , sčervenanie, pľuzgierik, atopická dermatitída, ekzém, akné, herpes simplex, vyrážka podobná žihľavke, kontúzia, dermatitída, lieková vyrážka, impetigo, infekcia kože, osýpky, bolesť kostrového svalstva, myalgia, bolesť bedra, dolnej končatiny alebo šije, stuhnutosť , horúčka , erytém v mieste podania, telesná slabosť/únava, ekchymóza v mieste podania, hematóm, indurácia, nevoľnosť, vyrážka podobná žihľavke, zmena farby, zápal, trauma, drsnosť/suchosť, edém/opuch, pocit tepla teplo na dotyk, krvácanie v mieste venepunkcie, abnormalita pery.
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/sp ... 28162.html
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod blanco » 09 Jún 2012, 07:37

Děkuji moc za příspěvky :) Dnes se uvidím s rodiči a zkusím se jich zeptat.
Jinak si pamatuji jak se doktorka divila, že se mi po očkování žádné protilátky nevytvořili, prý ani minimum. Je ale pravda, že to byla pouze jedna dávka (a u dospělých se má prý očkovat v dávkách dvou) to mi pak řekla .
Právě, že dětiček v předškolním věku máme v rodině hodně, a plané neštovice jsou prý infekční ještě před propuknutí příznaků. Ale jsem takřka rozhodnutá, že na očkování nepůjdu. Ještě jednou moc děkuji ;)
blanco
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 08 Jún 2012, 10:49

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod mimi » 13 Jún 2012, 14:36

dobry den, akurat som nasla tuto stranku a chcela by som sa opytat ohladom odmietnutia ockovania. Mala sa mi narodila predcasne, vazi necele 4 kg a caka nas prve povinne ockovanie. Neviete mi niekto povedat, ci je vobec mozne ockovat take male babo? Doktorke som povedala, ze zvazujem neockovat malu a ona ma upozornila, ze ma musi nahlasit na regionalny urad a budem musiet zaplatit pokutu. Neviete ci je to tak a aky je postup? Niekde som sa docitala, ze lekari by nemali nahlasovat a ze sa nema nic podpisovat. Predtym nez vkrocim do tej ambulancie rada by som vedela ake su moje prava a co ma vlastne caka, ak odmietnem ockovanie. DAkujem.
mimi
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 13 Jún 2012, 14:26

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 13 Jún 2012, 15:19

mimi píše:dobry den, akurat som nasla tuto stranku a chcela by som sa opytat ohladom odmietnutia ockovania. Mala sa mi narodila predcasne, vazi necele 4 kg a caka nas prve povinne ockovanie. Neviete mi niekto povedat, ci je vobec mozne ockovat take male babo? Doktorke som povedala, ze zvazujem neockovat malu a ona ma upozornila, ze ma musi nahlasit na regionalny urad a budem musiet zaplatit pokutu. Neviete ci je to tak a aky je postup? Niekde som sa docitala, ze lekari by nemali nahlasovat a ze sa nema nic podpisovat. Predtym nez vkrocim do tej ambulancie rada by som vedela ake su moje prava a co ma vlastne caka, ak odmietnem ockovanie. DAkujem.


Nejaké odpovede nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a ... ockovanie/

Keď budeš mať ďalšie otázky, pýtaj sa.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Marika » 15 Jún 2012, 20:46

Ja som mala tiež predčasniatko, keby som vedela vtedy, čo teraz, tak neočkujem.Očkovali mi ho podľa predpisu. A má pritom DMO.Ale viem aj, že niektorý doktori očkujú tieto deti podľa toho, ako sa mali narodiť. Teda tak, že ak sa napr. 2 mesiace skôr dieťa narodilo, tak ho očkujú 1.krát až na 5 mesiacov. Napr. termin pôrodu bol:1.marec,tak počítajú, ako keby sa naozaj vtedy narodilo, nie 2 mesiace skôr.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 19 Jún 2012, 13:30

Marika píše:Ja som mala tiež predčasniatko, keby som vedela vtedy, čo teraz, tak neočkujem.Očkovali mi ho podľa predpisu. A má pritom DMO.Ale viem aj, že niektorý doktori očkujú tieto deti podľa toho, ako sa mali narodiť. Teda tak, že ak sa napr. 2 mesiace skôr dieťa narodilo, tak ho očkujú 1.krát až na 5 mesiacov. Napr. termin pôrodu bol:1.marec,tak počítajú, ako keby sa naozaj vtedy narodilo, nie 2 mesiace skôr.


Tak by to malo po správnosti byť, ak nie ešte neskôr. A to len v prípade, že nemá nijaké zmienky hodné komplikácie vyplývajúce z nedonosenosti. Viac tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... ti-6-cast/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 25 Jún 2012, 13:28

taká som napálená.. ako pentagon... Maťko mal pneumokoka.. (nie sme na nič očkovaní) to by ma nehnevalo.. ale chystil ho od jednej malej na pieskovisku (pila vodičku z nášho pohárika čo som si nevšimla len muž mi to doma hovoril) a malá je chorá od očkovania na Pneumokoky. Doslova jej mamka povedela: Taká som rada, že sme nemali žiadnu vážnu reakciu na posledné očkovanie Hexu... iba je od tedy zahlienená a chorá.
No a najlepšie je, že moje neočkované decko to chytí od očkovaného.. ale za blázna som ja.. lebo neočkujem. Dostala som to pocítiť. Musím to sem napísať.. lebo tu ma pochopíte... hehehe. Niektorý majú nie že klapky na očiach... ale kýbel na hlave. :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tina » 25 Jún 2012, 13:53

gabika a ako ste to zvladli, bolo to vazne ci len ako bezne prechladnutie?
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 25 Jún 2012, 14:01

tina: vieš čo... ako normálny zápal nosných dutín. Husté sople po kolená, sem tam kašel zo zatekajúcich hlienov.. deň v pohode.. len tie noci.. hádzal sa ako ryba na suchu čo nevedel dýchať a dýchal ústami. Brali sme Sinupret, Spiropent a homeo.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 25 Jún 2012, 14:08

vitamín C a kalciový sirup...
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tina » 25 Jún 2012, 15:35

takze vsetko v poriadku a ziskali ste ovela lepsiu imunitu proti pneumokokom ako to dievcatko :)
inak aj mna to stve, ked to citam este aj u propagatorov ockovania, ze vakcina proti pneu. sposobila výrazný vzostup ochorení, ktoré spôsobili pneumokoky, proti ktorým vakcína neúčinkuje (je ich vraj asi polovica) a ze nastava aj ich coraz vacsia rezistencia na antibiotika... no neviem kde toto speje...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Kandy » 25 Jún 2012, 16:03

Ako ste zistili, že to boli pneumokoky? Lebo podobné príznaky mal teraz aj Maťko a vravela som si, že mu nejak dlhšie tá nádcha trvá. Aj viem od koho to dostal. Tiež mi mamička vravela, že malej nič nie je, len je 2 týždne taká zahlienená. Robili Vám výtery, či ako? A možno taká blbá otázka, ale akej farby mal hlieny?
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod quaxi » 25 Jún 2012, 18:39

Kandy píše:Ako ste zistili, že to boli pneumokoky? Lebo podobné príznaky mal teraz aj Maťko a vravela som si, že mu nejak dlhšie tá nádcha trvá. Aj viem od koho to dostal. Tiež mi mamička vravela, že malej nič nie je, len je 2 týždne taká zahlienená. Robili Vám výtery, či ako? A možno taká blbá otázka, ale akej farby mal hlieny?


Kandy, moje deti mali uz pneumo starsi 5x, mladsia 4x (obaja neockovani), podla priznakov nezistis ci su to pneumo, aj moja lekarka vzdy robi vytery, pretoze priznaky su rovnake ako u mnohych inych bakterii. Teraz je velmi "in" moraxela, z tej je tiez taka dlhotrvajuca nadcha. U nas je to tak, ze starsiemu to nic nerobi, tam vyslovene staci pockat, ma tu nadchu dlhsie, asi 2 tyzdne, aj k tomu kasle, ale liecbu netreba, mladsia bola kvoli P. uz 2x na ATB, z toho raz mala zapal pluc, zvysnych 2x tiez stacilo pockat a preslo to. Hlieny mozu byt zelene, zlte, aj priesvitne - podla farby nezistis co je to za bacila, len tie zlte a zelene byvaju vacsinou z bakterii a priesvitne castejsie z virusov, ale napr. dcerka prave pri zapale pluc mala len priesvitne tekute sople, ani ziadnu teplotu, az z rengenu to zistili a potom z vyteru jasny P.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Kandy » 25 Jún 2012, 20:01

Quaxi, ďakujem. Ja som si tiež myslela, že pri pneumokokoch budú žlté alebo zelené sople. Teraz to Maťko v pohode zvládol, ani teplota, ani nejak nebol nervózny z toho, že mu vkuse z nosa tečie. Ani mi nenapadlo, že by to mohlo byť niečo iné ako nádcha. :? Už je hádam za vodou. A moja lekárka tiež radšej urobí výter, pre istotu. Len ja som dávala očkovať. Aj keď po hexe sa mu spravil ekzém (lekárka tie pneumokoky očkuje zvlášť), tak som poslednú hexu odložila na posledný možný termín. Ale bojím sa, že sa mu to vráti. :(
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 25 Jún 2012, 20:42

Kandy píše: Len ja som dávala očkovať. Aj keď po hexe sa mu spravil ekzém (lekárka tie pneumokoky očkuje zvlášť), tak som poslednú hexu odložila na posledný možný termín. Ale bojím sa, že sa mu to vráti. :(

no ja neviem, ale ja vidieť, že to očkovanie dieťaťu očividne ubližuje (čo aj "len" ekzemom), tak mu už ďalšiu dávku nedovolím pichnúť, ani keby sa mi čo ako vyhrážali pokutami. Čo ak to po ďalšom kole už nebude len ekzem, ale aj astma? Alebo epilepsia? Náklady na také niečo vysoko presahujú tých max. 331 € pokuty, nehovoriac o dramatickom znížení kvality života.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Kandy » 25 Jún 2012, 22:04

Manof, môj strach z tých chorôb, proti ktorým sa očkuje v hexe zatiaľ prevyšuje strach z vedľajších účinkov očkovania. S manželom sme takí nerozhodní, čo sa týka očkovania. Rozhodne nedávam očkovať nič navyše a o MMR ešte rozmýšľam. Možno dám len mumps samostatne, to je pre chlapca jediné rizikové.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Jún 2012, 03:43

Kandy píše:Manof, môj strach z tých chorôb, proti ktorým sa očkuje v hexe zatiaľ prevyšuje strach z vedľajších účinkov očkovania. S manželom sme takí nerozhodní, čo sa týka očkovania. Rozhodne nedávam očkovať nič navyše a o MMR ešte rozmýšľam. Možno dám len mumps samostatne, to je pre chlapca jediné rizikové.


Ja osobne som mumps prekonal a nijaké riziko to nebolo. Nič sa mi nestalo, plodný očividne som (dve vlastné deti aj bez veľkej snahy, tá druhá dcérka dokonca neplánovane :-))

A čoho z Hexy sa akože bojíš? Detskej obrny, ktorú sme tu nemali 52 rokov alebo záškrtu, ktorý sme tu nemali 32 rokov? Prípadne žltačky typu B, ktorá sa prenáša krvou a pohlavným stykom a malé bábo ju v zásade nemá ako dostať?
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Kandy » 26 Jún 2012, 06:32

Manžel mal tiež mumps a očividne je plodný. :mrgreen: Len či nemal ľahší priebeh vďaka tomu, že mal už jedno očkovanie za sebou. Kamarátka mala detskú obrnu, doteraz má následky. A nemá 52 rokov. Ževraj ju lekárka zabudla (je to vôbec možné?) zaočkovať. Či to myslíš nejaké epidémie? Ale myslela som hlavne na tetanus.
Nevravím, že očkovať treba, že je to pre naše deti dobré a že za tým nie je hlavne biznis. Možno som len nemala dosť síl a odvahu vzdorovať. :? V podstate obdivujem každú mamičku, ktorá sa rozhodla neočkovať.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Jún 2012, 08:20

Kandy píše:Manžel mal tiež mumps a očividne je plodný. :mrgreen: Len či nemal ľahší priebeh vďaka tomu, že mal už jedno očkovanie za sebou. Kamarátka mala detskú obrnu, doteraz má následky. A nemá 52 rokov. Ževraj ju lekárka zabudla (je to vôbec možné?) zaočkovať. Či to myslíš nejaké epidémie? Ale myslela som hlavne na tetanus.
Nevravím, že očkovať treba, že je to pre naše deti dobré a že za tým nie je hlavne biznis. Možno som len nemala dosť síl a odvahu vzdorovať. :? V podstate obdivujem každú mamičku, ktorá sa rozhodla neočkovať.


To je haluz s tou detskou obrnou. Môže mať DMO, teda detskú mozgovú obrnu, čo nie je prenosné ochorenie, ale nie vírusovú detskú obrnu. Posledný výskyt u nás bol 1960. Úplne vážne:
http://ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-23-De ... omyelitida

U manžela - povedal by som skôr, že mal mumps z očkovania než že by mal vďaka vakcíne ľahší priebeh. Je to ostatne jeden z priznávaných nežiaducich účinkov MMR vakcíny.

Tetanus sa dá aj samostatnou vakcínou Tetavax, ale dieťaťu do 2 rokov tetanus prakticky nehrozí. Je tiež známe, že deti majú s tetanom problémy len extrémne výnimočne. Väčšina ochorení i úmrtí je nad 60 r. a drvivá väčšina nad 40 r.
A dosť závisí od životného štýlu. Ak nebývaš zrovna na farme prípadne si nehnojíš záhradku konským hnojom, tak riziko tetanu je oveľa nižšie než riziko zásahu bleskom, proti ktorému zatiaľ očkovanie nevynašli.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Kandy » 26 Jún 2012, 10:29

Manof, ďakujem za info. Vyzerá, že stojí za to ešte nad tou 3. vakcínou porozmýšľať. Asi sa spýtam aj lekárky, lebo ona nevyzerá ako veľký nadšenec očkovania. Minimálne tie nepovinné vôbec nespomína na poradniach a na povinné má individuálny plán očkovania. Aj k MMR ma nejak neprehovárala, dokonca zisťovala, či existujú samostatné vakcíny. Našťastie mám ešte čas do októbra, takže to až tak nesúri. :)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 26 Jún 2012, 15:05

Kandy, chlapca by som určite v útlom veku neočkovala práve proti mumpsu. Som urologička a u nás na oddelení ležali opakovane chlapci okolo 18-20r s postparotickou orchitidou, čiže zapalom semenika po mumpse.Všetko boli očkovaný v detstve, len problém je, že keď zaočkuješ práve batoľa, imunita mu ostava zhruba okolo 15 rokov a tým ho robí v podstate ete náchylnejším prekonať toto ochorenie vo veku, kedy už má pohlavne zrelé pohl.orgány. Keby mumps prekonali v detstve, vyhli by sa tejto chorobe práve v tomto veku, kedy je riziko poškodenia semeníkov najvyššie.
Ale na druhej strane rozhodne nesúhlasím s Manofovým postojom k tetanusu, u nás mumpsu je tak málo hlavne z dovodu očkovania, možno ani nie tak toho klasického, preventívneho, ale hlavne postexpozičného (očkuje sa pacient po úraze u ktorého je podozrenie, že rana mohla byť kontaminovaná).
Polio - obrna už ozaj moc nehrozí, teoreticky len pri ďalekých cestách - výskyt si možeš overiť napr. tu http://www.szu.cz/uploads/documents/szu ... myelitis-přenosná dětská obrna- situace ve světě -2010,2011
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod kinsi » 26 Jún 2012, 15:12

Manof, prosím Ťa, nemá náhodou informáciu, či je možné (resp.kolko stojí) stanovenie hladiny protilátok proti chorobám očkovaným v hexe? Naša dostala dve dávky (v 9.tom a 11.tom mesiaci) a ja váham, či jej dať tretiu.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Jún 2012, 15:50

Kandy píše:Manof, ďakujem za info. Vyzerá, že stojí za to ešte nad tou 3. vakcínou porozmýšľať. Asi sa spýtam aj lekárky, lebo ona nevyzerá ako veľký nadšenec očkovania. Minimálne tie nepovinné vôbec nespomína na poradniach a na povinné má individuálny plán očkovania. Aj k MMR ma nejak neprehovárala, dokonca zisťovala, či existujú samostatné vakcíny. Našťastie mám ešte čas do októbra, takže to až tak nesúri. :)


Na Slovensku samostatné vakcíny z MMR-ky nie sú. Tuším vo Francúzsku sa asi ešte dajú zohnať. V Rakúsku už asi nie, prinajmenšom nie všetky tri.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Jún 2012, 15:51

kinsi píše:Manof, prosím Ťa, nemá náhodou informáciu, či je možné (resp.kolko stojí) stanovenie hladiny protilátok proti chorobám očkovaným v hexe? Naša dostala dve dávky (v 9.tom a 11.tom mesiaci) a ja váham, či jej dať tretiu.


Na to asi nie je pevná cena. Povedal by som, že to závisí od pracoviska, ktoré oslovíš.
Zistiť to každopádne možné je.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 26 Jún 2012, 16:00

kinsi píše:Ale na druhej strane rozhodne nesúhlasím s Manofovým postojom k tetanusu, u nás mumpsu je tak málo hlavne z dovodu očkovania, možno ani nie tak toho klasického, preventívneho, ale hlavne postexpozičného (očkuje sa pacient po úraze u ktorého je podozrenie, že rana mohla byť kontaminovaná).


Keď si zistíš, aká je životnosť tetanových spór, tak zistíš, že od času, kedy boli kone nahradené autami a vlakmi, už musela drvivá väčšina vykapať. Celkové riziko dostať tetanus je teda dnes mnohonásobne nižšie než pred 100-200 rokmi.

Samozrejme, keď niekto má protilátky, tak má lepšiu šancu prežiť intoxikáciu tetanospasminom, na druhú stranu, vnútrožilovo podaný vitC robí divy - správa sa ako tetanový antitoxín. Takže za dostupnosti prípadného vnútrožilového vitC je v dnešných pomeroch na Slovensku očkovanie proti tetanu zbytočným hazardom. Bližšie viď tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... u-imunitu/
http://www.slobodavockovani.sk/news/tet ... ti-tetanu/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron