ockovanie

debata o všetkom a pre všetkých

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Nov 2011, 19:18

LiJa píše:aha... asi si im daval riadne ,,na telo,, a uz na to nemali nejaku mudru a logicku odpoved. :D proste neriesit,clovek skusi s tym ze mozno to bude ine,ale vysledok je vzdy rovnaky. Oprdnuti su...


Ale tak nie je od veci konfrontovať ich s novými vedeckými poznatkami. Napr. k hliníku vo vakcínach im môžeš predhodiť túto štúdiu z r. 2011:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21568886#

A spýtaj sa, že či nechcú prehodnotiť svoje slová o neškodnosti hliníka vo vakcínach. :-)

A toho by sa viac dalo vymyslieť. Iná zaujímavá štúdia je už aj v slovenskom preklade tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/doj ... toxicita-/

To som veľmi zvedavý, čo by na toto povedali. Možno nič, a možno sa zase nejak šialene strápnia, a za tú srandu to stojí.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Nov 2011, 19:33

chcem sa spýtať... majú doktori zaplatené za to... aké lieky predpisujú?. Napr. ak preferujú len jedno liečivo... ? Ako sú potom za to ohodnotení .. za každý recept?. Lebo to čo sa deje už v poslednej dobe... je mi z toho zle. Volala mi známa, že jej synovi (stále má soplíky, do toho alergia všeho druhu a z choroby do choroby... ešte neskončí jedny tabletky.. už berie druhé a to nemá ani rok a pol. ) alergologička predpísala také lieky, že jej ich v lekárni nechceli vydať... bo pre také malé dieťa sa nesmú používať. Prečo sú peniaze silnejšie ako svedomie a Hippokratova prísaha?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 29 Nov 2011, 21:29

gabika78 píše:chcem sa spýtať... majú doktori zaplatené za to... aké lieky predpisujú?. Napr. ak preferujú len jedno liečivo... ? Ako sú potom za to ohodnotení .. za každý recept?. Lebo to čo sa deje už v poslednej dobe... je mi z toho zle. Volala mi známa, že jej synovi (stále má soplíky, do toho alergia všeho druhu a z choroby do choroby... ešte neskončí jedny tabletky.. už berie druhé a to nemá ani rok a pol. ) alergologička predpísala také lieky, že jej ich v lekárni nechceli vydať... bo pre také malé dieťa sa nesmú používať. Prečo sú peniaze silnejšie ako svedomie a Hippokratova prísaha?


No to je jedna vec, že malým deťom predpisujú lieky pre staršie deti resp. pre dospelých, ktoré pre tak malé deti neboli schválené. Údajne až 75% liekov, predpisovaných deťom, nemá uvedené dávkovanie pre deti, čím to necháva na zváženie lekára.

Ak vieš po anglicky, stojí za pozretie toto ani nie 4-minútové video:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1oRlusMOL4

Ešte pár pikošiek z toho videa:
Takmer 80% hospitalizovaných detí dostáva lieky, ktoré neboli na použitie u detí schválené.
Vyše 2% hospitalizácií detí je kvôli nežiaducim účinkom liekov, z toho 39% život ohrozujúcich.
Chyby lekárov v nemocniciach spôsobia v USA smrť okolo 4.500 detí ročne.

A Hippokratova prísaha? Najlepšie jej napĺňanie dokumentujú gynekológovia, ktorý robia umelé potraty. Oni totiž umelé potraty sú priamo v Hippokratovej prísahe výslovne zakázané!
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Nov 2011, 23:38

normálne som ostala v šoku po prečítaní tohto: http://svetlanablog.nazory.eu/moja-osobna-skusenost
v tehotenstve som totižto mala odvŕtané min. 2 blomby a pred mesiacom tiež. Teraz mám ísť 1. dec. a normálne sa bojím. :o
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Nov 2011, 23:44

ako sa dá zistiť hladina ortuti v krvi... ?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod artemis » 29 Nov 2011, 23:45

gabika78 píše:chcem sa spýtať... majú doktori zaplatené za to... aké lieky predpisujú?. Napr. ak preferujú len jedno liečivo... ?


Ale samozrejme, že za to majú zaplatené. Pred 20 rokmi za to dostávali popolníky, perá, kabelky, notesy. Pred 15 rokmi dostávali za to účasť na kongresoch inclusive rodínný príslušníci (rozumej 1 deň kongresu v Dominikánskej republike v 5 hviezdičkovom hoteli akože "prednáška" o najsam liekoch a zvyšných 9 dní na pláži a polpenzia s celou rodinou. Pred 10 rokmi už nestačilo ani to, tak sa začala k tomu rozdávať výpočtová technika, laptopy, mobily a podobne. A keďže požiadavky lekárov sú stále sofistikovanejšie, tak dnes už hmotné "dary" nie sú žiadne terno, berú sa automaticky, ale navyše sa rovno dávajú peniaze.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Nov 2011, 00:09

manof.... teraz som si prečítala článok od teba.. o detoxe... lebo to je osud...asi čo mi zoslal ten článok... bo 1. dec. mám ísť na vyvŕtanie amalgánov... a teraz kukám, že ten detox nesmiem keď dojčím. Tak nič... amalgány sa odsúvajú.....
ešte by som poprosila, či by sa mi k tomu vedela vyjadriť laktačná... či majú skúsenosť s týmto Ca-Na2-EDTA je iónový menič

Více zde: http://www.slobodavockovani.sk/news/ako ... -hlinika-/ a dojčením. :o
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Nov 2011, 00:10

akože sorry ak cítiť poplach v mojej správe... ale ja som hypochonder jak vyšitý a mojou úžasnou vlastnosťou je chytiť chorobu aj cez TV obrazovku... tak poprosím rýchle odpovede... lebo budem zle spať. ;)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Nov 2011, 00:13

a tú kyselinu jablčnú môžem?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Nov 2011, 00:49

gabika78 píše:a tú kyselinu jablčnú môžem?


No ja by som rozhodne neodporúčal počas dojčenia nič, čo by výrazne zvýšilo (čo aj dočasne) aktuálne hladiny toxických látok v krvi, čiže s detoxom mimoriadne opatrne, ak vôbec. To by chcelo ozaj odborníka na detox, a to ja teda nie som.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 30 Nov 2011, 09:05

inak co sa tyka uplacania lekarov farma firmou:mam kamosku vo firme,kde lekarky pozyvaju do New Yorku na tyzeden,ona ako reprezentant tam bola s nimi aj s neobmedzenou kreditkou,takze firma cvakala okrem letu,pobytu aj nakupy v drahych butikoch,taxiky,drahe restauracie...keby som nevidela tak neverim...
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 3 mesiace
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 30 Nov 2011, 13:02

mozno mame rovnaku kamosku, moja tiez bola na tyzden v NYC nedavno :-) alebo su kolegyne...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Nov 2011, 13:38

a vie niekto ako sa dá zistiť ortuť v tele? niečo som počula, že homeopat to dokáže Jonášovím prístrojom. Už to niekto absolvoval?
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 13 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 29 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 30 Nov 2011, 13:46

no vcera som "odsunula" priorix na 18.mes zivota...hucala do mna dr neskutocne. trapna bola - niektore reci mi zdvihli tlak! samozrejme, ze "ako chceme cestovat s malym ked nie je zaockovany" "bude neplodny ako komplikacia mumpsu" ale ovladla som sa vcera. a v auguste 2012 od nej odchadzam (dovtedy mame zaplateny "nadstandard" a prachy by mi nevratila). da sa poziadat o akoze odklad ockovania po 2.roku dietata? nech nepinda a mam dovtedy relativny pokoj...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 30 Nov 2011, 14:10

Akdarka, urcite da, ja som presunula oficilane vsetky ockovania po 2. roku zivota a pedi uplne v pohode odsuhlasila. Niezeby som mu to potom dala pichnut :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 4 dni
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod manof » 30 Nov 2011, 14:20

gabika78 píše:a vie niekto ako sa dá zistiť ortuť v tele? niečo som počula, že homeopat to dokáže Jonášovím prístrojom. Už to niekto absolvoval?

homeopatia a Dr. Jonáš sú dve rôzne veci, hoci obe "alternatívne". Treba sa pripraviť na to, že Dr. Jonáš je dosť o biznise, takže to môže vyjsť dosť draho v porovnaní s inými prostriedkami, či už klasickou homeopatiou alebo EDTA, MSM, DMPS, DMSA, chlorellou, spirulinou atď.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Nov 2011, 14:20

akdarka, vy máte za sebou aj 3.hexu. u vás to bolo tak, že prvé dve v pohode a s treťou nejaký problém? myslím čo sa týka reakcie dieťaťa.. nás teraz čaká 14.dec. dúfam že bude malý v pohode.. chcela by som to skombinovať s homeopatiou (ale doteraz čo som skúšala homeopatiká na sebe. absolútne nič nefungovalo :-| ) tak neviem, či to teda funguje alebo nie.. čátala som článok, že funguje aj u zvierat, tak by to asi nemalo byť iba placebo.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:25

shira a podla coho si brala homeopatiu? mala si od homeopata?
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Nov 2011, 14:31

práveže nie, iba tú volnopredajnú. ale pre malého by som chcela od homeopata. ale vidíš- napr. ricinus communis na mlieko mi určite zabral, to som musela vysadiť, mala som vela mlieka..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 30 Nov 2011, 14:32

shira, ja som rozdelila 3.hexu a 3.prevenar. 3.hexa bola OK (prve dve davky mal zvysenu teplotu), 3.prevenar bol katastrofa :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:34

shira,ono to nie je take lahke predpisat si homeo. mne znama nasla jeden liek,tak presne podla mojich symtomov(este aj lavy prsnik bol v popise priznakov a bolel ma lavy prsnik vtedy..) a do 10 minut mi ucinkuje na migrenu. je to nieco uplne odlisne ako alopatia kde to funguje stylom boli ta hlava-dostanes tento liek. tuto sa tolko strasne vela veci berie do uvahy. aj hannah berie homeo tri druhy na tu anemiu,tak uvidime. cim dalej si o homeopatii studujem,tym viac vidim,ze je to narocne urcit spravny liek.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Nov 2011, 14:36

akdarka píše:shira, ja som rozdelila 3.hexu a 3.prevenar. 3.hexa bola OK (prve dve davky mal zvysenu teplotu), 3.prevenar bol katastrofa :-(

my by sme mali dať naraz. prečo katastrofa? čo mu bolo? velmi plakával?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Nov 2011, 14:40

estterka píše:shira,ono to nie je take lahke predpisat si homeo. mne znama nasla jeden liek,tak presne podla mojich symtomov(este aj lavy prsnik bol v popise priznakov a bolel ma lavy prsnik vtedy..) a do 10 minut mi ucinkuje na migrenu. je to nieco uplne odlisne ako alopatia kde to funguje stylom boli ta hlava-dostanes tento liek. tuto sa tolko strasne vela veci berie do uvahy. aj hannah berie homeo tri druhy na tu anemiu,tak uvidime. cim dalej si o homeopatii studujem,tym viac vidim,ze je to narocne urcit spravny liek.

mam znaámu homeopatku. povedala- že na detoxikáciu k očkovaniu je taký nejaký všeobecnejší liek, to by mi dala aj na základe telef.konzultácie, ale potom je ešte nejaká komplexná podpora organizmu, na čo by som už musela prísť s malým, a urobí mu to presne "na mieru"
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 3 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 25 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod estterka » 30 Nov 2011, 14:44

shira,ale ano,ved ak ti to da homeopat po akejkolvek konzultacii,tak jasne,ok. ja som to tak myslela,ze vela ludi si precita niekde,ze "aha,tento liek pomohol jozkovi na upchaty nos" kupia si ho a im vobec nemusi pomoct a potom maju dojem,ze to nefunguje. ja by som tiez hanku vzala k homeopatovi,ale zatial som tu ziadneho overeneho nenasla. lebo taky dobry homeopat by mal najst jeden jediny liek presne pre danu osobu. ktory by fungoval dlhodobo.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: ockovanie

Neprečítaný príspevokod alikaa » 30 Nov 2011, 15:35

shira, mozem ti napisat aj nasu skusenost. Nasa dr. ockuje naraz hexa + prevenar. Prve dve ockovania boli v pohode, iba zvysena teplota. Po tretej davke sa maly 3 tyzdne dostaval z vysokych teplot, kaslov, splov, nechcel jest, vracal, schudol 1 kg a az neskor som si uvedomila ze prestal blabotat, bol uplne ticho 2 mesiace, potom zacinal ako keby uplne od zaciatku. Az vtedy som sa dostala k info o rizikach ockovania a sli sme k homeopatke, ktora maleho precistila potencovanymi vakcinami. Vdaka nim sa znova maly rozkecal, aj ked uvidime ci nebude mat este nieco do buducna. Bude mat 2 roky a este nevie vyslovit niektore pismenka. Neviem ake homeopatika ti chce dat tvoja homeopatka, ale tieto potencovane vakciny su najucinnejsie, lebo su vyrabane z mikrozvysku danej vakciny, ktora sa picha. Cize lieci presne to, co vakcina moze napachat. Ale niektore nasledky sa nedaju uplne odstranit, takze my sme rozhodnuti uz viac neockovat.
Obrázok užívateľa
alikaa
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 26 Nov 2011, 16:13
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 11 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron